Uei WUeqeA$e£At. sojd&al- jsthikelen. DE SPORTAVOND. KERKDIENSTEN Getijtafel voor Callantsoog <S>terntje6 Rustig. precies zoals het weer op de Zater- dagavond van de 25e Juli, stond voor de wedstrijd een onzer oudste ingezetenen te genieten van het ruraoerige doelschieten dat aan een wedstrijd voorafgaat. Daar stond hij met zijn martiale snor, met zijn fors uiterlijk gekeerd naar het wedstrijd-terrein, zich veilig wanende achter het doelnet. Mear niet alle doelschoten zijn raak en menig balletje beland ach.er de goal en altijd is er wel een traplustige jongeman die dan zo'n mislukte bal een forse trap geeft en tracht deze weer in de arena terug te schieten. Niets kwaads vermoedende wat er boven zijn hoofd hing, stond onze Hendrik vol bewondering te kijken naar de forse schoten die voor hem werden afgevuurd, toen het noodlot zich over hem voltrok. De jongeman achter hem had zich vergist in de afstand en de door hem afgevuurde kanonskogel kwam niet in het veld terecht maar daalde, nog niets in kracht verliezende, op de zwarte zeemanspet, daarmede rakende de gevoelszenuwen van onze inwoner. Een halve slag om was de eerste reactie en de gebruikelijke vraag „wie lapt em dat" was het wat over de lippen kwam. De dader, zich niet willende verschuilen, kwam rond en eerlijk met het door hem bedreven on- bewuste kwaad voor de dag. Met een paar vonkende ogen werd hem met klare en duidelijke niet nader te omschrijven woorden aan het verstand gebracht dat zoiets niet meer moest gebeuren. Een weinig zonnige toekomst werd hem voorspeld. Verbluft hoorde de jongeling deze boze woorden, die, wij weten het bij ervaring, niet zo bedoeld waren, aan. Voor ons was het zichtbaar dat de ondergrond niet kwaad bedoeld was doch deze jongeman hem niet kennende voelde zichtbaar de grond onder zich weg zinken en wenste inwendig wel dat hij voor een poosje onzichtbaar was. Tot zover dit incidentje. Het zou afgelopen geweest zijn, als niet Jaap, van het Dorps- plein het geval had zien afspelen en het nu niet kon nalaten, nadat hij de afloop van de scene had afgewacht, er het zijne over opmerkte. Opnieuw opvlammende werd Jaap aangeboden om kennis te maken met hetnaburigeslootje. De krachttermen horende, wachtten wij op de daad, die echter niet werd uitgevoerd, wat natuurlijk niet de be- doeling was, doch het op sensatie beluste publiek likkebaarde reeds, maar werd teleur- gesteld en kon zich verder gaan vermaken met het voetbalschouwspel dat hierna spoedig een aanvang nam. Het zijn zomaar van die kleinigheidjes die wij zo af en toe eens nodig hebben in onze dorpse sleur. Wij wachten af wat er ons in de toekomst weer wacht. Het is zo langzaam traditie geworden dat de oude voetbalrotten onder onze gasten zich een avond moeten ontspannen en nog eens naar hartelust achter een bal aan moeten hollen. Altijd zijn er tegenstanders te vinden en het wordt altijd een genoegelijk partijtje als men de oude glorie nog eens ziet dartelen. Toch misten wij Zaterdagavond oude ge- trouwen, die hier momenteel wel vetoeven, doch die deze keer verstek lieten gaan. Wat is daarvan de oorzaak jongelui Het deed ons genoegen dat wij in de ge- lederen van de gasten een paar oude Cal- lantsogers zagen, die beiden vroeger met succes de wit-zwarte kleuren verdedigden en ook nu nog blijk gaven dat zij het ..kunstje" nog verstonden. Jaap stond weer te backen als in de dagen van weleer en Klaas stond nu wel op een voor hem vreemde plaats, rechtshalf, maar zijn tegen- stander linksbuiten had een zware kluif aan hem. En dan hadden wij Heerd, die wij nog zo goed kennen van de mobilisatiedagen toen hij bij de marine-kustwacht zijn vader- landse plicht vervulde. Hij demonstreerde ons nog goed hoe hij zijn voetjes tegen zijn achterwerk kon slaan. Doe het hem maar na. Tenslotte bleken de Callantsoogers ge- middeld toch iets te sterk te zijn en was de uitslag 63. Hoe het Zondagmorgen met de stijve botten was. weten we niet en dat zullen ze ons ook wel niet vertellen. Gelijk hebben ze. En nu maar weer tot volgend jaar. Maar goed trainen en het komt best in orde. Hcl grole ^IranJIeesI* Zoals reeds eerder in de Agenda" werd vermeld, zal op Zondag 2 Augustus a.s. een strandfeest te Callantsoog worden ge- houden. Dit is dan de traditionele wedstrijd in het maken van zandfiguren. Op verzoek van de regelingscommissie ver- melden wij hieronder de regels, die voor deze wedstrijd gelden. De wedstrijd omvat het maken van figuren in zand, van zand en met zand, terwijl daarbij als hulpmiddel mag worden gebruikt datgene. wat de zee en het strand oplevert. Hulp door anderen mag niet worden ver- leend, dus ouders, broers, zusters enz. kunnen niet assisteren. Op het publiek wordt een dringend beroep gedaan niet in het voor de wedstrijd afge- bakende strandgedeelte te komen en honden vast te houden. Hoog water Laag water Zaterdag 1 Aug. 11.30 5.20 Zondag 2 12.6.. Maandag 3 12«50 6.55 Dinsdag 4 1.40 7.50 Woensdag 5 3.9.— Donderdag 6 4.30 10.30 Vrijdag 7 5.30 11.30 Iedere vogelliefhebber zal zich stellig vaak verlustigd hebben in 't aanschouwen van de sterns, die prachtige, sierlijke lucht-acrobaten. Er bestaat een hele serie varieteiten van deze vogel, o.m. de gewone-, de grote-, de kleine- en de zwarte stern. Vooral de eerste soort is overal waar water te vinden is waar te nemen en zeker ook aan onze kust. Iedereen die z'n ogen de kost geeft, kan de sterntjes in zee zien vissen, wat zij z.g.n. ..stootduikend" doen. Vliegend of „biddend" speurt de stern het water af, om, als hij iets van zijn gading ziet, er als een pijl op neer te schieten. Van de meeuwen is deze vogel gemakkelijk te onderscheiden door de gevorkte staart, waaraan hij de volksnaam zeezwaluw te danken heeft. De gewone stern heeft verder een grijsachtige bovenzijde met zwarte vleugelpunten, een witte romp en een zwart kapje, dat doorloopt tot in de nek. De snavel is rood met een zwarte punt en de zeer korte poten zijn eveneens rood. Nooit ziet men de sterntjes op het strand scharrelen, zoals de meeuwen en steltlopers, alleen om te rusten of te broeden komt hij op de grond. De sterntjes broeden in de duinen in kolonie's, maar ook wel met enkele paren in wei- en rietland. En in tegenstelling tot de meeuwen die veelal in ons land overwinteren, trekken de zeezwaluwen in de herfst naar warmer streken. A. S. d. V. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 2 Aug. v.m. 10 uur, Ds. H. J. Trommel 7.30 uur, Ds. A. N. v. d. Kreeke KERKNIEUWS. De Kerkeraad heeft gemeend aan een ver zoek van vele onzer gasten te moeten vol- doen om Zondags twee kerkdiensten te houden. De komende vier weken zal er een ochtend- en een avonddienst worden ge- houden. Opgemerkt wordt dat de kerkklok \}4 uur en een kwartier voor de dienst luidt. KATHOLIEKE KERK TE 'tZAND GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1* Zondag 2 Aug. v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds. A. Wiersinga Onder geestdriftige aanvoering van Kees van Eck, die een geheel muziekcorps uit de grond had gestampt, dat geleek op muzikan- ten van Hawa'i en met medewerking van Jan Oudenes en Siem Schagen, beiden muzikanten van het fanfarecorps van Callants oog, alles gei'nstalleerd op de ijswagen van Klaas Baken, werden de jeugdige deelnemers met een rondgang door het dorp bij elkaar geblazen. In een kleurige optocht ging het de Jewel- weg op naar „de Nollen" achter het V.V.V.- bosje, waar de ouders, uitgezonderd natuurlijk de diverse vaders, die zoontje of dochtertje moesten helpen bij het opstijgeu van de vliegers, zich behagelijk uitstrekte in het zonnetje, de luwte zoekend van een duintje of wel van een boompje of struikje. Alras zagen we diverse noodlandingen en zelfs werd een zware ..bommenwerper" zo zwaar beschadigd dat de eigenaar de laatste restjes er maar van afscheurde. Ook waren de telefoondraden wel eens even spelbreker en moest de heer Koelemeij te hulp Snellen en de reddende hand uitsteken. De clou van de dag was, dat ze allemaal werden getracteerd en een bonnetje voor een ijsje ontvingen met een nougatblok en een stuk „spek". Een gezellige middag en wij menen wel dat en de kinderen en de ouders zich goed ge- amuseerd hebben. Foto Woudt Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. s Avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 45 en van 68 uur. PredikantDs A. Wiersinga, Corn. Bokstraat 33, Schagen, Telefoon 02240-381. Ouderling, Callantsoog. K. link, Zeeweg 47, Callantsoog Lijn R van de Naco sluit aan op de morgendienst. Vertrek Callantsoog 9.25 uur; aankomst kerkgebouw 9.50 uur. Vertrek kerkgebouw 11.30 uur; aankomst Callantsoog 12 uur.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 2