Fa. De Wijs en Broers Film Kostelijke films in de Rus NIEUWLAND <2)e wind ió weer weót J Êk I I - -*** Men reist per Autobus van de N.H.A.D.O. Uurwerk - Optiek K. M. GERRITSEN GEMEUBILEERDE HUIZEN TE BERGEN AAN ZEE. van Eedenstraat 7. Fam. Jannink, Londen Elzenlaan 8 Fam. P. J. Kluyver, Zaandam Elzenlaan 12 Fam. R.M. van den Berg van Saparoea, A'dam Fam. Van den Berg, R'dam Elzenlaan 26 Fam. Ebeling, Enschedé Elzenlaan 26s Fam. Bauter, A'dam Elzenlaan 30 Fam. K. van der Bijl, Enschedé van Hasseltweg 10. Fam. Ir. J. Taudin Chabot, Eindhoven Fam. Mevr. v. EeghenMees, Driebergen Jb. Kalffweg 10 Fam. Mr. J. v. Gelder, A'dam Jb. Kalffvveg 12 Fam. G. Haverkate, Enschedé Julianalaan 10. Fam. L. Arnolds, Hoorn Julianalaan 16. Fam. Dubois, Apeldoorn Julianalaan 18. Fam. H. Abein, Sneek Julianalaan 18s. Fam. J. Brumihélkamp, A'dam Julianalaan 21. Fam. Bos "Wolphaerts, R'dam Kerkstraat 3b. Fam. Sousa, A'dam Kerkstraat 5 Fam. Dr W. J. Th. Appelboom Hoorn Kerkstraat 7. Fam. H. Benninga, Amersfoort Kerkstraat 11 Fam. D. Weertman, A'dam Kerkstraat 15. Fam. Mevr. Deurvorst-van der Hardt Aberson, Utrecht Parkstraat 5. Fam. J. W. M. van 't Hoff, R'dam Parkstraat 11. Fam. Dr J. F. Hampe, A'dam Paulinastraat 1 Fam. Mevr. Boogaart van der Werff, A'dam Paulinastraat 5. Fam. Mr C. L. van Mourik, A'dam Paulinastraat 7. Fam. Wortelboer, Groningen Paulinastraat 9 Fam. J. van Geuns, A'dam Verspeyckweg 3 a. Fam. A. Noteboom, Apeldoorn Verspeyckweg 3e Fam. J. Kuperus, A'dam Verspeyckweg 9. Fam. F. A. Derks, A'dam Verspeyckweg 11. Fam. Dr P.J.H.A. Enschedé Verspeyckweg 13. Fam. Mr H. Ph. Rogaar, A'dam Verspeyckweg 15. Fam. J. J. de Geus, A'dam Witteweg 19. Fam. M. Brandsma, Sneek Bergen Alkmaar Schoorl SINDS 1894 Buitenlandse Kaas Geïmporteerde Wijnen Engelse Biscuits Chocolade Lindt Caillier Ringers Droste Nestlé KERKSTRAAT 1 HOTELS EN PENSIONS TE BERGEN-BINNEN. Oranje-Hotel, Breelaan 7. Fam. J. Treriks, Winterswijk Fam. W. Tiemens, Den Haag Fam. G. Wegener, Bussum Fam. H. Lambers, R'dam Fam. L. Miks, A'dam Fam. W. Mouwen, Haren (Gr.) Fam. Z. Tielemans, Leuven (België) Fam. A. Jacobs, A'dam Fam. W. Jonker, Epe Fam. P. Vermeulen, A'dam Fam. L. Oorsprong, Silwolde Rottevel, A'dam J. Vrolijk, IJzelmonde Fam. J. Reijnolds, Engeland Fam. B. Pelgrim, Caanderen Fam. R. Nijsink, de Wijk Fam. J. Schurer, Witmarsum Fam. A. Jansen, Den Bosch Fam. G. Gorter, Voorburg Fam. C. v. d. Berg, Den Bosch Fam. A. Ledig, Antwerpen M. Vliet, Wassenaar Fam. H. Kahn, A'dam Fam. D. Kits, Dokkum Fam. M. Wouda, Dokkum Fam. H. Flart, Hoorn Fam. N. Ureel, Bazel Hotel Spoorzicht, Breelaan 9-11. Dames v. d. Zee, Jubbega (Fr.) Fam. Nooy, Amstelveen Dames Nooij, A'dam Fam. Breedveld, R'dam Fam. v. Willigen, A'dam Fam. Woudaal, Leeuwarden Fam. Paes, A'dam Fam. Polak, A'dam Fam. v. d. Veen, A'dam Passanten Glabbeek Whisky als water, Abbott en Costello Twee Italiaanse films Wie heeft niet gehoord van de ver rassend dwaze film Whisky. Galore? Hollandse titel: Whisky als Water! Deze rolprent draait Zaterdag-, Zon dag- en Maandagavond, om half ne gen, buitendien om half drie des Zon dagsmiddags in de Rustende Jager. Whisky als Water is een der koste lijkste films van de laatste jaren, een Engels product, waarin een eiland in zorgen zit wijl er te weinig whis key is. Gelukkigerwijze strandt er 'n boot, helemaal vol met het kostbare nat. De film verhaalt nu op welke wij ze de eilandbewoners zich in het be zit van de begeerde flessen te stellen. Boordevol humor op ongewone ma nier. Zo'n film zal niemand willen missen. De beide Amerikaanse komieken zorgen voor een ander vacantiepro- gramma. Zij zijn in Donker Afrika en beleven daar schrikwekkende avon turen zoals alleen hen kan overko men. Dwaasheden aan de lopende band! Deze komieken brachten in Ne derland hun eerste film uit in 1945 (onmiddellijk na de bevrijding) en sindsdien zijn ze zeer populair gewor den. Waarom zal men zelf kunnen na gaan als men naar de Rustende Ja ger gaat: Dinsdag- en Woensdagavond om half negen. Donderdag zijn er twee voorstel lingen van een bijzondere film van culturele waarde, 's middags half drie en 's avonds 8 uur. Dan draait de film-van-de-maand: Kleine mensen op GARAGE Breelaan 52 Tel. 2200 Auto's zonder chauffeur Verhuur van nieuwe SOLEX-rijw'telen de grote weg. Een Italiaanse film. Eén dier films die Italië zo'n hoog nummer op de ranglijst van filmpro- ducerende landen heeft doen verkrij- geën, Paolo komt uit het leger terug kan zich niet meer aan het burgerle ven aanpassen, terwijl zijn vrouw Linda meer de materiële zijde van het leven ziet en graag wil dat hij geld heeft voor luxe. Er ontstaat wrijving Moederenkind uit de film-van-de-maand „Kleine Mensen op de grote weg". en scheiding. Paolo komt tot misdrijf waar zijn vrouw echter lucht van krijgt. Zij wil dat hij zich bij de poli tie aangeeft, maar er doet zich een andere en betere oplossing voor. Zo als men ziet: een gewoon verhaal, zo uit het leven gegrepen, fascinerend gespeeld, zoals tegenwoordig alleen de Italianen het kunnen. Een film om niet te missen. Er gaat nog een Italiaanse film in de Rus en wel voor de jeugd, maar niet alleen voor haar: ook de ouderen zullen er van genieten. Het is: Hallo, met wie? (Zaterdag-, Maandag-, Dinsdag- en Woensdagmiddag om half drie). Het is een film waarin verwis seling van personen de hoofdzaak vormt, een geestig product. De prin sesjes Beatrix en Irene hebben de film gezien. Dat is aanbeveling ge noeg! Parkhotel, Breelaan. 2 Fam. Wolters, A'dam 2 Fam. Sparwer, A'dam 2 Fam. E. de Jong, A'dam 2 Fam. Antheunissen, A'dam 4 Fam. A. de Jong, A'dam 3 Fam. Mtiderman, A'dam 2 Fam. Rosestraten, A'dam 4 Fam. Brummer, Almelo 5 Fam. Duyff, Utrecht 2 Fam. Stello, R'dam 4 Fam. Bokma, Leeuwarden 3 Fam. v. Bueren, Breda 4 Fam. v. d. Burg, Bussum 2 Fam. Wolf, Bergen 2 Fam. v. Veen, Wageningen 2 Fam. v. Gooi, Breda 2 Fam. Klijntjes, Nijmegen 1 Mw. Houben, Helder Hotel Wittenburg, Breelaan 75. 1 Miss Wilkie, Londen. 1 Miss Ivebb, Londen 5 Fam. Perkins, Londen Hotel-Pension Russenweg, Breelaan, hoek Russenweg. 3 Fam. H. Kettenes, A'dam 2 Fam. D. Bakker, A'dam 3 Dames Petri, Haarlem 2 de Hr. H. v. d. Laan en verl., Groningen 2 de Hr. J. Greuter en verl., Haarlem 1 Mevr. Vogel, A'dam 2 Fam. H. Dijkman, A'dam 2 Fam. L. Versprille, Baarn 2 Fam. Jac. Bonset, Zandvoort 2 Dames Pels, A'dam 2 Mevr. Bentzv. d. Berg en kleinkind, Dén Haag 2 Dames Ajio, A'dam Pension Buitenlust, Dorpsstraat 2. 5 Fam. Reesinck, Den Haag 5 Fam. Sangen, Heerlen 3 Fam. Buijs, Zaandam 2 Fam. Swart, Groningen Pension Bertha, Eikenlaan 14. 2 Dames Jansen, Jansen Brouwer 2 Fam. Schönfeld 2 Fam. v. Mindeno Pension Crefeld, K. de Grootel. 46. 1 Mevr. H. ProperDral, Oostzaan 1 Mevr. N. OnrustProper, Oostzaan 2 Dames Lammertsma, Enschedé 3 Dames Hendriks, A'dam van Alkmaar naar Bergen Schoorl, Groet en Camperduin aan Zee Fam. W. Kleine, A'dam Dames van der Wagen, R'dam Fam. Wertheim, Eindhoven Pension Vesta, Kerkelaan 15. Fam. Mr. J. Gorter, Hardegarijp Mevr. Hioolen, Wageningen Mej. Hioolen, Wageningen Mej. van Binnendijk, R'dam Fam. H. Kalle, R'dam Fam. Tegelaar, R'dam Fam. Soutendam, A'dam Pension Boshuis, Meerweg 25. Fam. Rijkeboer, Hilversum Mej. Grootendorst, Amstelveen Mej. Groot, Amstelveen Fam. Kant, Heusden Fam. Riepma, Groningen Fam. Drukker, Zeist Fam. Vegting, A'dam Pension Berkenrode, Prinsesselaan 54. Fam. A. Ingwersen, A'dam Dames Drescher, A'dam Fam. P. Pelt, R'dam Hotel Hertenkamp, v. Reenenpark 24. Fam. Mr. W. Vroom, A'dam Fam. H. Uljee, Gouda Fam. Mr. A. Schadee, R'dam Fam. E. Houweling, Nieuwer-Amstel Fam. B. Mastenbroek, A'dam J. Schaap, R'dam Fam. Mevr. Smarius, Ammerzoden Mej. M. Koster, Ammerzoden Fam. G. Buwalde, Groningen C. van Rhyn, A'dam H. Joosten, A'dam G. Bos, Nijmegen Fam. W. Oly, Apeldoorn J. Stapf, R'dam Fam. E. Frankenhuis, den Haag Fam. H. Burbach, den Haag Fam. Nieuwenhuis, Borne Fam. G. Schwinke, Groningen Pension Francisca, Ruïnelaan 29. Fam. Jonkers, R'dam Fam. Dr. Crol, Deventer Fam. van Ginkel, R'dam Fam. Jaarsveld, A'dam Mej. Tibbe, A'dam Mej. Springer, Purmerend Pension Berkenbosje, Russenweg 28. Fam. van Zalinge, Breda Fam. Suurmond, Breda Fam. van Doorn, Hilversum Pension Holland, St. v. Surckl. 2. Fam. C. Jongens, Santpoort Fam. C. Meijman, A'dam Fam. Dr. W. de Haan, Zutphen Fam. K. Tonkes, Groningen Fam. A. Kloosterboer, Westerloo (Gr.) Fam. A. Cantrel, Parijs (Fr.) Pension Beukenhorst, Studeler v. Surcklaan 11. H. van Boekei, R'dam. Dames Ruff, R'dam Dames de Wit, Schagen Kerkstraat 6 - Tel. 2465 Goud - Zilver DE TENTOONSTELLING „VAN DE WADDEN TOT *T IJ" GESLOTEN. Zondag is de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", welke een maand lang in Alkmaar is gehouden, gesloten. Er waren diverse aanvragen om verlenging, maar het bleek niet moge lijk daaraan te voldoen, voornamelijk omdat de grote hangar-tent, die een oppervlakte heeft van 2000 M2 en waarin de meeste stands waren on dergebracht, elders moest worden ge bruikt en het uiterst moeilijk was de stands over de diverse paviljoens te verdelen. Daarbij kwam dat op 26 Augustus de Alkmaarse kermis wordt geopend en men tegenkanting van de kermisexploitanten vreesde, hoewel de laatste dagen gebleken is, dat deze in de expositie juist een middel za gen de belangstelling op Alkmaar te vestigen en daarvan mede te profite ren. Het wegblijven van de Amerikanen, de troebelen in België, met de daar aan verbonden spoorwegstaking en voornamelijk het slechte weer hebben het bezoek aan de expositie nadelig beinvloed. Van de Vrijdagen welke in deze periode zijn gevallen waarop tienduizenden bezoekers naar Alk maar trekken om de Kaasmarkt te zien zijn er drie volkomen verre gend, wat op het bezoek een zeer na delige invloed gehad heeft. Boven dien moesten de entreeprijzen, die in het begin te hoog waren, met 50 pet worden verminderd. Toch heeft een bezoek van 80.000 mensen binnen ruim vier weken tijds wel bewezen, dat er voor attracties als deze nog grote belangstelling bestaat. Zoals bekend ging deze expositie uit van de Federatie van V. V. V.'s in Noordholland boven het Noordzee kanaal en de directeur, de heer J. J. Dinkelberg heeft alles in het werk ge steld de financiële opzet zo gunstig mogelijk te maken. Het Kaasmarkt spel was een grote attractie en niet 't minst de Jazz-festivals en de bals- champêtre, die tienduizenden des avonds naar het expositieterrein heb ben getrokken. Ook het fraaie park, dat de laatste dagen door 60.000 gla- diolenplanten in een sprookjestuin was herschapen, heeft een groot aan deel in het succes gehad. Naar verluidt zal de 15.000, welke de provincie als garantiebedrag heeft toegezegd, niet behoeven te worden aangesproken. Wel is dat ge deeltelijk het geval met de 35.000, welke de gemeente gegarandeerd heeft, waartegenover staat, dat deze een groot bedrag aan vermakelijk- belasting zal ontvangen. De culturele opzet: alle bezoekers de schoonheid en de culturele betekenis van Noordholland boven het Noord zeekanaal te tonen, is in alle opzich ten geslaagd en dat was tenslotte het doel van deze zeer mooie en uitste kend verzorgde expositie. Hoog water te Bergen a. Zee AUG./SEPT, 1950 Datum HOOG WATER v.m. n.m. 26 2,47 15,16 27 3,30 15,59 28 4,14 16,40 29 4,53 17,16 30 5,28 17,50 31 6,01 18,22 1 6,35 18,55 Hotel Klemkerk, Wilhelminalaan 11. Fam. Karsten, A'dam Fam. Dljksma, Hilversum Fam. Schotgerrits, Hengelo Fam. Hegeraad, A'dam de Hr. Blom, A'dam Fam. Kropf, A'dam de Hr. Dols, Sittard Fam. Timmermans, Utrecht Fam. Koster, A'dam HOTELS EN PENSIONS TE BERGEN AAN ZEE. Pension Wil hel mi na, v. d. WUckplein 1-3. Fam. Dr. Tuinzing, R'dam Fam. Hooft Graafland Heldring, Hilversum Fam. F. v. d. Pol, Amersfoort Fam. Kees, Venlo Fam. Dr. Tjabbes, Arnhem Dames Braat, Bergen op Zoom Ir. C. Delfos, Den Haag

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1950 | | pagina 7