KERKDIENSTEN Dc Badbode in het verre Oosten. het laatste moment wist Thomasz echter schitterend in te grijpen. Na ruim een kwartier spelen, waarbij beide doelen herhaaldelijk aan doorboring ontsnapten, dank zij goed werk van beide keepers, wist Beun uit een cross-pass van Mol Callantsoog d£ leiding te geven. (0—1). Toen de badgasten aftrapten, werd direct een formidabele aanval op touw gezet, waarbij Nietfeld, van Niftrik en Gokkes een grote rol speelden. Het gevolg was een hard schot, dat door doelman Vries meesterlijk over de lat werd gestompt. De gasten lieten zich hierdoor niet intimideren, want na tien minuten spelen volgde een hart schot, laag in de hoek, waarbij Vries kansloos geslagen werd. (1 1). Na de rust kreeg Callantsoog een klein overwicht waarvan't gevolg was, dat de beide kanthalfs Brilman en v. Tellingen en de backs Hagens en Venhuizen er herhaal delijk aan te pas moesten komen om het gevaar te bezweren. Dat gevaar kwam meestal van rechts, waar Mol steeds vrij stond en vaak uit passes van de beide Bakkers en ,van de Wilde de bal steeds hoog voor het doel kon brengen. Op deze wijze ontstonden een aantal hoekschoppen, die bijna allemaal goed door Beun genomen werden. Ongeveer midden in de tweede helft kwam een aanval over links. De Vries tikte de bal door naar Brantenaar, die scherp voor- zette. Doelman van Denderen miste en de Callantsoger rechtsbuiten had het leder slechts voor het inschieten. (1—2). Na nog tien minuten spelen, waarin aan- vallen van beide zijden heen en weer golfden, floot de scheidsrechter voor het laatst in deze sportieve wedstrijd. M, Jr. Een half uur later waren in het cafe van Ben de Vries de elftallen wederom bij elkaar. De aanvoerder van „Hou vast" 't tweede gedeelte van deze naam betekent Van alle sporten thuis bracht een dronk uit op de Callantsoger-veteranen, wat de aanvoerder der laatsten niet op zich liet zitten. Tevens bood hij de badgasten aan in een volgende wedstrijd revanche te kunnen nemen. Uit alles blijkt hoe goed gasten en inwoners 't hier met elkaar kunnen vinden, er heerst hier een vriendschappelijke sfeer, die zeker 't zijne er toe zal bijdragen om nieuwe gasten te maken tot, zoals er zo velen zijn, stamgasten van Callantsoog. EEN DRUKKE ZONDAG. Leek het eerst, of het dit seizoen geen mooi weer kon worden, we hebben nu al een prachtige week achter de rug. Op het strand werd het dan ook steeds levendiger. Zondag 1 Aug. werd voor onze badplaats wel een hoogtijdag. Naar schatting waren er tussen de 2500 en 3000 strandbezoekers. Extra-bussen van de Naco brachten veel dagjesmensen terwijl ook per fiets honderden de weg naar C' oog gevonden hadden. DE STRANDFEESTEN DER NERINGDOENDEN. Evenals voor de oorlog organiseerden de zakenmensen uit Callantsoog wedstrijden. 't Was deze keer hardlopen met hindernissen, zowel voor de dames, heren als kinderen. Ongeveer 60 deelnemers hadden zich laten inschrijven. 't Was een vermakelijk gezicht de dames en heren onder een zeil door te zien kruipen de grootste moeilijkheid bleek echter het zoeken "naar een zilveren dubbeltje uit een zak met witte bonen. De wedstrijden be- gonnen om half drie en duurden ongeveer twee uur. Kees van Eck, hij was het weer, deelde de prijzen uit. Hier volgen de uitslagen Dames. le pr. flO,.Connie Bijvoet. Callantsoog. 2e f 7,50 G. Blokker. Winkel. 3e f 5,Geertje Mooij. Callantsoog. 4e "f 2,50 mevr. A. Brouwer. Zaandam- Heren. le pr. f 10,S. Crone. Schagen. 2e f 7,50 Kees Mol. Callantsoog. 3e f 5.Guy v.d. Velde. Amsterdam. 4e f 2,50 S. Sneekes. Schagen. PAARDENSPORTDAG. Op Zondag 15 Aug. a.s. zal onder auspicien der V.V.V. door de L. R. West- friesland een paardensportdag worden ge- houden. Deze zal plaats vinden op het voetbalterrein alhier. Het programma omvat plm. 10 nr. paardendressuur. Voor liefhebbers van paardensport belooft dit een mooie middag te worden. Zie voor nadere bijzonderheden de grote aanplak- biljetten. We ontvingen wederom van twee C.oger- jongens een schrijven uit Ned. Indie, dat we hieronder opnemen. 25-7-'48. Meester Cornelis. Geachte Redactie. Daar we reeds enige malen de Badbode hebben ontvangen, voelden wij ons verplicht ook iets van ons te laten horen. Het behoeft geen betoog, dat wij het van U, geachte redactie, een aardige geste vinden, dat ook de jongens in het warme Oosten niet ver- geten worden. De advertentie's, die de festiviteiten aankondigen, lezen we natuurlijk aandachtig, maar het moet jammer genoeg daarbij blijven. Maar we rekenen maar zo, wat we nu missen, halen we over twee jaar weer dubbel en dwars in. Wij merken wel, dat Callantsoog voor de meeste mensen een grote trekpleister wordt, maar zoals dit jaar, nu de natuur in Holland zo koud is, zou het van de zijde van de V.V.V. lang niet gek zijn, als de badgasten eens voor een dag of veertien bij ons zouden komen, want met koud weer hebben wij lang niet te kampen. We hopen, dat we niet te veel van uw plaatsruimte gevergd hebben, en ver- blijven tot voorjaar 1950 onder de warme tropenzon. Met hartelijke dank voor de regelmatige toezending. G. v. HONSCHOOTEN. H. J. VRIESMAN. VERLOREN WOLLEN KINDERVESTJE, jaeger met blauwen kruisjes. Bij V.V.V.-bosje of Kooybos. Terug bezorgen mevr. Nietfeld bij L. Gladpootjes. NED. HERV. GEMEENTE ZONDAG 8 Aug. 'savonds 7 uur, Ds. F. Visser uit Amsterdam. ZONDAG 15 Aug. 'savonds 7 uur, Ds. Klein Wassink uit Alkmaar. Gedurende de maanden Juli en Augustus zullen extra diensten gehouden worden in verband met het Badseizoen. Er is dan elke Zondag dienst. Badgasten, die de Kerk wensen te bezich- tigen, wenden zich tot de koster, de heer J. Schager. gereformEerde KERK SCHAGEN. ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. KATHOLIEKE KERK 'tZAND. ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof met Rozen- kransgebed. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. WOENSDAGAVOND 7 uur, lof ter ere van St. Jozef. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en 68 uur. Vreemdelingen, welke s' Zondags de Kerk bezoekenworden er op attent gemaakt dat zij vooraan het makkelijkst een vrije plaats kunnen vinden. BRAN D WEERDEMON STRATIE. Woensdag 11 Aug. 's avonds half acht wordt door onze plaatselijke brandweer een aardige demonstratie gegeven.. Op de Buurt zullen de badgasten en de dorpsgenoten kunnen zien, hoe vijftig jaar geleden een brand geblust werd. Als wij verklappen, dat deze demonstratie uitgevoerd wordt onder. leiding van de brandweer- commandant J, Vos, en dat Jan de Wilde de regie op zich heeft genomen, dan kunnen ingewijden begrijpen, dat ons een mooie avond wacht. Men schrijft ons Reisje van de Arbeiders-reisvereniging te Callantsoog. Woensdagmorgen 28 Juli stond de mooie toerbus van garage Peereboom te Nieuwe Niedorp met een prima chauffeur gereed om met de arbeidersreisvereniging haar eerste toer te gaan maken. De reis is best ge- slaagd, waartoe het schitterend weer mee- werkte. In gezellige stemming ging het naar de Aalsmeerse bloemenveiling, waar veel ge- noten werd. Na in een cafe koffie gedronken te hebben, werd de reis voortgezet naar Oud-Valkeveen, waar alien zich goed ver- maakten. Via Hilversum en de mooiste plaatsen van het Gooi, ging het nu naar Utrecht, waar het bondskantoor werd bezichtigd. In Rutecks lunchroom werd een fijne maaltijd gebruikt. Vervolgens ging het naar Rhenen, waar Ouwehands-dierenpark werd bezocht. Ten slotte naar de Grebbeberg. Op de terugweg werd nog even wat gebruikt in Amsterdam. Omstreeks twee uur's nachts arriveerde het gezelschap in de beste stemming weer thuis.

Badbode voor Callantsoog | 1948 | | pagina 2