VOOR CALLANTSOOG No 10. ZATERDAG 30 Aug. 1947 Seizoen 1947. De uitgave heeft plaats onder auspicien der V. V. Y- Callantsoog. Wat onze gasten sehrijven. 0 REDACTIE Abonnement fl 1,per seizoen Druk s A. M. J. MOL bij vooruitbetaling, franco per post. Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schreven wij ons vorig artikeltje lui ge- legen op het onvolprezen strand in de schaduw van ons badtentje, het vervolg vindt ons weer terug in een benauwde stad en in een minder gemakkelijke houding. Het onvolprezen strand is verwisseld voor de iets minder onvolprezen omgeving van een enerverend dagbladbedrijf, maar de herinne- ring aan een op volmaakte wijze doorge- brachte vacantie heeft ons weer vol frisse moed ons werk ter hand doen nemen. Wei zullen wij zo nu en dan nog een dagje kunnen „pikken" om op het strand verpozing te zoeken voor de dagelijkse be- slommeringen en ons te laten voorlichten over het wel en wee onzer geliefde bad- plaats, maar de onbekommerde vacantie- stemming is toch voorbij. En hiermede zijn wij dan meteen gekomen op ons onderwerp van heden. Waarom brengen wij onze vacantie altijd door in Callantsoog en niet in een van de talrijke andere badplaatsen waarmede ons land gezegend is en die ontegenzeggelijk kunnen bogen op meer vertier en dikwijls ook op meer natuurschoon Deze vraag werd eens gesteld temidden van een kring van jarenlange trouwe bad- gasten en ontketende ellenlange discussies, die wij toen hebben saamgevat in het vol- gende liedje. De wijs is op het liedje „Geen geld en toch geen zorgen". Komt de zomer weer in 't land, Trekken wij weer naar het strand En genieten blijde van het zilte nat Callantsoog, dat is het oord Waarvan nimmer werd gehoord, Voordat wij 't ontdekten En daarop gaan wij prat, Want hier is alles vrij En daarom juichen w,j Komt strandgenoten zingt dan nu spontaan [en blij Ref rein. Er is geen beter plekje Dan ons dierbaar Callantsoog. Het is een rustig plekje, Hier ontspannen wij de boog. Het leven is hier zonder zorgen, Het is hier louter zonneschijn. Wij denken niet aan morgen, Callantsoog, daar is het fijn Dat wij deze juichkreet, die meer uitmunt door eerlijkheid dan door zijn litteraire waarde, kunnen aanheffen, danken wij ge- deeltelijk aan het feit, dat Callantsoog niet in de onmiddellijke nabijheid van een grote stad is gelegen en daarom geen z.g. populaire badplaats is en het hopelijk ook nooit zal worden, (Deze laatste ontboezeming is buiten verantwoordelijkheid van de redactie en ons ingegeven door zuiver egoi'stiese motieven.) Misschien ook hierdoor zijn de bewoners niet behept met de onaangename gewoonten van andere badplaatsbewoners, voor wie de badgasten alleen winst-objecten zijn. Hier vindt men meestal een prettig medeleven en het is geen toeval, dat men jarenlang bij dezelfde mensen terugkomt en er dikwijls hechte vriendschappen worden gesloten. Verder staat aan het hoofd der gemeente een jonge, energieke burgervader, die het, voor zover wij het kunnen beoordelen, best met de bevolking en de gemeenteraad kan vinden en mag het dorp trots zijn op de V. V. V., welks bestuur alles doet om het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken. Misschien zelfs wel eens iets te veel doet 1 Wat toch is het geval Wij zijn altijd tevreden geweest met de rust, die overal in het dorp en omgeving heerst. Stel U daarom onze schrik voor, toen wij hoorden, dat in onze Nollen, ons V.V.V.- en Kooi- bos motorwedstrijden zouden worden ge- houden In onze verbeelding zagen wij reeds brullende en ronkende motoren bemand met wilde leren duivels, die met hels geraas en in wolken van stof gehuld eens even het V.V.V.-bos en de Nollen zouden gaan „bewerken". Om maar niet te spreken van gillende toeschouwers, die natuurlijk bij drommen zouden komen kijken en vanzelf- sprekend alles wat door de motorduivels zou worden gespaard grondig zouden vernielen. Ons geestesoog zag al berichten in de kranten met grote koppen, zoiets als „Motorrenners rijden midden tussen een groep kinderen Vele doden en gewonden". Nee, we waren er tegen. We waren er zelfs zo erg tegen, dat wij in een onbewaakt ogenblik Koelemey de raad gaven liever een „bull-doozer" door het bos te jagen, dan was het vlugger, grondiger en goedkoper opgeruimd. De heer Koelemey ging hier wijselijk niet op in. Op 2 Augustus werden voorwedstrijden gehouden, die als het ware een repetitie waren voor het grote gebeuren op 23 Aug. Wij zijn naar deze voorwedstrijden gaan kijken met de idee om eens echt lekker te ..kankeren". Zo iets van „zie je nou wel" en ,,wat heb ik je gezegd". Eerlijkheidshalve moeten wij bekennen, dat het heel erg is meegevallen. Er is, buiten een denneboompje dat iets in de weg stond, niets beschadigd of vernield en het publiek, evenals trouwens de wedstrijdrijders, hebben zich voorbeeldig gedragen. Wij geloven en hopen dan ook, dat de organisatoren op 23 Augustus het publiek, wat dan onge- twijfeld in groter getale zal verschijnen, wel in de hand zal kunnen houden voor de rijders ben ik na het vertoonde op 2 Aug. niet bang meer. De Zondag daarop hebben wij met het bestuur van de V.V.V. eens gezellig van gedachten gewisseld. Wij meenden en menen nog, dat motorwedstrijden niet thuis horen in onze badplaats. Immers, het streven, het loffelijke streven, van de V, V. V. om Cal lantsoog meer bekendheid te geven bij het grote publiek wordt door deze wedstrijden o.i. niet gediend. Het publiek wat onze badplaats bezoekt en zal komen bezoeken bestaat voornamelijk uit mensen die hier willen zijn, omdat het rustig is en veilig voor de kinderen. Nu worden motorraces in de regel niet bezocht door mensen die zoo'n behoefte hebben aan een rustige omgeving. Integen- deel, het zijn lui die meer behoefte hebben aan sensatie dan aan rust. En wat de ver- spreiding van meerdere bekendheid betreft, menen wij, dat op de wedstrijddag hoofd- zakelijk toeschouwers uit de onmiddellijke omgeving zullen verschijnen met als eind- punten zoiets als Den Helder en Schagen. En dit zijn mensen, die wel weten wat Callantsoog is. Wij zien heus zo veel vreem- delingen niet verschijnen, die immers in tal- loze andere plaatsen, die beter voor hen bereikbaar zijn, dit soort wedstrijden te kust en te keur kunnen bewonderen. Het V. V. V.-bestuur had echter nog een argument in petto wat wel steek hield en ons een ogenblikje het schaamrood naar de kaken joeg. De V.V.V. heeft namelijk geld nodig om alles te kunnen bekostigen wat ons, gasten, het verblijf aangenaam maakt. En door deze wedstrijden hoopt zij aan een beetje contanten te komen. En hebben wij, geachte lezers, wel eens iets gedaan, een relatief kleine geldelijke bijdrage voor een of ander feest buiten be- schouwing latend, om de V. V. V. in het bezit te stellen van het toch zo dringend nodige aardse slijk De hand in eigen boezem stekend, moeten wij volmondig zeggen „neen". Zou het niet mogelijk zijn, dat de gasten eens de koppen bij elkaar staken, om door het houden van een fancy-fair, het organi- seren van een genoegelijk bal, het houden van onderlinge wedstrijden, enz. enz. het nuttige met het aangename te verenigen en zodoende aan de V. V. V. een bedrag kan ter hand stellen wat opweegt tegen de baten, die door de mote rraces worden afgeworpen? BADBODE

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 1