CALLANTSOOG. Zaterdag 27 Juni 1953, No. 3 2Xe uitgave heeft filaatl oodel auipicien van de U.U.U. Qailantiaag,. 8««n «Ir andntcevt leek geen verveling Van de Redactie. Miatytuiu-eit <~^)e ^\\A\oWeeV. Redactie: W. LASTDRAGER, Dorpsweg 12, Tel. 282 Advertenties: K. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 Abonnementen E. T. J. VOS, Dorpsweg 1 Administratie K. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEIJ, Dorpspl. 34, Tel. 245 DrukFa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Abonnementen f 1,25 per seizoen. Losse nummers f 0,15 Advertenties: tot 1000 m.m. 2.5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m. Wie zijn vacantie aan zee gaat doorbrengen, heeft zich meestal reeds tevoren illusie's gemaakt over zwemmen en zonnebaden genieten op een zonovergoten strand, aan een kalme, blauwe zee. Maar hoevelen worden niet teleurgesteld, zien hun vacantie voorbij gaan, zonder dat het één dag echt strandweer was. Voor sommigen betekent dit een mislukte vacantiezij blijven, als het weer het niet toelaat om van zon en zee te genieten, eenvoudig binnen en kniezen wat bij een boek of een spelletje kaart. Natuurlijk zijn er dagen dat 't niet anders kan, als het bijvoorbeeld voortdurend plenst van de regen. Maar het is vrij zeldzaam dat 't van de morgen tot de avond regent en er gaat vrijwel geen dag voorbij, waarop men er niet een paar uur op uit kan trekken. Ook bij minder mooi weer is een strand wandeling de moeite waard, ja, een ruwe zee onder een zware wolkenlucht is het prachtigste schouwspel dat men zich kan denken. En het zijn niet alleen het water en de wolken waarvan men op zijn wandelingen kan genieten er zijn aan het strand en in de duinen nog tientallen andere dingen te zien en te beleven. Denkt u eens aan alles wat op 't strand te vinden is aan schelpen, krabben, zeesterren en zomeer. En schenkt u eens aandacht aan de vogels, die zich overal aan het strand en in zee ophouden. Probeert u eens hun namen te weten te komen en let op hun gedragingen. Van een eenvoudig vogelboek hebt u tijdens een vacantie aan zee minstens evenveel plezier als van een badpak of een zonnebril. Ook is, voor wie daar oog voor heeft, de duin-flora zeer interessant. En hier geldt hetzelfde als voor de vogelswie er iets vanaf weet, van de natuur enz. heeft er de meeste aardigheid van. In de loop van dit seizoen willen wij trachten u in de „Badbode" wat nader be kend te maken met het planten- en dieren leven van onze kust. A. S. de V. Het aantal personen, dat zich de laatste weken als abonné heeft aangemeld, is nu reeds groter dan verleden jaar aan het einde van het seizoen. Dat is dus bemoedi gend. We hopen echter, dat dit aantal nog groter zal worden, want dan alleen zal de Badbode" steeds met 6 pagina's kunnen uitkomen. Abonneert U dus allen en bent U al abonné probeert dan anderen op te wekken uw voorbeeld te volgen. Het abonnementsgeld kan gestort worden op de Nevenstaande foto laat U ons strand zien van voor enige jaren. De bekende houten kleedtenten van de firma Vos en De Haan staan nu ongeveer 12 meter meer landinwaarts. De Februari storm heeft n.l. de duinen voor ons dorp flink aange tast. Onze gasten, die nu de zee zo rustig en tien tallen meters van de strand- trap zien, kunnen zich moeilijk indenken hoe op 1 Februari de toestand was. Toen sloeg het water zelfs diegenen, die zich bovenaan de strandweg waagden, in het gezicht. Praat U met oude Callants- ogers, dan vertellen ze U". dat vroeger de duinenrij voor het dorp nog veel smaller is geweest. Maakt MEk.ijj zich echter niet ongerust. De zee geeft en neemt. Het kan best voorkomen, dat U volgend jaar een langere weg zult moeten af leggen om het strand te bereiken. In de laatste drie maanden is er veel zand aangestoven. Laten we hopen, dat de natuur hier mee door zal gaan. giro van de V.V.V. te Callantsoog, no. 544513. U kunt het bedrag ook geven aan een van de redactieleden. Op de langste dag van het jaar een strand feest organiseren is altijd gewaagd. Want meestal wil de 21ste Juni nog niets met de zomer, die ze gaat inluiden, te maken hebben. Toen 's morgens al heel vroeg enige ijverige heren het strijdperk in orde begonnen te maken, stuurde de zon, zich niets van het ongunstige weerbericht aantrekkende, haar warmtestralen al in grote hoeveelheden naar ons mooie strand. Ze heeft dit, ongetwijfeld tot haar eigen verwondering, ook kunnen volhouden. Om 2 uur verzamelden zich ruim 70 kinderen en de heren Sikkema en Van Eek in de arena. Deze laatste sprak opbeurende woorden tot de gestempelde schare en eindigde met de woorden: „Verdikkie, ze zitten niet diep, ze moeten er alle 53 uit Daarna begon het feest. Vakkundig werden er kuiltjes gegraven. Ze waren voor katten om jaloers op te worden. Het zand stoof in het rond. Diverse ouders moedigden aan, „Goed zo, Jantje". „Dieper Robby". „Meer naar links Ger". „Vlugger Charles". „Door gaan Bertje ".„Ineke daar moet je zoeken". De heer Van Eek spreidde al zijn paeda- gogische gaven, die hij niet uit een boekje, maar van nature schijnt te bezitten ten toon en liet kinderen, die juist op het punt stonden om in huilen uit te barsten, toch nog net iets vinden. Een zorgzame vader met twee spruiten, waarvan de een wel en de ander niets ontdekt had, zag een kans om zijn huilende kind tot bedaren te brengen. Hij stopte het rolletje papier bijna ongemerkt bij het teleurgestelde jochie in de grond en probeerde het hem opnieuw te laten vinden. Het lukte niet. Vader zou dan maar ook even mee helpen zoeken. Het rolletje bleef echter onder het aardoppervlak. Andere kinderen kwamen er bij en een er van vond het prijsje en holde er triomfantelijk mee weg. Nu stond de brave vader voor de zware taak om twee huilende kinderen te troosten. Enfin, velen vermaakten zich buitengewoon. De organisatoren, met financiële hulp van de middenstand en de steun van het bestuur van de V.V.V.kunnen op een geslaagde middag terug zien. Prijswinnaars schatgraven 1 Paul Bakker 2 Tiny Hoek 3 Miekke van Lammeren 52 Klaas Oudenes 53 Henk Bok Lezers, die in het bezit zijn van een boeken lijst, gelieven van het onderstaande notitie te nemen. Sedert de verschijning van de lijst zijn de volgende nieuwe boeken aangeschaft 575 EskelundMijn Vader trekt kiezen. 576 Nijnatten-DoffegniesDe Dwarskop. 577 Fabricius De ring van de profeet. 578 Rutgers-v. d. Loeff-Basenau Mens of Wolf? 579 Agnes TurnbullHet heilig gewaad. 580 Klaas Toxopeus Vliegende storm. 581 Thor HeyerdahlKon Tiki expeditie 582 Willy van der Heide Een speurtocht door Noord-Afrika. (jeugdboek) Het ligt in de bedoeling om in dit blad de nieuwe boeken te blijven aankondigen. U

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 1