Kookproblemen Aan onze gasten en leden. Badbode-Varia. Kerkdiensten. Gereformeerde kerk Schagen Katholieke kerk 't Zand. Bibliotheek (in de school) De lepelaar. Bioscoop-nieuws. goed, dat het rijden op die weg gevaarlijk is (of moeten er juist ongelukken gebeuren en dat die weg voor alle verkeer was afge- sloten. Dat er nog geen waarschuwingsborden zijn aangebracht is niet de schuld van het gemeentebestuur, zoals door enkele naar voren is gebracht. Deze zijn al geruime tijd geleden besteld, doch laten nog steeds op zich wachten. Dit moet echter geen motief zijn van onze ingezetenen die weten wel beter. Zooals wij boven reeds schreven, is het zeer gevaarlijk om van de stirandkluft op de grote weg te rijden, doch ook voor de voet- gangers is het hinderlijk, vooral voor de kinderen. Wij hebben dezer dagen kunnen consta- teren, dat er een opzichter, van het werk dat hier thans wordt uitgevoerd, drie a vier keer in korte tijd de strandkluft op en af reed. Of dit voor zijn werk „nodig" was, kunnen wij niet beoordelen, doch wij zijn ♦wel van mening, dat er door deze persoon overmatig gebruik van wordt gemaakt. Wij hopen, dat de borden spoedig ge- plaatst kunnen worden en dat dan de over- treders door de politie onverbiddelijk op de bon worden geslingerd. Voor de meeste onzer gasten zal het wel vreemd zijn om op petroleum te koken. Dit is nu eenmaal zo; wij beschikken hier niet 6ver gas of over voldoende aansluitingen voor electrisch koken. Zoals elders in dit nummer is vermeld, kunnen de gasten zich op het Distributie- kantoor vervoegen om de voor hun gezin beschikbare petroleumbonnen af te halen. Het bestuur van de V. V. V. heeft zich dit voorjaar in verbinding gesteld met de depothouder van het Butagas, om zo moge- lijk nog dit jaar dat gas alhier verkrijgbaar te stellen. Materiaal gebrek bleek de oor- zaak te zijn, dat dit nog niet mogelijk was. Het is nog maar enkele dagen geleden, dat hierover bericht terug kwam van het Hoofd- kantoor. Er is echter een lichtpuntje, hoewel pas voor het volgend jaar. Er werd ons toe- zegging gedaan, dat gegadigden zich nu reeds kunnen laten inschrijven en dat er aan hen volgend jaar Butagas. zou worden geleverd. De daarvoor benodigde gasstellen kunnen tegelijkertijd worden aangevraagd. Het lijkt ons toe, dat dit voor vele gasten een uitkomst zou zijn. Wij zouden dan ook onze leden-verhuurders en ook de gasten, die nu reeds plannen maken om hier volgend jaar weder terug te komen, willen aanraden eens ernstig over deze kwestie na te denken. Hoewel onze secretaris geen vertegen- woordiger is, is deze gaarne bereid de nodige inlichtingen, voor zoveel hem dat mogelijk is, te verstrekken. K. WEET U dat de gasten bij aankomst terstond op het Distributiekantoor, petroleumbonnen voor kookdoeleinden kunnen af halen dat U dan alle stamkaarten van het gezin moet medenemen dat het bestuur heeft besloten dit jaar drie strandfeesten te houden dat het grote kinderstrandfeest wederom zal worden gehouden dat dit wej een der hoogtijdagen is van het seizoen dat de toneelgroep van de V.V.V. plannen heeft deze zomer een uitvoering te geven dat dan het mooie toneelstuk „Onder een Dak", van Jan Fabricius zal worden op- gevoerd dat de V. V. V.-vlet op drukke dagen alleen ter beschikking is van de strandwacht dat er op die dagen geen gebruik van mag worden gemaakt voor het pleziervaren. K, Deze week nemen we, door gebrek aan ruimte alleen de oplossingen op van de op- gaven uit no. 2. Onze geachte medewerker redeneert als volgt A. Heeft 10 eieren en verkoopt er 7 voor 10 cent, hij houdt dus 3 eieren over. B. Heeft 30 eieren en verkoopt ze even duur, dus ook 7 voor 10 cent en ontvangt dus voor 4 maal zeven eieren 40 cent en houdt 2 eieren over. C. Heeft 50 eieren en verkoopt ze even duur, dus ook 7 voor 10 cent en ontvangt voor 7 maal zeven eieren 70 cent. Hij houdt 1 ei over. Wat ze over hebben verkopen ze alien even duur en wel voor 30 cent per stuk. A. krijgt dus voor de rest 3 maal 30 ct. is 90 ct. B. krijgt voor de rest 2 maal 30 ct. is 60 ct. en C. krijgt voor de rest 1 maal 30 cent is 30 ct. Ze hebben de eieren dus even duur ver~ kocht en ontvangen hetzelfde geld n.l. ieder 1 Gulden. De personen, die bij de waarzegster kwamen, waren respectievelijk een Dames- kapper, een K.L.M.-piloot en een Brand- stoffenhandelaar. De laatste zin was echter niet duidelijk genoeg, want de drukker had iets vergeten. De zin moest luiden „Ik zie een donker persoon op Uw pad". NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 13 Juli 's morgens 10,15 uur, Mej. J. H. Bethe uit Beverwijk. ZONDAG 20 Juli, 's avonds 7 uur Ds. Salm. ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus (of vrachtwagen) vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 en half 11. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en 6—8 uur. GEOPEND Dinsdag en Vrijdag, 's midd. van 34 uur Het leesgeld bedraagt 10 cent per week per deel. Te storten waarborg fl 1, TOEGANGSKAARTEN KOOIBOS. Om te mogen wandelen in het Kooibos moet U in het bezit zijn van een toegangs- kaart. Tegen een zeer billijke prijs zijn deze verkrijgbaar bij M. J. SCHMIDT, (kapper) en P. DE VRIES, (bij 't bos) COPIE. Voor copie houden wij ons aanbevolen. Zijn er geen badgasten die aardige herin- neringen hebben uit hun pensiontijd te Callantsoog voor de oorlog. Wie Callantsoog hoort, denkt; de meeste zullen het zich nog van de Lagere School herinneren, aan het Zwanenwater. Een broedplaats voor vogels, stond er in ons leerboek. Wij hebben het voorrecht gehad enkele keren door het Zwanenwater te mogen dolen. Dit voorjaar mochten wij mee naar de lepelaars. Ondanks de strenge winter verscheen de lepelaar op tijdd.w.z. in het laatst van Februari. Sneeuw en ijs was nog niet ver- dwenen. Op een van de eilandjes in het meer werden de nesten gebouwd. Ongeveer 40 c.m. van de grond, op ruwe takken, kwam het nest. Wij telden er ongeveer een" vijftigtal. Toen wij het bezochten waren er in de meeste nesten eieren (3 tot 5 per nest)in sommige waren reeds jongen. De lepelaar is een mooie vogelwit, onderaan de keel vaal oranje, een vlek onder de kin oranje poten en snavel zwart, de bovenvlakte van de brede, platte bovensnavel versierd met gele dwarsstrepen. Aan het achterhoofd een mooie witte kuif Hun voedsel halen de lepelaars langs de ondiepe stranden van Zuiderzee en Wadden het bestaat uit schaaldiertjes en visjes. In Augustus trekken ze naar het warme Zuiden om daar te overwinteren. o Naar huis snellend, nadat zij in Londen een hoed gekocht heeft, wordt Mrs. Miniver aan het station van haar woonplaats staande gehouden door de stationschef. Mr. Ballard. Hij heeft een prachtige roos gekweekt en vraagt haar toestemming die „Mrs. Miniver te doopen. In dien tussentijd koopt Clem een auto, die hij zich eigenlijk niet kan ver- oorloven. Clem komt een paar minuten na z'n vrouw thuis en wordt begroet door zijn beide kinderen Judy en Toby. Hun oudste zoon Vin wordt morgen van Oxford thuis ver- wacht. Mrs. Miniver en Clem aarzelen alvorens zij elkaar hun buitensporige uit- gaven bekennen. Hij hakt de knoop door en toont haar de auto, terwijl zij bekent de hoed gekocht te hebben. 0

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 2