CALLANTSOOG* 2),e o-udeAa^o-nd Zaterdag^d Juni 1953. No. 2 £),e uitgau-e deeflt piaatl cmde.fi audpLcieti iuui de U.U.U. Qaiiaritdo-o-g,. Druk Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Ecn vette kluif. In een van de eerste oorlogsjaren, toen wij nog dank zij zekere gunsten op het strand mochten komen, was een ding streng „ver- botenDat was ,,jutten' Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat er toch gejut werd. Op een dag zagen wij, staande op de over- loop van de oude strandtent, een vat aan- spoelen. Een paar man werden op de uitkijk gezet en een ogenblik later lag het vat onder de tent en dus uit het gezichtsveld van de „Grenzschiitsz", die even later over de duinrand tuurden. Een van ons had een sleutel van de tent. Gelukkig lag hierin een tlink stuk touw. Dit werd om het vat gebonden en met vereende krachten slaagden wij er in het vat in de tent te hijsen. Met een stuk ijzer werd het deksel er afgewipt. De inhoud bleek reuzel te zijn 1200 kg reuzel1 Wat een b<jf Nu kwam de moeilijkheid van het vervoer naar huis ter sprake. Hoe we dit deden Wei, zoals een smokkelaar het doet, bij stukjes en beetjes over de grens brengen. Het duurde niet lang of de Jutters gingen druppelsgewijs naar het dorp. De een met een zak brandhout, de ander met een kist schelpen, terwijl een derde de kluiten vet tussen zijn jas gestopt had. Binnen een uur was het vat leeg en werd het weer op het strand gegooid. De Duit- sers vonden het daar de volgende dag. Het regende verwensingen, maar gelukkig konden ze niet ontdekken, wie hun te vlug af waren geweest. Beter gemutst waren de vrouwen van de Jutters. Weg jusblokjes, weg trage eters en dat in die tijd ...111 JAN DE JUTTER Schoolnieuws Aangifte van nieuwe leerlingen kan ge- schieden op Dinsdag, 23 Juni van 3 tot 4 uur of van 7 tot 8 uur in de school. De a.s. leerlingen dienen voor 1 October 1953, de leeftijd van 6 jaar te hebben bereikt. Wilt U het ..trouwboekje" even meenemen? o Het schoolreisje van de klassen 1 t/m 4 zal plaatsvinden op Maandag 13 Juli. Vertrek uit Groote Keeten 8.45 uur. Uit Callantsoog 9 uur. De reis zal via Alkmaar naar IJmuiden gaan. o De klassen 5, 6 en 7 zijn j.l. Woensdag naar Utrecht en Bilthoven geweest. Het verslag volgt in de volgende Badbode. o 27 Juni gaat ons meisjeshandbal-elftal deel- nemen aan een tournooi in Oudesluis. Op bovenstaande foto, die door de heer H. J. Rotgans in Mei genomen werd, zien we een gedtelte van de school en het schoolhuis. Dit laatste zal binnenkort afgebroken worden. Op de voorgrond van links naar rechtsDick Bregman, Tjedo Hensums en Kees van der Ham. De belangstelling voor deze avond was groot. Een 50-tal ouders vulden een van de klasselokalen, toen dokter Groenink, school- arts in het district Den Helder, zijn lezing begon. De getallen, die de schoolarts op het bord schreef, waren niet bijster op- wekkend. Duidelijk bleek hieruit, hoe even- als elders, de lichamelijke toestand van de jeugd achteruit gaande is. De heer Groenink wijdde deze achteruitgang voornamelijk aan 1 Ondoelmatige voeding. 2 Te kort aan rust, in het bijzonder nachtrust. Wat de voeding betrof, drong spreker er op aan om toch vooral aan de kinderen MELK te geven. Behalve dat de schoolreisjes nog even onder de loupe genomen werden, ontstond er ook een geanimeerd gesprek over het al of niet tussen de middag over- blijven van de kinderen. Veel gelach, ge- fluister en gemompel begeleidden de diverse sprekers(sters). Besloten werd de raad van de schoolarts, zoveel mogelijk op te volgen. Bekijk het kind en de weersomstandigheden en regel daarna de plaats waar de middag- maaltijd genuttigd zal worden. Van de gelegenheid om het werk van de leerlingen te bekijken en met het personeel te spreken werd door een verheugend groot aantal ouders gebruik gemaakt. De 7de klas maakte in Mei een fietstochtje naar Den Helder. Naar aanleiding hiervan maakten de leerlingen een opstel. Aan een daarvan, dat als titel droeg„EEN EXCURSIE NAAR DEN HELDER". ontlenen we het volgende: „Toen zwaaiden wij, d.w.z. zes man en een meisje, onze benen over het zadel en gingen verder. Steeds verder verwijderden we ons van het gehucht en dorp waar we thuis hoorden. Al gauw waren we in Den Helder, waar we met de fiets aan de hand een wandeling door het Timorpark maakten. Daar werd de zwarte sluier voor onze ogen weggehaald, want meester deelde ons nu pas mee, dat we naar de gemeente bloemen- kassen zouden gaan. We werden daar ont- vangen door de heer Muntjewerf, die ons weer overgaf aan een andere mijnheer. Deze liet ons in een kas, waarin een temperatuur heerste van ruim 80 graden. Daar groeide een bananenboom heel rustig, een flinke tros bananen hing er aan. Ook zagen we een papierusplant, die groeit aan de oevers van de Nijl. De Egyptenaren maakten van deze plant papier". Jaap Scheringa slaagde voor het examen aspirant V.E.V. cursist A electrotechniek van de vereniging tot bevordering van electr. vakonderwijs. Goed zo 111 De kinderen uit Poortvliet komen op Maandag- avond 22 Juni in ons dorp aan. Willen de pleegouders ze bij de school komen afhalen Redactie W. LASTDRAGER, Dorpsweg 12, Tel. 282 Advertenties K. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 Abonnementen E. T. J. VOS, Dorpsweg 1 Administratie K. ROGGEVEEN, Op t Landtweg 17 R. KOELEMEI], Dorpspl. 34, Tel. -245 Abonnementen f 1,25 per seizoen. Losse nummers fO, 15 Advertenties: tot 1000 m.m. 2.5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 1