gagEfflSgjBB J&kutyb-tLlc m Getij tafel voor Callantsoog, Gevonden en verloren voorwerpen. De Koninginnestook AGENDA voor Juni worden voor de vereniging voor vreemde lingenverkeer Na dit eerste nummer van de Badbode zijn er nog velen verschenen. De eerste redacteur, de heer A. C. Brussaard, tevens secretaris van de V.V.V., heeft ongetwijfeld net als zijn opvolgers, wel eens met de handen in het haar, voor zover aanwezig, gezeten. Want het valt niet mee om van de Badbode een aantrekkelijk en lezenswaardig blad te maken. Zeker de Badbode kan een goede schakel worden tussen onze gemeente en de gasten, maar dan dient U allen mede te werken. Dit kunt U door in de eerste plaats U op te geven als abonné en in de tweede plaats door geschikte copy in te zenden. Laat de brievenbus van onze redacteur te klein zijn, dan zal zonder twijfel het 15de Badbodejaar een succesvol jaar worden. Hoe goed herinneren wij ons nog de laatste dagen van Augustus 1952. De dagen, dat onze laatste zomergasten, met uitzondering van een enkeling, die ook in September nog blijft, Callantsoog gaan verlaten. De vacantie- tijd zit er dan weer op, allen gaan weer aan hun bezigheden en Callantsoog kan de balans opmaken en zich weer voorbereiden op de winter. Onze gasten zeggen zo graag, „nu gaat Callantsoog zijn winterslaap houden". Maar heus, dat is niet het geval, er blijft hier nog veel te doen over, zodat er van verveling geen sprake is. Zo is dat de afgelopen winter ook weer het geval geweest. Want was het niet in November, dat zich reeds de eerste gasten voor het komende seizoen melden 1 Bang om hier in Augustus niet meer te kunnen huren, was de oorzaak. Dit is niet geheel ten onrechte, want voor Augustus moet men er inderdaad vroeg bij zijn. We zitten nu eenmaal met het feit, dat de vacanties van onze jeugd vallen in de periode van half Juli tot en met Augustus. Dus moet men er als de kippen bij zijn om een plaatsje te veroveren. Ons verenigings leven ging de afgelopen winter haar gewone gang, toneel- en muziekuitvoeringen en diverse bijeenkomsten, hebben ons weer bezig gehouden. Een echte winter is het weer niet geweest, het was zoals we dat hier noemen een „open winter". De schaatssport kon bijna niet worden beoefend, alleen de jeugd heeft zich hieraan nog enige uren kunnen wijden, maar daar was het dan ook mee gedaan. Over de Februari-storm zullen we vanaf deze plaats niet meer schrijven, dat is alge meen bekend. Ook wij hebben er ons deel van gehad, zij het dan, dat we gelukkig voor overstroming gespaard zijn gebleven. Maar een angstige nacht was het. Zo naderde het voorjaar en maakte Callants oog zich op om haar gasten te ontvangen. Vele schriftelijke en mondelinge aanvragen werden door uw corrpondent behandeld. Van deze plaats spreken wij de wens uit, dat en de gasten en de verhuurders een prettig seizoen tegemoet gaan en vooral met alle dagen mooi strandweer. R. Koelemeij Wel, dat is al heel eenvoudig. U vult even een postwissel-formulier in ten name van de administratie van de „Badbode", Dorps plein 34, Callantsoog en wij zorgen voor de rest. U kunt ook het abonnementsgeld a f 1,25 storten op giro van de V.V.V. te Callants oog, no. 544513. Komt naar Callantsoog. Callantsoog is een rustige badplaats. Geen mondain badleven, geen duizenden op een kilometer strandlengte. De natuurliefhebber geniet van flora en fauna, de wandelaar kan urenlang geboeid rondzien. Zwemmers en baders vinden een heerlijk strand. Callantsoog heeft sinds jaren gasten, die voor de zoveelste maal terugkomen Zij hebben blijkbaar gevonden, wat ze zochten. Aarzel daarom niet langer, komt ook Vraagt inlichtingen aan de V.V.V. p./a. R. Koelemeij, Dorpsplein 34 te Callantsoog. Tel. K 2248-245. iflM i in de komende veertien dagen. Hoog water Laag water Zaterdag 6 Juni 1,30 7,20 Zondag 7 2,30 8,30 Maandag 8 4,— 10, Dinsdag 9 5.~ 11.15 Woensdag 10 6,— 12,— Donderdag 11 7,— 12,50 Vrijdag 12 7,50 1,30 Zaterdag 13 8,40 2,15 Zondag 14 9,— 3,— Maandag 15 9,50 3,30 Dinsdag 16 10,30 4,— Woensdag 17 10,45 4,50 Donderdag 18 11,15 5,— Vrijdag 19 12,15 6,~ Zaterdag 20 12,50 6,30 Gevonden: een paar witte kinder gymnastiekschoenen. Verloren: een donkerblauw kindersokje. Belanghebbenden kunnen zich op de ge meente-secretarie vervoegen. De traditie getrouw werd er in de maanden Maart en April door de jongens, zowel van de Groote Keeten als van Callantsoog, aan hun stoken gebouwd. Op de Keeten verrees op de z.g. Brandnol een stapel oud hout. Het er heen brengen en het opstapelen leverde niet al te veel moeilijkheden op. Geheel anders lag dit in Callantsoog. Daar mocht de stook op het hoogste duin, de Seinpost, gehouden worden. Het heeft de jongens veel zweet gekost, om de brandbare waar boven op het duin te krijgen. Met het „karretje van Vos" werd de brand stof tot aan de spoorrails gebracht. Dit ging behalve één keer bijzonder vlot. Die ene keer had Bennie Kruit ook zijn broertje en zusje op de kar geladen, hij verloor de macht over zijn stuur en het hele geval tjoepte de ondiepe sloot voor de Seinpost in. Een ge dienstige buurvrouw begeleidde daarna de natte optocht naar huis, waar even later de kleren aan de waslijn vertelden, wat er binnenshuis gebeurde. Bij de spoorrails, aan de voet van het hoge duin, ontstond dus een opeenhoping van brandbare waar. Dit werd geleidelijk met een lorrie hogerop gebracht. Onder aan de trap, waarlangs men de Seinpost kan bestijgen, werd de lorrie afgeladen en was het dragen geblazen. Dat viel niet mee. alleen de meest energieke knapen (en een paar meisjes) hielden het vol. De jeugd kreeg zijn beloning voor het harde werken op de avond van de 30e April. Onder luid gejuich werd om half negen de brand in de stapel takken, papier (o.a. oude Badbode's), matrassen, auto- en fietsbanden, klompen en schoenen gestoken. Zowel aan de Groote Keeten als in Callantsoog laaiden de vlammen spoedig hoog op, hetgeen een zeldzaam mooi gezicht was. Maar niet alleen in onze gemeente brandden de vreugdevuren, tot ver in de wijde omtrek verried een rose gloed tegen de donkere hemel, de plekken waar de Noordhollandse jeugd, op hun wijze, haar vreugde uitte over de 44ste verjaardag van onze vorstin. Zeeuwse logé's. Een dertigtal kinderen uit Poortvliet, een dorpje op het eiland Tholen, zullen gedurende enige dagen de gasten van ons dorp zijn. Ze komen op Maandag 22 Juni en vertrekken weer op Zaterdag 27 Juni. Het ligt in de bedoeling, dat de diverse pleegouders de kinderen in de zaal van Vriesman komen afhalen. We komen in de volgende „Bad bode" op een en ander terug. ZONDAG 21 Juni Schatgraven voor kinderen. Aanvang 2 uur. Opgeven tot 2 uur bij de strandtent. Inleggeld 10 cent. Strand schepjes, dus geen grote schoppen, meenemen. DONDERDAG 25 Juni Zandhopen maken. Aanvang 1,30 uur. Opgeven op de gemeente-secretarie van 9 tot 10 uur 's morgens. De volgende „Badbode" verschijnt op Zaterdag 20 Juni, Gaarne advertenties en copie vóór Dinsdagavond, 8 uur. De bibliotheek De redactie van de Badbode is zo vriendelijk om mij enige plaatsruimte af te staan, teneinde een goed woord te doen voor onze bibliotheek. Het is tegenwoordig toch zo, dat men mag verwachten, niet alleen in een stad, maar ook op een dorp een plaatselijke bibliotheek aan te treffen. Op ons dorp is er een. Geen bibliotheek, waarin U vakliteratuur zult vinden of een encyclopaedie, van hoeveel waarde dat ook zou zijn, maar wel één, waarin U goede ontspanningslectuur in de vorm van streek romans, detective-verhalen en reisbeschrij vingen, zult aantreffen. Ook zijn er voor de opgroeiende jeugd enige boeken aanwezig. Het is echter een hele toer om bij te blijven. Er verschijnen momenteel zoveel mooie boeken en als men nagaat hoe duur de aanschaffing en het onderhoud hiervan is, dan is een leesgeld van 10 cent per week per deel niet te veel. Wij hopen, dat velen, na het lezen van deze regels, zullen besluiten om ook lezer(es) te worden. Hoe meer lezers, des te meer geld komt er in het laatje en des te groter is het aantal boeken, dat er bij gekocht kan worden. Ook de zomergasten verlangen een boeken schat, die er zijn mag en ik doe hierbij een beroep op de verhuurders en pensionhouders om hun gasten op de aanwezigheid van de bibliotheek te wijzen. Zij is gevestigd in de school en iedere Dinsdagavond van 78 uur geopend. Ook kunt U elke schooldag van 3.15 tot 3.30 uur, dus na schooltijd, een boek komen rujlen. C. List Kaart van dc omgeving. Onze dorpsgenoot, de heer H. Rotgans, heeft speciaal voor de „Badbode" een kaart getekend van Callantsoog en omgeving. Zelfs Groote Keeten, Stolpen en 't Zand zijn niet vergeten We hopen deze kaart in ons af te drukken, om gasten een duidelijke aan te bieden. Hoe word ik abonné 1

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 2