CALLANTSOOG* Zaterdag 25 Juli 1953. No. 6 £),e uitqaue deeflt p£aaU ondeb. auipicien man de U.U.U. Qaitantdmo-y. AGENDA DE EERSTE STEEN 0, (S>allant6oocj DrukFa. K. VAN LOENEN 6 Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Jullcrsla(i|n Jutten is een sport en het is er mee als met alle takken van sport, het wordt wel eens unfair gespeeld. Zo zijn er lieden, die zich niet ontzien, om reeds door anderen gevonden voorwerpen, weg te nemen. Bijna alle jutters voorzien de gevonden voorwerpen van hun voorletters, geven ze een veilig plaatsje tegen of in de duinen en halen het later, als ze op de terugweg zijn weer op. Komen er grote stukken aan, b.v. een sloep of een grote partij nieuw hout, dan geeft de vinder het bij de strandvonder (de burge- meester) aan. Deze laat dan het een en ander bergen, d.w.z. op de werf achter het raadhuis brengen. Het komt echter voor, dat anderen gemerkte voorwerpen weghalen, zeg gerust stelen. Zo was er eens een jutter jr., die een zwaar hakblok op het strand had gevonden. Zo'n soort hakblok, als de slagers gebruiken. Natuurlijk was dit veel te zwaar voor ons juttertje om het mee naar huis te nemen. Met inspanning van alle krachten rolde hij het tegen de duinen aan en schreef met krijt zijn naam op het blok. Vervolgens rende hij naar het dorp om een paar vriendjes op te halen. Druk pratende en gewapend met een paar flinke stukken touw kwamen ze terug. Doch op de plaats, waar het blok had gelegen, vonden ze niets anders dan een afdruk ervan in het zand, terwijl grote voetstappen de duinen inliepen. Na een ogenblik verbluft hebben staan kijken, vatte een Van de jongens het plan op om het spoor te gaan volgen. Ver kon de dief toch immers niet zijn. Als echte woudlopers snelden de jongens het verse spoor langs. A1 spoedig zagen ze in de verte een man lopen ,,'t Is hem", riep Jan, „hij heeft het blok op zijn rug", De jongens liepen nu als hazen duintje op en duintje af en haalden de snoodaard spoedig in. Ze omringden hem en eisten, dat hij het blok aan de vinder zou teruggeven. „Nooit, snotapen, hoor je, nooit," brulde de hijgende man de jongens toe. Hij rekende er op dat de juttertjes wel door zijn luid geschreeuw en de zware woorden geimponeerd zouden worden en wel af zouden druipen. Iedereen was immers bang voor de grote mond van deze man. Hij rekende echter deze keer niet op de listigheid van een van de jongens, die hem onverwachts een beentje lichtte. Met een plof belandde hij ruggelings in het zand. Daar hij het blok op zijn rug vastgebonden had, kon hij geen kant meer heen. Opstaan was ook niet mogelijk. De jongens stelden nu een ultimatum „Wij het blok, of we laten je liggen". De dief zag nu spoedig in, dat hij maax eieren voor zijn geld moest kiezen. Hij wilde liever niet het risico lopen dat hij nog enige uren in het natte zand zou moeten liggen. Terwijl het ook niet uitgesloten was. dat er zich ouderen met het geval zouden gaan bemoeien en het over- treden van de ongeschreven jutterswetten, zou ook wel eens op een hardhandige wijze bestraft kunnen worden. Dus kregen de jongens toestemming om het touw door te snijden en binnensmonds verwensingen uitende, verdween de man in het duin. Hij had een lesje van een paar doodeenvoudige dorpsjongens gehad, dat hem zou heugen. Triomfantelijk brachten de juttertjes het blok, hoewel het hun veel zweetdruppels kostte, naar het dorp. JAN DE JUTTER 17 Juli 1953 zal voor de Heer en Mevrouw De Vries altijd wel een gedenkwaardige dag blijven. In de middaguren vond n.l. het leggen van de eerste steen plaats voor hun nieuwe hotel-cafe-restaurant. Het zal een gebouw worden, waarop de fam. De Vries met recht een beetje trots kan zijn. Zo zal het 12 driepersoons kamers bevatten, terwijl er naast een aparte eetzaal en een caferuimte, nog een grote zaal komt. In deze laatste komt een toneel, met daaronder kleedkamers, Ruim 250 mensen zullen in de zaal kunnen zitten. Het geheel is ontworpen door architect Schippers Jr. uit Zaandam en wordt gebouwd door aannemer Heitsma uit Noord-Scharwoude Voor deze laatste zal het voldoening gegeven hebben, toen de Heer De Vries in zijn speech hem niet alleen namens zichzelf, maar ook namens de architect een complement maakte voor de goede vorderingen, die er nu na drie weken werken verkregen zijn. De Heer De Vries vertelde tevens nog, dat de Heer Jacob Mooij uit Koegras, als oudste en tevens erelid van de biljartclub, gemeend had een streektraditie niet te mogen verwaarlozen. Namens de Heer Mooij werd dan ook een enveloppe met inhoud onder de eerste steen gelegd. Daarna mocht Elsje de Vries de steen inmetselen. Ze deed het met forse klappen en met een zonnige lach op het gezicht. Ten huize van de Heer De Vries voerde burgemeester Correlje nog even het woord. Hij was verheugd over het tot stand komen van een dergelijk gebouw in zijn gemeente. In het bijzonder omdat het van zo'n groot dorpsbelang is en in de tweede plaats, omdat het bouwen er van aantoont, dat er nog mensen met ondernemingsgeest, met durf en met moed zijn. Mensen, die niet bij de pakken neer gaan zitten, ook al verbrand, zoals in dit geval alles, maar die ondanks deze grote tegenslagen weten vol te houden. De burge meester feliciteerde de fam De Vries met het a.s. nieuwe hotel. En wij V.V.V.-mensen hopen van ganser harte, dat de zonnige lach van Els een symbool zal mogen zijn voor een evenzo zonnige toekomst voor de fam De Vries in hun nieuwe hotel. O, CaJlantsooa, al ben je klein, En zijn je duinen smal, Jij zult mij steeds het dierbaarst zijn, Jij gaat mij bovenal! O, dorp, al zijn je huizen laafl, Je botnen klein en krom, Geen and're plek ■waar ik zo ftraafr Als op dit plekje kom! Al is je voik, o, Callantsoog, Niet cpoot en niet vermaard, Geen ander volk acht ik zo hoofr En is mij zoveel waard! O, Callantsoog, blijf zo je bent, Eenvoudift, klein, vertrouwd, Zo als ik je steeds heb frekend, En 't meeste van je houd! A. S. de V. VOLKSFEESTEN Onder buitengewoon grote belangstelling hebben een 34-tal dames en een precies even groot aantal heren elkaar op een sportieve wijze bekampt. enige uren lang hebben de diverse deelnemers(sters) zich langs de afgepaalde banen gekronkeld, dit tot grote vreugde van de kijkers. Het gelach, soms overgaande in gegier en gebulder moet tot ver in de omtrek te horen zijn geweest. Radio Worp vrolijkte het geheel met pittige muziek op. Na veel strijd konden de volgende winnaars de Buurt verlaten: HEREN. 1 Van der Vlies (f 10.-) 2 Van Vloten; 3 Wittebol. DAMES. 1 IJselmuiden (f 10,2 Rison 3 G. de Wit. Redactie W. LASTDRAGER, Dorpsweg 12, Tel. 282 AdvertentiesK. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 Abonnementen E. T. J. VOS, Dorpsweg 1 Administrate K. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEI], Dorpspl. 34, Tel. 245 Abonnementen f 1,25 per seizoen. Losse nummers f 0,15 Advertenties: tot 1000 m.m. 2.5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m. Zaterdag 25 juli. Sportavond op voetbalterrein Zondag 26 Juli. Strandfeest, Schatgraven. Donderdag 30 Juli. Vliegerfeest voor kinderen. Zaterdag 1 Aug. Brandweerwedstrijden voor badgasten. Aanvang 7.30 uur. Dit waterballet zal op de buurt plaats vinden. Zondag 2 Augustus. Strandfeest. Zaterdag 8 Aug. Sportavond op voetbalterrein. Zondag 9 Augustus. Strandfeest. Dinsdag 11 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog. Donderdag 13 Aug. Avond, verzorgd door de brandweer. Zaterdag 15 Augustus. Lampionoptocht te Groote Keeten. Zondag 16 Aug. Strandfeest te Groote Keeten. Zaterdag 22 Aug. Lampionoptocht te Callantsoog.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 1