Is dit iets voor U1 <~Pinkóteren 1953. KERKDIENSTEN Openstelling postkantoor ^§uttei*sl«tign E. H. B. O. afd. Callantsoog Adverteren doet verkopen Onze verbieding met de bus is nu niet direct zo daverend. Dit is ook de V.V.V. bekend en van haar zijde, zowel als van de zijde van het gemeentebestuur, worden er telkens weer pogingen ondernomen om hierin ver betering te brengen. Maar steeds wordt ons dan de verliesrekening van de R-lijn voor gelegd, dan worden we een beetje duizelig en dan is meteen onze mond gesnoerd. Met een beetje overleg kan men Callantsoog nog wel bereiken. Wat nu echter niet zo prettig aandoet is, dat de „weekenders" op Maan dagmorgen van ons dorp uit, niet op een zodanig tijdstip met de bus kunnen vertrekken dat ze op tijd op hun werk kunnen zijn. Onze gasten zijn daardoor verplicht op Zondagavond al te vertrekken. Dit valt natuurlijk niet altijd even mee. Hierin is enige verbetering gekomen en wel zo, dat men zich in verbinding kan stellen met het taxi-bedrijf Kees Zwaan, Dorpsplein 30, bij de benzinepomp. De heer Zwarn heeft zich bereid verklaard om op Maandagmorgen te gaan rijden op de eerste bus, die te 6.25 uur van de Stolpervlotbrug vertrekt. Als men zich DAAR TE VOREN voor aanmeldt en men geen bezwaar heeft om met anderen de taxi te delen, dan komt men, indien er 5 personen zijn, voor 50 cent aan de Stolpen en is men om 8 uur in Amsterdam. Sinds mensenheugenis is het met Pinksteren in onze gemeente niet zo druk geweest. Het weer was uitzonderlijk mooi en duizenden trokken naar het strand om hun bleke huid te laten bruinen. De tweede Pinksterdag was zelfs nog iets drukker dan de eerste, zodat het aantal bezoekers, dat de eerste dag op 2500 geschat werd, de tweede dag op ruim 3000 gesteld kon worden. Te samen ruim 5500. Als we dit getal vergelijken met het totale dagbezoek van verleden jaar, dat 12000 bedroeg, dan zijn we nu, na twee mooie Zondagen, al bijna op de helft. Dit belooft dus veel goeds. In Callantsoog zelf werden gedurende deze zomerse Meidagen 380 auto's officieel ge parkeerd en 1200 fietsen gestald. Daar ook langs de gehele Duinweg en in de Groote Keeten tientallen vervoermiddelen stonden, kunnen we zeer zeker aannemen, dat er voor wat betreft de Pinksteren, een record ge broken is. Scherven brengen niet altijd geluk. Op het strand spoelen het gehele jaar door veel flessen aan. Nu schijnen enkele „lieden" er een vermaak in te vinden om deze glazen voorwerpen stuk te gooien. De gevolgen zijn echter minder leuk. Nog jaren lang vormen de scherven, in het bijzonder de zolen van de flessen, een groot gevaar voor langs het strand lopende personen. Laat dus een ieder zijn zucht tot vernielen niet op deze flessen botvieren. We hebben een prachtig strand, laten we het nu ook zo houden. Waarom toch vacantie in Augustus? De ervaring van het K.N.M.I. te de Bilt heeft ons geleerd, dat het in Augustus meer regent dan in alle andere zomermaanden en dat er minder zonneschijn is. Tegen gemiddeld 214 uren zonneschijn in Juni, heeft Augustus er maar 193 In Augustus valt er gemiddeld 80 mm regen, in Juni maar 56 mm. De maand Juni is dus voor vacantie bijzonder geschikt en daarom is het verheugend, dat, hoewel in zeer bescheiden mate, ook in onze gemeente, de gasten in deze zomermaand beginnen te komen. Juist in Juni kan het in ons dorp, de bosjes en het strand zo mooi zijn. Dan zijn de pensions nog niet overvol en heeft een ieder nog wel tijd voor een praatje. Ook in deze zomermaand komt Uw vacantie in ons dorp volkomen tot zijn recht. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 7 Juni, 's avonds 7.30 uur, Ds Trommel Zondag 14 Juni, 's morgens 10 uur, Ds Trommel Gasten en belangstellenden, die de Kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de Koster, de heer Jn. Schager, Dorpsstraat 5. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAG's H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. Des avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. ZATERDAG biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 7 Juni, 's morgens 10 uur, Ds H. Wiersinga, van Lewedorp (Zld) PredikantDs A. Wiersinga, Corn. Bokstraat 33, Schagen, Telefoon 02240-381. Ouderling, Callantsoog. K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Lijn R van de Naco sluit aan op de morgendienst. Vertrek Callantsoog 9.25 uur; aankomst kerkgebouw 9.50 uur. Vertrek kerkgebouw 11.30 uur; aankomst Callantsoog 12 uur. POSTERIJEN Alle werkdagen, behalve Zaterdag 9—10 uur 14.30-15.30uur 18.30-19.30 uur Zaterdag 1013 uur 1818.15 uur TELEGRAAF EN TELEFOON 912 uur 1415 uur 1819 uur Lijn R Van Callantsoog richting Den Helder (via 't Zand) 6.25 10.10 12 (Zondags) 13.05 16 19.30 Van Callantsoog richting Schagen (via Stolpervlotbrug) 8 (op Zondag 8.50) 9.25 (Zondags) 11.50 15.05 17.35 21.35 Lijn WX Richting Alkmaar naar het Noordhollands kanaal: 't Zand 6.20 7.15 8.10 9.40 11.20 Za. 12.20 13.20 14.20 16.20 17.50 19,20 20.20 21.40 Voor Stolpervlotbrug geldt dit tijdschema als men er 5 minuten bij optelt. Verboden toegang. Ter bede toegankelijk voor voet gangers. Natuurlijk hebt U deze woorden zien staan op de borden, die de Rijkswaterstaat bij de diverse strandtoegangen heeft geplaatst. En met ons hebt U zich waarschijnlijk afgevraagd, wat dit nu eigenlijk betekende. Wel, we hebben er het woordenboek eens op na geslagen en vonden voor „ter bede" „tot wederopzegging". Dit, dus gesubstitu eerd in bovenstaande zin geeft„Tot weder opzegging toegankelijk voor voetgangers". U mag dus langs deze paden naar het strand, maar de Rijkswaterstaat behoudt zich het recht voor, ten allen tijde, de toe gang weer te verbieden. Maakt U dus van de beperkte vrijheid, die ons in de duinen nog geboden wordt, geen misbruik, dan zal misschien ook nog eens overwogen kunnen worden om de lelijke bordjes, met het hatelijke „Verboden toegang", te verwijderen. Onder dit opschrift zal Jan de Jutter een aantal korte schetsjes schrijven, die allen gebaseerd zijn op ware gebeurtenissen. Het eerste stukje heet De geheimzinnige kist» Een jutter, een boom van een kerel en voor geen kleintje vervaard, trok vlak na een hevige herfststorm naar het strand. Het was aarde donker, de zee was nog wild en leek na te grommen. Ze scheen spijt te hebben van al hetgeen ze, na haar woede uit barsting van een paar dagen geleden, aan de jutters had moeten prijsgeven. „Veel zal er wel niet te beleven zijn, maar je kunt toch nooit weten dacht onze Callantsoger. Er was niet bijzonder veel aangespoeld, alleen wat brandhout, maar daar had hij nu juist geen gebrek aan. Opeens meende hij wat donkers te onder scheiden, daar, kort aan de waterkant, nog overspoeld door de golven. Kordaat stapte hij er op af en waagde er zelfs een paar natte benen aan om er bij te komen. Met veel moeite trok hij het zware voorwerp op het droge en betastte het van alle kanten. Het was een langwerpige kist, waarin ver scheidene gaten waren geboord. De conclusie van de jutter was: „een viskaar Met inspanning van alle krachten lukte het hem om de kist op de schouders te nemen en zuchtend en zWetend kwam hij bij de eerstvolgende dam aan. „Het loeder moest niet zo zwaar zijn", dacht hij, „vast wel dikke eiken planken". Steunend zette hij de kist rechtop en dacht ondertussen aan een visser uit de JGroote Keeten aan wie hij de kaar wel zou kunnen verkopen. Hij be tastte de kist nogmaals, ditmaal om te ont dekken, hoe dik het hout wel was. Nu, dat viel mee en in zijn gedaehten steeg de prijs, die hij er voor zou gaan vragen. Wacht, het scheen of er op zij een plankje uit was Hij stak zijn hand in het gat en voelde rond. Maar wat was dat Iets weeks, iets kouds Enige ogenblikken later weerklonk een gil, toen een vloek en holde een hevig ge schrokken jutter hard weg. De kist tuimelde van de dam en belandde in de golven, die haar weer de oneindige zee opstuwden. Een kist, waarin een zeeman zijn laatste rustplaats gevonden had, behoorde immers in zee En de jutter Nadien liep hij nooit meer in donker zonder een lantaarn op het strand. Dienstrooster, Zondag 7 Juni 's Morgens 102 uur. 's Middags 26 uur. W. v. meert G. de Vries P. Bakeij* Mevr. de VriesJohannes Mevr. VosWiesmeijer Zondag 14 Juni P. Quax J. Bakker T. Oskam Jac. Wittebol J. Buis C. Kruit Foto Woudt

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 3