voor CALLANTSOOG. Waar gaan we heen? Het 0-eg.an. in. een. gAacM GENIET MEE MET DE V.V.V. Zaterdag 12 Aug. 1950. No. 10. DORPSNIEUWS Het bezit van een zomerwoning of bungalow te CALLANTSOOG Bouwt daarom te CALLANTSOOG V.V.V. AGENDA Naar REDACTIE B. OUWERLING. Abonnement fl 1,per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post. Druk j Fa. K. VAN LOENEN Zn. uitgxw-e dee^t p£aaU o-ndel auipicien del U.U.U. QattariUo-o-g,. Bij het hoofd van de kustwacht te Callants- oog, A, Vader, is een brief binnen gekomen, die een ernstige waarschuwing inhoudt voor de kustbewoners. We kennen alien het gezegdeDe zee neemt en de zee geeft. Wat de zee geeft is in het algemeen gesproken een meevallertje, maar dat het ook en vooral in deze na- oorlogse jaren wel eens een tegenvallertje kan zijn, blijkt wel uit de hier volgende regelen Dezer dagen werd te Herkingen (Goeree en Overflakkee) een aangespoelde Duitse sperrboei (spitse ton) door een smid ter plaatse voor particuliere doeleinden met een snijbrander opengebrand. Het gevolg was, dat in de ton een explosie plaats vond, waarbij een zwaar en een licht gewonde viel te betreuren. De oorzaak van de ontploffing is niet kunnen worden vast- gesteld. Bij de dienst der betonnlng zijn reeds vele tientallen van dergelijke tonnen bewerkt, zonder dat zich ongevallen hebben voor- gedaan. Maar we weten het nu eenmaalUit- zonderingen bevestigen de regel. Zo ook te Herkingen. Wees voorzichtig met voorwerpen, die aanspoelen. Waarschuw de kustwacht. Waarschuw de politie. V.V.V.-lezing Van Callantsoog tot Kaap Gris-Nez Donderdag 3 Augustus stond er op de kalender. Onze oogstmaand. Een maand, die bij vele zoete herinneringen oproept aan vacantie, zon, warmte en een stralende hemel. Hoe geheel anders was de nuchtere werkelijk- heid. 's Morgens KON het er nog mee door. Vooruit geen pessimist zijn in de vacantie Maar toen we 's middags een kijkje gingen nemen op het strand, woei een kille zeewind ons tegen en een verblijf op het strand was dan ook verre van aangenaam. 's Middags om 4 uur kwam er een zware bui uit zee opzetten, die de moedigsten onder ons te erg werd. Zonder ophouden stroomde de regen neer en maakte elk verblijf in onze heerlijke natuur onmogelijk. En toch zijn we op die herfstachtige zomeravond de natuur ingetrokken. Jan Jvangh nam ons mee en liet ons genieten van zijn persoonlijk contact met de natuur. We trokken met hem mee langs de Noordzeekust, naar de meertjes achter de Hondsbosse, poelen en plassen in vroegere tijden ontstaan, doordat de be- woners van de kuststrook de gronden achter de dijk uitspitten om de dijken te versterken en aldus de lage landen te beschermen tegen de machtige aanvallen van de zee. Deze miniatuur meertjes, U, alien kent ze wel tussen Petten en Camperduin, vormen nu een Eldorado voor vele watervogels Met behulp van een episcoop projecteerde onze inleider zijn tekeningen. Zeldzame vogels als lepelaar, kluut en bergeend konden we bewonderen. Verder trokken we naar de Putten van Camperduin en de IJsbeer van Schoorl om tenslotte via de Vlaamse kust het doel van onze reis, Kaap Gris-Nez, te bereiken. Kaap Gris-Nez, het plekje, vanwaar jaarlijks enige cracks uit de zwem- wereld starten, om na uren en uren zwemmen en zwoegen, al dan niet de Engelse kust te bereiken. We waren juist te laat om zo'n start mee te maken. BETEKENT de zekerheid van een jaarlijkse vacantie in een rustige familiebadplaats Inlichtingen ten raadhuize (Tel. K 2248-212) Aan het slot van deze avond bedankte een bestuurslid van de V.V.V. Jan Ivangh, voor zijn interessante en leerzame lezing en hij hoopte, dat spreker andermaal bereid gevonden zou worden, op uitnodiging van de V.V.V. Callantsoogwaarts te „Solexen" om ons te vertellen van zijn belevenissen in en door de natuur. Een tot weerzien Jan 1 Strandfeest Neringdoenden. Zondag 6 Augustus. Toen we 's morgens wakker werden, was het eerste, dat we dedennaar de lucht kijken. Ja het was toch zo. Een heerlijk zonnetje goot mild HAAR stralen over ons dorpje. Ook even door het achterraam ge- gluurd, ook hier geen donkere luchten, maar zon, overal zon. Toch waren we er niet gerust op. De aandachtige lezer heeft op- gemerkt, daf we schreven HAAR stralen. Zon is vrouwelijk. En U weet, vrouwen zijn grillig en veranderlijk. En wat deed de zon de laatste weken s Morgens pronkte ze in al haar schoonheid aan de Oostelijke horizon, maar naarmate de morgen ouder werd, trok ze meer en meer haar sluier Zondag 13 Augustus HET GROTE STRANDFEEST Zandfiguren maken. voor haar gelaat en liet ons in onze regen- jassen staan. Ik moest dus meer zekerheid hebben. Gauw gewassen en gekleed en naar Slager Swart gehold. Sedert enige weken staat daar tussen malse biefstukken, metworsten als paling en nog meer van dergelijke lekker- nijen een klein bordje. Dit bordje maakt nu juist, dat we met recht kunnen spreken van Slagerij Swart, annex handel in weer- voorspellingen, donderbuien, windhozen, rukwinden in alle maten enz. enz. Maar genoeg. Het is toch, en dat menen wij oprecht, een sympathiek idee. Vele badgasten hebben in hun vacantie-oord niet de beschikking over een radiotoestel en men wil, vooral in de vacantie, graag het weer- bericht horen en menigeen loopt, alvorens naar het strand te gaan, eerst even bij slager Swart langs, om het weerbericht te lezen. Dat is werkelijk een goede gedachte ge- weest en het voorziet in een behoefte. Ook hier luidde het weerbericht zeer gunstigZonnig weer, weinig wind, lichte bewolking. Droog warm weer Nu waren we er eerst gerust op. Swart, zelf een neringdoende, zou toch op de dag van 't strandfeest der neringdoenden geen valse voorspiegelingen wagen. Dat zou verraad aan eigen zaak zijn. En het bleef dan ook prachtig weer. We kunnen wel zeggen de mooiste dag tot nog toe van het badseizoen 1950. Naar schatting zijn er 3 a 4 duizend be- zoekers geweest. Het comite belast met de organisatie van 't strandfeest had dit jaar een nieuwe attractie bedacht. Een pop (Juut en Juul) moest men op de armen over een smalle balk naar het strand dragen. Wegens het vallen van het water moest reeds 's morgens hiermee worden begonnen, wat ten gevolge had, dat het aantal deelnemers

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 1