Een dagje uit. Getijtafel voor Callantsoog, NIEUWS IN HET KORT KERKDIENSTEN AGENDA ïïleeuw-en. Enkele nog in pyama gestoken badgasten keken op de morgen van de 7de Juli wat verbaasd naar de ongewone activiteit, die door vele 65 jarigen en nog oudere Callants- ogers aan de dag werd gelegd. Twee bussen en de auto's van de heren De Vries, Kuiper en Van Eek stonden op de Buurt gereed en spoedig nestelden alle reislustigen zich in de leren kussens. Door de dames van het comité werden er keurige corsages op de diverse kledingsstukken gespeld, terwijl familieleden en kennissen hartroerend afscheid namen. Opvallend was de grote bezorgdheid, die de thuisblijvenden aan de dag legden. Zo was er zelfs een, een zekere Mooij, die de afstand tussen de band en de carrosserie van de autobus mat. Het bleek precies een vinger dikte te zijn en hoofdschuddend merkte hij op: „Als ze last van sneeuw krijgen, loopt de zaak zo vast als een muur Nadat bus no 2, die er blijkbaar niet op gerekend had, dat de Callantsogers zo „gewichtig" zouden zijn, bij Kees Zwaan wat lucht gehapt had, werd het startsein gegeven. In een van de bussen reisde een speciale verslaggeefster van de Badbode mede. Hier onder volgt haar verslag. weg naar onze eerste stopplaats Lisse. Om half elf arriveerden we aldaar, waar in de Nachtegaal koffie werd gedronken. Hier werden krentenbollen, kano's en sigaren gepresenteerd. Na een uurtje werd de tocht weer voortgezet en blijkbaar was er iets van de vermaarde zangkunst van de nachte gaal mee de bus in gesmokkeld, want spoedig klonk hier en daar een zacht geneurie. Vlug de microfoon er bij en aangevoerd door Mevr. Mooij, die met een liefelijke en zachte stem de microfoon deed kraken, werd het ene lied na het andere ten beste gegeven. De zon kwam er nu volop bij en dus kon Den Haag ons om 12 uur met een stralend gezicht verwelkomen. Bij Heek, waar de warme maaltijd werd gebruikt, heette de Burgemeester het gezelschap welkom en ver klaarde voor de overige aanwezigen, dat Callantsoog een ten opzichte van Scheve- ningen concurrerende badplaats was. De aanwezige Hagenaars achtten het echter verstandig hieraan geen aandacht te besteden. In de middaguren werd een bezoek gebracht aan het Panorama van Mesdag. Op duidelijke wijze werd een uiteenzetting gegeven van dit grootste schilderij ter wereld. (1680 m2). Het wisselend spel van zon en wolken, maakte het beeld zo natuurgetrouw, dat men er niet op uitgekeken raakte en zo kwam te gauw naar de zin van velen de tijd van vertrek. Een van de geleidsters vond dit blijkbaar ook, want nauwelijks was zij de uitgang van het Panorama uit of zij wipte de ingang weer in. Maar een flinke brul, juist daar waar anders absolute stilte is ge boden, bracht haar weer op het rechte spoor. Weer eenmaal in de bus werd er natuurlijk druk nagepraat over Mesdag en een bekende zelfs: „Dit is nu het mooiste wat ik ooit gezien heb". Tussen Katwijk en Noordwijk werd er even gestopt om van een sprits te genieten. Hier was het, dat de heren uit de eerste auto hun kans schoon zagen en er als een haas vandoor gingen. In Egmond aan Zee werd de inwendige mens nog eens versterkt. Ben de Vries liet zijn vingers over de toetsen van een piano dansen en mede daardoor bleef de stemming puik. Zingend werd dan ook de terugtocht aanvaard en even over achten werd ons dorp weer zichtbaar. Tot zover onze verslaggeefster. De traditionele muzikale ontvangst vanuit de muziektent, kon tot grote teleurstelling van tientallen gasten, door het gure weer niet doorgaan. Het fanfarekorps vond nu een plaats in de zoals altijd smaakvol ver zorgde zaal van Vriesman. De Burgemeester gaf nog eens een overzicht van de tocht, waarna de heer Kalf zich haastig als eerste en tevens laatste spreker aanmeldde. Hij bedankte op vlotte wijze iedereen, die maar even geholpen had om deze tocht voor elkaar te zetten. Hij kwam tevens met een goed idee naar voren om, door voortaan spandoeken aan de bussen te binden, al reizend reclame voor Callantsoog te maken. Daarna declameerde de spreker nog een toepasselijk gedicht. Koffie, thee, koek en sigaren werden vervolgens kwistig rond ge deeld en allen lieten zich de versnaperingen, nog denkend aan de woorden van de heer Kalf. "Ik heb maling aan geld", goed smaken. Tussen de bedrijven door speelde het fan farecorps en de meest vitale oudjes begonnen op hun stoelen heen en weer te wiegen. Ook de nestor van het gezelschap, Maarten Mooij, de schipper, zong nog eens met een hoeveelheid geluid, als moest hij nog eens, net als vroeger, het geluid van de golven overstemmen. Te vroeg naar de zin van enkelen, maar op tijd voor hen, die al weer naar huis, kind en kleinkinderen verlangden, riep de Burge meester zijn reisgenoten een wel te rusten toe. Dirk Mooij zette met een zware stem het afscheidslied „Adieu wij moeten elkander groeten" in en daarna werd de uitgang op gezocht. Als een van de laatste danste Gert Baken met zijn overbuurvrouw de deur uit. Toen was de zaal leeg. Alleen de commissie bleef aan tafel zitten, staarde stil en wee moedig de groep na en zuchtte 7 ut ootfhnJiijt/fjiJJ-Jin. Naar hartelust hebben ouderen en jeugd vorige week kunnen genieten van het zalige gevoel eens los van de grond te zijn. Een zweefmolen kwam n.1. de Buurt bevolken. In haar gezelschap bevond zich deze keer zelfs een schiettent en een gebakkraam. Alle jongeren van 1 tot 80 jaar hebben ge zweefd en menig oudere nam in de avond uren een geweer ter hand en loste schoten. De resultaten waren vaak verrassend. Zo zagen we kapper Schmidt triomfantelijk met een aapje rondlopen, dat hij al na 200 keer schieten gewonnen had. Vogelzang schoot, onder toeziend oog van burgemeester en meester precies 50 cm naast de roos, terwijl melkboer Boeder, de Coöperatie volkomen van de kaart schoot. Gerda Zeeman en Tiny Toornstra draaiden voor de hondersten keer in het rond, juist op het moment dat Jaap Kuiper een hele apenkooi, zonder vlooien gelukkig, bij elkaar mikte. We hoorden ook Piet Wit een zwaar verhaal vertellen. Als we het goed begrepen, had hij eens lang geleden iemand 400 eenden per dag zien schieten. Nu is het mogelijk, dat uw verslaggever de diverse getallen niet precies juist heeft. Van al dat draaien wordt je wel eens een beetje draaierig en och wat doen een paar nullen meer of minder er eigenlijk toe Als je maar lol hebt 1 Van Praatmaarwat. Hoog water Laag water Zaterdag 18 Juli 11.10 5.10 Zondag 19 12.— 5.45 Maandag 20 12.30 6.20 Dinsdag 21 1.40 7.20 Woensdag 22 2.40 8.35 Donderdag 23 4.— 9.50 Vrijdag 24 5.10 11.- Verzocht wordt aan hen, die buitenlanders in pension hebbed, deze er op te wijzen, dat zij verplicht zijn, zich binnen 2 x 24 uur na aankomst in Nederland bij het hoofd van politie (Burgemeester) aan te melden. Ook de vrouwelijke badgasten kunnen voor taan ten volle van hun vacantie op Callants oog genieten, daar de fa. Jansen uit Zuid- Scharwoude zich bereid verklaart heeft, de vuile was 's Maandags te komen afhalen en deze 's Zaterdags kastklaar weer af te leveren. Dames, voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij U naar de advertentie in dit blad. DE BIBLIOTHEEK is voortaan geopend iedere Maandag, Woensdag en Vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Zij blijft, ondanks de ver bouwing, in de school gevestigd. Volgende week zullen we een aanvullende boekenlijst publiceren. Foto Woudt NED. HERV, KERK CALLANTSOOG Zondag 19 Juli nm. 5 uur, Ds. H. J. Trommel Radio-uitzending. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's Avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 12 Juli, v.m. 10 uur, Ds Wiersinga Bediening Heilig Avondmaal 's avonds 7 uur, Ds Wiersinga Predikant: Ds A. Wiersinga, Corn. Bokstraat 33, Schagen, Telefoon 02240-381. Ouderling, Callantsoog. K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Lijn R van de Naco sluit aan op de morgendienst. Vertrek Callantsoog 9.25 uur: aankomst kerkgebouw 9.50 uur. Vertrek kerkgebouw 11.30 uur; aankomst Callantsoog 12 uur. Zaterdag 18 Juli. Brandweerdemonstraties. Zondag 19 Juli. Strandfeest te Groote Keeten. Zondag 19 Juli. Kerkdienst Ned. Herv. Kerk 17—18 uur. Wordt door de IKÖR per radio uitgezonden. Dinsdag 21 Juli. Bazar Ned. Herv. Vrouwenver. Woensdag 22 Juli. idem Zaterdag 25 Juli. Sportavond op voetbalterrein Zondag 26 Juli. Strandfeest, Schatgraven. Donderdag 30 Juli. Vliegerfeest voor kinderen. Zondag 2 Augustus. Strandfeest. Zaterdag 8 Aug. Sportavond op voetbalterrein. Zondag 9 Augustus. Strandfeest. Dinsdag 11 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. Donderdag 13 Aug. Avond, verzorgd door de brandweer. Zaterdag 15 Augustus. Lampionoptocht te Groote Keeten. Zondag 16 Aug. Strandfeest te Groote Keeten. Zaterdag 22 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. De vogels, die we aan het Callantsoger strand het meest aantreffen, zijn de zilvermeeuwen. Dat is geen wonder want zij broeden in de duinen om het Zwanenwater in grote getale. Zelfs de amateur-vogelkenner zal deze meeuw gemakkelijk van andere soorten onder scheiden een grote forse vogel, van boven zilvergrijs, van onder wit. De zware snavel is geel met een rode vlek en de poten zijn lichtrose. Verwarrend is wel, dat de jonge zilvermeeuwen zo'n geheel andere kleur hebben met hun bruin jeugdkleed worden zij soms voor een andere soort aangezien. De zilvermeeuw is een echte rover, die be halve vis en schelpdieren ook wel eieren en zelfs jongen van andere vogels eet. Daarom moeten de zilvermeeuw-kolonie's altijd wat

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 2