DIENSTROOSTER KERKDIENSTEN BIOSCOOP-NIEUWS niet zo groot was als vorig jaar met het tonnerje steken. Toch hebben er nog 30 personen aan deelgenomen en het publiek heeft smakelijk gelachen, wanneer er een in zijn haast van de balk af viel en languit in het water terecht kwam. Na een spannende strijd, die ongeveer 1% uur duurde, zijn de volgende personen als winnaar overgebleven. le prijs fl 15,de heer J. Buis, Callantsoog, (heeft natuurlijk met de baby thuis geoefend) 2e prijs fl 10,de heer v. d. Burg, Ede. 3e prijs fl 5,de heer Ruijs, Amersfoort. 4e prijs fl 2,50 mej. Tini Eriks, Stolpen. Wie een aardig idee heeft voor het volgend jaar een strandfeest te organiseren, wordt vriendelijk verzocht dit mede te delen aan 't Comite. Graag wil 't Comite ieder jaar met een andere wedstrijd komen, maar het is vaak moeilijk om iets aardigs te be- denken. Wie komt met een aardig idee Abe en zijn mannen aan het Callantsoger strand, Woensdagmorgen bracht het kampioens- elftal Heerenveen, dat deze week een vacantietrip maakt door Noordholland, een bezoek aan ons rustige dorp. Rustige dorp schrijven wij, want dat was het juist, wat deze jongens zochten. De V.V.V. Callants oog bood in cafe Vriesman een kop koffie aan. Burgemeester Correlje vond ook nog even tijd om bestuursleden en spelers te verwelkomen. Was 't aanvankelijk de bedoeling een kort bezoek aan Callantsoog te brengen, de rust van onze omgeving, de zee en 't strand deden de Heerenveners zo goed, dat besloten werd nog enige uurtjes van de zee te ge- nieten, alvorens verder zuidwaarts te trekken. De ontvangst was weer echt op z'n Callants- oogs. Zonder overbodige drukte en dit stelden onze gasten juist zeer op prijs. We moeten niet vergeten, dat deze jongens, die dikwijls in 't middelpunt van de publieke belangstelling staan, met vacantie zijn en zich dus graag bewegen, zonder te veel drukte. Onze omgeving viel zeer in de smaak. Op een eventuele volgende tocht zullen ze Callantsoog zeker niet vergeten. Ze hebben, als zovele badgasten, Callantsoog ontdekt. Prettige reis verder en misschien tot ziens Nummer een op de voordracht. Naar wij vernemen staat Meester Bark nummer een op de voordracht van School No. 6 te Den Helder- Een goede kans Meester Bark. Gefeliciteerd Zondag 13 Augustus 't grote Strandfeest. Zondagmorgen om half 10 verzamelen voor 't gemeentehuis. Aanvang wedstrijd omstreeks 10 uur. Er kan dan gewerkt worden tot pl.m. 1 uur. Prijsuitreiking s middags 5 uur voor 't gemeentehuis. De commissie zal de prijzen Zaterdag in t gemeentehuis etaleren. Morgen dus aan de slag en veel succes. „£en B.adq.abt aan del uuwJul" MET KOPJE THEE", Na des middags als Zwartvoet-Indianen het strand verlaten te hebben, dienden wij ons ook des avonds te houden aan de klassieke gewoonten van het land onzer vacantie en dus meenden wij de latere uren van de dag te benutten tot het beklimmen van de berg „Seinpost". Het was onze eerste dag (na 15 jaar wel vergeven, maar niet vergeten) in Callants oog en de overdrijvende wolkenvelden hadden hun collega's in de steek gelaten, dus bleef er niets over dan een aardig blauw gekleurd hemeltje, dat het goed „deed". Wij wilden het ook goed doen en hulden de ondereinden van onze benen in gym- schoentjes, waarvan, het moet gezegd worden, de veters in de loop der eeuwen, half vergaan waren. (Je kunt niet overal aan denken, als je met vacantie gaat en vele tonnen bagage moet verwerken in koffers van toch beperkte inhoud en daarom nam ik het mijn vrouw niet kwalijk, dat ze bij het eigenhandig verstouwen der voor- noemde tonnen de verregaande staat van ontbinding der gymnastiekschoen veters kenne- lijk over 't hoofd had gezien. Blijkbaar gymmen we te weinig maar, genoeg daarvan wij mannen kunnen grootmoedig zijn.) Vervolgens bepaalden we de koers, richtten onze blikken en vertrokken moedig en vastberaden, nagejuicht door vele menig- ten tot aan de uitlopers van de Seinpost. Hier namen we 1 minuut stilte in acht tot het gedenken van de vele gevallen zweetdruppels der bielsen zwoegers, die vrijwillig en met levensgevaar langs de gevaarlijke Westhelling een begaanbaar pad aanlegden, daar waar oerwoud en prikkel- draad elkaar ontmoeten. Daarna keken wij omhoog en toen elkaar aan. Het was toch hoger, dan wij gedacht hadden het was al in een gevorderd avonduur, er waren geen gidsener was geen lift en we hadden geen brood bij ons. Nu zijn we niet voor een kleintje vervaard (getuige onze baby) en met een vastbesloten ..Zullen we dan maar?'' hielp ik mijn vrouw over haar laatste aarzeling en met een lichte duw over de „slechts" 1 meter hoge eerste tree heen, Na deze eerste stap volgden, als gebruikelijk in het leven, nog velen van dezelfde soort. We telden totvijfduizend en raakten toen in de war, maar weer drie kwartier later hees ik mijn vrouw op het plekje, dat de zolder van de Seinpost vormt. We vonden, he he, onszelf. he he, hele pieten en gingen snel even zitten, omdat dan het uitzicht minder adembenemend was. Vanuit mijn gezichtsveld keek ik midden van het Rode Kruis Korps 13 Augustus 1014 uur J. Over en Oosterhaven Tr. Hollander en Bets Maurits 13 Augustus 1418 uur Gladpootjes en A. de Wit Atie Rietvink en N. de Haan 20 Augustus 1014 uur J. v. d. Reest en Jb. Hollander Jannie Bakker en let Bakker 20 Augustus 1448 uur Gert de Vries en de Vries—Johannes Gre de Wit en J. Kuiper 27 Augustus 1014 uur Nel Toornstra en let Voorthuizen J. Over en Jan Tromp 27 Augustus 1418 uur P. Quax en W. Roos Tr. Thomasz en Bep Rietvink in het aangelaat van de voile maan, die op deze avond welwillend het landschap ver- lichtte. Mijn vrouw wees me de plaats, waar, ver in de diepte, ongeveer het dorp moest liggen en we bewonderden de architectuur van het geheel en die der huizen, huisjes, wagens en tenten afzonderlijk. Vervolgens keken we naar het polder- landschap, de koebeesten, de lichtjes, die hier en daar te onzer ere in diverse huis- kamers ontstoken werden en naar een schijfje zilverglans, dat het Zwanenwater deed afsteken tegen een bossig gewirwar. Achter ons loeide de oceaan zijn bulderzang. Mijn vrouw vond het tijd worden om naar huis te gaan en om te voorkomen, dat onze gastheer hulp-expedities zou gaan uitzenden naar de weinig besneeuwde toppen van de Seinpost, namen we dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aan, hierbij aantekenende, dat een deel van de Kamer geacht werd te hebben tegengestemd. Sprongs- gewijs waren we weldra benedener was slechts enig oponthoud, doordat mijn voor- bedoelde schoenveter afknapte en uit protest met schoen en al achter bleef, drie treden hoger dan ik kon waarderen. (Wordt vervolgd). NED. HERV. GEMEENTE CALLANTSOOG ZONDAG 13 Aug., s avonds 7,30 uur, Ds. Salm. Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK TE SCHAGEN ZONDAG 13 Aug. voormiddags 10 uur, 's Avonds 7 uur, Ds. W. H. Wamsteeker van Wagenborgen 's morgens rijdt een kerkbus (van garage Johannes 't Zand) via Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen. Vertrek pl.m. 9.25 uur, van de weg naar het strand te Callantsoog. Contact-adres K. Unk, Dorpsweg 12, Callantsoog. PredikantDs. A. Wiersinga, p./a. Verhage, Loet E 117c Schagen. Tel. K 2240552 KATHOLIEKE KERK TE t ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 68 uur. Getijtafel voor Callantsoog, in de komende week. Dag en datum Hoogwater Laagwater Zaterdag 12 Aug. 15.51 11.54 Zondag 13 16.29 12.32 Maandag 14 17.07 13.10 Dinsdag 15 17.44 13.47 Woensdag 16 18.19 14.22 Donderdag 17 18.54 14.57 Vrijdag 18 19.31 15.34 Theater Royal brengt U Vrijdagavond en Woensdagavond 8 uur de film „ARC DE TRIOMPHE" Als tweede film wordt Zaterdag- en Zondagavond 8 uur en Zondagmiddag 3 uur gespeeld „DE HELD VAN DE JUNGLE" Een gigantische avonturenfllm zonder weerga. Wegens plaatsgebrek kunnen we jammer genoeg hiervan de korte inhoud niet opnemen. De uit Oostenrijk illegaal uitgeweken chirurg Dr. Ravic leidt in Parijs het leven van een paria, die ieder ogenblik gearresteerd en weer naar het buitenland gedeporteerd kan worden. Hij ontmoet een jonge vrouw, die in ellendige omstandigheden verkeert en geen uitweg meer weet. Ravic weet haar af te brengen van haar voornemen om zelfmoord te plegen en laat haar op zijn kamer tot bezinning komen. De volgende dag zoekt hij een hotel voor haar op en hij verdiept zich weer in zijn werk assistent in een ziekenhuis, waarvan de directeur hem de gevaarlijkste operaties laat verrichten. Later ontmoet Ra vie het meisje, Joan Madou weer en nu ontwikkelt zich een groeiende liefde. Hij heeft haar echter niets aan te bieden en Joan kan niet buiten een weeldeleventje. Deze tegenstelling is oorzaak van een reeks onenigheden, die slechts zelden wijken voor enkele ogenblikken van onbaatzuchtige liefde. Lavic tracht deze kloof te overbruggen door haar mee naar de Riviera te nemen. Maar hier leert Joan eerst recht luxe kennen. Eenmaal terug in Parijs, wordt Ravic bij een ongeluk, waarbij hij eerste hulp verleent, gearresteerd en Joan bezwijkt na enige weken voor een aanzoek van een rijke jonge man. Ravic komt terug en ziet opnieuw de man, die hem en zijn gezin destijds in het ongeluk stortteHaake, lid van de Gestapo, Deze man te doden is zijn harte- wens, welke uitgroeit tot een obsessie, waaraan de chirurg geen weerstand meer kan bieden. Met de geslepenheid van een fanaticus verstevigt hij het contact met Haake en vermoordt hem op een zekere dag. Joan heeft inmiddels ruzie met haar nieuwe amant gekregen en belt Ravic in haar angst op. De rijke jongeman heeft n.l. gedreigd haar te vermoorden. Ravic geeft echter geen gehoor. Als de boodschap hem bereikt is het te laat. Joan is levensgevaarlijk gewond en overlijdt kort daarop. De film eindigt met de internering van Dr. Ravic op de dag, dat Frankrijk in oorlog geraakt met Duitsland.

Badbode voor Callantsoog | 1950 | | pagina 2