KapsfiLenAriztfew aan de 9,bo-ate TCeeien! KERKDIENSTEN Getijtafel voor Callantsoog. Wie rijdt er mee Gccn strandweer, toch genicten E. H. B. O. afd. Callantsoog Openstelling postkantoor NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 26 Juli v.m. 10 uur, Ds. H. J. Trommel KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 26 Juli, v.m. 10 en n.m. 7 uur, Cand. F. van Zuthem, van Zwolle Hoog water Laag water Zaterdag 25 Juli 6.20 12.05 Zondag 26 7.10 1.— Maandag 27 8.1.50 Dinsdag 28 8.40 2.40 Woensdag 29 9.20 3.10 Donderdag 30 10.4. Vrijdag 31 10.40 4.50 Voor Badbode no 7 gelieve men tijdig copy in te zenden aan de hr Koelemeij, Dorpsplein 34. Voor Badbode no 8 kan de copy weer gezonden worden aan het gewone adres, dus Dorpsw. 12. Er zijn op Zaterdag 1 Augustus nog twee plaatsen open in een luxe wagen van de heer De Vries, Zeeweg 11, richting Deventer en Nijmegen. Ook in uw vacantie zullen er dagen komen, dat het geen echt strandweer is. Blijf dan echter niet in uw pension zitten huizen. Drentel ook niet met een verveeld gezicht in het dorp rond, maar trek er op uit. Verken de omgeving van Callantsoog en Groote Keeten. Dit kunt U het beste doen, door de duidelijke kaart te kopen die de V.V.V. dit jaar heeft uitgegeven. Achter op deze kaart staan een tiental wandelingen en fietstochten, zodat U genieten kunt, zonder de kans te lopen te verdwalen. De kaart is verkrijgbaar a f 0,25. Voor CALLANTSOOG bij: Vogelzang, Levensmidd.bedrijf, Dorpspl. 9 Worp, Boekhandel, Dorpsplein 18 Van Eck, Manufacturier, Dorpsplein 4 Vos, Sigarenmagazijn, Dorpsweg 1 Strandtent D. Mooij, Kampeerterrein Voor GROOTE KEETEN bij Dik, Brood- en banketb. Achterweg 24 Op deze adressen zijn ook losse nummers van de Badbode verkrijgbaar. Lijn R Van Callantsoog richting Den Helder (via 't Zand) 6.25 10.10 12 (Zondags) 13.05 16 19.30 Van Callantsoog richting Schagen (via Stolpervlotbrug) 8 (op Zondag 8.50) 9.25 (Zondags) 11.50 15.05 17.35 21.35 Lijn WX Richting Alkmaar naar het Noordhollands kanaal't Zand 6.20 7.15 8.10 9.40 11.20 Za. 12.20 13.20 14.20 16.20 17.50 19,20 20.20 21.40 Voor Stolpervlotbrug geldt dit tijdschema als men er 5 minuten bij optelt. Busdienst Schagen—Petten—Sint Maartenszee Callantsoog—Schagen v.v. Zondag 26 Juli 's Morgens 102 uur 's Middags 26 uur Jb Schilder M. Vogelenzang-Ooms G. Burger G. de Vries N. de Vries-Johannes D. Vos-Wismeijer POSTERIJEN Alle werkdagen, behalve Zaterdag 9—10 uur 14.3015.30uur 18.30—19.30 uur Zaterdag 1013 uur 1818.15 uur TELEGRAAF EN TELEFOON 9—12 uur 14—15 uur 18—19 uur i A1 sedert eeuwen staan er, juist waar de duinenrij zich weer verbreedt en Duin- en Helmweg samenkomen, enige tientallen boerderijen en huizen. Een vreedzaam plekje is dit Groote Keeten. Een ideaal oord voor mensen, die nu eens ongestoord en rustig van hun vacantie willen genieten. De be- woners van de Keeten zijn kalm en ge- moedelijk en elke vacantieganger voelt zich er dan ook direct thuis. Alleen ja dat koppensnellen. We hadden nooit ge- dacht, dat de kanabalistische oerdriften bij deze bevolking nog zo heftig zouden zijn. Hoofdman Jacob van Scheijen behoefde maar even op de tam-tam te slaan en grote drommen Keetenaren trokken ter sneltocht. Op een eenzaam plekje in het z.g. Kerkhof werd dit wrede spel gespeeld. Aan de jeugd werd eerst de gelegenheid gegeven hun tegenstanders te Snellen. Ria Stam deed dit met grote accuratesse en legde beslag op de eerste prijs. Gerard Bakker en Adrie Klaver mochten een tweede en derde prijs mee naar huis nemen. Daarna betraden de oudere jongens en meisjes het alang-alang veld. Zwaaiend met hun tomahawk wisten ze vele tegenstanders in het zand te doen bijten. Vooral Kees Kant weerde zich ge- ducht. Hij wist de meeste koppen te Snellen en verdiende dus de eerste prijs, terwijl Kees van der Ham en Nelly Eradus met de overige prijzen hun wigwam weer konden gaan opzoeken. Met een vervaarlijk gebrul betraden daarna de volwassenen de arena. Bewonderens- waardig was de handigheid van de grote krijgers en krijgsters. Zo verloor een niet zo slanke krijgster haar strijdbijl. Op haar knietjes rondkruipend en ondertussen vreselijke bedreigingen uitend tegen een bevriend hoofd uit een naburig dorp, die ze zo graag een aaitje met de bijl had willen verkopen, ging haar tijd voorbij. Haar echtgenoot, een van de langste strijders van de stam, deed het veel beter. Een derde prijs was de waardering voor zijn tactvol onthoofden. Gert van Diepen deed het nog bekwamer en verdiende een eerste prijs. terwijl Kees Eradus een tweede prijs in ontvangst mocht nemen. Vermoeid maar voldaan, keerden daarna alien huiswaarts. Het was een prachtig feest geweest. iSpuift ik« De traditionele spuitvoetbalwedstrijd tussen de brandweercorpsen van Callantsoog en Schagerbrug is weer achter de rug. Schager brug trad als winnaar uit het natte strijdperk. Met een 54 nederlaag moesten de bad- plaatsspuitgasten afdruipen. Eigen schuld trouwens. Want wie gebruikt in zo'n be- langrijke wedstrijd nu zulk een ondeugdelijk materiaal. Nu beweerde motordrijver Ben de Vries wel, dat ze expres de oude slangen gebruikten en dat ze wel beteren hadden, maar dat zei hij natuurlijk alleen om het gezicht van de Callantsoger brandweer te redden. Enfin tot tweemaal toe scheurde er een slang kapot en kregen de mensen achter het doel een gratis douche. Tot de rust hielden de bewonderaars van de duin- konijntjes aardig stand in het moerassige gebied. Vooral Siemon Schager, als doel- verdediger deed verbazend goede dingen met zijn straalpijp. Zijn grootste vijand was ongetwijfeld de midvoor van de ichager- brugginezen, een zekere Van Loenen, Telkens weer liep deze stormram op de spuit in, wist de waterstraal te breken en zodoende ontstonder er diverse kansen voor zijn medespelers. De brandweerlieden uit de Zijpe waren ook in enige andere opzichten de Callantsogers de baas. Ze speelden feller en deden ook wat lolliger. Zo zakten er ook nog een paar broeken af. Dat ze ge- mener speelden, mogen we in dit stukje natuurlijk niet hardop zeggen. In de Callants oger ploeg zagen we nog een paar candidaten voor het Nederlands-spuitelftal. Zo blonk ene Wittebol uit door zijn snelheid. Jammer dat zijn laarzen steeds vol liepen. Ook Jan Vos kan op een goede wedstrijd terugzien, hij lachte echter te veel, waardoor hij nog al wat water binnen kreeg. De scheitsrechter, ja wat moeten we daar nu van zeggen Met zijn geleende broek en overhemd sloeg hij meerdere malen een waterrijk figuur. Opvallend was de torenklok, die aan zijn koppelriem hing. Het dingetje liep maar vier uur op een nacht achter, vertelde buurvrouw Noordhuis en die kon het weten, want die sliep er naast. Aan alles komt een einde, zo ook aan dit water- ballet. Nadat de gebroeders Vos met de gehele achterhoede van Schagerbrug nog eens tot hun nek toe in het water gestaan hadden, liep de wekker af. Sommige spelers begonnen zich gewoontegetrouw uit te rekken en de scheitsrechter kreeg nog gauw een straal water tegen zijn buik. Dat was om af te koelen. Daarna sopten de spelers het bassin uit. Verkleden en naar cafe Vriesman om na alle vochtigheid met een beetje nattigheid te verjagen. Siemon Schager reikte hier een medaille uit aan de winnaars en sprak woorden van troost tot de ver- liezers. STRAAL PIJPIE. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen. wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur. 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's Avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 45 en van 68 uur. PredikantDs A. Wiersinga, Com. Bokstraat 33, Schagen, Telefoon 02240-381. Ouderling, Callantsoog. K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Lijn R van de Naco sluit aan op de morgendienst. Vertrek Callantsoog 9.25 uur; aankomst kerkgebouw 9.50 uur. Vertrek kerkgebouw 11.30 uur; aankomst Callantsoog 12 uur. Vanaf 16 juli zal gedurende het vacantie-seizoen op DONDERDAG een verbinding per NACO-bus worden onderhouden langs bovengenoemde plaatsen, waardoor aan het verlangen van vele vacantiegangers wordt tegemoetgekomen om er eens een morgen tussenuit te breken en in de gelegenheid te zijn de Donderdagse markt in Schagen te bezoeken. Er zal tegen een populair tarief worden gereden n.l. enkele reis 50 ct., retour 90 ct., waarbij de volgende route zal worden gereden Schagen (vertrek 8,45 uur) - Schagerbrug - 't Buurtje Stolpervlotbrug, Belkmerweg - St. Maartensvlotbrug Burgervlotbrug - Petten (vertrek 9,15 uur) St. Maar tenszee - „De Lepelaar" Callantsoog (vertrek 9,35 uur) Schagen. Terug zal de bus uit Schagen vertrekken om 12.45 uur en de route in omgekeerde volgorde rijden n.l. Schagen, Schagerbrug, t Buurtje, Stolpervlotbrug, Callantsoog, „De Lepelaar", St. Maartenszee, Petten, Burgervlotbrug, St. Maartensvlotbrug, Belkmerweg, Schagen.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 4