BIOSCOOP-NIEUWS Bibliotheek (in de school). KERKDIENST (Schagen—CallantsoogDen Helder v. v.) lijn W. (AlkmaarDen Helder v.v. met aansluiting op lijn R.) Openstelling kantoren, kerkdiensten, hoog- en laagwaterstanden, dorpsnieuws, natuur- beschrijvingen en wat zeer belangrijk is voor U, de V.V.V.-agenda. Ook dit jaar verzorgt onze V.V.V. een aardig zomerprogramma. De jeugd zal daarbij zeer zeker niet vergeten worden. Enige strandfeesten voor de meisjes en jongens zullen worden georganiseerd. Wij weten uit ervaring, dat deze feesten zeer in de smaak vallen. Door redenen van organisatorische aard. is de commissie aan een termijn van in- schrijving gebonden. Hiervan kan NIMMER afgeweken worden. Het is dan ook voor U en voor de V.V.V. zeer prettig, als U weet, wat de V.V.V. tijdens uw verblijf in Callantsoog organiseert. Wij twijfelen er niet aan, dat U dan een prettige en aangename vacantie in ons rustige dorp zult hebben. Als het K. N. M. I. mooi weer kan voorspellen, dan is alles Oke. o< Hoc kan ik abonne worden Het antwoord op deze vraag is heel eenvoudig. Even het ingesloten postwisselformulier invullen en ter post bezorgen en U krijgt gedurende het hele badseizoen de „Badbode" over de post thuisbezorgd. Als U zorgt, dat het formulier BINNEN EEN WEEK in ons bezit is, dan wordt li als abonne ingeschreven en ontvangt U regelmatig de „Badbode". Voor hen, die zich reeds als abonne opgaven, hebben bovenstaande regels geen betekenis en kunnen het postwissel-formulier als niet ontvangen beschouwen. Wij verzoeken de badgasten, die abonne worden, op het postwisselstrookje bestemd voor mededelingen voor de geadresseerde even te willen vermelden van wanneer tot wanneer zij hun vacantie in Callantsoog doorbrengen, benevens hun vacantie-adres. o— 1915—1950 Op 15 Mei j.l. vierde de firma K. van Loenen 6 Zn. het 35-jarig jubileum van haar bedrijf. Door drukke werkzaamheden waren wij die dag niet in de gelegenheid hem persoonlijk met dit jubileum geluk te wensen. Vandaar dat wij in dit nummer van de ..Badbode" even op dit jubileum terugkomen, om de heer Van Loenen van harte te feliciteren met het 35-jarig bestaan van zijn bedrijf. Tevens zeggen we hem dank voor de goede verzorging van de ..Badbode" en voor de prettige samenwerking in het afgelopen jaar. Red. o Zou het Als wij deze letteren aan het geduldige schrijfpapier toevertrouwen, zitten wij met opgerolde hemdsmouwen en enige zweet- druppels op ons gerimpeld voorhoofd Voor onze even geduldige schrijfmachine. Ons lichaam is blijkbaar nog ingesteld op de koude, die geleden is in onze „lieflijke" maand Mei. Bij het verschijnen van onze eerste gasten in ons dorpje, verscheen tevens de zon, koesterende mens en dier. Vier dagen is onze zomermaand oud, als wij dit zitten te schrijven en in grote getale trekken de liefhebbers van de zee naar ons onvolprezen strand. Ons nieuwe parkeerterrein blijkt reeds de eerste de beste dag te klein te zijn, hetgeen ons goed doet aan de ene kant en aan de andere kant het jammer vinden dat het terrein inderdaad te klein is. Nu kunnen wij wel zeggen, het had zo of zo moeten zijn, daar kunnen wij buitenstaann- ders niet over beslissen. Zij, die over onze gemeentefinancien moeten beslissen, zullen dat mogelijk ook wel bekeken hebhen, maar het zal wel weer zo zijn ge- weest, dat de portemonnaie het niet toeliet. Enfin onze „Buurt" is er nog en daar kan nog menig wagentje op geplaatst worden. Wij hopen echter, dat de automobilisten hiervan bij minder drukke gelegenheden geen misbruik gaan maken. Voor een goede ordening in het verkeer is het noodzakelijk, dat ook het parkeren niet klakkeloos wordt toegelaten. Maar terugkerende naar de aanhef van dit artikeltje, vragen wij ons af, zou het dit jaar weer eens een mooie zomer worden Onze gedachten gaan dan weer terug naar de zomer van 1947. Zouden wij een her- haling hiervan krijgen Laten wij het hopen. Dit hebben wij alvast en de eerste verbrande ruggen hebben wij alweer geconstateerd en wij twijfelen niet, of er zijn er al velen ge- weest, die in de nacht van Zondag 4 op Maandag 5 Juni niet lekker hebben geslapen. o— »Onze Uitkijktoren" Zo juist vernemen wij van de voorzitter van de V.V.V., dat er nu spoedig een begin kan worden gemaakt met het aanleggen van een trap op de Seinpost. Een reeds lang gekoesterde wens van het V,V.V..-bestuur zal dan in vervulling gaan. Het materiaal is nu voor een groot deel aanwezig en de rest wordt deze week verwacht. Vanaf onze hoogste duintop zullen we dan kunnen ge- nieten van een prachtig vergezicht en zal ons dorp een attractie rijker zijn. In de toe- komst is het misschien mogelijk op dit hoge punt een orienteertafel te maken, iets wat de aantrekkelijkheid nog zal verhogen. o Onze eerste „Strand"-Zondag. Zondag 4 Juni was de eerste mooie stranddag in dit seizoen. Hemelvaartdag en de beide Pinksterdagen brachten niet het weer, dat we ervan verwacht hadden. Regen en koude wind verhinderden menig uitstapje. En in plaats van naar strand en duin te trekken, zochten we een plaatsje bij de kachel. Het strand lag verlaten en een krachtige wind stuwde de golven tot aan de duinvoet voort. Hoewel dit immer een machtig schouwspel is, in het badseizoen zien we liever een spiegelgladde zee. Maar met de eerste badgasten kwam ook de zomer en oud en jong beleefden een heerlijke dag aan het strand. We zagen grootvaders, de broekspijpen tot boven de knie opgerold, genietend van hun sigaartje, een wakend oogje houden over hun kleinkinderen. Viel de temperatuur van het water nog tegen, toch waagden velen zich in zee. De strandexploitanten en hun helpers waren de hele Zaterdag druk doende geweest om alles in gereedheid te brengen, teneinde de bezoekers van alle gemakken te kunnen voorzien. Vele auto's stonden geparkeerd op het parkeerterrein en toen dit vol was, vonden tientallen auto's een veilig plekje op de „Buurt". Er heerste een gezellig drukte om en nabij Paal 13. Naar schatting hebben onge- veer 3000 mensen een bezoek gebracht aan het strand te Callantsoog en Groote Keeten. Wanneer we in dit artikel spreken over een gezellige drukte, dan moet men niet denken.^dat; het Callantsoger strand zwart ziet van de mensen. Integendeel er is aan ons strand ruimte in overvloed. Wilt U ge- heel in stilte genieten van strand en zee, U behoeft slechts 5 a 10 minuten langs het strand te lopen en U waant U „alleen op de wereldEn dit waarde lezer is nu juist de grote aantrekkelijkheid van het Callants oger strand. Ruimte in overvloed voor U om te ge nieten van zee, strand en spel. Liefhebbers van een fikse strandwandeling kunnen, in ca. 3 kwartier in Noordelijke richting langs het strand lopend, het dorpje „Groote Keeten-' bereiken. Dit dorpje, behorend tot de gemeente Callantsoog, is evenals het dorpje Callantsoog schitterend gelegen in de onmiddellijke om- geving van een prachtig strand, hiervan gescheiden door een mooi duingebied. We beeindigen dit artikel met een WAARSCHUWING AAN DE BADERS Waagt U niet bij de pieren in zee. Dit is zeer gevaarlijk. De regelmatig weerkerende getijden schuren bij de dam men diepe geulen uit en de zee kan hier gevaarlijk trekken. Let vooral op Uw, kinderen. Houdt ze bij de pieren vandaan o De makreel is er weer. Toen Zondagavond enige dorpelingen, aangelokt door het mooie zomerweer, langs het strand kuierden, ontdekten zij dicht onder de kust een school makreel. Onmiddellijk trok men ter visvangst en tientallen vissen werden op het droge gehaald. De vis werd dus „NIET duur betaald". o CARY COOPER IN 'N GLANSROL o Stel U voor een lange, wat slordige man, een eenvoudige, eerlijke kerel. Hij weet al wat meer van het leven het is hem ook niet bepaald meegelopen. Als hij U aankijkt, voelt U Hier staat een kerel uit een stuk, een man, die je direct je vertrouwen wilt geven een man, dames, die U liefst eens flink zou verwennen Zo is Cary Cooper in de rol van John Doe. Ieder, die hem spreekt, gelooft in hem. En wanneer hij op zijn trouwhartige manier opvallende opvattin^en begint te verkon- digen, krijgt hij vanzelf aanhangers, vol- gelingen, clubs, ja, een volksbeweging achter zichHoe deze eenvoudige John Doe in enkele maanden tot een nationaale figuur uitgroeit, vertoont filmtovenaar Frank Capra U op zijn vermakelijke wijze in de nieuwe film „JOHN DOE - de man die het meende GEOPEND Dinsdag en Vrijdag 'smidd. 3.153.30 uur. Het leesgeld bedraagt 10 cent per week en per boek. Te storten waarborg fl 1,— NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 10 Juni, 'savonds 7.30 uur, Ds. Salm

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2