DE ECONOOM I RART DorPsPlcin 3> E. H. B. O. afd. Callantsoog KERKDIENSTEN Getijtafel voor Callantsoog, AGENDA Wie wil ons helpen? BIOSCOOPNIEUWS CALLANTSOOG. „AU", hoe vaak horen we deze uitroep niet van onze gasten die perse op hun blote voeten op de dammen willen lopen. Zonder schoenen op een dam lopen kan ook niet, want de stenen zijn behalve van zichzelf al hoekig, ook nog bedekt met kleine, witte stukjes kalk. Deze huisjes van kalk bieden een schuilplaats aan diertjes, die wij zee- pokken noemen. Enfin, leest U maar eens, wat onze medewerker op het gebied van de natuur er van schrijft. De Xeepelt Op iedere zeewering en op bijna alle aan- gespoelde voorwerpen, vinden we harde, witte uitsteeksels, ..Zeepokken" genaamd. We vinden ze niet alleen op dode voor werpen, zelfs op walvissen heeft men ze aangetroffen. Overal hecht dit kreeftje zich aan vast. Ja inderdaad, het huisje van kalk is niets anders dan de woning van een klein kreefje. Slechts in zijn jeugd zwemt het jonge kreeftje vrij rond in een normale gedaante. Zodra het enige dagen oud is, wordt het te zwaar en zinkt naar de bodem van de zee en hecht zich vast aan het voorwerp, waarop het terecht is gekomen. Daarna vormt er zich om het diertje een harde kalkachtige woning, welke het diertje nooit meer zal verlaten Deze witte uitsteeksels vinden we bij duizen- den op de stenen dammen langs de kust. Daar het diertje nu nooit meer behoeft te zwemmen, veranderen de poten van vorm. Als de zeepok zich in het water bevindt, steken de poten buiten de woning uit en waaieren steeds vers water (dus ook voedsel) naar zich toe. Komt een zeepok bij eb droog te liggen, dan sluit hij zijn huisje waterdicht af en bewaart zo een kleine voorraad water, dat nog gedurende geruime tijd voedsel be- vat. Vooral de zeevaart heeft veel last van de zeepokken, die zich met duizenden aan de scheepswanden vasthechten. Er ontstaat grote wrijving en de snelheid vermindert. Na enkele zeereizen moeten de meeste zeeschepen al worden schoongemaakt. Natuurlijk heeft de zeepok ook vijanden, waaronder de zeer bekende ..zeester". Zodra deze de woning van de zeepok geopend vindt, laat hij zijn maag er in zakken en verobert het diertje. v. V. 2 Juni 1953 De koudste Junidag sedert 100 jaar De Plattelandsvrouwen op reis De regen, die ons van begin tot einde ge- zelschap hield, bezorgde ons veel kou en deed dus veel afbreuk aan het mooie van de dag, wat heel jammer was. We vertrokken om half zeven en toerden via de Gooise Boer, waar we kofie dronken. naar Arnhem. In het Openluchtmuseum was veel te zien en zodoende was het ongemerkt 5 uur eer we uitgekeken waren. Langs een slingerende weg vol met haar- speldbochten, doch door een prachtige, aan natuurschoon rijke streek, kwamen we bij de Posbank aan. Van hieruit konden we ge- nieten van fraaie vergezichten. Ook het warme eten en het open haardvuur werden zeer gewaardeerd. Daarna ging het op Amsterdam aan. Bij Heck dronken we nog een kopje thee, wat heel gezellig was. Om elf uur werd de terugreis aanvaard. Ondanks het buitengewoon slechte weer bleef de stemming best. Jammer was het, dat een van de dames tijdens de reis onwel werd en na thuiskomst voor een spoedoperatie naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. We hopen van ganser harte, dat ze spoedig, geheel hersteld, weer in de huiselijke kring mag terugkeren. Mevr. SwaertsBellis Zondag 21 Juni 's Morgens 102 uur. 's Middags 26 uur. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 21 Juni, 'savonds 7.30 uur, Ds Trommel KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 21 Juni, v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds M. Hamming, van Den Helder Zaterdag 20 Zondag 21 Maandag 22 Dinsdag 23 Woensdag 24 Donderdag 25 Vrijdag 26 Hoog water Laag water 12.50 6.30 1.40 7— 2.30 8.05 3.40 9.~ 4.30 11.30 5.40 12.20 6.50 12.50 ZONDAG 21 Juni Schatgraven voor kinderen. Aanvang 2 uur. Opgeven tot 2 uur bij de strandtent. Inleggeld 10 cent. Strand- schepjes, dus geen grote schoppen, meenemen. DONDERDAG 25 Juni Zandhopen maken. Aanvang 1.30 uur. Opgaven op het gemeente-secretarie s morgens van 9 tot 10 uur. Met de dames van de Ned. Herv. Vrouwenclub op stap. Hoewel s morgens de lucht zwaar bewolkt was en er al enige regendruppels vielen, is het weer de dames de verdere dag toch wel goedgunstig gebleven. Achtereenvolgens werd aan het Muiderslot en de Anna Hoeve een bezoek gebracht. Dit laatste stond in verband met de aan- wezige speeltuin. Toen naar de K.R.O.-studio. Daar werd getoond, dat niet alles rechtstreeks de aether in kan gaan, maar dat het meeste eerst op de band opgenomen moet worden. Voordat Hilversum verlaten werd reed de bus nog even om het mooie raadhuis heen en daarna ging het naar Loosdrecht. Daar bleek dat een boottocht in de stromende regen ook haar bekoorlijkheden kan hebben. Vanuit de overdekte boot werd gezien, hoe mooi de plassen kunnen zijn, als er donkere wolken overheen trekken. Of als een zonne- straal vanachter zo'n zwarte wolk plotseling tevoorschijn schiet en zijn licht laat schijnen op een van die mooie zeilscheepjes. Na nog even een kopje thee gedronken te hebben in een van die aardige cafeetjes aan het water, ging het gezelschap weer op Amsterdam aan, waar hun een heerlijk dineetje te wachten stond. Na het eten was er nog even gelegenheid om de mooie etalages te bezichtigen. Een prachtige operettefilm met variete en groot orkest in het City-theater gaf een waardig slot aan deze bij uitstek geslaagde dag. Mevr. Roggeveen Zoals U elders in dit nummer kunt lezen willen wij volksspelen gaan organiseren. Nu weten wij verschillende spelen, die wij kunnen uitvoeren, maar zouden ook graag eens van anderen willen vernemen of zij ons niet eens een spelletje aan de hand kunnen doen. Op onze laatste ledenvergadering deed een lid het voorstel om een „ideeenbus" te plaatsen, waar een ieder zijn' plannetje in zou kunnen deponeren. Natuurlijk vond dit bij ons alien goede bijval. Hebt U dus een goed idee in het algemeen of in het bijzonder ten aanzien van onze komende volksspelen. maakt U dit dan aan ons kenbaar. U kunt U daarvoor vervoegen bij onze secretaris, de heer Koelemeij, Dorpsplein 34, die een ieder met open armen zal ontvangen. Wij hopen op aller medewerking om zo doende deze zomer eens iets te brengen, waarover nog lang kan worden gepraat. THEATER ROYAL TE SCHAGEN brengt deze week de wel zeer bijzondere circusfilm „The greatest show on earth". Duizenden hebben dezer dagen het grote circus in Alkmaar bezocht, maar velen zijn teleurgesteld, omdat ze geen plaats konden krijgen, De directie van Theater Royal heeft de hand weten te leggen op een eerste klas circus-film, welke het natuurlijke zo nabij komt, dat men zich in het circus waant. In deze film worden verschillende dingen door de bekende regiseur Cecil B. de Mille gemixed. Ziet men op het ene moment de grootst mogelijke circusvertoningen, even later ziet men een meesterlijk gespeelde liefdesscene. Zit men verrukt te luisteren naar een schlager, om wat later te worden meegesleept in een adembenemende salto aan de trapeze. De naam van de regisseur staat er borg voor, dat er iets groots te voorschijn zou komen. Het is iets groots geworden. Een film met een vertoningsduur van twee en een half uur en geen ogenblik, dat u zich zult vervelen. U zult meegesleept worden in de wereld van het circus, van de artisten, van het klatergoud, de wereld die ons zo vreemd voorkomt en waardoor we onweer- staanbaar worden aangelokt, telkens en telkens weer. Romantiek in deze vorm kunnen wij u van harte aanbevelen. Alle dagen en Zondag om 3 en 8 uur, leeftijd 14 jaar. SCHAGEN. Tel. K 2240-338 Ook de schoenmaker voor Speciaalzaak in lederwaren, koffers, reistassen, enz. Bezorgadres voor raparatie. J1 CALLANTSOOG. A. Laan T. Schilder C. Burger J. Schilder G. Mooy A. de Wit Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. s Avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 45 en van 68 uur. PredikantDs A. Wiersinga, Corn. Bokstraat 33, Schagen, Telefoon 02240-381. Ouderling, Callantsoog. K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Lijn R van de Naco sluit aan op de morgendienst. Vertrek Callantsoog 9.25 uur; aankomst kerkgebouw 9.50 uur. Vertrek kerkgebouw 11.30 uur; aankomst Callantsoog 12 uur. Foto Woudt

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 2