Dorpsnieuws* De Motorterreinwedstrijden. Aan de leden van V. V. V. Kerkdiensten. Gereformeerde kerk Schagen Katholieke kerk 't Zand. ideaal. Ieder in zijn eigen spulletjes hoe eenvoudig die ook zijn. Zal Callantsoog als badplaats er bovenop komen, dan moet de mogelijkheid van eigen zomerwoningen weer goed worden onder 't oog gezien. Uitbreidingsplannen zijn er genoeg. Het een al artistieker dan het ander met pleintjes en hofjes en veel aardige ideeen. Zal het financieel kunnen in deze tijd van woningnood Het is zoiets als een conditio sine qua non. Vlissingen is niets zonder haven. Den Helder niets zonder Marine. En Callantsoog niets zonder zomerwoningen. Wat in oorlogstijd in beslag werd genomen moet op korte termijn worden teruggegeven. En de bouw van nieuwe woningen waar- aan reeds begonnen is, moet met bekwame spoed worden voortgezet. Het is zeer de vraag of het nu niet goedkoper is dan over enige jaren. We zijn nog lang niet uit het moeras. Maar daarom niet getreurd. Alle hens aan dek Waar inzicht is, daar is ook uitzicht. v. A. Door een misverstand is in het vorig nummer het verslag van het concert gegeven door onzedameszangvereniging ..Zanglust" niet opgenomen. Hier volgt het nog. Maandag 11 Argustus gaf bovengenoemde vereniging een concert in de N.H. Kerk. Een tiental nummers werden voortreffelijk ten gehore gebracht. Vooral de twee nummers die het koor op het concours te N. Niedorp had gezongen, wetden uitstekend vertolkt. Het aanwezige publiek genoot ten voile en beloonde het koor na afloop met een hartelijk applaus. Tussen de nummers door speelde onze gast, de heer van Andel, enige mooie nummers op het orgel. Wij willen dit kort verslag niet beeindigen alvorens „Zanglust" te danken voor wat zij deed, ook in het belang van de V.V.V. EEN VERZOEK. Inwoners van Callantsoog, 23 Augustus is voor het dorp een belangrijke dag. Als het weer ons niet in de steek laat, zullen honderden (een zeer optimistisch bestuurslid schatte het op pl.m. 3000) ons plaatsje be- zoeken. Dus: VLAGGEN UIT! Zo is dan de 23ste Augustus gekomen en maken wij ons op voor de grote motor terreinwedstrijden alhier. Het is voor ons bestuur een grote onderneming en we zullen hopen, dat het sportfestijn mag slagen. Als de weergoden met ons zijn dan twijfelen we niet of het zal wel gaan. Kosten nog moeite zijn gespaard en de nodige reclames is gemaakt, zodat wij uit alle hoeken van onze provincie bezoekers kunnen verwachten. De motorsport trekt momenteel veel publiek en terreinwedstrijden zijn voor Noordholfand boven het Noordzee- kanaal nog nimmer gehouden. Wij willen er het publiek op attent maken dat de toegang tot het circuit alleen te be- reiken is vanuit het dorp. Alle andere toe- gangen zullen worden afgesloten en mochten er zijn, die zich clandestien op het terrein begeven, dan zullen zij onherroepelijk worden verwijderd, zodat zij het aan zich zelf te wijten zullen hebben, dat zij de wedstrijden niet kunnen bijwonen. U zult misschien zeggen dat is „Moflfenmethode", doch het is begrijpelijk, dat wij onder deze omstandig- heden niet kunnen marchanderen, wat anders wel eens wordt gedaan en dan ook niet zo erg is. Voorts kunnen wij een ieder aanraden, willen zij de wedstrijden goed kunnen volgen, een programma te kopen. Daarin staan de namen der renners vermeld, met hun rij- nummers, welk nummer door hen voor op motor en als rugnummer moet worden ge- dragen. Daarin kunt U zien waar de renner woont, welk merk motor door hen wordt bereden en in welke klasse hij rijdt. Er zal in 4 klassen worden gereden en wel 125 c.c. 250 c.c. 350 c.c. en 500 c.c. Op het terrein zal een geluidswagen aan- wezig zijn en worden de standen bekend gemaakt, zodat het voor het publiek goed te volgen is. De start en finish is bij het huis van Jn. Kruit en niet zo als aanvankelijk was bepaald op het voetbalterrein. Dit bracht grote bezwaren met zich en heeft nu het voordeel dat het publiek de start van nabij kan meemaken. Op het land van J. Kruit zal het rennerskwartier worden opgeslagen. Wij willen het publiek mededelen, dat de toegang tot dat terrein absoluut verboden is en alleen toegankelijk is voor renners, de helpers en officials. De renners moeten zich daar vrij kunnen bewegen. Overtreding van dit verbod, heeft ook verwijdering van het terrein tengevolge. Auto's, motoren en rijwielen worden onder geen voorwaarde doorgelaten. De „Buurt" wordt als parkeer- terrein gebruikt en bij diverse inwoners zal wel gelegenheid zijn om rijwielen te plaatsen. Gezien de hoge onkosten welke aan deze wedstrijden verbonden zijn, heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien om alleen de leden een reductie van 50 cent te geven. Dit geldt dus niet voor paren, zoals dat bij onze toneeluitvoerinhen nu gebruikelijk is. Wij hopen dat dit bij onze leden in goede aarde valt, want heus het kan niet anders. Wel heeft het bestuur gemeend, de kinderen tot 14 jaar een lagere toegangspsijs te verlenen en is voor hen de entree bepaald op 60 cent. Het publiek wordt dringend verzocht buiten de met pijlen en eventueel vlaggen aangegeven baan te blijven. Dit levert ge- vaar op voor U zelf en ook voor de renners, wat hun soms de overwinning kost. Zo ziet U, dat U er veel aan kunt doen om deze wedstrijden te doen slagen en worden alle bevelen opgevolgd, dan gaat er meteen van ons een goede naam naar buiten. Laten wij "tdit dus afspreken. Wij hopen volgend jaar wederom wedstrijden te organiseren en dan liever een paar meer en als het mogelijk is dan op Zondag. Want, ook dat punt ondervindt bezwaren bij onze bevolking en voornamelijk van hen, die hun koeien moeten melken. Het aanvangs- uur, 3 uur, is inderdaad voor hen wel wat laat, maar voor het grote publiek kan ook dit niet anders. Ook over dit punt hopen wij, dat dit ons niet kwalijk wordt genomen. Op het terrein zijn verversingen verkrijg- baar. Er zal o.a. ijs zijn een visstand en hopelijk ook nog een glaasje limonade. Ongeveer een uur na afloop zal de prijs- uitreiking plaats hebben in cafe De Waal. Tenslotte willen wij het publiek er nog even op wijzen dat de bevelen van de politie terstond moeten worden opgevolgd. Op het terrein bevinden zich diverse officials, zoals bochtcomissaren enz. Ook hun aanwijzingen, welke in Uw belang zijn, moeten correct worden nageleefd. Nu rest ons nog te hopen, dat het die dag mooi weer zal zijn en dat deze eerste motorwedstrijden in Callantsoog een succes moge worden. Dus lezers en lezeressen tot Zaterdag 23 Augustus a.s. des namiddags om 3 uur in „De Nollen". K. Zoals U gelezen zult hebben, krijgen de leden der V. V. V. een reductie van 50 ct. 't Is echter beslist noodzakelijk, dat zij hun lidmaatschapskaart meebrengen, daar 't anders de kaartverkopers onmogelijk is leden en niet-leden uit elkaar te houden. Wist U, dat de V.V.V. steeds op de bres staat voor de gasten en dagjesmensen Zij gaf U een nieuwe strandtrap, een reddingsvlet, reddingslijnen en een paar strandfeesten Wat gaf U De V. V. V. verdient zeker uw steun, koopt daarom een of meer lootjes, de prijs is slechts 25 cent. NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 24 Aug. 's morgens 10 uur, Ds. KleinWassink uit Alkmaar. ZONDAG 31 Aug. 's avonds 7 u. Ds. Salm. ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus (of vrachtwagen) vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 en half 11 In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en 68 uur. POSTERIJEN CALLANTSOOG. Het station is geopend op Posterijen Telegraaf Telefoon werkdagen: 8,30-10,30 8,30—11,00 8,30-11,00 14,30-15,30 14,00-16,00 14,00-16,00 18,30—19,30 18.00—19.30 18,00—19,30 Zaterdag's 9,00-13,00 ZON- en FEESTDAGEN GESLOTEN. Buslichtingle postauto 7.15 2e 17,15 TOEGANGSKAARTEN KOOIBOS. Om te mogen wandelen in het Kooibos moet U in het bezit zijn van een toegangs- kaart. Tegen een zeer billijke prijs zijn deze verkrijgbaar bij M. J. SCHMIDT, (kapper) en P. DE VRIES, (bij 't bos)

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 2