DORPSNIEU W S DIENSTROOSTER ,,{Len Radgxtit aan Piet m-o-o-'td" KERKDIENSTEN Gcvondcn cn verloren voorwerpen Getijtafel voor Callantsoog, BIOSCOOP-NIEU W S autobusondernemer zijn bus kan verhuren, dan gaat hij zijn gang en wacht niet op ons. Voor Vrijdag 4 Augustus kunnen wij een bus krijgen, althans tot heden toe. Voor die dag stellen wij de deelname open en kunt U zich melden bij de secretaris, Dorpsplein 34. Reiskosten zijn 2 gulden per persoon en 60 cent toegangskaart tentoonstelling. Opgave voor of op 1 Augustus. Wij behouden ons echter het recht voor dat indien de deelname te gering is of als wij de bus niet kunnen krijgen de tocht niet doorgaat. Iedere Dinsdag en Donderdag is er van- wege de V.V.V. Den Helder een excursie naar de Marinewerf te Den Helder. Met daaraan verbonden een Marinefilm eventueel bezichtiging oorlogsbodem of iets dergelijks. Ook onze gasten kunnen zich daarbij aan- sluiten. Op bovengenoemde dagen moet men dan om 10 uur v.m. bij de Ark van de V.V.V. Den Helder zijn, die ligplaats heeft nabij de Postbrug bij het Koningsplein. Ingezetenen kunnen vanzelfsprekend ook hieraan deelnemen. De kosten daaraan verbonden zijn fl 1,— per persoon. SPORT* Vanaf 7 tot en met 9 Augustus is het Noordelijke kampioens-elftal Heerenveen, de gast o.a. van de V.V.V. Den Helder. Op 7 Augustus des avonds speelt Heerenveen tegen het plaatselijk Helderse elftal. Daar de V.V.V. Den Helder, Heerenveen ook onze plaats wil laten bezoeken, heeft onze V.V.V. gemeend daar een officieel tintje aan te geven. Het voorlopig plan is thans zo, dat Heerenveen op Woensdag 9 Aug. des voormiddags te 10 uur op ons gemeente- huis min of meer officieel zal worden ont- vangen. Het plan is dan ons strand te laten zien en bovendien, indien wij daarvoor toestemming kunnen krijgen, het Zwanen- water bezichtigen. Daarna biedt onze V.V.V. het gezelschap een kop koffie aan. Voor de wedstrijd op 7 Augustus zijn ons een 40-tal toegangskaarten toegezegd. Lief- hebbers kunnen zich daarvoor opgeven bij de secretaris onzer V.V.V. De kosten zijn 1 gld. per plaats plus 1 gld. voor de bus. Het vertrek is bepaald op 5,30 uur n.m. Aanvang der wedstrijd 6.45 uur. Bij opgave wordt verzocht de onkosten gelijktijdig te voldoen, dit ter voorkoming van meerdere administratie. Strandfeest van dc Neringdoenden* Het strandfeest dat Zondag 23 Juli zou gehouden worden, is door het slechte weer niet doorgegaan. Bijzondere omstandigheden voorbehouden, zal het feest nu worden gehouden op Zondag 6 Augustus a.s. Het Ned* Rode Kruis ook in Callantsoog paraat. Ja, ook in Callantsoog zal men vanaf a.s. Zondag 30 Juli het Rode Kruis paraat vinden, zoals op vele andere plaatsen. Door het plaatselijk Rode Kruis Korps zal vanaf deze Zondag regelmatig een Rode Kruis hulppost verzorgd worden. In samenwerking met de organisatie van de V.V.V., welke hiervoor een tent beschikbaar stelt, zal door de leden van het Rode Kruis Korps elke Zondag gedurende het badseizoen een hulp post ingericht worden. Hierdoor zal dus in de vooruitgang van Callantsoog als bad- plaats, daadwerkelijk worden medegewerkt door de dames en heren, die hiervoor al geruime tijd in oefening geweest zijn en waarvan reeds een groot aantal geslaagd zijn voor het examen E.H.B.O. Door om standigheden is het echter niet mogelijk ge weest om bij de aanvang van het badseizoen de hulppost klaar te hebben. Deze zal op- gesteld worden in de nabijheid van de strandexploitatie en geopend zijn van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 6 uur. Voor de dienstindeling verwijzen wij naar elders. Namens de commandant van het Rode Kruis Korps Callantsoog, J. OVER van het Rode Kruis Korps 30 Juli 10-14 uur W. Roos en P. Quax Tr. Thomasz en Bep Rietvink 30 Juli 14 18 uur G. de Vries en de Vries Johannes J. Buis en let Bakker 6 Augustus 10—14 uur A. Eriks en C. Ambuul T. Mooij en K. Worp 6 Augustus 1418 uur K. Unk en Jan Tromp let Bakker en Jannie Bakker Brand in Callantsoog. De sirene op het Gemeentehuis loeit. Van verschillende kanten komen de brand- weerlieden toesnellen naar de motorbrand- spuit. In de kortst mogelijke tijd is de wagen met de daaraan bevestigde spuit naar buiten gereden en hebben de manschappen zich gekleed. Ze springen op de wagen en voort gaat het, een van de grootste vijanden van de mens tegemoet. En al woedt de brand op 7 km afstand, binnen de 10 minuten na het alarm wordt er water gegeven. Voorwaar een kranige prestatie van de Callantsoger Vrijwillige Brandweer Om dit werktempo hoog te kunnen houden, wordt van tijd tot tijd geoefend, Dan eens hier, dan eens daar breekt een, gelukkig, denkbeeldige brand uit. De badgasten van verleden jaar herinneren zich misschien nog de oefening op het voetbal- veld. Veel prut, weinig water, althans uit de straalpijp. Maar de slangen waren zo poreus, dat de imitatie van de beroemde Arnhemse Bedriegertjes voor de voile 100 pCt. geslaagd mocht heten. Maar nu Slangen zonder ook maar een enkel lekje, een driewegkoppeling, een ge- disciplineerde ploeg volk. (Aan dit laatste mankeerde het trouwens verleden jaar ook niet) Je zou haast zeggen„Laat het in Callantsoog maar branden, er is geen gevaar bij". De enkele omwonenden, die op Vrijdag 21 Juli getuigen zijn geweest van de „aan- valsoefening" op Abbestede, hebben kunnen zien, dat alles perfect in orde was. Ieder der manschappen kent zijn taak en vervult die zo goed en zo vlug als in zijn vermogen ligt. Dat bij deze oefening ook buitenstaan- ders eens mochten spuiten, verhoogde het genoegen. Vooral, toen de enig-aanwezige badgast, die als „pers" de tocht meemaakte, eerst zichzelf en daarna anderen van de weg trachtte te spuiten. Wat bovendien nog aardig lukte ook Waarom de oefening op Abbestede werd gehouden O, dat is heel eenvoudig ver- kiaard er was niet eerder geschikt water, geen sloot, waar uit gepompt kon worden. De prut en de onkruidrommel zou alleen maar de pompinstallatie bedreigd hebben. Breekt,, wat niemand hoopt, in die buurt dus brand uit, dan zal de brandweer komen om te kijken, wat er gedaan kan worden, maar spuiten zal er niet aan te pas komen. Tenzij Tenzij de boeren de handen ineenslaan en er voor zorgen, dat hun sloten schoon- gehouden worden. Want andersarme boerderij of arbeiderswoning, waar de rode haan op het dak staat. 21-7/50 A. MAY. NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 30 Juli, 's avonds 7,30 uur, Ds. Salm. Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 30 Juli, voormiddags 10 uur, Ds. A. Wiersinga, 's Avonds 7 uur, Ds. A. Wiersinga, 's morgens rijdt een kerkbus (van garage Johannes 't Zand) via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. Vertrek pl.m. 9.25 uur, van de weg naar het strand te Callantsoog. Contact-adres K. Unk, Dorpsweg 12, Callantsoog. PredikantDs. A. Wiersinga, p./a. Verhage, Loet E 117c Schagen. Tel. K 2240552 KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11 Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 68 uur. GEVONDEN 1 Broche 1 Schop gemerkt G. P. 1 Kinderblouse 1 Damesvest VERLOREN 1 bruin Zwembroekje 1 Tourboekje K.N.M.V. 1 rode Slippover Inlichtingen ter Gemeente Secretarie in de komende week. Dag en datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 29 Juli 17.00 11.30 Zondag 30 17.46 12.19 Maandag 31 18.28 13.02 Dinsdag 1 Aug. 19.08 15.11 Woensdag 2 19.47 15.50 Donderdag 3 8.00 16.03 Vrijdag 4 8.36 16.39 Theater Royal brengt U Vrijdag- Zater- dag- Zondag- en Woensdagavond 8 uur Zondagmiddag 3 uur de film „DE ROEMRIjKE DADEN VAN DANNY" Als U op de tram aan alle passagiers eens de vraag zoudt stellen „Wie vindt U de grootsre komiek van het witte doek op het ogenblik dan zou het antwoord minstens in 9 van de 10 gevallen zonder enige weifeling luiden Danny Kaye.

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2