ROTAN-MEUBELEN C. VAN WEERT NIEUWS UIT GR00TE KEETEN VOOR HUIS EN TUIN ^op zoene En spitten maar. Mandenmakerij en Rietmeubel fabriek j.l. Woensdagavond was er weer een grote schare belangstellenden op het Dorpsplein aanwezig om het groutse spel „pop zoenen" te aanschouwen. Liefst 48 dames hadden zich aangemeld om het gladgeschoren oude heertje een kusje te geven. Helaas was uiteindelijk het bereiken van dit zoet genot niet voor een ieder weggelegd. Soms liepen de mede- dingsters angstwekkend dicht langs het lijdend voorwerp, er waren er zelfs, die er vlak voorstaande toch plotseling rechtsom- keerd maakten. Dit alles natuurlijk onder grote hilariteit van hen, die langs het lijntje stonden. Sommige dames liepen erg voorzichtig, maar er waren er ook, die met stappen gelijk wijlen Goliath het terrein afzochten. We hebben zodanige staaltjes van speurzin gezien, dat we wel eens dachten dat de betrokken dames met radar werkten. En dan het zoenen zelf. Er waren dames die alleen maar even tipten. Maar er waren ook dames, die de pop zo stevig omhelsden, dat menig man aan het lijntje stond te likkebekken. Neem nou b.v. Rietje Kordes. Na het offeren van de verplichte kus, kwam ze op aan- dringen van de man achter de microfoon even terug en deed het toen nog eens dunnetjes, neen dik over. Enfin, na veel gezoen bleven er tenslotte 5 dames over. De finale. Nu bleek, dat Rietje Kordes niet tevergeefs twee kusjes had geofferd. want zij ontdekte de pop weer het eerst en mocht zich dus kampioene noemen. Bettie Kroese werd tweede, met een zoen, dat het klapte. Dat kan in de toekomst wat worden 1 Mevr. Ouwehand, lang geen onbekende voor ons en steeds aanwezig als er iets georganiseerd wordt, zag haar blindelings fasten beloond met een derde prijs. Greetje de Wit hield de eer van Callantsoog hoog, een stevige onarming, waarvan het zwarte mannetje stond te blozen, bracht haar de vierde prijs. Als vijfde kwam Gineke Kordes uit de bus. Daarna was een aardige avond weer voorbij. Jammer dat het wat fris was. Strandfeesten zijn natuurlijk in grote mate afhankelijk van het weer. Nu schijnt het Nederlandse klimaat werkelijk ook teweten wat de Callantsoger V. V.V. op haar agenda heeft staan, want elk feest is tot nog toe opgeluisterd door fraai weer. Zo ook j.l. Zondag. Het was de dag van het maken van zandhopen. Reeds heel vroeg in de morgen liep de strandcommissie paaltjes in de grond te slaan. Om 8 uur kwamen de eerste gasten zich aanmelden en om half elf moest de aanmelding stop gezet worden. Het aantal werklustigen overtrof de stoutste verwachtingen. Ruim 150 personen met scheppen gewapend konden aan de gang gaan. En er is gezwoegdRuim drie uur lang, met de voeten in het water en de brandende zon op de rug werd er gespit. Velen lieten er het warme eten voor lopen en lieten zich op het strand van voedsel voorzien. Bijzonder interessant was het om de verschillende personen in hun werk gade te slaan en eens aandacht te besteden aan de manier waarop ze hun berg opbouwden. Erica Lambach en Anja Hendriks zochten speciaal naar blauw zand, dat was steviger dan het witte vond Erica. Rudie de Riemer, Andre Kroese en Wim Becker maakten verschillende dijken om hun kastelen, terwijl Lies Langeveld en Jan Bakker elk schepje zand goed vastsloegen. Theo Bijpost en de momenteel eenarmige Otto van Maanen zochten het vooral in de breedte, Gert Roos en Willy Mooij daarentegen maakten hun zandhoop juist zo hoog mogelijk. De familie d'Oliveyra werkte rustig en waren gauw tevreden, maar Job van der Stadt en Inge Veen waren over een berg alleen niet te vreden en bouwden nog een dam er aan vast. Ondertussen bekeken Lies Kwantes en Titi de Wilde hun blaren en zetten tevens de jongens naast hen tot nog grotere prestatie aan. Het duo SmitKroese werkte als waren het D.U.W.-arbeiders, daar dichtbij stonden bovenop hun berg de dames De Wilde en Ouwehand een soort krijgsdans uit te voeren en heel aan het eind van de honderden meters lange baan stonden de heren Meindert en Schering en zij bouwden met veel systeem hun forten op. Het geheel bood zo tegen twee uur een fleurige aanblik. Op elke berg stond een vlag en nu ging het er maar om welke vlag het langste zou blijven staan. Tijdwaarnemers keken nauwlettend toe en noteerden het moment van vallen tot op de seconden. Bij de prijsuitreiking, die vanaf het terras van de strandtent door de burgemeester geschiedde, bleken de volgende personen winnaars te zijn GROEP JONGEREN, PAREN 1 Anja Hendriks en Erica Lambach 2 Joke Borst en Ietje in t Veld 3 Marja en Loes Brouwer 4 Wim Knuttel en Robby van der Schoot 5 Jim Panne vis en Ben lnglis Arkell 6 Freddie Hendriks en Hans Roest 7 Lia Dijk en Emmy Bart 8 Arie Kruit en Frans Oskam 9 Jeanne en Theo Langereis 10 Andre Kroese en Wim Becker 11 Theo Bijpost en Otto van Manen 12 Ivonne en Jantje Brouwer GROEP JONGEREN, ENKELINGEN 1 Erwin van der Putte 2 Piet de Haan 3 Joke GROEP OUDEREN, PAREN 1 Trien Thomasz en Siem Kossen 2 Mevr. De Wilde en Mevr. Ouwehand 3 Bos en Groeneveld GROEP OUDEREN, ENKELINGEN 1 J. Boontjes. V oethandkorf bal Om half acht blaast scheidsrechter Wim Korteland energiek op zijn fluitje en schuchter treden uit het duister van de Callantsoger- kleedkamers een aantal bruinverbrande spelers te voorschijn. Direct vallen de ons bekende internationaals op. Zo zien we keeper Halma, vergezeld van zijn wandelstok, Heerd Schaap uit West-Friesland, Henk Kramer, die de laatste maanden alleen maar karnemelk drinkt, dit om vooral niet dik te worden. Verder valt direct de stevig gebouwde Kuiper uit Dordrecht op, die onmiddellijk gevolgd wordt door Gert Dijk uit Schagen en Paul de Boer uit Amersfoort. Doedijns uit Deventer speelt al 17 jaar op gympjes en wil perse niet anders. Bert van de Herberg en Art Brink, beiden uit Amsterdam en Schram uit Vianen sluiten met Rinus de Vries uit Den Haag de rij van prominenten. In het andere elftal komen we, behalve Eduard Vos, geen grote namen tegen. De eerste helft is al buitengewoon sensatio- neel, want de doelverdediger van de blauwe badgasten houdt een bal en laat er dan vijf door. Na de rust gaan de toeschouwers zich met de wedstrijd bemoeien, er vormen zich spreekkoren en de badgasten herinneren zich ineens dat je ook in je vacantie wel eens iets mag doen. Rinus de Vries passeert een paar maal met de bal in zijn handen heel handig enige tegenstanders en stelt de pas gerepareerde doellat op de proef. De rechtsbinnen stroopt zijn spijkerbroek tot boven zijn knie op en schiet ook tegen de lat. De rechtsbuiten van onze gasten drukt zijn neus wat te onstuimig tegen een door Gert Hoek weggeschoten bal en loopt dan tien minuten lang met zijn zakdoek tegen zijn aangezicht. De stand verandert langzaam maar zeker, het wordt 7—3 voor Callants oog. Het publiek is het niet met alles eens en er vallen zelfs klappen. Het lijkt net een echte voetbalwedstrijd. Gelukkig valt de duisternis snel en worden de vechtende partijen onzichtbaar voor elkaar. Einde VERLOREN |Bij het V.V.V.-bosje, door een veehouder, een stuk touw, dat voor hem waarde heeft. Inlichtingen Red. Badbode. Vrijdag 7 Augustus j.l. waren er voor de kampbewoners van „De Onderneming" en de overige badgasten van Groote Keeten aldaar verschillende festiviteiten georgani seerd. Daar was allereerst het verjaars- feestje van ELLY VAN DOORN uit UTRECHT. Zij werd die dag vier jaar en is, ondanks haar zeer jeugdige leeftijd al een oude bekende op het erf van de familie Kruisveld. De vlag wapperde breeduit, het huisje zelf was feestelijk opgetuigd en om half elf s morgens kwamen de overige jeug dige kampbewoners, gewapend met een kopje, haar opzoeken. Drank en snoep volgden alras, waarna een gecostumeerde optocht door het dorp plaats vond. Er was veel jolijt en Elly zal best genoten hebben van dit kinderfeest. 's Middags om 2 uur was het strandjutten voor de kinderen tot en met 12 jaar. Zij hadden tot taak een honderdtal aardappelen, die tevoren op een bepaald strandgedeelte verstopt waren, op te graven. Op iedere gevonden aardappel stond een premie van 10 cent, terwijl de 25e, 50e, 75e en lOOe met een kwartje werd gehonoreerd. Er werd door de kinderen geducht gegraven, geen plekje bleef onberoerd. Maar desondanks bleven er nog een 15-tal petatters achter. Later ingeroepen assistentie van de vol- wassenen mocht ook niet baten. RUUD LEUSSEN uit Venlo vaarde er financieel het beste bij. Hij dolf voor fl 1,05 uit de schoot van moeder aarde. Een knappe prestatie. Het juttersfeest was voorbereid door de heer J. P. Kruisveld, in samen- werking met het V.V.V.-bestuurslid uit Callantsoog, de heer Jacob van Scheijen. Genoemde heren hadden trouwens ook een zeer werkzaam aandeel in de organisatie van de wielerwedstrijd, die 's avonds op het erf van Kruisveld werd verreden. Het administratieve gedeelte was in goede handen bij Henk Kruisveld. Met twee fietsen, waarvan de kamraderen waren verwisseld, moesten de 30 aan de start verschenen deelnemers (badgasten en burgers) een afstand van 25 M. afleggen. Ogenschijnlijk een peuleschilletje, maar toch nog een zeer moeilijke opgave, waarbij we van de dolste situaties getuigen waren. Een uitgelezen schare supporters moedigde de renners hartelijk aan. Prijswinnaars werden le pr. f 7, Jan van Scheijen Jbz., Groote Keeten. 2e pr. f 6,Lies Hellenberg, Groote Keeten, 3e pr. f 5, Simon Strijland, Amsterdam, 4e pr. f 4, Mw. de Wilde Amsterdam, 5e pr. f 3, de heer Verbeet, Amsterdam, 6e pr. f 2,Mw. Hollander, Groote Keeten en 7e pr. f 1, Klaas Beun, Gtoote Keeten. Het festijn werd besloten met een duel tussen de veteranen Piet Kruisveld en Jacob Stam. Zij hebben beiden een keer gewonnen. Afgesproken werk Onder het genot van een mopje accordeon- muziek bleef men nog geruime tijd gezellig dansen en nakouten over het gebodene. Hulde en dank aan hen, die dit hebben mogelijk gemaakt. A. F. LEIDERITZ, A'dam. Koningsweg 71 ALKMAAR Telefoon 3417 Callantsoog, Dorpsplein 23

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 3