voor CALLANTSOOG. Zaterdag 8 Juli 1950. No. 5. DORPSNIEUWS Het bezit van een zomerwoning of bungalow te CALLANTSOOG Bouwt daarom te CALLANTSOOG REDACTIE B. OUWERLING. Abonnement fl 1,.per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post. Druk Fa. K. VAN LOENEN Zn. SO.a uLtyav-a daa^t ptaaiL a-nde'i auipicien deb U. U.U. Qat&anliuo-oy. Het schoolreisje van de „kleintjes'' 30 Juni, de grote dag, zette in de vroege ochtenduren prachtig in. Een stralende zon aan een wolkeloze hemel. Doch toen het vertreksein gegeven werd, scheen de zon achter de wolken. Nagewuifd door vele ouders, zette de bus van de Fa. Peereboom zich klokslag 9 uur in beweging en vooral waar de mensen stonden te wuiven ging een luid hoera op. Rijdend langs de Schinkeldijk keken we nog steeds naar ons dorpje aan de duinvoet, maar voorbij de bocht was het alleen Jan van Scheijen, racend achter de bus aan, die ons nog aan Callantsoog deed denken. Nadat ook die was ..afgezwaaid" keken we voor ons uit naar de dingen, die komen gingen. Aan de Hondsbossezeewering werden voor het eerst de benen gerekt. Na een klein wedstrijdje, wie het eerst boven was, werd de tocht weer voortgezet, Groet door naar Schoorl. Onderweg ontdekte Gerrit Roos nog, dat hij zijn fluit aan de zeedijk had laten liggen. In Schoorl vermaakten de kinderen zich eerst goed in de toen nog rustige speeltuin, waarbij Jopie Kruit haar hoofd nog even kennis maakte met een ijzeren stang van de schommel. Het leed was echter weer gauw geleden. Toen het drukker werd in de speeltuin en we een kleine hartversterking, n.l. limonade met kadetjes, genomen hadden, werd er een wandelingetje in de omgeving gemaakt, waarbij we nog een prachtig ver- gezicht hadden over het Hollandse landschap en het duinterrein. De jongens en meisjes waren echter gauw uitgekeken. Meer be- langstelling trok de stenengooierij der jon gens, vanaf dit hoge punt met de over- blijfselen van de grondstoffen-nodig voor de opbouw van de „Westwal". Ook het bekende speelduin werd „genomen" en na ons van het overtollige zand te hebben ontdaan, werd de tocht voortgezet. Een uur reden we nu met de bus rond over Egmond aan Zee, waar het Zeemanshuis De Prins Hendrik Stichting" de vuurtoren en de huizen met de trappen (vacantie-kolonien) veel belang- stelling der kinderen wekten. Over Heiloo en Alkmaar ging het weer op Bergen aan. De kinderen waren nu weer flink uitgerust en na een ijsje te hebben genuttigd (enkele jongens lustten zelfs geen ijsje en kregen daarom een pakje kauwgum) trokken we de bossen in. Daar werd door de jongens met meester Wardenaar en de chauffeur in het doel en meester Ouwerling als scheidsrechter een flink partijtje handbal gespeeld. Tot aller bevrediging werd het spel bij een gelijke stand 6—6 beeindigd. De meisjes verdreven door een onverwachte kopbal van Remie van der plas waren aan het ansichtkaarten schrijven en spelletjes doen. Om ongeveer 4 uur stapten we weer in en reden naar de speeltuin „de Bedriegertjes". Nu liet het weer zich van een andere kant zien het begon te motregenen. Gelukkig niet lang, later kwam de zon weer door. Naar hartelust werd nu weer genoten van alle vermaken welke de speeltuin biedt. BETEKENT de zekerheid van een jaarlijkse vacantie in een rustige familiebadplaats Inlichtingen ten raadhuize (Tel. K 2248-212) Door vlug optreden van meester Ouwerling werd nog een ongelukje op de glijbaan voorkomen. Toen we eindelijk moe en vol- daan waren, verzamelden we weer bij de bus. Allen waren present, alleen hadden we twee misselijken in ons midden. Het zakte echter weer gauw. Nu ging het op het laatste doel afde apen en herten in Alkmaar. Het nog overgebleven uur werd'hier op leuke wijze doorgebracht. De pauwen en de parkietjes werden wel het mooist gevonden. Na nog een paar ontbijtkoeken te hebben verdeeld, werd de terugtocht naar Callants oog aanvaard. Reeds bij de bocht van de Schinkeldijk stonden verschillende jongens ons al op te wachten. Twee jongens konden nu de bus bijhouden. In het dorp wachtte ons een warme ontvangst. De muziek speelde en vele mensen hadden zich rond de muziektent verzameld. Bij het uitstappen klonk een pittige mars. Dit was een prachtig slot van deze voor de kinderen zo lang verwachte dag. Namens alle kinderen danken we ieder, die meegewerkt heeft tot het slagen van dit schoolreisje, heel hartelijk. Loos alarm. Maandagmiddag om 13 uur zal dealarm- sirene gedurende 5 minuten zijn onheil- spellend geluid laten horen. Schrikt U evenwel niet, het is gelukkig loos alarm. Wekelijks en wel op Maandag middag zal in het vervolg de sirene in werking gesteld worden. Gebeurt dit niet, dan zou door oxydatie het apparaat in het ongerede raken en zijn diensten weigeren. Schrik dus niet. Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte op „Anjer- dag" hier ter plaatse gehouden, bedraagt fl 26,68. Onze hartelijke dank aan de jeugdige collectanten en aan hen, die hun penninkje offerden. Een gevaarlijk spelletje. Kinderen zien geen gevaar, daar zijn het nu eenmaal kinderen voor. Maar de ouders moeten hun kinderen wel op deze gevaren wijzen. Vorige Zaterdag liepen we op de hoogte van de zaak van Kees van Eck, toen een jongetje van een jaar of zes op zijn autoped de strandkluft af kwam suizen. Op dat moment kwam met grote snelheid een luxe- auto aangereden. De automobilist kon het jongetje onmogelijk zien en reed dus zonder snelheid te minderen door de bocht. Een ongeluk scheen onvermijdelijk. Rakelings schoot de wagen langs het knaapje, dat als door een wonder aan een groot gevaar ontsnapte. Wijst Uw kinderen op de gevaren aan dit spelletje verbonden. De volgende keer mocht het eens minder goed afiopen.

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 1