Een bijdrage uit Indie. KERKDIENSTEN BIOSCOOP-NIEUWS. werkelijk een rustkuur is en waar men wederom fit vandaan komt. Daarboven biedt Callantsoog een aantal gezonde vermaken voor badgast en bewoner, en met gezonde vermaken bedoelen wij zowel lichamelijk als geestelijke ontspanning. Zo ook weer Zaterdagavond 7 Aug. met „Uw wil geschiede", een toneelstuk met inhoud, uitgevoerd door uitstekende krachten, goed geregisseerd, een stuk het- welk de capaciteiten van iedere speler op zijn juiste waarde deed uitkomen. Zo goed gespeeld. dat alle spelers gelijke lof toe- gezwaaid kan worden voor hun verdienstelijk en zeer goed vertolkend spel. Moeten wij U bekennen dat hoewel wij de organisa- torische kracht der V. V.V. op allerlei gebied goed kennen en reeds meerdere malen het genoegen hadden de uitvoering van een of ander feest mede te mogen maken, wij iet- wat sceptisch stonden tegenover de uitvoering door amateurs van een toneelstuk en dan nog wel een met een dramatisch gegeven De uitvoering van dit stuk was, echter zo rustig en beheerst, de rollen lagen natuurlijk en zaten muurvast en wij kunnen dan ook zeggen, dat wij van deze avond volop genoten hebben, zo zelfs, dat wij, hoewel wij bekende gezichten op het toneel zagen, soms vergaten met amateurs te maken te hebben, en dat de lof. die wij U van deze plaats mogen toezwaaien geheel en al verdiend is. Lof zowel voor de uit- voerenden, de regie en de organisatoren. Effecten en belichting waren uitstekend verzorgd (brand was bijna echt koeien- geloei meer als echt). Wij menen uit naam van alle badgasten een woord van dank uit te moeten brengen aan de toneelgroep van de V.V.V., die ons zulk een prettige avond bezorgde, welke avond werd besloten met een gezellig bal, hetwelk tot diep in de nacht doorgezet werd. Wij badgasten, hopen het volgende jaar in Callantsoog te mogen doorbrengen en dan wederom te genieten van de feesten georganiseerd door de V.V.V., waaronder, en zeker niet als minste, mag worden verwacht een uitvoering door de toneelgroep van de V.V.V. Callantsoog. „Onze" wil geschiede Badgast. (no 2.) Een tweetal badgasten uit Hardinxveld zond ons het derde verslag. Wegens plaatsgebrek nemen we hier slechts enkele gedeelten uit op. Zij schrijven o.a. Het toneelsuk werd keurig opgevoerd. Op schitterende wijze werden de verschillende rollen vertolkt, doch jammer was, dat de souffleur voor in de zaal te goed werd gehoord, doch dit deed aan het spel geen afbreuk. (Ja, de toneel-accomodatie is hier nog lang niet idiaal. Red.) Na een uitvoerige beschrijving van de inhoud van het stuk, besluit ons tweetal aldus Het publiek was zeer enthousiast over deze buitengewoon geslaagde avond. Voor- namelijk het plaatselijke dialect was zeer op zijn plaats. Ons inziens zal een volgende uitvoering door de badgasten zeer op prijs worden gesteld. We ontvingen een aardige bijdrage uit de Oost. Als we lezen van een twee meter breed strand en haaien, dan waarderen we des te meer ons breed, helder strand, waar het gevaar beperkt blijft, en dan nog maar voor een enkele keer, tot wat lastige kwallen. n PECHDAG IN DE OOST. Zondagmorgen 4 Juli half zeven. We hadden het al zolang eens gewild, naar Madoera, en eindelijk, op die bewuste Zondagmorgen stonden daar vier Mari- niertjes, klaar voor de start. Een van ons had goed, maar «dan ook goed geinformeerd, hoe laat de vertrektijden van de diverse boten waren. Na veel heen en weer gepraat werd besloten naar de koopvaardij-haven te gaan waar een boot om .half acht zou vertrekken. Het geluk was met ons, want we waren precies op tijd om nog net de boot te zien vertrekken, zonder ons natuurlijk. Na wat gekanker zouden we dan maar naar de Marine-haven gaan, (3 km verder). Een van ons wist een korte weg, maar dan moesten we ons eerst over een Kali laten zetten. Het werd een gezellig half- uurtje langs de oever van een snelle Kali, want op het gebrul om een roeibootje werd zo een twee drie geen gehoor gegeven. Eindelijk kwam een sierlijke roeiboot, in de vorm van een uitgeholde boomstam onze richting uitdrijven. Enfin, twee keer varen voor satoe roepia was niet te duur. We hadden het moo'i uitgezocht, en dat het geluk ons gunstig was bleek weer 'n keer, want we kwamen precies op tijd om ook deze boot te zien vertrekken, zonder ons. Toen zijn we maar in de bopt van twaalf uur gaan liggen snurken. Eindelijk in Madoera aangekomen, hadden we direct een lift om ons naar de plaats van bestem- ming te brengen. Op de auto stonden grote manden fruit, die er misschien, dat weten we nog niet, wel speciaal voor ons opgezet waren, want honger en dorst kwelde ons terdege. Dat was dat, en vol goede moed rukten we op langs de schone stranden van Madoera. (2m. breed) Men had ons verteld, dat in de buurt van een rotsachtig stuk, duizenden zeearenden moesten huizen, waarop we onze schietkunst wilde beproeven. We hebben geschoten als een heel infanterie-Bataljon, maar niet op zeearenden, want die waren in geen velden of wegen te bekennen. Het zwemmen was iets aparts. De bodem der diep-blauwe zee was rotsachtig en scherp, om van verhalen over haaien nog maar niet te spreken. Niemand van ons durfde het wagen om een frisse duik in zee te nemen, want zoals er eentje beweerde „je kunt nog beter twee heimwee-cigajetten achter mekaar oproken, dan door een haai op- gevreten te worden. Toen herrinnerde zich plotseling iemand van ons, dat hij een keer op de film gezien had dat, een duiker, die door een haai werd aangevallen, de haai doodde met een doodgewoon mes. Toen kwam Jaap, een Marn. II. op 'n geniaal idee. Resoluut knoopte hij zich een zakdoek om z'n been en daar- tussen werd een pasgeslepen mes gestopt. Waarschijnlijk hebben de haaien er lucht van gekregen, want Jaap heeft wel een uur heerlijk gezwommen, terwijl wij, bij gemis aan een mes, met lede ogen dit alles hebben moeten aanzien. Toch zijn wij niet met lege handen thuis gekomen' want tot heden prijken op onze kasten een stel prachtige schelpen regelrecht afkomstig van Madoera's stranden, en iedereen, die maar wil luisteren, vertellen we als hij naar de herkomst van schelpen vraagt, van het prachtige Madoera. En dan kan Maarten praten wat hij wil over het strand in Callantsoogmaar als je zonder mes het water in kunt springen, NED. HERV. GEMEENTE ZONDAG 15 Aug. 'savonds 7 uur, Ds. Klein Wassink uit Alkmaar. ZONDAG 22 Aug. 'savonds 7 uur, Ds. Salm. Gedurende de maanden Juli en Augustus zullen extra diensten gehouden worden in verband met het Badseizoen. Er is dan elke Zondag dienst. Badgasten, die de Kerk wensen te bezich- tigen, wenden zich tot de koster, de heer J. Schager. GEREFORMEERDE KERK SCHAGEN. ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. KATHOLIEKE KERK 'tZAND. ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof met Rozen- kransgebed. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en 68 uur. Vreemdelingen, welke s' Zondags de Kerk befcoekenworden er op attent gemaakt dat zij vooraan het makkelijkst een vrije plaats kunnen vinden. dan is de aardigheid er toch ook gauw af. Ondanks de tegenslagen hebben we toch nog op de terugweg gezongen van„We gaan naar Zandvoort en daar blijven we bij. Soerabaja. Marn. M. MOOY. Marn. C. BECKX. WONDERMAN. Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag- en Woens- dagavond en Zondagmiddag vertoont Royal de film „Wonderman". Hij is een geluksvogel, die Buzzy Bellew, en een handige jongen ook. Komiek in een nachtclub voor een exorbitant salaris, be- wierookt door publiek en collega's en ver- loofd met zijn mooie partner Midge, met wie hij iedere avond een verswingde Balinese dans uitvoert. Een „tough guy", zo noemen ze Buzzy, die in en buiten zijn werk vol dwaasheden zit. Een vijalnd heeft hij. Het is de gangster Ten Grand Jackson, die beschuldigd van moord in voorarrest zit. Buzzy heeft in de kranten bekend gemaakt, dat hij Jacksons schuld kan bewijzen. En het verontrust hem nauwelijks, als hij hoort, dat Jackson tegen borgtocht voorlopig is vrijgelaten. Echter, de gangster is minder gerust en geeft twee van zijn bendeleden opdracht Buzzy te liquideren. Ze doen zulks met vakkundige bekwaamheid en werpen Buzzy's lichaam zonder meer in een vijver in Prospect Park. Ondertussen zit Buzzy's volkomen ge- lijkende tweelingbroer Edwin Dingle in de openbare leeszaal te studeren. Hij zit er iedere dag, is verlegen, mensenschuw, dol op boeken en (diep in zijn hart) een klein beetje op dat mooie meisje dat in de lees zaal werkt. Ze heet Ellen en nodigt hem uit 's avonds te komen eten. Het zou een

Badbode voor Callantsoog | 1948 | | pagina 2