voor CALLANTSOOG. 't QaMcuvUo-a-q, u~cui wjetejeA. Zaterdag 16 Aug. 1952. No 9 DORPSNIEUWS V.V.V, AGENDA voor de maand Augustus REDACTIE B. OUWERLING Abonnement f 1,25 per seizoen bij vooruitbetaling, franco per post Drukt Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. £le uCtyau-e deeftt p£aaU andeA auijfiCciën deA V U.U. Qattaritlo-o-g.. (IX) Schetsen en herinneringen. Een bundeltje vuile onderkleren lag er bovenop. Er was dus geen twijfel mogelijk. Dit hol strekte een menselijk wezen tot verblijfplaats. Meer dan één persoon kon het hol moeilijk herbergen. De geneesheer was dus in staat gesteld om de dorpelingen in te lichten omtrent de oorsprong van de rook, die uit het duin opsteeg en waaraan zij, tengevolge van Jeremias Zwavels toe spraken, zulke geheimzinnige voorstellingen vastknoopten. Doch hij had eigenlijk nog slechts de halve oplossing van het raadsel gevonden. Wie was het, die zich aldus voor het oog der mensen verborg in deze treurige verblijfplaats, midden in het woeste duin, waar zelfs een jager of wildstroper zelden of nooit doordrong Was het werkelijk een misdadiger, die van hier op roof uitging in de omtrek er was geen enkel voorwerp van ver dachte aard in het hol te zien. De beentjes die zich er in bevonden, wettigden hoogstens het vermoeden, dat men te doen had met iemand, die stroopte voor eigen gebruik. Doch dergelijke personen waren, in die tijd vooral, niet gewoon zich zo zorgvuldig te versteken. Hun bedrijf was bij het gebrekkig politie-toezicht in het duin aan weinig of geen gevaar blootgesteld. Wederom waren het de voetstappen in de omtrek van het hol, die voor de genees heer het verdere licht, dat hij begeerde, deden opgaan. Onder die menigte sporen, die elkander in alle richtingen kruisten, zagen zij er eindelijk, die elkander in één bepaalde richting opvolgden en bleken te leiden naar een uit weg aan de zijde, juist tegenovergesteld aan die, vanwaar zij in de kleine vlakte waren afgedaald. Het viel hem gemakkelijk het spoor door de overigens ongerepte sneeuw te volgen. Het liep over de duinrug, die het dal omsloot en verder over hoogten en laagten voort tot aan de oever van een kleine waterplas in het duin, die doorsneden werd door enige stroken moerassige grond en in het midden waarvan zich een kleine zandhoogte verhief. Het was duidelijk aan de platgetrapte biezen en riethalmen van de moerassige stroken te zien, dat de man, van wien het spoor afkomstig was, daarover had gelopen. Dóch deze aanduidingen waren voor de geneesheer en zijn metgezel niet meer nodig. Op de kleine hoogte, midden in de nu bevroren waterplas, zagen zij een man liggen. Een voorgevoel zei hun, dat dit de holbe woner moest zijn. Willicht was hij door de koude bevangen, daar neergevallen. Met een ijver, de rechtgeaarde geneesheer eigen, om lijdende te hulp te komen, spoedde hij zich naar de plek, waar de man lag. Welk een schouwspel vertoonde zich *hier aan zijn oog Badend in zijn bloed lag de ongelukkige daar en het mes naast hem wettigde het vermoeden, dat hij de hand had geslagen aan zijn eigen leven, of het slachtoffer was geworden van een moordaanslag. Uit zijn borst vloeide bloed. Zijn kleding, hoewel haveloos, gescheurd en versleten, was die van iemand uit de beschaafde stand. Een treurige gedachte rees bij de geneesheer op, terwijl hij het roerloze lichaam van de on gelukkige aanstaarde Kon hij ook de lang vermiste, de geheimzinnig verdwenen Stalman zijn Bevend en rillend van aan doening en koude onderzocht hij de gewonde nader!Neen hij had zich niet bedrogen (Wordt vervolgd) UITSLAGEN ZANDFIGUREN. Het tweede strandfeest, georganiseerd door de V.V.V. Callantsoog, dat op Zondag 10 Augustus was bepaald, moest wegens de slechte weersomstandigheden afgelast worden. Toen de commissie Zondagmorgen een kijkje ging nemen op het strand, stond het water zelfs in de houcen strandtenten. Onder zulke omstandigheden kon de strandfeestcommissie niet anders doen dan het feest uitstellen. Gelukkig waren Dinsdag 12 Augustus de weersomstandigheden van dien aard, dat de jeugd 's middags aan de slag kon. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 's Avonds 7 uur CONCERT door het Fanfarecorps te GROTE KEETEN 's Avonds 8,30 uur CALLANTSOOG LAMPION-OPTOCHT (uitgaande van de Neringdoenden en Pensionhouders) ZONDAG 17 AUGUSTUS Het 2e strandfeest v. d. Neringdoenden Schatgraven aan 't strand Het was een aardig gezicht de kinderen te zien ploeteren aan hun werkstukken. Omstreeks 4 uur kwamen de juryleden om h werkstukken naar waarde te schatten, 's P -ds half acht werden de prijzen uit- ger, rc en gingen allen tevreden naar huis. Dit laatste verwondert ons geenszins. De prijzen waren stuk voor stuk de moeite waard. De V.V.V. kan dan ook weer op een zeer geslaagd feest terugzien. Een woord van dank aan allen, die mee- gewerk hebben dit feest zo voortreffelijk te doen slagen is hier zeer zeker op z'n plaats. De uitslagen zijn ENKELINGEN, GROEP I 6 tot en met 8 jaar). Ie prijs Peter Vos, Callantsoger duinen, 34 punten 2e Iedje in 't Veld, zeemeermin 32 p. 3e Frans Oskam, ooievaar, 31 p. 4e Inger Kruit, konijnen, 31 p. 5e Rob Gimpel, man met hoed, 30 p. 6e Kees in 't Veld, electr. trein, 30 p. 7e Arnold Olie, krokodil, 29 p. 8e Pieter Gimpel, zeilboot, 28 p. 9e Guus Roseboom, kerk, 25 p. 10e Marja v. d. Kolk, huis, 25 p. 11e Henriette de Bruin, Volendammer, 25 p. 12e Tjitske Zijlstra, Friese vlag, 25 p. 13e Loesje Ouwerling, bloem, 24 p. 14e Jan Halma, zeester, 24 p. 15e Mieke v. d. Burg, zonnebloem, 24 p. I6e Lourens Ouweltjes, walvis, 24 p. 17e Lettie Moerman, spin, 24 p. 18e Greetje Bennen, zeester, 23 p. 19e Hans Zijlstra, molen, 23 p. 20e Pietje v. d. Vijsel, taart, 22 p. 21e Els de Vries, paddestoel, 22 p. 22e Charley Jansen, fantasie, 22 p. 23e Bennie Ouwerling, molen, 2) p. 24e Jan van Twuijver, boerderij, 21 p. 25e Boy v. d. Koik, vlieger, 21 p. 26e Edward Kruit, zeegezicht, 21 p. 27e krab. 21 p. 28e Trees Aliler. Amsrerd. wapen. 21 p. 29e Mireille Grootes, kasteel, 20 p. 30e Jan P. Ouweltjes, vlinder, 20 p. 31e Rob van der Burg. boerderij, 19 p. 32e Mieke v. d. Heuvel, vliegtuig, 19 p. 33e Marianne Waiboer, zeegezicht, 19 p. 34e Marjan Coldeweij, zeedieren, 17 p. 35e Lidy Thomasz, huis, 17 p. 36e Ankie Vos, paleis met gracht, 16 p. 37e Femmetje van Tilburg, Sinterklaas, 15 p. ENKELINGEN, GROEP II (9 tot en met 12 jaar) le prijs 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 12e 13e 14e 15e 16e 17e 18e 19e 20e 21e 22e 23e 24e 25e 26e 27e 28e 29e 30e 31e 32e 33e 34e Jopie Kruit, kabouter, 34 punten. Hans Visser, flipje, 33 p. Joke Gimpel, bloemen, 32 p. Cors v. d. Burg, vioolsleutel, 32 p. Pim v. Leeuwen, wajang-pop, 32 p. Evelien Louwe Kooijmans, zonnebloem, 32 punten. Leeneert Louwe Kooijmans, zeemeeuw, 31 punten. Anske Halman, anker, 30 p. Robbi v. d. Schoot, schildpad, 29 p. Janneke Knuttel, wapen staatsmijnen, 29 p. Arie Kruit, Margriet, 29 p. Ellen Bos, struisvogel, 27 p. Truus Korver, tulp, 26 p. Marijke Roggeveen, zonnebl., 25 p. Ingrid van der Schoot, kerk, 26 p. Tim Jongkees, krokodil, 26 p. Ankie Coster, boerin, 26 p. Rudi de Riemer, krokodil, 26 p. Marjan Kruit, holland-molen, 25 p. Dinie van Foelgeest, schildpadden, 25 punten. Hans Rosenboom, vliegtuig, 24 p Gerrit ten Boekei, Flying Enterprise, 24 p. Jan Koelemeij, vis, 24 p. Carla Bos, poes, 24 p. Koosje van der Burg, veilig verkeer, 22 p. Joke Borst, kerk met bomen, 22 p Freddy Hendriks, boot, 22 p. Anja Hendriks, bloem, 22 p. Bert Conggriep. roeiboot, 21 p. Gijs Oskam, schip, 21 p. Jopie Strooper, eend, 20 p. Kerkje van Callantsoog, 20 p Marijke de Riemer, boerderij, 20 p Rietje van der Burg, zeester, 20 p

Badbode voor Callantsoog | 1952 | | pagina 1