CALLANTSOOG. AGENDA Van de Redactie. Zaterdag 4 Juli 1953. No. 4 De uitqame. heeft pJLaati. cmde.fi auiplcië-n man. de. U.U.U. (HaMantio-o-q,. UaAle&jk cLanJk. 'beplanting. Voor de derde achtereenvolgende keer zijn er boompjes rond de buurt geplant. De eerste keer, nu twee jaar geleden, tastte een ziekte de jonge bomen aan, terwijl verleden jaar de droogte er de oorzaak van was, dat de zo vurig gewenste groei uitbleef. Maar de mannen van het Staatsbosbeheer weten wat volhouden betekent en hoewel vele Callantsogers het hoofd schudden en menen, dat er toch niets kan groeien, gaan de tuinlieden door. Hoe staan de bomen er nu bij Wel, overtuigt U zelf. Tot nog toe verloopt de groei naar wens. Dit is waarschijnlijk wel in grote mate te danken aan de bewoners rond onze Buurt. Zij hebben n.1. in dagen, dat er geen water viel, de boompjes aan het nodige nat geholpen. Het heeft er alle schijn van, dat dit middel afdoende is. Misschien hebben de diverse pleegouders er ook nog eens een paar minuten voor over, om de grond rond de stammetjes een decimeter diep los te maken. Dit bevordert de ver damping en daardoor het opstijgen van het water uit de diepte. Ongetwijfeld zullen onze boompjes dit op prijs stellen en zullen zij als dank spoedig een bladertooi vormen en hiermee ons te kale dorp een weinig sieren. Op Dinsdagavond 7 Juli speelt het fanfarecorps in de tent. De bejaarden uit onze gemeente keren dan n.1. terug van hun jaarlijks uitstapje. Ook de schooljeugd, die Maandag 13 Juli op reis gaat, zal op deze wijze door de muziek worden ingehaald. Dit is 's avonds om 8 uur. Zaterdag 11 Juli. Concert in de Ned. Herv. Kerk. Zondag 12 Juli. Strandfeest, Koppensnellen. Woensdag 15 Juli. Volksspelen op Dorpsplein. Zaterdag 18 Juli. Brandweerdemonstraties. Zondag 19 Juli. Strandfeest te Groote Keeten. Zondag 19 Juli. Kerkdienst Ned. Herv. Kerk 17—18 uur. Wordt door de IKOR per radio uitgezonden. Dinsdag 21 Juli. Bazar Ned. Herv. Vrouwenver. Woensdag 22 Juli. idem Zaterdag 25 Juli. Sportavond op voetbalterrein Zondag 26 Juli. Strandfeest, Schatgraven. Donderdag 30 Juli. Vliegerfeest voor kinderen. Zondag 2 Augustus. Strandfeest. Zaterdag 8 Aug. Sportavond op voetbalterrein. Zondag 9 Augustus. Strandfeest. Dinsdag 11 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. Donderdag 13 Aug. Avond, verzorgd door de brandweer. Zaterdag 15 Augustus. Lampionoptocht te Groote Keeten. Zondag 16 Aug. Strandfeest te Groote Keeten. Zaterdag 22 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. „OP DE BANK" Het is een goede gewoonte van de ingezetenen van ons dorp om elkaar zo bij tijd en wijle bij de bank aan de Strandweg te ontmoeten. Hier worden de laatste dorpsnieuwtjes uitvoerig be sproken en nieuw aangekomen gasten nauwkeurig bekeken. Vooral deouderen maken van deze bank druk gebruik. Op een Zondagmiddag verrastte onze fotograaf de heer H. J. Rotgans de oude garde en maakte bovenstaande foto. U ziet van rechts naar links Hendrik Zeeman. Teun Mooij, Hendrik Koger en Maarten Mooij. Het zijn allen echte Callantsogers, die U nog veel over vroeger zouden kunnen vertellen. Maarten Mooij hoopt in Januari zijn negentigste- verjaardag te vieren. Hij is de oudste ingezetene van onze gemeente. Nu de week, waarin de Poortvlietse jeugd in Callantsoog te gast was, ten einde is, wil ik gaarne deze gelegenheid aangrijpen om allen, die hebben meegewerkt om deze vacantie te doen slagen, hartelijk te danken. We hadden niet kunnen denken, dat het voor onze jonge Poortvlietenaren zulke heerlijke dagen zouden worden. Wij zijn allen zeer getroffen door de grote gastvrijheid en vriendelijkheid, waarmede U ons tegemoet bent getreden. In de eerste plaats de Burgemeester voor zijn gulle ont vangst in zijn gezellige gemeente en ook de dames en heren van het comité voor het organisatorische werk. maar zeker niet minder alle pleegouders, die de kinderen op zo'n hartelijke wijze hebben ontvangen, dat niemand heimwee heeft gekregen, hoewel vele kinderen voor de eerste keer zo'n lange tijd zonder hun vader en moeder op reis zijn. De kinderen, die in Poortvliet wonen, temidden van kale akkers en dorre weilanden, zijn eens een week uit hun troosteloze om geving gehaald en hebben naar hartelust kunnen genieten van het prachtige ruime strand en het schitterend natuurschoon van uw gemeente. Ook mede door de tocht naar Den Helder, waar we o.a. Hr. Ms. Van Speyk hebben zien uitvaren en de trip naar Alkmaar, onder deskundige leiding van respectievelijk de heer Lastdrager en Mevr. Swaerts, hebt U onze kinderen en ook de leidsters een onvergetelijke week bezorgd, waarin we de ellende van de overstroming hebben vergeten. Ongetwijfeld gaan de kinderen nu weer gesterkt en vol goede moed huiswaarts. Aan alle inwoners van Callantsoog, nogmaals onze hartelijke dank Namens de leidsters en kinderen. Mevr. A. C. de Haas—Verton. Het is verheugend, dat het aantal abonné's nog steeds stijgende is. Degenen, die zich alsnog willen abonneren, kunnen zich op geven via de redactie-adressen of door f 1,25 te storten op girono. 544513 van de V.V.V. De nummers 2 en 3 worden dan nog onmiddellijk toegezonden. Helaas is no. 1 totaal uitverkocht. Wij willen tevens uw aandacht er op ves tigen, dat er bij het Raadhuis zo nu en dan een speciale foto-editie van de „Badbode" zal worden opgehangen, j.1. Zondag werd, met het op deze wijze publiceren van actuele gebeurtenissen, een aanvang gemaakt. Het betrof oier een serie foto's van het vertrek van de Poortvlietse kinderen. VOLKSSPELEN. Woensdag 15 Juli, 7,30 uur, op de Buürt. Opgeven op Maandag- en Dinsdagavond, van 7—9 uur bij R, Koelemeij, Dorpspl. 34 =^4 U' RedactieW. LASTDRAGER, Dorpsweg 12, Tel. 282 Advertenties K. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 AbonnementenE. T. J. VOS, Dorpsweg 1 AdministratieK. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEIJ, Dorpspl. 34, Tel./245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Abonnementen f 1,25 per seizoen. Losse nummers f0,15 Advertenties: tot 1000 m.m. 2.5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 1