1GEBIE Terugblik BIOSCOOP-NIEWS Van de Redactie* KERKDIENSTEN B^IKEESvECK dat op de laatst gehouden Ouderavond is besloten. dat de schoolfeestcommissie in het vervolg niet meer zal zorgen voor de brood- maaltijden. Dienstrooster E. H. B. O. ZONDAG 24 JUNI 10—14 uur P. Quaks, T. Mooij en W. van Weert 14—18 uur: J. Buys, Aad Eriks, H. W. H. de Wit en Jannie Bakker Hoe kan ik abonne worden Het antwoord op deze vraag is heel eenvoudig. Even het ingesloten postwisselformulier invullen en ter post bezorgen en U krijg, gedurende het hele badseizoen de „Badbode" over de post thuisbezorgd. Als U zorgt dat het formulier BINNEN EEN WEEK in ons bezit is, dan wordt U als abonne ingeschreven en ontvangt U regelmatig de „Badbode" Onze dorpsgenoten kunnen ook als volgt te werk gaan le Neem een enveloppe 2e Stop daarin een gulden 3e Schrijf Uw EIGEN naam en adres duidelijk op de enveloppe 4e Werp deze enveloppe in de bus van het Schoolhuis Dorpsplein 38. Uitstapjes. Vanaf Vrijdag 6 Juli a.s. en daarna iedere Vrijdag bestaat er gelegenheid. om vanuit Callantsoog, per touringcar een tocht te maken door Noordholland. Er wordt dan gereden vanaf Den Helder, Callantsoog, St. Maartenszee, Petten, Cam- perduin, Groet, Schoorl, Bergen, Alkmaar, (bezoek aan de Kaasmarkt). Vandaar naar Broek op Langedijk (waar rondvaart wordt gemaakt door de duizend eilanden en worden klompendansen uitgevoerd) ev verder naar Hoorn, Medemblik, Wieringermeer met bezoek aan het Gat in de dijk. Dan naar het monument op de Afsluitdijk en via Den Helder weer terug. De kosten van deze reis bedragen fl 6, per persoon, waarbij inbegrepen de kosten van entree's en rondvaart. Voor een gezin met b.v. 3 kinderen be- neden 12 jaar, wordt voor 2 kinderen betaald. Aangifte voor deelname kan geschieden bij R. Koelemij, secretaris V.V.V. Dorps plein 34, vanwaar ook de bus vertrekt. Vroegtijdig aangeven is gewenst. Ook bestaat er weer gelegenheid om een bezoek te brengen aan Den Helder, met bezichtiging van Rijkswerf en eventueel in Den Helder liggende oorlogsbodems. Nadere inlichtingen bij de secretaris. „De Badbode" kan men in de zomer niet missen, dat is ons wel gebleken in vorige jaren. Ieder jaar weer tellen wij meer abonne's en dat is geen wonder ook. A1 wat er zo in ons dorp voorvalt en al wat iets met de V.V.V. en de gasten te maken heeft wordt daarin bekend gemaakt. Ook onze adverteerders hebben dit be- grepen en plaatsen hun advertententie in onze Badbode. Laten wij om onze adverteerders denken en alleen bij hen, onze inkopen doen. Zijn er klachten over het een of ander dat U bij hen hebt gekocht of op andere wijze, zeg het de V.V.V. en wij zullen met hen praten. Van niet adverteerders kunnen wij dat niet doen. Knoopt U dit in Uw oren. Als de eerste gasten in onze badplaats hun intrede doen, hoort men telkens weer „Alweer een jaar voorbij". Wat gaat de tijd toch snel en dat is maar goed ook, want was het anders, dan deugde er iets niet en dat „iets" is dan in de regel niet van het mooiste. Ook als wij onze eerste gasten zien komen, denken wij ook wel eens even terug en halen ons in herinnering, datgene wat in het tijdsverloop tussen de laatste gasten, die vorig jaar vertrokken en hen die nu weer het eerst de zomer voor ons inluiden, zoal is gebeurd. Daarbij halen wij geen eco- nomische of financiele problemen of andere van welke aard ook in ons hoofd, maar denken Wat is er in Callantsoog gebeurd in die tijd". Altijd is er wel enige verandering of ge- beurtenis, die voor het dorp van belang is. En er heeft iets plaats gevonden dat, mocht het slagen, wat wij ten voile hopen, het aanzien van het dorp o.i. in niet geringe mate zal verhogen. De oude bekende gasten zullen het wel reeds hebben opgemerkt, in en om het dorp zijn dit voorjaar heesters, dennen en op het dorpsplein een soort populier geplant. Als dit mag slagen, kunnen wij ons gemeentebestuur niet dankbaar ge- noeg zijn, voor het door hen genomen be- sluit om tot beplanting over te gaan. Callantsoog is nu eenmaal niet rijk bedeeld met bomen, hetgeen een kaal aanzien gaf, doch nu is er een kans, dat hierin verandering komt. Wij schreven hiervoor, „als dit mag slagen enz." waaruit men zou kunnen op- maken dat, als het niet slaagt, wij het ge meentebestuur verwijten naar het hoofd zullen slingeren. Neen dan nog zijn wij dankbaar, dat zij hiertoe het initiatief hebben genomen. Inmiddels trekt de beplanting de belangstelling, dat het inderdaad voor 100 pCt. mag slagen. Veranderingen hebben er plaats gevonden en wel voornamelijk bij de middenstanders. Onze enigste slager, onze dito groentenboer en eveneens onze enigste melkboer, hebben het er hier aan gegeven en hebben hun diverse zaken aan anderen overgedaan. De eerste heeft emplooi gevonden in Amsterdam, de tweede bleef in zijn woonplaats geves- tigd en de laatste heeft de grote sprong gedaan naar het werelddeel, Australie en hoopt daar een bestaan op te bouwen. Wij wensen alle drie het beste toe en hun op- volgers van harte, dat zij hier een boter- ham mogen vinden en dat zij tot voile tevredenheid van eigen bevolking en gasten hier hun bedrijf zullen uitoefenen. Er zijn weer enkele woningen gereed gekomen en mede daardoor weer meer plaats voor gasten. Ook op het kampeerterrein zagen wij meerdere huisjes verrijzen en het bleek laatst dat daar het bordje „vol" geplaatst kon worden. Wij willen hiermede niet zeggen, dat alle huisjes van het begin tot eind seizoen zijn verhuurd, maar wel dat er geen plaats meer is voor andere huisjes, tenten en wagens. Voorts is alles bij het oude gebleven. De verhuur begon al weer vroeg dit voorjaar en dat is voor hen, die in de periode half Juli eind Augustus met vacantie kunnen gaan wel aan te bevelen om vroeg te bespreken. Wij hopen dan maar, dat het een echte zomer mag worden en dat men weer met voile teugen van de zeelucht kan genieten. Wij vestigen er de aandacht van onze lezers op, dat Zondag (laatste Kermisdag) in Theater Royal te Schagen de dolcomische film draait SOLDAAT BOEM" vanaf 's middags 3 uur wordt om de 2 uur een voorstelling gegeven. Laatste voorstelling 11 uur. Dit blad verschijnt, (behalve Zaterdag 30 Juni) gedurende het badseizoen, iedere Zaterdag. Copie voor advertenties en berichten gelieve men in te zenden voor Woensdag- middag 4 uur. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG ZONDAG 24 Juni, 's avonds 7.30 uur, Voorganger Ds. H. J. Trommel Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. GEREFORM. KERK SCHAGEN, Cornelis Bokstraat ZONDAG 24 Juni, v.m. 10 uur, Ds. A. Wiersinga Openbare belijdenis en Avondmaal 's avonds 7 uur, Ds. .A Wiersinga Avondmaal en Dankzegging De busdiensten der N.A.C.O. sluiten op beide kerkdiensten aan. 's Morgens vertrek Callantsoog 9.25 uurvertrek Schagen 11.35 uur. 's Avonds vertrek Callantsoog 18.25 uur; vertrek Schagen 20.15 uur. De bussen stoppen voor het kerkgebouw. Contact-adres Callantsoog Ouderling K. Unk, Dorpsweg 12. Schagen Predikant Ds. A. Wiersinga Loet F 17e, Telefoon K 2240-552 KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, half 9 (Hoogmis) en half 11. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur ZATERDAG biechtgelegenheid van 45 en van 68 uur. MANU FACT U REN EN [WQNING1NRICHT1NG CMl^tsqq^

Badbode voor Callantsoog | 1951 | | pagina 2