voor CALLANTSOOG. JjeAuqfatLfc, 1949 Zaterdag 17 Juni 1950. No. 2. Het bezit van een zomerwoning of bungalow te CALLANTSOOG bouwt daarom te CALLANTSOOG DORPSNIEUWS REDACTIE B. OUWERLING. Abonnement fl 1,per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post. Fa. K. VAN LOENEN Zn. SDle uitgame deeftt pJtaati, ancie'i auipicien del V. U.U. Qattantbo-o-g. Het wordt zo langzamerhand traditie, dat bij het verschijnen van een der eerste nummers van onze „Badbode" een terugblik wordt geworpen op hetgeen er in de afge- lopen winter is gepasseerd. Daarbij moet je echter zeer voorzichtig zijn, om niet in herhaling te vervallen en weer ongeveer hetzelfde te schrijven, als een vorig jaar. Men zal zich dan allicht afvragen, is het dan ieder najaar, winter en voorjaar steeds hetzelfde in Callantsoog. Nee zo is het in geen geval. Iedere winter brengt weer andere omstandigheden. Vooral na de oorlogsjaren zullen onze oude gasten, die telken jare weer naar hier komen, hebben opgemerkt, dat Callantsoog in de winter niet slaapt. Dit laatste wordt zo dikwijls naar voren gebracht en wel voornamelijk heeft dit betrekking op de seizoenplaatsen en zegt dan zo graag Wij gaan weer in onze winterslaap." Ook de afgelopen winter heeft in Callants oog weer veel bedrijvigheid geheerst. De nieuwbouw vordert nog gestadig en de woonruimte wordt nog steeds uitgebreid, hoewel wij nog niet op het peil zijn van voor de oorlog. Het verenigingsleven heeft op velen onzer deze winter weer beslag gelegd en muziek, toneel en zang en wat al meer, hebben weer hun best gedaan om de burgers weer enkele gezellige uren met elkaar door te brengen. En gezellig gaat het in de regel. Onze V.V.V.-bestuurders hebben hun handen ook weer vol gehad en meerdere malen hebben zij met elkaar vergaderd tot middernacht om dan maar naar bed te gaan, zonder dat de op de agenda voorkomende punten konden worden afgehandeld. Zelfs is het nodig geweest, dat er een buitengewone ledenvergadering werd bijeen- geroepen, om een beslissing te nemen over het al of niet deelnemen aan de in de a.s. zomer, van 20 Juli tot 19 Augustus, te houden grote tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", uitgaande van de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland. Deze tentoon stelling zal worden gehouden te Alkmaar op voornoemde data. Natuurlijk was het weer de financiele kant, die het niet toeliet om direct toe te happen. We kwamen echter net met de hakken over de sloot, zodat ook wij straks op die tentoonstelling, die niet alleen het vreemdelingenverkeer, doch waar ook landbouw industrie enz., zullen zijn vertegenwoordigd, een stand zullen innemen. Om hieraan deel te nemen, heeft de V.V. V. renteloze aandeeltjes uitgegeven van fl 2,50 en wij willen degenen, die voor dit doel iets gevoelen, gaarne even het adres opgeven van onze penningmeester en -wel ZEEWEG41, waar U Uw riksje nog kunt storten. U zult natuurlijk zeggen ..Jullie zijn er toch al mee klaar". Doch deze opvatting is niet juist. Voor onze badplaats is het een goede reclame en daarmede zijn wij, verhuurders, pension- houders en neringdoenden alien zeer gebaat en laat dan een ieder, die direct belang heeft bij het vreemdelingenverkeer zijn steentje bijdragen om onze stand zo groots mogelijk te doen uitkomen. BETEKENT de zekerheid van een jaarlijkse vacantie in een rustige familiebadplaats Inlichtingen ten raadhuize (Tel. K 2248-212) Wij dwalen echter af en lag het meer in de bedoeling de grootste wederwaardigheden van deze winter te releveren. Grote gebeurtenissen hebben niet plaats gehad en alles is weer als gewoonlijk, zeer rustig verlopen. En zo is dat altijd hier in Callantsoog, „rustig", hopende dat het zo zal blijven en dat onze gasten ook dit jaar weer een rustige vacantie hier kunnen door- brengen met natuurlijk mooi strandweer. De „SEINPOST" weer vrij. Weet U het nog uit de bezettingstijd Een „uitnodiging" om te komen ..spitten" voor de weermacht Wel, zo'n uitnodiging vond ik als nieuw Callantsoger vorige week op een „goede" dag, want dat was het, in de bus. Maar nu niet van de bezetter, maar van onze V.V.V. Een uitnodiging om je gewaardeerde krachten in dienst te stellen van V.V.V. om mee te helpen de ..Seinpost" te voorzien van een opgang en van, waar nodig, een trap, omdat Rijkswaterstaat de Seinpost weer voor de vacantiegangers in Callantsoog had vrijgegeven. Gewapend met de daarvoor benodigde schop dus Zaterdagmiddag op naar de on- volprezen Seinpost. U weet wel het hoge duin van waaraf men een uitzicht heeft over de zee en over het polderlandschap, zoals alleen de Seinpost maar biedt. Met ongeveer dertig vrijwilligers onder aan de zeekant begonnen, gat na gat te spitten, biels na biels naar boven en steeds hoger te sjouwen is al een genoegen op zichzelf als je weet, dat het in het belang van Callantsoog gaat. En dan eindelijk langs het kronkelpad, na 10 jaas niet daar boven op de Seinpost te zijn geweest, eindelijk weer .het verrukkelijk uitzicht, dat we zo lang hebben moeten ontberen. Degenen, die daaraan meegeholpen hebben, zullen het er alien over eens zijn, het was een prettig werk en een gezellige middag. Wie doet het ons na in de tijd van 2\& uur de zaak voor elkaar te hebben. Ik denk, dat, wanneer we het een jaar of acht geleden hadden „moeten" doen, we er minstens 2% maand over gedaan zouden hebben. De Seinpost is nu weer vrij. o— EEN WOORD VAN DANK Nu de V.V.V. vlet weer op zijn oude plaats op het strand ligt, heeft de Redactie van de „Badbode er behoefte aan een woord van dank te richten tot de oud- schipper van de reddingsboot M. Mooij Jbz. Een woord van dank voor de moeite, die hij zich getroost heeft, teneinde de V.V.V.- vlet zo keurig te kalefateren. De Redactie weet ook, dat Opa zich de tijd niet gunde, om een uurtje te rusten na het middagmaal. De vlet moest en zou op tijd klaar. U kunt ons op uw hoge leeftijd nog tot voorbeeld strekken. Wij besluiten met de Druk j

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 1