Het laatste nummer van de „Badbode" 1947. Ode aan de „Badbode". Er zijn onder de trouwe gasten en ge- lukkig ook onder de nieuwen genoeg talenten om een en ander te organiseren en ook wij zouden onze bescheiden medewerking met pleizier willen verlenen. Wij zijn er van overtuigd, dat de ijverige redactie van deze Badbode gaarne elk initiatief in deze richting zal steunen. Met belangstelling zien wij het commentaar van de redactie en de reactie bij de lezers hierop tegemoet. R. Commentaar van de Redactie. In de eerste plaats onze hartelijke dank voor de twee mooie artikeltjes. En nu iets over de motorwedstrijden. De geachte schrijver weet, dat ook de redacteur zeer bang was, dat ons mooi V.V.V.«bosje, de Nollen en het Kooibos zeer zouden lijden van de motoren en het publiek. De ervaring, opgedaan bij de j.l. Zaterdag gehouden wed- strijden, is van die aard, dat dit argument tegen de wedstrijden volkomen vervalt. Het natuurschoon heeft zo goed als niets geleden. De mening, dat motorwedstrijden niet thuis horen in een badplaats, kunnen wij niet delen. Reeds de reclamebiljetten waarop vermeld staatBezoekt de motorwedstrijden in de badplaats Callantsoog, geven meerdere bekendheid aan ons dorp. En onder de honderden bezoekers zijn toch zeker wel wat mensen, die Callantsoog als badplaats zullen ontdekken. Dat van de dit jaar aan- wezige gasten velen de wedstrijden bezochten. bewijst tevens, dat ook zij het op prijs stelden, dat er nog iets anders geboden werd. Over het geldelijk voordeel, dat de V.V.V. hoopt te behalen zijn we het met elkaar eens. Het voorstel van de heer R. over het houden van een fancy-fair of iets dergelijks ten bate van de V. V, V. kunnen we niet anders dan toejuichen. Hoe meer geld er binnen komt, hoe meer er voor de gasten gedaan kan worden. En daar zal de V. V. V. dan zeker ook voor zorgen. Rectificatie: In het eerste stukje van de heer R. (Bad- bode nr. 9) staat ..Zeelust". Dit moest zijn „Zeehut" (dit was n.l. het oude huis van de fam. Tholen.) Bij het verschijnen van het laatste nummer van de Badbode", willen wij, als uitgever hiervan graag een paar regels schrijven en wel speciaal aan het adres van de Redactie. Met zeer veel genoegen hebben wij samen- gewerkt met onze trouwe redacteur, welke iedere week maar weer zorgde voor nieuwe copie. Wij waren steeds benieuwd naar de artikeltjes welke wij te zetten kregen, daar ook wij er belang in stelden. Verder kunnen we niet nalaten een woord van dank te brengen voor de prettige ont- vangst ten huize der redactie. Nimmer kwamen we ongelegen wanneer wij met de proefdruk kwamen en ook de ontvangst van Mw. Mol was altijd even spontaan. We hopen dan ook een volgend jaar weer op dezelfde vlotte en aangename wijze samen te werken. v.L. Begunstigd door goed weer konden Zater dag 23 Augustus de terreinwedstrijden ge houden worden. Reeds 's morgens was het in het dorp te zien, dat er iets belangrijks dat was 't immers voor onze badplaats stond te gebeuren. Bij particulieren verschenen de vlaggen en ook het Gemeentebestuur bleef niet achter en liet ons nationaal dundoek van de toren en voor het Raadhuis wapperen. De laatste hand werd gelegd aan het terrein op duidelijke wijze werd het par- cours uitgezet. Om 3 uur zou het een aanvang nemen en zo tegen half 2 begon het publiek te komen. Dat gaf in het dorp en gezelligheid. Auto's, motorfietsen enz. reden aan. De „Buurt" als parkeerterrein aangewezen vulde zich met auto's. De fietsen bewaarders kregen handen vol werk. t Gaf weer eens een heel ander beeld en zeker zullen heel wat mensen, die voor het eerst kennis maakten met Callantsoog onze badplaats meerdere be kendheid geven. En dat is voor de V.V.V. toch zeker een eerste belang Goed 3 uur ngmen de wedstrijden een aanvang. Na een inleiding door de voorzitter der V.V.V, opende onze Burgemeester ze met een kort woord. En toenja lezer, dat werd een ge- knal en geraas. Ongeveer een dertigtal rijders hadden in- geschreven en hebben op sportieve wijze gestreden om de eer van de overwinning. 't Was lang geen gemakkelijk baantje, wat zij rijden moesten. Tal van oneffen- heden maakten het parcours niet licht. Gestart bij Kruit ging het eerst door de kronkelende laantjes van het V.V.V. bosje, om daarna een paar maal slingerend over de heide via een bruggetje het Kooibos te bereiken. Dat gaf sensatie bij de rand van het moeras vloog de modder twee, drie meter in de hoogte. En dan het grootste struikelblok 't Zand- gatGeen Wonder, dat zich hier het meeste publiek ophield. Wat een sterk lichaam en een routine in het rijden is er nodig om zo'n parcours 6 a 7 maal te rijden. Aardige strijd werd er geleverd. Vooral bij de nieuwelingen in de 350 c.c. klasse. Feenstra uit Oranjewoud had een goede voorsprong genomennog twee ronden en hij zou op z'n sloffen winnaaar zijn. Maar neen, 't noodlot speelde hem parten. 'n Lekke band. Opgeven? Neen de tanden op elkaar en moedig doorgezet. Grift uit Soestdijk kreeg het in de gaten begeep zijn kans en zette alles op alles. Dat gaf spanninghet publiek leefde volop mee. Feenstra moest tenslotte bukken, maar zag zich later als extra prijs voor zijn moedig volhouden drie eenden toegewezen. Om 6 uur waren de wedstrijden geeindigd en ging het publiek (we schatten het op het op ongeveer 1700). tevreden over het- geen ze gezien hadden naar huis. Een half uur later werden bij Jb. de Waal de prijzen door de Burgemeester uitgereikt. Hier volgen de volledige uitslagen Nieuwelingen 125 c.c. 1 G. Kuiper, Schagerbrug, (beker) 2 A. Moeijes, Alkmaar, (lauwertak) 3 A. H. Overkamp, Delft, (medaille) 4 W. J. Smit, H.h.waard, (medaille) Nieuwelingen 250 c.c. 1 L. C. Baas, Abbenes, (beker) 2 N. C. Roemer, Akersloot (lauwertak) Nieuwelingen 350 c.c. 1 H. Grift, Soestdijk, (beker) 2 D. Feenstra, Oranjewoud, (beker) 3 A. Hogeboom, Rijpwetering, (medaille) Nieuwelingen 500 c.c. 1 Vetter, Haarlem, (beker) Junioren 350 c.c. 1 B. v. Dijk, Amstelveen, (beker en tulband) 2 E, Oldenhof, Amersfoort, (beker) 3 H. v. Kooij, Soest, (beker) 4 C. Jongemaats, Amsterdam, (medaille) Wij willen dit verslag niet sluiten na eerst nog de heren van de K.N.M.V. en V.V.V. dank te brengen voor de mooie sportmiddag, die zij ons gebracht hebben. In het bizonder aan de heren Mooij en Koelemeijzij vooral hebben handen vol werk gehad. Maar niets was hen teveel „het ging voor de V.V.V." Er is een tijd van komen en van gaan Daarom is het ogenblik nu aangebroken, Dat we van elkander scheiden gaan. Even wil ik je komen bedanken, voor het- geen je ons deze zomer hebt gebracht. Je hebt je kranig gehouden, (dit had ik trouwens ook van je verwacht). Ook de gasten waren aardig met je in hun sas En de Penningmeester lachte maar Want je verhoogde het saldo van zijn kas. Om te adverteren stond je altijd voor ons klaar Ik neem afscheid van je, maar zal je niet vergeten En ik reken weer op je in het volgende jaar. S. V.

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 2