voor CALLANTSOOG. 't 6a£iantlo-aq, u-cuv uteieeA. Zaterdag 28 Juni 1952. No 2 £le uityau-a heeftt ptaatl andel aulfiCcien. del U. U.U. QaMatiUo-o-^. DORPSNIEUWS Van de Redactie. REDACTIE B. OUWERLING Abonnement f 1,25 per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post Druk s Fa. K. VAN LOENEN Zn. (ii> Tocn de eerste drukten, verbonden aan hun vestiging te Swanenduin, voorbij waren, vloeide het leven van Stalman en zijn vrouw kalm en gelukkig voort. De ingenomenheid, die de Swanenduiners aan de dag legden met hun nieuwe leraar, wanneer hij hen in hun woningen kwam bezoekende goede opkomst in de kerk en vooral de liefdevolle toewijding van Caroline waren voor Stalman even zovele bronnen van genot en dank- baarheid. Soms ja, als de grauwe wolken tot zelfs het laatste blauwe plekje van de hemel bedekten en de zeewind, het zand tegen de ruiten deed kletteren en 't oude huis deed beven, wanneer 't hele dorp een toonbeeld was van verlatenheid en naarheid, dan hadden Stalman en Caroline wel eens flauw gevoel van ontevredenheid, over het lot, dat hen juist naar deze plek had gevoerd en vooral, wanneer zij pas enige tijd hadden doorgebracht in de fraaie academiestad. Doch dit gevoel verdween dan weer even plotseling, als het opgekomen was. o Tien jaren gingen voorbij en de schitterende verwachtingen, die de dorpelingen zowel als Stalman en Caroline van zijn loopbaan als predikant koesterden, schenen nog vol- strekt geen kans te hebben om verwezenlijkt te worden. De oorzaak hiervan lag gedeeltelijk in de omstandigheid, dat er in de omtrek van Swanenduin bijna geen veranderingen in 't leraarspersoneel plaats hadden. De af- gelegenheid en vergetelheid van 't dorpje maakten, dat men op verdere afstand weinig bekend werd met het gunstig oordeel der dorpelingen over Stalman. Tengevolge van deze omstandigheden bestond er niet veel kans op, dat Stalman's geloof in zijn promotie spoedig in aanschouwen zou verkeren. Weldra vertoonden zich zelfs de eerste kentekenen van een wrevelige en doffe stemming, die hem hoe langer hoe meer begon te overheersen. „Akelig," bromde hij dikwijls, „op zo'n afgelegen dorp te zitten, met zo niets, wat opwekken kan Toen Caroline zag, dat niet alleen Stal man's stemming, maar ook zijn gezondheid begon te lijden onder zijn teleurgestelde hoop, zat zij dag aan dag op middelen te peinzen om hem op te beuren, Zij spoorde hem tot veelvuldig wandelen aan, maar ongelukkig hield Stalman noch van de grootse woestheid der duinen, noch van het verheven schouwspel der oneindige zee. Hij hunkerde naar het groene geboomte, naar de nette en welvarende dorpen en haatte bijkans de duinen en de zee die Swanenduin tot zulk een afgelegen en ver- geten plek maakten. Een, naar Caroline dacht, gelukkige om standigheid bracht haar op een denkbeeld, om haar man te ontrukken aan zijn naar- geestigheid en lusteloosheid. Swanenduin werd van tijd tot tijd bezocht door jacht- liefhebbers. Stalman had aan een paar dezer jacht- liefhebbers kennis gekregen en zo kwamen ze eens bij hem na een gelukkige jacht. „Niets beter voor een mens", zei de een, „dan jagen. Een heerlijke, gezondebeweging!" „Ik geloof," voegde de ander er bij, dat ik jagen zou tot ik ..r bij neerviel. 't Is goed dat het eindelijk avond wordt en men er uitscheiden moet." Terwijl Caroline met haar gewone be- drijvigheid de volgende dag het wildbraad gereed maakte, schoot haar eensklaps de gedachte in ..Ziedaar juist iets voor Stalman, de jacht. Daar moet hij aan. Dat zal hem afleiding, bezigheid en genot geven". „Stal", zei Caroline op haar gewone vriendelijke toon, hoe bevalt 't maal je van- daag ..Heerlijk". „We moesten dat eens meer kunnen hebben, zo'n schoteltje' wild, he?" 't Hangt van jezelf af." ..Vanmijzelf? Hoe dan Ik kan toch geen klaploper op hazen worden „Wel neen", zei Caroline. Dat behoeft volstrekt niet. Waarom zou je niet even goed zelf jagen als die twee heren, die hier gisteren waren Met een beetje oefening zal je't schieten toch spoedig kunnen leren". „Och, zo'n heksenwerk zal't schieten niet zijn. Maar een domine jagen Caroline's wens werd vervuld. Stalman zou gaan jagen. De gelegenheid om zich te oefenen in het schieten was op het strand zo gunstig, als men slechts verlangen kon. Elke dag trok de predikant met geweer en kruithoorn gewapend er heen en weldra was hij de schrik der zeevogels. Deze strand- tochten en oefeningen deden hem goed. Op 't eenzame strand was 't hem wel te moede. Daar had hij met niemand iets uit te staan. Hij werd door zijn wandelingen en oefeningen opgeruimder en gezonder. (Wordt vervolgd) Aangifte nieuwe leerlingen O. L. School De aangifte van nieuwe leerlingen voor de O.L. school kan geschieden bij het hoofd der school, vanaf Maandag 30 Juni a.s. tot en met Donderdag '3 Juli d.a.v. Met het oog op de klassenindeling is spoedige opgave gewenst. De leerlingen moeten voor 1 October 1952 de leeftijd van 6 jaren hebben bereikt Aanvang van het nieuwe schooljaar Augustus 1952. Schoolreisjes op 4 en 9 Juli Op Vrijdag 4 Juli gaan de leerlingen van de hogere klassen hun jaarlijks reisje maken. s Morgens om half zeven wordt gestart voor Amsterdam, (via Alkmaar, Purmerend, Edam.) In Amsterdam wordt het Indisch museum bezocht, waarna een rondvaart gemaakt zal worden door grachten en havens van de eerste stad des lands, 's Middags wordt de tocht voortgezet naar 't Gooi met een bezoek aan 't Muiderslot. Vertrek bus Groote Keeten om 6.15 uur, vanaf smederij van Scheijen. Terugkeer 's avonds 8 UUR. Op Woensdag 9 Juli vertrekken de leer lingen van de lagere leerjaren om 8.30 uur naar Schoorl en Bergen. De schoolfeest- commissie heeft een aardig reisje uitgestippeld. Nog een paar dagen geduld jongens en dan is het alweer zover. Vertrek bus Groote Keeten 8.15 uur, vanaf smederij Van Scheijen. Terugkeer 's avonds 8 uur. Van wie A1 geruime tijd ligt er in de school een geruite, wollen shawl. Vermoedelijk van een der leerlingen van de motorencursus. Inlichtingen Redactie Badbode, Zeeweg 11. Autotocht Oudcn van Dagen. Ook in onze gemeente zullen de oudjes dit jaar weer een uitstapje maken. Op Dinsdag 8 Juli zal per autobus een tocht gemaakt worden naar Amsterdam. Ook zullen Edam en Volendam in het reisplan opgenomen worden. Terug rijdt men over Hoofddorp, Haarlem en Zandvoort. Tent-concert Fanfare-corps. Op Vrijdag 4 Juli, 's avonds 7,30 uur, zal ons fanfare-corps een tent-concert geven. Dit blad verschijnt, gedurende het bad- seizoen, iedere Zaterdag. Copie voor advertenties en berichten gelieve men in te zenden voor Woensdag- middag 4 uur.

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 1