voor CALLANTSOOG. Zaterdag 30 Juli 1949. No. 7. ,-V £>-e uityav-e fitaatd o-ndel cuibfiLcCen, deb U. V. U. QaCCanUo-a-q,. DORPSNIEUWS. - RED ACTIE Abonnement fl 1,per seizoen, Qruk B. OUWERLING. bij vooruitbetaling, franco per post. Fa. K. VAN LOENEN Zn. NAAR DE BRANDWEERWEDSTRIJDEN TE EDE II. Onze dorpsgenoten hadden dus geen prijs gewonnen en na dit laatste „nader bericht" werd er krijgsraad gehouden. De nieesten hadden een „barre honger" en dus werd besloten om ergens te gaan eten. Gem. op- zichter De Leeuw wist, dat er in Soest een goed hotel was, Hotel Trier. Er zou met het oog op eventuele pech niet zo hard meer gereden worden. Maar HARD rijden zou trouwens niet mogelijk geweest zijn ook, want reeds spoedig barstte een onweersbui los. Niet zo'n klein buitje met wat gerommel in de verte, maar een met geweldige knetter- slagen, harde wind en stortregen. Het werd donker en de regenval was zo hevig, dat het zicht slechts enkele meters bedroeg. Op sommige plaatsen leken de wegen meer op een snelstromende beek en hoog spatte het water langs de nog rijdende auto's omhoog. Gelukkig was er op de brandweerauto een flink zeil aanwezig en het hiervan gemaakte afdak bewees goede dienst. Wei kwamen op het dak flinke plassen water te staan, die zo nu en dan „binnenshuis" een over- stroming veroorzaakte en o.a. Ma een natte broek bezorgden. Om 5 uur kwamen we in Soest aan. De gebakken aardappels met doppers deden weer gauw alle leed vergeten. En nu naar Amsterdam Het Thorbeckeplein werd het uitgangs- punt, waar werd afgesproken om 9 uur weer terug te zijn. A1 spoedig trokken enkelen er tussen uit en toen op de afgesproken tijd de grootste groep bij de auto aankwam. waren er twee niet aanwezig. Het duurde even tot beiden in een vrolijke stemming de straat inkwamen Toen we hun verhaal gehoord hadden, waren we er van overtuigd, dat „Tante Mien" een best wijf was Maar ja er is een tijd van komen en een tijd van gaan, Simon en Joop zorgden voor de nodige stemming en Dirk voor een veilige terugreis door het drukke verkeer. Even zag het er gevaarlijk uit, toen onze wagen door een rood stoplicht reed. Het excuus van onze chauffeur was ..Brandweer gaat voor." Hembrug, Zaandam, Alkmaar, het ging vlot, nog een rukje en we waren weer thuis. Het werd koud en weer bewees het zeil zijn diensten. Allen kropen er onder en bij het vlammetje van een sigaren-aansteker werd het echt gezellig. En zo kwam onze brand- weerploeg in Callantsoog terug. Het was kwart voor elf Maar of alien direct al in de „koffer" zijn gedoken Er was immers nog zo veel te vertellen over onze wedstrijd in Ede, V. MET DE ARBEIDERS-REISVERENIGING „ARBEIDSVREUGDE" OP REIS CALLANTSOOG Woensdagmorgen 20 Juli stond de 46- persoons Naco's touring-car, bestuurd door een der beste chauffeurs der Naco, Jb. 't Hart, omstreeks half 6 klaar om met de Arbeiders- reisvereniging „Arbeidsvreugde" op stap te gaan. Er werd gereden langs de duinkant door geheel mooi Kennemerland naar 't Kopje van Bloemendaal, alwaar genoten werd van mooie vergezichten. Daarna werd koers ge- zet naar Haarlem waar in Cafe „De Kleine Brinkman" heerlijke koffie werd gedronken en een broodje gegeten. Aldus gesterkt ging het op Den Haag af en reden we langs 't Vredespaleis naar 't panorama Mesdag, daar werd ten voile genoten van de mooie schilderkunst. Vervolgens ging de reis naar Rotterdam. Hier werd de Maastunnel bezichtigd en een bezoek gebracht aan de bekende „Bleu Band" Margarine fabrieken. De hele fabriek werd bezichtigd onder deskundige leiding. Het was zeer interessant en na de rondleiding werden wij onthaald op thee en cake. Ver volgens ging het naar de rondvaart-boten. In de tijd van 1 x/2 uur kregen we een duidelijk beeld van de drukke Rotterdamse havens. In Leo's Cafetaria werd de inwendige mens verzorgd en werd het tijd om de terugtocht te aanvaarden. Via Scheveningen en Amsterdam bereikten we de Kaasstad, waar voor de laatste maal voor anker ge- gaan werd en het was reeds ver na het middernachtelijk uur toen we Callantsoog bereikten. Allen waren zeer voldaan, ver- moeid maar in de beste stemming zochten we onze slaapsteden op. Voor velen was 't de moeite haast niet meer. Maar dat moet je er voor over hebben. 't SCHOOLREISJE VAN DE 5e, 6e en 7e KLAS. o Vrijdag 22 juli j.l. was het „de dag" van het jaar voor onze oudere leerlingen. Het was de dag van 't schoolreisje naar Zaandam en Amsterdam. Het weer was prachtig en nadat de mondvoorraad ingeladen was, werd het sein ..Passagiers aan boord" gegeven. Nadat de koppen geteld waren en alles in orde bevonden was, werd om even over acht vertrokken en onder luid gejuich zette de bus zich in beweging, nagewuifd door vele dorpsgenoten, waaronder vele ouders. Spoedig lag Callantsoog achter ons en zette we koers naar Zaandam, dat via Schoorl, Bergen en Alkmaar om 10 uur be- reikt werd. „Het Czaar Peter-huisje" was hier het doel van onze tocht. In gedachten zetten we de klok ongeveer 3 eeuwen terug. In de 17e eeuw woonde Czaar Peter de Grote, keizer aller Russen hier, als een eenvoudig scheepstimmerman. Het huisje bestond slechts uit twee kleine vertrekken in een ervan bevond zich de bedstede, waarin zelfs op deze zonnige Juli- dag een Egyptische duisternis heerste, Het werd tijd om de bus weer op te zoeken en voort ging het weer en nu naar de hoofdstad. Op het vastgestelde uur arriveerden we bij ..Rederij Plas". De prachtige rondvaart- boten lagen voor ons. Gauw aan boord en brommend zette de boot zich in beweging. Aandachtig luisterden we naar onze gids. De oude Patriciershuizen, daterende uit de 17e en 18e eeuw, waar de rijke kooplieden van weleer woonden, werden bewonderd. De eeuwenoude pakhuizen, het huis van onze grote schilder Rembrandt van Rijn, de Munttoren en de Schreierstoren gleden langzaam voorbij. Een krachtige stoot op de scheepstrompet en daar voeren we onder het viaduct bij het Centraal-Station door en

Badbode voor Callantsoog | 1949 | | pagina 1