Afscheid. Afscheid van onze Redacteur, KERKDIENSTEN EEN BLIK IN DE TOEKOMST, En wonderlijk, dan kregen wij van haast alien te horen, dat ze het best naar de zin gehad hadden en dat hun vacantie nog veel te vlug omgegaan was. Allen roemden vooral de rust, die ze hier gevonden hadden en .ouders met kinderen waren het er alien over eens, dat het hier vooral voor hun spruiten ideaal was. Vrij en veilig konden hun kinderen spelen iets wat vooral voor kinderen uit de grote steden niet genoeg te waarderen was. We kunnen dan ook gerust zeggen. dat dit seizoen, ondanks het minder gunstig weer voor Callantsoog winst heeft gebracht. We hoorden, dat verscheidene gasten nu al weer voor het volgend seizoen besproken hebben. De V.V.V. heeft zich dit jaar van zijn beste kant laten zien. Drie strandfeesten zijn er geweesteen filmavond en een toneel- voorstelling werden georganiseerd. Met een honderdtal gasten werd een wandeltocht gemaakt door het onvolprezen Zwanen- watertwee tochten maakten men naar Den Helder, waar kennis werd gemaakt met onze marine en een tochtje op het Marsdiep veel genot bracht. Als* we dan nog even de brandweer- demonstratie, de paardensportmiddag en de voetbalwedstrijd tussen badgasten en vete- ranen in herinnering brengen, dan kunnen we niet anders zeggen, dan dat er dit sei zoen van alles geprobeerd is, om het de gasten zo aangenaam mogelijk te maken. De ..Badbode" heeft ook geen klachten. Het aantal abonnes was aanmerkelijk groter dan het vorige jaar en al ontvingen we dit seizoen niet zoveel stukjes van gasten als in 1947, steeds hadden we copie te over. Een woord van dank aan onze mede- werkers, in het bizonder aan onze schrijver van de stukjes ..Langs de straat" is zekar op zijn plaats. Ook de uitgever willen we niet vergeten, heel wat keertjes heeft hij het ritje van Schagerbrug naar Callantsoog gemaakt om te zorgen dat de zaak marcheerde. We hopen dat de heer van Loenen nog vele jaartjes de ons lief geworden Badbode' mag verzorgen. We willen dit kleine artikeltje met een persoonlijk woord besluiten. In 1949 zal op de plaats van de redactie een andere naam staan door verandering van woonplaats is het de huidige redacteur niet mogelijk aan te blijven. Zeker de Badbode" gaf zijn zorgen, maar het was mooi werk. Moge ons blad een goede toekomst tegemoet gaanWij hopen, dat de lezers van dit jaar ook het volgend seizoen weer abonne worden uw afscheidnemende redac teur geeft al vast het voorbeeld. Hij geeft zich bij deze op als abonne voor 1949. Callantsoog, badplaats met toekomst, het gaat U goed M. VAN DE ADMINISTRATE. Er zijn nog steeds abonne's, die hun abonnementsgeld niet betaald hebben. Een dezer dagen zal aan deze personen per post een kwitantie van fl 1,verhoogd met inningskosten worden aangeboden. We hopen nu op een vlotte afwerking. Het staat zo simpel in de ..Badbode" van 21 Augustus: „Het volgend nummer verschijnt Zaterdag 28 Augustus. Dit zal tevens het laatste nummer van dit seizoen zijn". Gewoonlijk betekent dithet seizoen is ten einde, de gasten vertrekken en, wanneer straks de kermis tot het verleden behoort, zal het stil worden op de buurt en gaan de inwoners van Callantsoog zich verdiepen in de vraag, wat de komende herfst en winter zullen brengen. Doch thans betekent het meer, namenlijk, dat dit nummer tevens het laatste is, dat door onze redacteur, de heer A. M. J. Mol, wordt verzorgd. En, we behoeven er geen doekjes om te winden, dat spijt ons heel erg. Toen de ledenvergadering van de V.V.V. besloot de Badbode" in 1947 voor het eerst na de oorlog weer te laten verschijnen, was de heer Mol direct bereid de redactie op zich te nemen. Het moest natuurlijk nog uitkomen, of het zou gaan. Doch al heel spoedig wisten we niet alleen dat het ging, maar ook, dat het zelfs zeer UITSTEKEND ging. Wij zijn er van overtuigd niet te veel te schrijven wanneer wij verklaren, dat de Badbode" dank zij de uitstekende leiding van de heer Mol in 1947 en 1948 een succes is geworden. Voor de toekomst zullen wij het moeten stellen zonder de heer Mol als redacteur van de Badbode" en als bestuurslid van de V.V.V. Wij herhalen, dat ons dit spijt. Anderzijds echter verheugt het ons, dat dit verlies zijn oorzaak vindt in winst voor de heer Mol, namelijk de winst van een wel- verdiende promotie naar Haarlem. Meester Mol. In deze laatste onder Uw redactie staande Badbode" zeggen wij U hartelijk dank voor het vele werk, dat gij aan onze krant hebt gegeven en voor de grote toewijding, waarmede deze arbeid werd verricht. Moge het U en uw gezin in Haarlem in alle opzichten goed gaan en hopen wij, dat gij nog geruime tijd met ge- noegen zult terugdenken aan uw tweejarige journalistieke loopbaan bij de ..Badbode", alsook, dat gij in Uw hart een plaatsje zult willen reserveren voor de herinnering aan Callantsoog, zijn gasten en zijn inwoners. Het bestuur van de V.V.V. TEN AFSCHEID. Mijnheer Mol, dit is dan het laatste nummer van de Badbode en zal het voor U ook de laatste keer zijn dat U als redac teur van onze Badbode optreedt. Vorig jaar mocht ik reeds met U in aanraking komen, de courant betrefFende, dit jaar is dit meerdere keren het geval geweest. Langs deze weg wil ik U mijn dank betuigen voor de prettige wijze waarop wij hebben samengewerkt. Moge U en Uw gezin in Haarlem dat- gene vinden, wat U wenst. K. Met het eindigen van de uitgave 1948 van onze Badbode", moeten wij tevens afscheid nemen van onze Redacteur de heer Mol. Geen mens is onmisbaar, wordt altijd beweerd, doch wij als drukker van de Bad bode, zien de heer Mol met weemoed ver trekken. Want ook dit jaar hebben wij, evenals vorig jaar, zeer prettig samengewerkt. Iedere week zijn we minstens twee maal bij de heer Mol aan huis geweest en steeds was de ontvangst even hartelijk. Ook Mevr. Mol zouden wij vanaf deze plaats een hartelijk woord van dank willen NED. HERV. GEMEENTE ZONDAG 29 Aug. 's avonds 7 uur, Ds. W. de Hoest uit Den Helder. ZONDAG 5 Sept. 's morgens 10 uur, Ds. Salm. HerdenkingsdienstRegeringsjubileum. GEREFORMEERDE KERK SCHAGEN. ELKE ZONDAG 10 en 19 uur. Autobus vertrekt om 9 uur uit 't Zand en rijdt langs Groote Keeten, Callantsoog en Schagerbrug. KATHOLIEKE KERK 'tZAND. ZONDAG H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof met Rozen- kransgebed. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 u. ZATERDAG biechtgelegenheid van 4 5 en 68 uur. brengen. Moesten wij soms enige tijd wachten, dan werd ons dat wachten steeds aangenaam bekort, door het aanbieden van een heerlijk kopje koffie of iets dergelijks, terwijl het sigarendoosje van de heer Mol menige aanslag te verduren heeft gehad. Het spijt ons dan ook (niet om de sigaren) dat wij afscheid moeten nemen en zouden vanaf deze plaats heer en Mevr. Mol har telijk willen bedanken voor de prettige samenwerking, met de hoop dat het hen en hun gezin, in de nieuwe woonplaats Haarlem goed moge gaan. We zouden aan deze woorden de wens willen vastknopen dat wij voor de Badbode 1949 een even ijverige redacteur terug krijgen, hetgeen zeker ook de wens van de tegenwoordige wel zal zijn. De heer Mol werkte met voile energie en opoffering van veel vrije tijd aan onze zo graag gelezen „Badbode". Mischien dat wij volgend jaar vanuit Haarlem ook nog wel eens een paar stukjes ontvangen. We hopen het van harte. v. L. Aan alles komt een einde, zo ook weer aan de uitgave van De Badbode seizoen 1948. Dit is het laatste nummer en bij het verschijnen daarvan, vertrekken gelijk ook onze gasten, behoudens enkele uitzonderingen. Nog enkele drukke dagen in Callantsoog, dan de kermis en dan gaan wij de herfst weer in. Door onze gasten wordt veelal gezegd..Callantsoog gaat zijn winterslaap in", doch dat is lang niet het geval. Zodra de kermis achter de rug is, dan ontwaakt hier weer, ik mag wel zeggen, het culturele leven. De toneelgroep van de V.V.V. is reeds alweer bezig een geschikt toneelstuk uit te kiezen, dat door hen in deze winter alhier zal worden opgevoerd en wij hopen dat dit stuk ook het volgend jaar weer voor onze gasten kan worden opgevoerd. Onze muziekvereniging, die wel het gehele jaar door repeteert, neemt weer enige nieuwe nummers onderhanden voor de door haar te geven uitvoeringen. De voet- en handbalvereniging verscheen vorig jaar ook met een feestavond op het programma, die goed geslaagd is en zal dit ook deze winter weer herhalen. Een St. Nicolaasfeest voor de schooljeugd, is een telken jare weerkerend evenement.

Badbode voor Callantsoog | 1948 | | pagina 2