ROTAN-MEUBELEN £p,uJt-V&Ma£ C- VAN WEERT NIEUWS IN HET KORT Radio-uitzending vanuit de Kerk. BIOSCOOPNIEUWS VOOR HUIS EN TUIN Mandenmakerij en Rietmeubel fabriek Heden, ZuteAdcu^cuwnd 8 uWl ap, het dip-aUteiiein daal de Rlandiaeelcalplen dlcAagelfalug, en Qaêtantlaag, binnen de perken gehouden worden, wat o.m. geschiedt door het rapen van eieren in de broedtijd. Wie het geluk heeft eens te kunnen deelnemen aan een Zwanenwater-tocht, zal wellicht nader met deze mooie vogels en met hun eieren en jongen kennismaken. (Dinsdag 21 Juli, excursie Zwanenwater. Vertrek 6.30 uur vanaf Strandweg). Een andere grote meeuw-soort, die we wel eens aan ons strand aantreffen, maar die hier niet broedt, is de mantelmeeuw, ook een prachtige, forse vogel, groter dan de zilver meeuw zelfs, en gemakkelijk van deze te onderscheiden door de zwarte rug. Hiervan bestaat ook een kleinere soort, de kleine mantelmeeuw, die minder vaak in ons land wordt waargenomen dan zijn grote broer. Een heel bekende en goed te herkennen soort is nog de kapmeeuw, ook wel zwart kopje of kokmeeuw genaamd. Het is een alleraardigste, vrij kleine meeuw, lichtgrijs op de rug, wit aan de buikzijde, terwijl ook de ranke vleugels wit zijn met zwarte uit einden. Snavel en poten zijn mooi helder rood en in de zomer draagt dit meeuwtje een grappig, zwartbruin kapje, dat in de herfst weer verdwijnt. Dan blijft alleen een donkere vlek achter het oog over, dat het volgend jaar tegen de broedtijd weer tot een kapje uitgroeid. Deze soort komt, evenals de zilvermeeuw in de winter veel in de steden voor, waar zij zich graag met brood en afval laten voeren. A. S. de V. Op 21 en 22 Juli wordt er door de Ned. Herv. Vrouwenver. een BAZAR georgani seerd. In de zaal van Vriesman zult U kunnen genieten van prachtige handwerk stukjes, en tevens zult U er iets van, tegen lage prijzen, kunnen kopen. Diverse attrac ties voor jong en oud zullen ook aanwezig zijn. Wij raden alle inwoners en badgasten aan om er een kijkje te gaan nemen. De bazar is geopend van 2 tot 6 uur en van 8 tot 10 uur. Het is Zondag voor onze Kerk een gedenk waardige dag. De middagkerkdienst zal n.1. door de radio worden uitgezonden. We zouden deze dienst dus thuis kunnen be luisteren, maar dat is nu juist niet onze bedoeling. Wij Callantsogers moeten de mensen in heel ons land nu eens laten horen, hoe vol het in onze Kerk kan zijn. Zodoende maken we bij de buitenwereld bekend, dat ons dorp een drukke badplaats is. Hoe meer kerkgangers en dit geldt na tuurlijk ook voor de gasten, des te liever we het hebben. We verzoeken echter een ieder om precies kwart voor vijf aanwezig te willen zijn. In deze dienst zal dominee H. J. Trommel voorgaan, terwijl ook het Callantsoger zangkoor haar medewerking zal verlenen. SteisïnJrultken Woensdag 8 Juli 1953, 's morgens omstreeks kwart voor zes staan enkele van de mannelijke inwoners van ons dorp met hun respectievelijke ega's nog wat stilletjes verzameld voor de sigarenzaak van Eduard Vos. Aan hun kledij is merkbaar dat er „iets" gaat gebeuren en dat iets ontvouwd zich al spoedig, als de reiswagen van Cor Johannes om prompt kwart voor zes ter plaatse verschijnt, reeds bezet met enkele inwoners van de voorstad van Callantsoog, Groote Keeten. Ook de wachtenden stappen in het heden daagse vervoermiddel en zo begint de tocht van de reisclub. die dit jaar als hoofddoel heeft het bezichtigen van de „Sola"-fabrieken te Zeist. Maar laat ik U eerst even het gezelschap voorstellen. De jongste deelnemer zal zo om en nabij de twintig draaien, de oudsten zijn de 7 kruisjes- al lang gepas seerd en voor dezen moeten wij wel het meeste respect hebben, want zij toch hadden de dag tevoren reeds de tocht van de Ouden van Dagen meegemaakt en monter en fris verschenen zij 's morgens weer aan de start en ik wil het meteen verklappen, zij bereikten de finish nog in een zeer goede conditie. Maar om verder te gaan het gezelschap bestaat uit divers „allooi", vrijgezellen, jonge en oude, mannelijke en vrouwelijke, maar het overgrote deel zijn bezadigde, gehuwde mensen, met duidelijke en opzichtelijkè discipline, vooral wat het mannelijke gedeelte betreft. Het was zo echt van de mannenkant te zien, dat het „uitkijken" geblazen was om straks als men weer thuis is, niet de nodige snedige opmerkingen in ontvangst te moeten nemen. Maar toch dat mocht „de pret" niet drukken. Er was een zeer goede stemming en onder deze wel gunstige omstandigheden werd Oud- Valkeveen bereikt. Eerst enigzins schuchter maar aangetrokken door het spel van de jeugd, die zich daar reeds kostelijk vermaakte, werden verschillende attributen spoedig beproefd. Na verschillende attracties gepasseerd te zijn, b.v. een krachttoestel, waar Eduard zo 'n paarhonderd kilo trok, kwam men bij een apparaat, dat ook met kilo's werkte, het weegapparaat. Hiervoor bestond grote belangstelling, behalve bij de dames, die en dat is ook zo bij ons in Callantsoog, niet graag willen weten hoe oud ze zijn of hoe zwaar hiin gewicht is. Maar het is nu al net als met de schaapjes als er één over de dam is volgen er meer. Zo ook hier en toen [een paar zwaargewicht dames onder enorme belangstelling hun gewicht ten volke toonden, waren er meer die het „waagden". Alras bleek dat de Groote Keeten, Callantsoog met vele kilogrammen sloeg en dat de maat over liep toen Anna van Klaas uit „de Keeten" haar mollige voetjes op het gladde plaveisel van de weegbrug zette en het kaartje 108,5 kg. aangaf. Natuurlijk deugde die weegschaal* voor geen cent, maar wij zagen het later anders. Klaas en Anna zette voet aan boord in een bootje en gingen in de vijver varen, nou Klaas zat hoog en droog en Anna lag wel wat in de diepte. Commentaar overbodig. Er waren nog meer schrille tegenstellingen. Daar had je b.v, Gert en Trien uit Callantsoog, nou Gert kwam ook tijd te kort en het water lag dichter bij Trien als bij Gert en dat zou je nou niet maar zo direct zeggen. Jammer was het, dat zijn bootje zo onwillig was, want hij lag nou maar een beetje tegen de kant aan te martelen met af en toe sensatie als hij een optater kreeg van een andere stuurman op het droge. Toen hij eenmaal de gang er in had werd door de spaeker aangekondigd dat hij moest maken, dat hij aan de wal kwam. Nou dat ging best want hij lag er al tegen aan. Schommelen, hobbelen, zweven, kettingbrug, natte sigaretten, doolhof, lachspiegels, alles ging als een revue voorbij. Draaiende schijf, valpartijen, lachen ook als het niet nodig was, dat is nou eenmaal zo. De lachspiegels zijn mooie dingen, daar ben je allemaal even „lelijk" en dan zit je juist in een wereldje waar je je thuis voelt. Aan alles komt een eind en de broodtafel wachtte in Hilversum. En die broodtafel was goed, ons compliment voor de reisverzorger en de eigenaar van het restaurant „De Roemer". Dat was tip top, hetgeen ook 's avonds weer terdege bleek bij het daar genuttigde diner. Zeist. We werden ontvangen door een afgevaardigde van de N.V. Sola-fabrieken en werden spoedig ingewijd }n de geheimen, betreffende het maken van de vorken, lepels en wat die fabriek al meer voor mooie spulletjes maakt. Het was mooi en interessant. Om alles hiervan te schrijven, zou ons in conflict brengen met onze redacteur en wij zijn toch al bang dat het verhaal enn beetje lang wordt bevonden. Verder. Loosdrechtse plassen of Domtoren Utrecht. Hoe er gestemd is weet ik niet, maar het werd water en er moest gevaren worden. De reis werd levendiger, er werd meer gezongen, „over 25 jaar", „aan de oever van de IJsel" en meer onsamenhangende klanken werden het bus-ruim ingezonden. Maar als men met elkaar uit bent, let men niet op een mooie of minder mooie stem. U zult schrijver dezes niet horen mopperen als zijn fluwelen stem door andere stemmen wordt verminkt. Men is „uit" niet en dan is het „uit". Bij de plassen aangekomen, rondvaart. Vrij woelig water, tegen wind, open boot, veel buiswater over. Dirk natte rug, Gerbrand ook niet erg droog, Klaas en Anna heel lievelijk met z'n beidjes onder de mantel. Klaas kapje op, bang voor zijn krullen. Niet schom melen, mocht niet van de kapitein. Bijzonderheden, drie en een halve meter diep, zes meter diep, koude rillingen over de rug, want men kan niet zwemmen. Alles bekeken, gemeerd, in de bus, muziek, accordeon van Eduard, mondaccordeon van Jan, prima, leuk, weer Hilversum. Bar lekker eten, eerst wat om honger te maken, Grietje zakte deze keer niet door de stoel, Jacob had zich dus niet te schamen. Allemaal vrolijke gezichten. Eten goed, reis 90 pCt geslaagd en de andere 10 pCt zijn we ruim overschreden. Naar huis, Ankeveen aanleggen, dansen, zingen, erg aardig, tijd eigenlijk tekort. Naar Amsterdam, leuke stad, mooie lichtjes en fraai verlichte gebouwen. Niet graag in willen wonen, hoorden we van allemaal, liever in ons „dierbaar Callantsoog". „Wij gaan nog niet naar huis", U weet wel zo be ginnen ze dan te kletsen als het op het eind loopt. Alkmaar uitrusten voor .de laatste etappe. Nog een lekker „koppie" en nog wat toe. Toespraakje van de voorzitter, dankwoord aan leider Klaas, „Oude" Baken, wat zal ie kwaad wezen als hij het leest, dankte voor de mooie reis, wil volgend jaar weer mee. Afscheid, soms ontroerend, zingen, pret, einde van een mooie dag. Dat was de jaarlijkse uitgaansdag van de reisclub, die we niet graag meer zouden willen missen. Ook bij niet-leden bestaat momenteel grote belangstelling om zich aan te melden. Tot heden 10 aanvragen om deel te nemen aan de jaarlijkse tocht. Of er van mee kunnen, staat nog niet vast. We zijn volgeboekt, maar zie er een 40 bij elkaar te krijgen en we charteren er een bus bij, hoe- meer zielen hoe meer vreugd. Doet Uw best, misschien lukt het. Tot volgend jaar. K. De volgende „Badbode" verschijnt op Zaterdag 25 Juli. Theater „Royal" te Schagen brengt U deze week „IK BÉKEN" Twee schoolmeisjes lopen des avonds in een verlaten woonwijk in Quebec, waar zij een als geestelijke ge kleed man het huis uit zien komen van de advocaat Vilette. De man loopt snel weg en gaat een Kerk binnen, waar hij zich ontdoet van zijn priesterkleed. Pater Logan, een jonge geestelijke, betreedt de kerk en ziet daar de man, die knielt in een der communie banken. Logan herkent hem het is Keiler, die samen met zijn vrouw Alma als bediendenpaar werkt in de pastorie. Keiler zegt dat hij wil biechten en tot zijn grote ontsteltenis hoort Logan, dat Keiler advocaat Vilette gedood heeft. Keiler vertelt alles aan zijn vrouw, die dodelijk ongerust is omtrent het lot, dat haar man te wachten staat, maar hij stelt haar gerustde heiligheid van de biecht gebiedt Logan om te zwijgen en buiten hem, weet geen sterveling hiervan. De volgende morgen wordt de moord ontdekt. Er volgt een onderzoek. Pater Logan wordt verdacht. Na een lang proces wordt Logan vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Als hij de rechtzaal verlaat, wordt hij door de menigte uitgejouwd. Dit wordt teveel voor Alma, die niet langer kan aanzien, dat Logan boet voor het misdrijf, dat haar man gepleegd heeft. Ze loopt op hem toe, maar wordt door Keiler neer geschoten. Keiler vlucht een groot gebouw binnen, achtervolgd door enige agenten. Keiler wordt in de val gedreven en menende dat Pater Logan hem ver raden heeft, wil hij hem doden. Ongewapend treedt Logan hem tegemoet. Hij smeekt Keiler 2ich over te geven, teneinde nog meer onheil te voorkomen, maar de man is door het dolle heen en wil Logan neerschieten. Dan wordt de moordenaar zelf getroffen door de kogels der agenten en stervende smeekt hij Pater Logan om hem de biecht af te nemen, waarop de priester bij hem neerknielt en bidt om vergeving zijner zonden. Koningsweg 71 ALKMAAR Telefoon 3417 Callantsoog, Dorpsplein 23 Speciaalzaak in lederwaren, reistassen, enz. koffers, A.s. Zondag strandfeest aan de Groote Keeten. Er zullen koppen gesneld worden. (Voor bijlen zorgt de commissie). Aanvang 2 uur. Opgeven op het strand vanaf 1.30 uur. Inleggeld voor kinderen 10 cent. Voor ouderen 25 cent. Er zullen prijzen beschikbaar gesteld worden van f 10,f7,50, f5,en f 2,50. Aan komen lopen Een pikzwart poesje, bij J. Scheringa, Uitlandse weg 4 Call.soog. IA.S. DINSDAG EXCURSIE I ZWANENWATER

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 3