voor CALLANTSOOG. Zaterdag 23 Juli 1949. No. 6. £>,e uityauLe de&flt DORPSNIEUWS. ztd andek auApiciin, deb U. V. U. QatEantbaaq, RED ACTIE B. OUWERLING. HET SCHOOLREISJE van de klasse 1, 2, 3 en 4 van de O. L. School te Callantsoog. t Was vorige week Vrijdagmorgen om acht uur al druk in Callantsoog. Er stond een grote blauwe bus voor de school en daar omheen krioelde het van de kinderen met hun bezoigde ouders. Wat was het geval Wei de le, 2e, 3e en 4e klas gingen hun jaarlijkse schoolreisje maken. Instappen maar, de chauffeur zit al achter het stuur, de namen worden afgelezen en de tocht begint. Onder luid gezang en geroep en met veel gewuif en gezwaai reed de bus het dorp uit. Langs onze mooie duinen ging de tocht eerst naar de Hondsbossche zeewering, waar werd gestopt en een wandeling gemaakt langs het wrak van een oud oorlogsschip. Na het nuttigen van een versnapering, snorde de bus alweer naar Schoorl, waar in de „Roode Leeuw" een glas limonade en een kadetje wel smaakten. Nadat de honger gestild en de dorst ge- lest was, werd er druk gebruik gemaakt van de speeltuin, waar het nogal vol werd, om- dat er van heinde en verre bussen met kinderen aankwamen, die allemaal de speel tuin bevolkten. Het volgende gedeelte van de reis, dat begonnen werd na een flinke kroes karnemelk, was een wandeling door de duinen met als eindpunt het klimduin, waar veel gebuiteld en gelachen werd. Beneden aangekomen werd het zand uit schoenen en kousen geklopt en een ijstentje bestormd. Hierna werd de reis voortgezet in de richting van Bergen, waar, alweer voorafgegaan door een broodje en een kroes karnemelk een eind het bos inge- lopen werd en op een mooie open plek juffrouw ansichtkaarten-uitverkoop hield en enige spelletjes' werden gedaan. Uitgespeeld en moe geravot, werd daarna vol verwachting de tocht naar de „bedriegertjes" aanvaard. Hier.aangekomen vergaten de kinderen als bij toverslag hun moeheid bij het zien van de grote speeltuin. Inderdaad, er was vermaak genoeg en ons kleine troepje loste zich geheel in het gekrioel op. Na een half Abonnement^fl 1,per seizoen, bij vooruitbetaling, franco per post.f uurtje kwam er een kist met broodjes uit de bus en werd er limonade rondgediend. En nadat de kinderen bij elkaar getrommeld waren, zaten ze aan een lange tafel genoegelijk een kadetje te eten en een onschuldig - glaasje te drinken. Na flink geschranst te hebben verdwenen ze weer in de speeltuin, waar de zweefmolen en de boot veel aftrek vonden. Ook op de granieten plaat, waar de „ruitertjes" te zien zouden zijn, werd veel gelachen. Een paar magen konden het draaien, zweven en hobbelen niet verdragen en begaven het. Om ongeveer vijf uur werd de bus weer opgezocht. Net waren de laatste binnen, of een plens- bui stortte een grote hoeveelheid water in stromen over Bergen en omgeving uit. Ge- lukkig zaten we allemaal lekker op droog en lieten de* regen, de regen. Ook nu werden weer de nodige broodjes opgepeuzeld. Zo werd in uitstekende stemming en met goed gevulde magen de reis voortgezet. Over Egmond ging het naar Alkmaar, waar we tegen half zeven aankwamen. Hier werden de vogels, apen en herten bezocht. Bovenal de apen oogstten met hun rare capriolen veel succes. Half acht werd de terugtocht ondernomen. In uitgelaten stemming naderen we Callantsoog, waar de bus met juichende kinderen met muziek werd ontvangen. Nadat er een foto genomen en nog een jodenkoek verorberd was, ging het jolige troepje vol- daan huiswaarts. Ze hadden genoten. B. AANGIFTE NIEUWE LEERLINGEN O. L. SCHOOL CALLANTSOOG. De aangifte van nieuwe leerlingen voor de O. L. School kan geschieden bij het hoofd dier school vanaf Maandag 25 Juli tot en met Donderdag 28 Juli. De leerlingen moeten voor 1 October 1949 de leeftijd van 6 jaren hebben bereikt. Aanvang van het nieuwe schooljaar, Dinsdag 30 Augustus 1949. REDDINGSOEFENING- Op Zondag 24 Juli a.s. des morgens 10 uur zal op het strand te Callantsoog een oefening worden gehouden met het lijnwerp- en Druk Fa. K. VAN LOENEN Zn. wippertoestel van de Noord- Zuidhollandse Reddingsmaatschappij. Deze toestellen worden gebruikt bij het redden van schipbreukelingen. Met het lijn- werp-toestel tracht men verbinding te krijgen met het gestrande schip. Is de verbinding tot stand gebracht, dan wordt de bemanning met het wippertoestel van boord gehaald en aan wal gebracht. Vooral voor onze badgasten zal dit een interessante gebeurtenis zijn. DE BRANDWEERWEDSTRIJDEN TE EDE. Een grote dag was het voor onze brand- weer, die 16e Juli. Een dag waar met ge- mengde gevoelens tegenop gezien was. Aan de ene kant hard zwoegen en zweten, aan de andere kant het vooruitzicht van het „uitje", de tocht naar Ede. De 16e Juli, de dag van de Landelijke Brandweerwedstrijden te Ede en waar onze vrijwillige brandweer was afgevaardigd na het winnen van de le prijs in Medemblik op de districtswedstrijden. Ede, dat was ver weg en na rijp beraad besloten onze mannen reeds om 5 uur te starten. Voor de brand- weermannen was dat niet zo erg, maar voor de ..supporters" Burgemeester en Wethouders, Gemeente- opzichter en een drietal vrouwen een reuze opgaaf, die de uitroep tengevolge had „Voor vaiven je nest uit, hoe kraige jullie het in je malle hoofd". Natuurlijk zijn er bij vroeg opstaan altijd buitenbeentjes, die per se de eersten willen zijn, doch ook langslapers. Tot de eersten behoort stellig Jaap Bakker, die midden in de nacht wakker werd en geen rust meer had voor hij bij het spuithuis stond. De torenklok sloeg juist half 4 en Jaap moet gedacht hebben „Te laat nee, dat ben ik vast niet". Wie er tot de langslapers gerekend mag worden, doet niet zoveel ter zake, maar op- merkelijk is, dat het juist degene was, die tot de anderen gezegd had „Denk er aan op tijd te zijn Het was ruim half 6, toen de beide auto's met een 80 Km. vaartje ons dorp achter zich lieten. Het ging voorspoedig, wellicht te voor-

Badbode voor Callantsoog | 1949 | | pagina 1