voor CALLANTSOOG* £eifroett 1949. Zaterdag 18 Juni 1949. No. 1. £le uLtg.au~e deeftt plaati cmcLfi aukfiLcien del Vu V. U. QaEEatzUo-o-cf,, Onze Burgemeester schrijft „P A A L 13" RED ACTIE Abonnement fll,— per seizoen, Druk B. OUWERLING. bij vooruitbetaling, franco per post. Fa. K. VAN LOENEN Zn. Nu het in het voornemen ligt de „Bad- bode", evenals vorig jaar te zenden ^an de jongens uit Callantsoog, die in Indonesie verblijven, is het voor mij een prachtige gelegenheid om deze Callantsoger ingezetenen, die zo ver van huis zijn, door middel van de „Badbode" de hartelijke groeten over te brengen van de gehele bevolking van Cal lantsoog. Zoals jullie als echte Callantsogers weten, leeft de bevolking mee met alle gebeurtenissen die Callantoog of haar inwoners aangaan en het is welhaast overbodig te zeggen, dat jullie een goede plaats innemen in de gedachten van ieder die zich Callantsoger gevoelt. G^aag hoop ik, dat de Badbode jullie verschillende ogenblikken van prettig contact met Callantsoog, in seizoentijd zal bezorgen en jullie in staat zal stellen „bij" te zijn in alles, wat zich te Callantsoog afspeelt. Tot spoedig weerziens in de oude ver- trouwde omgeving en veel goede wensen, zowel van de ingezetenen van Callantsoog, als van W. L. CORRELJE, Burgemeester. Zo staan wij weer aan het begin van een nieuw badseizoen en tevens hopen we d^t het inderdaad ook een badseizoen" mag worden, d.w.z. dat we dit jaar mooi weer mogen hebben. De zomer van 1948 was niet zo gunstig. Velen hebben hun plannen gemaakt en zich hier een plaats verrekerd. Daaronder zien wij ook weer oud-gasten, dat stemt ons zeer tevreden. Er is voor ons geen betere reclame denkbaar, dan dat onze oude gasten van vorige jaren, ook dit jaar Callantsoog weer hebben uit- verkoren om hier' rust te vinden en toch gezellig uit te zijn. Met het aanbreken van het nieuwe seizoen, komt ook onze Badbode weer uit de winter- slaap te voorschijn. Wij hopen, dat deze courant evenals vorige jaren, w^er zijn in- trek mag nemen in vele gezinnen. Thans hebben wij echter een nieuwe redacteur, wegens het vertrek van de heer Mol, onze vorige redacteur. Wij hopen, dat de heer Ouwerling, die echter nog maar kort in onze gemeente woonachtig is, er in mag slagen onze courant aantrekkelijk te maken. Het is niet altijd gemakkelijk de nodige copie voor elkaar te krijgen. In onze plaats vinden niet van die geweldig schok- kende gebeurtenissen plaats, waarover kolommen vol zijn te schrijven. Doch we zijn vol vertrouwen, dat dit evenals vorige jaren, wel weer in orde komt. Callantsoog is klaar om haar gasten te ontvangen en bij het verschijnen van dit nummer zijn alweer vele woningen door hun tijdelijke bewoners betrokken. De strandexploitanten hebbea hun tenten op het door hen gepachte strandgedeelte ge- plaatst en de V.V.V. heeft de strandtrap geplaatst, zodat men weer gemakkelijk het strand kan bereiken. De V.V.V.-vlet heeft zijn zomerse pakje weer aan en is op het strand geplaatst. We hopen, dat deze echter geen dienst behoeft te doen voor eventuele ongevallen in zee. Een woord van lof is hier wel op zijn plaats aan de vele ingezetenen, die behulp- zaam zijn geweest bij het aanleggen van het straatgedeelte vanaf de rails van het werkspoor tot aan de trap. Hier is iets goeds tot stand gebracht, waarvan wij, inwoners en niet te vergeten onze gasten, veel plezier zullen hebben. De toegang tot het strand kan nu wel ideaal worden genoemd. Het heeft ons goed gedaan, dat er zo spontaan aan gewerkt is. Nu blijft er echter nog een werk in het zicht, dat op dezelfde wijze tot stand moet worden gebracht en dat is de aanleg van een trap op de Seinpost, Onze hoogste duintop bij het dorp is door Waterstaat vrij gegeven onder voorwaarden dat de V.V.V. een trap aanlegt, vanaf de zeezijde met daarlangs een hek. De leden van de V.V.V. zijn er op voorbereid door de Voorzitter, die dit op de laatste algemene vergadering naar voren heeft gebracht. De materialen moeten door de V.V.V. worden aangeschaft. Dit brengt zijn kosten mede, doch die zijn te dragen.i Maar, om dit werk tegen een geldelijke beloning te laten uitvoeren, dat kan onze V. V. V.-kas NIET dragen, daarvoor zijn onze financien niet toereikend. Nu dit ons door Waterstaat op deze voorwaarden is aangeboden, moeten wij 't dankbaar aanvaarden en wij twijfelen niet of ook nu weer zullen wij onze burgers bereid vinden dit werk op te knappen en kunnen wij deze zomer weer genieten van het prachtige uitzicht over onze mooie om geving. K. Met deze roemruchte naam, een wind van beloften in de zeilen, ihet grote plannen en vol vertrouwen in de medewerking van alien, die er belang bij hadden, koos de Callantsoger reddingsbrigade, nu een jaar geleden, het ruime sop. Edoch, beloften schijnen er eenmaal te zijn om ze niet in te lossen en van de grote plannen is weinig terecht gekomen. Misschien eendeels wel, omdat ze te groot waren, doch ook het weer en bovenal het gebrek aan steun en belangstelling deed de leden de moed ontzinken. Waren de inschrijvingen als werkend of ondersteunend lid rijkelijker bij het bestuur binnengekomen, zeker had de brigade meer kunnen doen. Zomin als men kan schrijven zonder papier, zomin kan een reddingsbrigade naar behoren werken zonder materiaal. Paal 13 leeft echter nog. Er zijn weer

Badbode voor Callantsoog | 1949 | | pagina 1