Langs de straat. De Schatgraverij. ROTAN-MEUBELEN C. VAN WEERT Een Callantsoger in Amerika Wat gaat er gebeuren deze week Even lachen. E. H. B. O. afd. Callantsoog VOOR HUIS EN TUIN Mandenmakerij en Rietmeubel fabriek Nicuw modern Kampeerhuisje, Wij ontvingen van de heer Kooger, die met zijn vrouw enige maanden in Amerika door- brengt, een interessante brief. Hij schrijft o.a. Het is gebruikelijk, dat Callantsogers, die in het buitenland vertoeven zo af en toe eens een stukje voor de Badbode schrijven. Nu hier is het dan. Het spijt ons, dat we door de grote drukte voor ons vertrek in Juni vergeten hebben ons op de Badbode te abonneren. Daarom vinden wij het buiten- gewoon aardig, dat wij haar, ondanks ons verzuim, hier toch toegestuurd krijgen. Wat is de Badbode toch aardig, vooral die met de foto's. Wat staat ons mooie kerkje en de school er duidelijk op en we waren erg blij met die foto van de bank, waarop ook al die bekende Callantsogers staan. Onze familie was ook vol interesse en heeft er van genoten. We lazen in een van de nummers, dat er weer een excursie naar het Zwanenwater geweest is en dat men weer volop genoten heeft van vogels, planten en bloemen. Wij Hollanders vinden het zo eigenaardig, dat er hier in Amerika zoveel planten voorkomen, die ook in het Zwanenwater groeien. Het klimaat is hier toch heel anders. Het weer is veel vaster en veel warmer. Zelfs de rietsigaar komt hier voor. Wat wij Hollanders niet kennen zijn de waterbronnen. Waterleiding, zoals bij ons, kent men hier niet. Het kristalheldere bron- water wordt voor de huishouding en ook voor het bedrijf gebruikt. De melk gaat hier maar een keer per dag weg, maar dat kan gemakkelijk, omdat het bronwater ten op- zichte van de temperatuur van de lucht (80 a 90 graden) verschrikkelijk koud is en prachtig de melk kan koelen. Gelukkig werken deze bronnen altijd en worden ze nooit droog. Wij genieten hier heel erg van de prachtige natuur en hopen, dat het in Callantsoog behoorlijk weer is, opdat het een goed seizoen zal worden. Ons is het wel eens wat te warm, we missen de zee. We hebben al heel wat keertjes over Callantsoog gesproken en hopen het in September weer terug te zien. Tot zolang beste dorpsgenoten. Hartelijk gegroet, Fam. S. Kooger, R.D. 2 Andover, New Yersey U.S.A. BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten: 583 F. de Clercq-Zubli, Het eeuwige lied. 584 Rutgers van der LoefFBasenau; Rossy, dat Krantenkind. 585 F. de ClercqZubli, Sietske. 586 Rutgers van der LoeffBasenau, Kinderkaravaan. 587 RiemersBeurslag, de fam. Harringa. De bibliotheek is gevestigd in de school en geopend op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Het leesgeld bedraagt 10 cent per deel per week. Boekenlijsten verkrijgbaar a f 0,25. Zondag 2 Augustus a.s. het grote strand- feest. Zandfiguren maken. Tijd van aanvang wordt nader bekend- gemaakt. Zondag 2 Augustus v.m. 9 uur, oefening met de reddingboot. Zaterdag 8 Augustus, wederom sportavond op het voetbalterrein. Programma wordt nader bekend gemaakt. Zondag 9 Auguttus zal er weer een strand- feest worden gehouden. Deze keer gaan we zandhopen maken. Tijd van aanvang en aangifte tot deelname zal vroegtijdig worden bekend" gemaakt. (Zie daarvoor de aanplak- biljetten). Bij een der kantoren van de Raad van Arbeid kwam eens de volgende brief binnen „Tot mijn verbazing deel ik U mede, dat ik op 12 September met een hersenschudding in de ongevallenwet ben gaan lopen. En daar ik vader ben van een vrouw en 4 kinderen, zitten wij automatis om sente te springen. Ik mot toch ook betalen mijn huishuur, kosgeld en verder levensstanden. Maar ik weet wel mannen met dikke beurzen hebben maling aan Jan Grijpstuiver. Ik wil U mondeling wel bezoeken, maar als ik er niks over hoor neem ik mijn beweging in handen, want mijn vrouw verwacht iedere tien minuten een baby, Geef me dus uit- kering, anders kom ik in geldelijke omstan- digheden te verkeren. Ik blijf in blijde ver- wachting, die zich noemt B." Iedere dag en elke zomer weer zien wij, als het een dag goed strandweer is geweest de vaders en moeders met heldenmoed en vol energie met hun kroost de strandweg beklimmen om verpozing te zoeken op het onvolprezen Callantsoger strand. Dan zien we dat de vaders en moeders weer jong worden en steeds maar weer met hun kroost in de weer zijn op het strand met graven, ballen gooien en wat voor spelletjes men zo al meer op het strand uitvoert. Daarbij is dan het heerlijke zonnetje dat in rustige gelaten- heid deze schare strandbezoekers, jong en oud, mannen en vrouwen, jongens en meisjes met haar felle stralen beschijnt totdat alien tenslotte moe en uitgeput neervallen. Totdat het einde van zo'n dag weer nadert, het is dan zo omstreeks 5 uur in de namiddag als men zich opmaakt om de eigen haard- stede weer op te zoeken. Dan pas wordt door het kroost het uiterste gevergd van de ouders want het jongste goedje kan niet meer lopen en wil gedragen worden. Niet minder dan papa offert zich op voor Jantje, Elsje, of hoe de kleine ook heet en perst het laatste restje kracht uit zijn body en tilt de kleine op zijn schouders. Dergelijke tafereeltjes ziet men dagelijks en dat is gewoon. Ongewoon is echter hetgeen wij in een der afgelopen dagen hebben zien gebeuren. Het was een onzer ingezetenen die zijn vacantie lekker thuis doorbracht en met zijn echt- genote en vrienden met zijn kleine meid terug kwamen van het strand. Cor, laten we hem maar zo noemen, die naam is in onze plaats nog al gangbaar en we zeggen er toch geen kwaad mee, had het dochtertje hoog op zijn schouders gehesen en had reeds het vlakke gedeelte van de etappe van het strand naar zijn huis bereikt, toen eensklaps ..nattigheid" zijn brede rug be- sproeide, welk vocht op ongewenste tijd door het dochtertje werd vrijgelaten. Als op een plotseling gegeven bevel gingen beide vaderlijke handen omhoog en werd de kleine met haar tedere voetjes op het pla- veisel gezet. Met een ruk ontdeed de vader zich van het kledingstuk dat zijn gespierde bovenlichaam omgaf en ging zo zijns weegs. Hoe er met elkaar over gelachen en gespot is weten wij niet, maar wij nemen toch wel aan dat Cor dit nog wel eens van ver- schillende zijden heeft moeten horen. £en ding pleit voor hem dat hij niet gauw verlegen is en we veronderstellen dat het rode overhemd de proef glansrijk heeft doorstaan. Een volgende keer maar een „dikke luier" mee he Dat was me daar Zondagmiddag een invatie van schatgravers op het strand. Met een energie, eeti betere zaak waardig, wierpen 115 kinderen en 68 dames en heren zich op de knieen en in een ommezien van tijd was de mierenhoop, want dat was het, in voile beweging. De jeugd moest een car- tonnetje voor de dag halen en de ouderen hadden de opdracht om 20 flesser. boven het zandoppervlak te brengen. Al spoedig waren de eerste verheugde gezichten te zien en van de 25 prijzen voor de jeugd, bleef er slechts een onvindbaar. Hoe Kees van Eck de orde kon bewaren weten wij niet, maar op een gegeven moment trok hij er met het hele stel jeugdige gravers tussenuit en werd een aanval ingezet op het ijs van Klaas Baken en na wij nader mochten ver- nemen, wist Klaas deze aanval glansrijk af te slaan. En de oudjes maar zwoegen. Daar zagen we Mevr. Van Lammeren en Mevr. Gerritsen zo geestdriftig graven dat de zweetdruppels te voorschijn kwamen en dat alles zonder enig gunstig resultaat. Dat was toch wel een beetje zielig. Als we dezer dagen de tijd er voor krijgen zullen we er een ogenblikje vanaf nemen om jullie te be- klagen. Ook de rest, teveel om op te noemen, deden hun plicht tot het uiterste maar steeds bleef die twintigste fles spoorloos, tot eindelijk de moed verloren was en men er de „handen" bij neer lag. In de tent van Vos en De Haan was het zo langzaamaan druk geworden en de be- zitters van een door hen gevonden papiertje popelden naar het ogenblik waarop de commissie tot het uitreiken van de prijzen zou overgaan. Eerst de jeugd aan bod. Het bleek dat Karen van der Putte de ge- lukkigste was en de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. Ze mocht uitzoeken en de grote strandbal was het slachtofFer. Nanno Schering was tweede en Andre Kroese ging met de derde prijs strijken. De commissie had een goed besluit genomen om de prijzen van de ouderen te nummeren en nadat alle flessen op een na dan, met de nummers te voorschijn waren gehaald, werden de prijzen verloot en kwam men niet voor het feit te staan dat de hoofdprijs zoals vorig jaar, weg bleef. De verloting onder zeer grote intense be- langstelling gehouden, had tot uitslag dat de hoofdprijs in Callantsoog bleef. Het was Gerbrand Kruit Azn., die de vijf en twintig gulden in ontvangst mocht nemen. Bennie Reinink bracht de tweede prijs naar huis. Hun werken was alleszins beloond. En als we dan nog een laatste woordje over het weer zullen schrijven dan moet het ons uit de pen dat het beter had gekund. De wind was nu juist niet zo plezierig maar ja, wat doe je er aan. We menen dat deze schatgraverij weer uitstekend is geslaagd en we hopen elkaar volgend jaar weer te ontmoeten. Laten we dat nu vast afspreken. Zondag 26 Juli 's Morgens 102 uur 's Middags 26 uur P. J. Quax W. van Weert J. Bijpostv. d. Herik Geertje Mooij Atie Eriks Piet Baken Koningswcg 71 ALKMAAR Telefoon 3417 Callantsoog, Dorpsplein 23 te bezichtigen voor een ieder gebouwd door P. J. KRUISVELD te huur vanaf 8 Augustus Kampeerterrein Groote Keeten.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 3