KERKDIENSTEN Getijtafel voor Callantsoog, BIOSCOOP-NIEUWS. spoedig, want reeds in Wormerveer stopte Dirk even en toonde de passagiers een lege achterband, „EVEN laten maken", klonk een ,,vakmansoordeel", dus werd een garage opgezocht. Dat ,,even" werd ruim \}<2 uur, wat een geducht tijdsverlies betekende. De wedstrijden zouden om 10 uur beginnen en Callantsoog had no. 5 geloot en reeds werd gedacht„zullen we het nog halen Die vraag werd in Renswoude beantwoord, toen er even benzine bij getankt moest worden. De klok wees reeds over 10, dus de wedstrijden waren begonnen. We zouden te laat komen Maar daarover niet getreurd, want de Burgemeester zou het wedstrijdcomite op- bellen en rapport uitbrengen. Het duurde „slechts" drie kwartier voor iemand aan de andere kant van de lijn zei„We zullen het doorgeven meneer Via een klein oponthoudeen stinkende remvoering kwam het gezelschap eindelijk, warm en moe van de lange reis in Ede aan, waar het juist pauze was. Het comite oordeeldeDirect na de pauze moet Callantsoog starten. Nog even met z'n alien Ede in, om wat te drinken en na terugkomst op 't terrein klonk al spoedig uit de luidsprekers Callants oog moet zich gereed maken. Nog enige minuten, die seconden leken, en dan klinkt hetKlaar Af De mannen rennen, de slangenwagen ratelt, slangen worden uitgegooid, we vangen een commando op Rechts koolzuursneeuw De supporters staan met grote ogen langs de lijn, de vrouwen durven niet te kijken en duimen. „Doe je best jongens". De commando's horen de mannen als uit de verte, maar ze werken hard. Derae nader berichtBrand meester Inrukken Het gaat alles even vlug. Verdeelstuk niet vergeten Piet de haspel nog Hijgend staan ze aan de finisch. Het is achter de rug. En dan steken ze de koppen bij elkaar, wordt er gecritiseerd. gerekend en gehoopt Een prijs De gemaakte tijd was niet slecht, maar te veel strafpunten kwamen er bij. Om 3 uur kwam de Burgemeester met een kort berichtje uit de jurytentCallantsoog zit NIET in de prijzen Een grote teleurstelling voor de mannen. Er was goed geoefend, maar ja, je kunt niet alien een eerste prijs winnen. En toch doen we de volgende keer weer mee, was de reactie op deze tegenslag. Over de terugreis een volgende keer B. TONEELUITVOERING.^ De laatste twee jaar heeft de toneelgroep van de V.V.V. in het seizoen een uitvoering gegeven in hoofdzaak voor de gasten. Telkens hebben de spelers daar succes mede behaald. Het ligt in de bedoeling dit seizoen wederom een uitvoering te geven. Als regel voerden zij in het seizoen een stuk op, dat zij in de winter voor eigen publiek hadden opgevoerd. Ook dit jaar was dit de bedoeling, doch door verschillende omstandigheden is dit nu niet mogelijk. Gezien het succes van twee jaar geleden en mede, dat er thans veel gasten hier zijn of komen, die voor het eerst in Callantsoog zijn, hebben de spelers be- sloten om op Zaterdag 6 Augustus a.s. het mooie toneelstuk „Onder een Dak" van Jan Fabricius nogmaals op te voeren. Wij komen hierop nader terug. Een praatje over VLIEGEN en MUGGEN, Juli is de insectenmaand bij uitnemendheid. Dat merken we direct in huis, de vliegen en muggen. Waar komen ze zo plotseling vandaan In de winter waren ze er niet. Als er gt- stookt werd, kwam er, vooral in het voor- jaar, een enkele uit zijn schuilhoekje te voorschijn. Ze waren gemakkelijk te vangen, wat echter werd nagelaten, omdat die enkele vlieg niet Iastig was. Maar die enkele vlieg werd de stammoeder van vele vliegen en daaraan hebben we de vliegenplaag te danken, die in Juli begint en die tot in September voortduurt. Als we op de vliegen in de kamer gaan letten,' is't niet lastig enkele soorten te onderscheiden. le Kamervlieg, 2e Kleine Kamervlieg, 3e Steekvlieg, 4e Brom- of VleesVliegen. Over de Kamervlieg zullen we wat meer vertellen. Die „onschuldige" kamervlieg van dit voorjaar, legde 5 of 6 eierklompjes elk van pl.m. 120 eieren, bij voorkeur in mest, maar ook wel in huisvuil. Na 24 uur komt een kleine, witte made uit het eitje gekropen, Die made heeft de neiging van het licht weg te gaan en kruipt dus dieper in de mest. Die mest is het voedsel voor de maden. In de tijd van een week zijn ze vet en gaan zich nu verpoppen. Uit die poppen komen na een week de vliegen te voorschijn. Die jonge vliegen vertonen nog enkele intressante dingen. In de eerste plaats hebben ze de neiging om het licht op te zoeken, waardoor ze uit de mest kruipen. Komen ze aan de oppervlakte, dan is hun kleur nog licht en de vleugels zijn nog taaar kleine stompjes. In de tijd van een uur groeien ze echter uit, in werkelijkheid groeien ze echter niet, maar spannen de opgevouwen vleugels zich, door- dat er bloed in geperst werd. Nu gaat de vlieg op voedsel uit, vooral zoetsmakende stoffen zijn het doel van zijn tocht. Zijn deze stoffen vloeibaar, zoals melk en jam, dan zuigen zij ze met haar zachte zuiger op, zijn de stoffen vast b.v. suiker dan persen zeuit hun zuiger een vochtdruppeltje naar buiten om eerst de suiker op te lossen. Hoe kan een vlieg tegen de ramen of tegen het plafond lopen Iedere poot eindigt in een paar klauwtjes en onder die klauwtjes zitten een paar hechtschijfjes. Daarmee zuigt het zich vast. Juist die hechtschijfjes maken de vlieg zo gevaarlijk, hij zit op mest, zweren, suiker en andere levensmiddelen en nu is het gevaar groot, dat hij bacterien over- brengt, die bederf of ziekte veroorzaken. Onze huisvliegen steken niet, dat doen wel de steek- of stalvliegen, die vooral in Augustus als het buiten vochtig is, het huis opzoeken. Zij hebben voor aan de kop een spitse steker, waarmee ze gevoelig kunnen steken en waarmee ze ook bloed opzuigen. De ontwikkeling vindt vooral plaats in paardenmest en duurt ongeveer 4 weken. Tenslotte hebben we dan nog de brom- vliegen, waarvan ieder wel de blauwe vlees- vlieg kent. Zij komen vooral op vlees af, dat zij niet zoeken, maar waarop ze welbewust afvliegen, omdat zij de weg er heen door de geur vinden. Zij leggen snel hun eieren aan de onderkant van het vlees, waaruit reeds binnen 24 uur larven komen, die zich in 't vlees ingraven. De volgende keer eens een praatje over de muggen. NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 24 Juli, 'savonds 7 uur, Ds. Salm, van Julianadorp ZONDAG 31 Juli 'savonds 7 uur, Ds. Salm Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schager Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 24 Juli, 10 uur en 14,30, Ds. S. J. Dokter van Bennebroek Vertrek Kerkbus om 9 uur van't Zand via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur Lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en van 68 uur. in de komende week. Dag en datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 23 Juli 15,04 10,45 Zondag 24 15,49 11,40- Maandag 25 16,36 12,45 Dinsdag 26 17,20 15,35 Woensdag 27 18,04 14,15 Donderdag 28 18,46 15,- Vrijdag 29 19,27 15,45 Zaterdag 30 7,42 16,25 Zondag 31 8,27 17,10 HET VERBORGEN LEVEN VAN WALTER MITTY. o Walter Mitty is een jongen die het druk heeft. s Morgens moet hij met een wagen naar de trein, met een briefje van boodschappen, die hij uit New York moet meebrengen. Om 9 uur is hij op kantoor de Pearce Company, een uitgeversmaatschappij van allerlei soorten amusementslectuur, waar Walter Mitty de functie heeft van proeflezer. Zijn lnnchuurtje ge- bruikt hij om de boodschappen te doen. Dan gaat het weer terug naar huis 's avonds, beladen met pakjes, om dan thuis niet alleen zijn moeder, maar ook nog zijn schoonmoeder en zijn verloofde Gertrude te moeten bezighouden. Het leven is niet gemakkelijk voor Walter, die eigenlijk helemaal niet van die drukte houdt en een typische dagdromer is. Is hij in het werkelijke leven een nogal linkse, onhandige figuur, in zijn dromen brengt hij het er beter af en dromen zijn zo gemakkelijk. Een affiche van een zeepfabriek met een zee van schuim erop, doet zijn gedachten afdwalen naar een schip in de Stille Zuidzee. De typhoon woedt en in doodsangst klemt de bemanning zich aan mast en dek vast. Alleen kapitein Walter Mitty staat pal aan het roer, terwijl de stortzeeen over hem heen slaan. Het mooie, blonde meisje, dat in iedere droom voorkomt, pakt hem bij de arm en zegt„U staat al drie dagen aan het roer, kapitein. Zoudt U niet wat rust nemen ..Eerst zal ik het schip in veilige haven loodsen", zegt Walter dapper en als hij haar verschrikte blik ziet, wanneer zij een bloedvlek op zijn mouw ont- waart, zegt hij onverschillig „Maakt U zich niet ongerust, het is maar een gebroken arm". Dat meisje ontmoet hij, zoals gezegd, in iedere droom. Zij was een verpleegster, toen hij een beroemd chirurg was, die een ingewikkelde operatie verrichtte. Zij was er bij, toen hij werd ingehaald als de dapperste piloot van de R.A.F., die de nazi-vliegtuigen bij dozijnen tegelijk neerschoot. Zij was een zuidelijke schone, toen hij een staalharde en gevreesde Mississippi-gokker was en op de ochtend, dat dit verhaal begint, komt hij naast haar in de trein te zitten. Het meisje van zijn dromen, zomaar opeens in de trein. Ze heet

Badbode voor Callantsoog | 1949 | | pagina 2