QaMcutUo-o-g. in del jaaA 2000 Firma K. VAN LOENEN Zn„ Schagerbrug. Bioscoop-nieuws POSTERIJEN CALLANTSOOG. Het station is geopend op Postcrijcn Tclegraaf Telefoon werkdagcn: 8,30-10,30 8,30-11,00 8,30-11,00 14,30—15,30 14,00—16,00 14,00—16,00 18,30—19,30 18.00—19.30 18,00—19,30 Zaterdag's 9,00—13,00 ZON- en FEESTDAGEN GESLOTEN. Buslichtingle postauto 7.15 2e 17,15 TOEGANGSKAARTEN KOOIBOS. Om te mogen wandelen in het Kooibos moet U in het bezit zijn van een toegangs- kaart. Tegen een zeer billijke prijs zijn deze verkrijgbaar bij M. J. SCHMIDT, (kapper) en P. DE VRIES, (bij 't bos) Kortgeleden las ik het bekende boek van Bellamy„In het jaar 2000'' en zo onder het lezen door vroeg ik mij af, hoe Cal- lantsoog er dan wel uit zou zien. Deze vraag nam zo mijn aandacht in beslag, dat ik er 's nachts van droomde Callantsoog in het jaar 2000 hoe anders zag het er uitDe grote groei van het dorp viel mij het eerst op. Het oude dorp lag nog in zijn oorspronkelijke vorm, maar aan de Oostzijde daarvan, waar eerst de koeien graasden, lag een geheel nieuw dorp. Bomen en struiken langs de wegen, bloemen in elke tuin, welk een fleurig geheelAan de West- en Zuidzijde van de „Buurt" tientallen knusse zomerhuisjes en op het land langs de Schinkel fraai gebouwde villa's. Maar was dat wel de Schinkel Twee gladde banen van vreemd materiaal hadden haar plaats ingenomen en hoe ik ook zocht, ik miste de file's van fietsers, die vroeger geduldig uit Schagen kwamen trappen. Auto's, auto's en nog eens auto's 1 Rare vlakke modellen, verbazende snelheden en ze maakten geen geluid. Atoomauto's, werd mij later verteld. Opeens stond ik voor een grote reclame „Naar luchttaxi binnen 5 seconden" en daar ik blijkbaar met mijn tijd mee wilde gaan, meldde ik mij bij het z.g. „gecombineerde lucht- en landtaxi bedrijf". Per atoomtaxi naar het vliegveld en werkelijk, binnen 5 sec. was ikop het land van Jaap Vel, waar tientallen fonkelende vliegtuigjes gereed stonden. Plastic vliegtuigjes met atoomkracht 't Leek op Schiphol in het klein. Waarheen", werd gevraagd aan een der loketten en na wat gezoek in de „spijskaart" koos ik een rondvlucht boven Callantsoog a 22 cent. Een paar tellen later een race langs de startbaan en het autootje met vleugels schoot omhoog, ook al geluidloos. Een juffrouw, die tegenover ons zat be- gon te vertellen„We vliegen nu over Groote Keeten, waar U rechts het zweef- vliegveld ziet. Worden gestart met atoom- kracht".,Ook all! „Nu volgen we de boule vard naar Callantsoog, waar we een oogen- blik boven zullen cirkelen". Verdorie een weg aan de zeekant van de Keeten naar Callantsoog, hoe hebben ze dat voor elkaar gekregenbij Waterstaat„Dat bruine gebouw daar is de jeugdherberg, dat rode tussen de dennen het gemeenschapshuis, daar ligt het sportpark, links 5 hotels en dat grote witte op het strand is het strand- paviljoen, die sneeuwvlokjes zijn tenten op het strand. Rechts het Rusthuis voor Ouden van Dagen, dat vierkante de Bioscoop, dat langwerpige de School". Teveel om te verwerken „Daar de villa- wijk en in die duinpan het kampeerterrein". In het Kieftenglop, wat een oplossing ,,Einde van de rondvlucht". Maar ik wilde nog meer weten en in de lunchroom op het vliegveld klampte ik de juffrouw, die ook haar portie ijs zat te eten, aan. Het werd een soort: „ik vraag en zij antwoord" „Het Zwanenwater ,,Kan men in op wandel- kaarten. Bij paal 15 staat een groot her- stellingsoord. Jaarlijks bezoeken 4 a 500.000 mensen onze badplaats. We hebben 6 maanden seizoen en mooi weer. Komt door de weer- beinvloeding door de atoomexplosies, 's nachts een buitje en overdag zon. Dennen groeien hier uitstekend. Het zwemmen in zee is nu ongevaarlijk. Een man overziet elke hande- ling van de bader op een Radar-scherm en staat radiografisch met hem in contact. Wedstrijden en amusement zijn er vol- doende. Strandfeesten, motorwedstrijden, veldloop, athletiek enz. Avondbals op het strand, films, bloemen-corso, baby-keuring, ja afleiding is hier genoegEn voor de mensen, die van rust houden is er een groot stuk van het strand gereserveerd, Dit is evenzo voor degenen, die graag genieten zonder geld uit te geven. Voor dezen is het mooiste stuk strand vtijgehouden en alle werk daarop wordt voor hen gratis verricht". Na deze woorden kwamen mij gebeurte- nissen van de afgelopen zomer in m'n hoofd en vol ergernis vroeg ik „en is Callantsoog van dat soort mensen zo groot geworden Het antwoord gaf mij de wekker, die mij vertelde dat het kwart voor zes was Jb. V. Theater Royal presenteert deze week de Metro-Goldwyn- Mayer Film ZOOALS DE OUDEN ZONGEN. Joe en Florrie Moran (Charles Winninger en Grace Hayes) vormen een succesvol varietenummer, dat avond aan avond op- treedt, en hun zoon Mickey (Mickey Rooney) wordt dan ook in het Palace Theater ge- boren. Zij hebben ook nog een dochter, (Betty Jaynes). Madox (Henry Hull), de impressario, voor- spelt, dat de film op de duur het variete zal verdringen, doch de Morans willen dit niet geloven. Na verloop van tijd echter ondervindt het variete een terugslag, en de Morans en verschillende variete-artisten komen zonder werk. Zij krijgen wel hier en daar nog eens wat werk voor enkele dagen, doch hun inkomsten zijn nauwelijks voldoende om in het leven te houden, en ze hebben overal schulden. Miss Steele. (Margaret Hamilton) en andere stadgenoten proberen hen te dwingen om de stad te verlaten. Mickey is nu zestien jaar, en verliefd op Patsy Barton (Judy Garland) de dochter van een ander variete-paar, terwijl Molly haar hart verloren heeft aan Don Brice, (Douglas McPhail), eveneens variete-artist. De oudere artisten besluiten gezamenlijk een show op te voeren, om hun inkomsten weer op peil te brengen en gaan op tournee. De kinderen zijn erg teleurgesteld, dat ze niet mee mogen en Mickey, die reeds ge- probeerd heeft om songs te schrijven, krijgt het idee om met de jonge generatie zelf een show te organiseren, terwijl de ouderen op reis zijn. Baby Rosalie, (June Preisser), die als kind voor de film heeft gespeeld, heeft veel interesse voor dit idee. Mickey en Miss Steele's neef leveren een hevig gevecht in een drogisterij, doch Rechter Black (Guy Kibbee) die Miss Steele's bedoeling om de kinderen naar de Staatsfarm te doen zenden, doorziet, neemt Mickey's partij op. Baby Rosalie, die er met Mickey coquet- teert, neemt geld op om de show te kunnen financieren en krijgt de hoofdrol, waardoor Patsy jaloers wordt en naar Schenectady vertrekt, waar haar moeder op dat moment in een show speelt, welke echter absoluut geen succes heeft. Patsy's moeder vertelt haar echter, dat ze niet collegiaal heeft gehandeld door uit Mickey's show weg te lopen, en een be- rouwvolle Patsy keert dan terug. De jeugdige artisten organiseren een grote bijeenkomst. een vreugdevuur en een parade, doch op het laatste ogenblik verbiedt een vertoornde Mr. Essex (Joseph Crehan), die juist van een reis is teruggekeerd, zijn dochter om in de show op te treden, daar hij haar terugkomst bij de film wil bewerken en denkt dat haar optreden in Mickey's show haar film-carriere kan schaden. Het ziet er naar uit, dat de show een fiasco wordt, nu de hoofdrolspeelster niet meer meedoet, doch Patsy, die oorspronkelijk de „ster" was, voordat Baby Rosalie zich „er in werkte", verschijnt plotseling, en redt de show. De oudelui keren van hun mislukte tournee terug, en besluiten de kinderen naar de Staatsboerderij te sturen. Joe Moran krijgt een baantje als liftboy, en geeft het variety op. Mickey is juist van plan weg te lopen als hij een brief krijgt van Madox, die intussen een bekend toneel- manager in New York is geworden, die Mickey's ..kindershow" nodig heeft voor zijn eerstkomende revue. Mickey en de andere jeugdige artisten accepteren dit buitenkansje met beide handen, en reizen naar New York. Mickey en Madox nodigen dan Joe Moran uit, om de leiding van de show op zich te nemen, en Mickey en Patsy zijn het weer roerend samen eens.

Badbode voor Callantsoog | 1947 | | pagina 3