CALLANTSOOG. Een woord tot U allen. Zaterdag 6 Juni 1953. No. 1 £ie uitgau-e kee^t fitaati. cmde'i auópiciin. u~an de U.U.U. (ZaManttao-g.. (Zailattbloaty yko-eit BADBODE RedactieW. LASTDRAGER, Dorpsweg 12, Tel. 282 Advertenties K. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 AbonnementenE. T. J. VOS, Dorpsweg 1 Administratie: K. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEIJ, Dorpspl. 34, Tel. 245 Druk Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Abonnementen f 1,25 per seizoen. Losse nummers f 0,15 Advertenties: tot 1000 m.m. 2.5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m. We ontlenen het volgende aan de Nieuw jaarsrede van onze burgemeester, de heer W. L. Correljé. „Het aantal inwoners van onze gemeente bleef vrijwel stationnair. Het bedroeg op 1 Januari 1952 1140 en aan het einde van het jaar 1146. In 1952 werden voltooid en in gebruik genomen 7 woningen en 4 zomerwoningen. Op 31 December waren nog 4 woningen in uitvoering. Het stemt tot voldoening, dat het verlies aan woonruimte tengevolge van de bezetting volledig is ingehaald. Zelfs is de woning voorraad iets groter dan in 1940. Het volgend overzicht kan dit verduidelijken. Tengevolge van de bezetting waren afge broken of onherstelbaar beschadigd: woningen 20 bedrijfspanden met woning 9 zomerwoningen 11 andere gebouwen 2 Totaal 42 In de jaren 1947 tot en met 1952 zijn: herbouwd: woningen bedrijfspanden met woning zomerwoningen gebouwdwoningen zomerwoningen Totaal 24 4 3 8 13 52 Er werden dus 4 woningen meer herbouwd dan waren afgebroken, terwijl er bovendien 8 "woningen werden gebouwd. Sedert 1940 is de woningvoorraad derhalve met 12 woningen toegenomen. Achterstand is er alleen nog met betrekking tot de bedrijfspanden met woning4 hotels, café's en pensions en 1 garage werden nog niet herbouwd. Inmiddels is er een plan voor een garage bedrijf ontworpen, met de uitvoering hiervan zal binnenkort worden begonnen. Op 24 October brandde het hotel-café- restaurant van de heer B. de Vries af, waarmee het laatste hotelbedrijf in de gemeente verdween. Er zijn plannen ontworpen voor de herbouw van een goed geoutilleerd hotel-café-restau rant met toneelzaal, dat zal moeten verrijzen op de daarvoor in het wederopbouwplan aangegeven, aan het begin van het dorp gelegen plaats. Totstandkoming hiervan zal een belangrijke vooruitgang betekenen. De brandweer heeft in het afgelopen jaar vier maal moeten optreden. Door brand gingen verloren 2 boerderijen en het hier voor genoemde hotel. Alle 3 panden zijn of worden herbouwd. Het vreemdelingenverkeer nam in 1952 3ffiR§j9MSB9H| Deze foto is genomen vanaf de „Seinpost", waarop dit jaar de Koninginnestook werd gehouden. Foto JosPe Arnhem. wederom iets toe. Hier volgen enige getallen Aantal gasten 1569 Aantal kampeerders 1683 Totaal 3252 Aantal overnachtingen gasten Aantal overnachtingen kampeerders Totaal 28557 19742 48299 Vergeleken bij 1951 was de vooruitgang ruim 4,7 Het grootste aantal vreemdelingen was aan wezig op 9 Augustus 1152. er verbleven toen 1040 gasten en kampeerders in onze gemeente. Het aantal buitenlandse gasten bedroeg 40 (yorig jaar 26). Zij waren afkomstig uit Engeland, België, West-Duitsland, Zweden, Verenigde Staten van Noord-Amerika, Zuid-Afrika en Curagao. Het aantal dagjesmensen, dat Gallantsoog De commissie, die dit jaar met ver eende krachten de „Badbode" zal ver zorgen, stelt zich voor, er weer dat blad van te maken, dat U op de hoogte houdt van al hetgeen er in onze gemeente te doen is, Naast het dorps- en V.V.V.-nieuws vindt U het nieuws over strandfeesten, excursies, kerkdiensten, hoog- en laag- waterstanden, volksspelen, enz. Kortom de „Badbode" biedt U juist datgene, wat U onmogelijk missen kunt. Abonneert U daarom Het voorkomt teleurstellingen in het seizoen 1952 bezocht, wordt geschat op 12000". Tot zover de Nieuwjaarsrede van onze Burgemeester. We kunnen er nog iets aan toevoegen. Op 4 Juni j.1, heeft al plaatsgevonden de aanbesteding van het hotel van de heer de Vries. Tevens staat het nagenoeg vast dat er volgende maand begonnen zal worden met de bouw van de garage en woonhuis van de heer Zwaan. Op de Zeeweg staan reeds de stenen op het werk voor de bouw van een drietal zomerwoningen. Op de Op 't Landtweg zal deze maand nog begonnen worden aan een tweetal huizen. Aan het einde van de Dorpsweg zal eveneens een huis verrijzen, terwijl er serieuze voorbe reidingen getroffen worden om het oude huis voor de school te slopen en nog voor de grote vacantie aan de bouw van een nieuw te beginnen. II ziet het waarde lezers, er zijn vele plannen en U zult in de komende maanden wel zien, dat het bij die plannen alleen niet blijft. U zult Callantsoog zien groeien, iets waarop wij, allen naast ons vooruitstrevende Ge meentebestuur, oprecht trots kunnen zijn. 'scheen voor de eerste keer ierin schreef de toenmalige burgemeester de heer G. D. Rehorst, nu burgemeester van Den Helder o.a. het volgende „De badcourant kan een schakel vormen tussen de badgast en het dorp, de omgeving, temidden waarvan hij enige tijd, naar wij hopen prettig, zal doorbrengen. Moge de badcourant voorzien in de behoefte aan voorlichting voor de badgast en een succes

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 1