De Laatste. KERKDIENSTEN Op nevenstaande foto ziet U de roeiredding- boot van Callantsoog in de branding. Regelmatig oefent de bemanning van deze reddingboot om in tijden van nood zo paraat mogelijk te zijn. Deze foto werd door de heer Rotgans op 2 Augustus genomen. DE ROEIREDDINGBOOT KIEST ZEE. Een oefening met het wipper-toestel Daar de zee j.1. Zondag erg ruw was en men onnodig risico wilde vermijden, werd het oefenen met de reddingboot omgezet in oefenen met het z.g. wippertoestel. Achter de duinen ter hoogte van de Abbestederweg werden dè benodigde apparaten klaar gezet. Een dure raket werd in het toestel geschoven en er werd langdurig gericht. Een paal op een naburig duin, stelde de mast voor van een in nood verkerend schip. Uiteindelijk trok Adriaan Vader aan een touw en sissend schoot de raket weg. Ongeveer 60 meter opzij van de paal belandde de raket in het duin, terwijl de lijn zelfs over de draden van het electrisch licht heen woei. Toch kwam er een verbinding met de „mast" tot stand en mocht Jo Beun zich met de „broek" naar beneden laten zakken. Gelukkig voor deze laatste dat er alleen maar sprake van een imitatie-zee was, want anders had hij zich gerust onder dokters behandeling kunnen stellen. Het materiaal van de Koninklijke Noord en Zuidhollandse Reddingmaatschappij zag er goed uit. Alleen één van de trossen was enigszins door muizen aangevreten. Dit zal zo gauw mogelijk hersteld worden en dan kunnen we weer gerust zijn. We hopen echter, dat het de komende winter niet nodig zal zijn, dat er van het reddings materiaal gebruik behoeft te worden gemaakt. Het is weer zo ver. Dit zal dan de laatste „Badbode" zijn, die dit seizoen verschijnt. Tien keer heeft onze courant U op de hoogte gehouden van hetgeen in onze badplaats ging gebeuren en wat er al zo was gebeurd. En als onze courant van het zomertoneel verdwijnt, is daarmee gelijk ook het seizoen bijna ten einde. Nog één week slechts en het zal weer stil worden in ons dorp. In September resten ons nog slechts enkele late gasten die, naar wij hopen nog enkele dagen mooi weer mogen hebben. Dat kan. Het is meer gebeurd, dat het in September prachtig weer was. Wat heeft ons het seizoen 1953 gebracht? Het begon al vroeg heel mooi en de enkelingen die hier de tweede helft van Mei hebben doorgebracht, hebben prachtig weer gehad met twee Pinksterdagen om nooit te vergeten. Dan volgt le helft Juni. Dat was niet zo daverend. De tweede helft vergoedde weer veel. Toen was ons aantal gasten groter dan welk ander jaar ook tevoren. Het was hier toen al een gezellige drukte. Het is niet slecht bekeken om indien het maar enigszins mogelijk is, de vacantie in die tijd te nemen. We weten wel dat een ieder dat niet kan doen. Maar toch in Juni en ook de eerste helft Juli kan het zo mooi zijn en we leven dan in het langst van de dagen. Juli bracht ons wel veel droog weer, maar over het algemeen is er teveel wind geweest en was een verblijf op het strand niet altijd even aangenaam. Op het moment dat we dit zitten schrijven, zijn we half Augustus reeds gepasseerd en deze maand laat zich tot heden niet slecht aanzien. Wij hebben dit jaar onder onze gasten een prima stemming waargenomen, hetgeen zich reeds alweer duidelijk maakt, als men bedenkt dat er nu alweer veel is ingehuurd voor volgend jaar. Bij het secretariaat zijn alweer heel wat gidsen afgehaald, om daaruit een keus te doen. Dat stemt tot tevredenheid. Verschillende festiviteiten zijn gehouden, die hier wel het één en ander toe hebben bijgedragen. Het was soms echt gezellig op „de Buurt". Klachten van enige betekenis hebben wij niet gehad. Wel is er eens iets geweest, maar dat was niet direct van zö'n aard dat het niet was op te lossen. Vatten wij alles tezamen dan kunnen de gasten en wij hier in Callantsoog op een goed seizoen terug zien. Wij zullen trachten op deze weg door te gaan en wij twijfelen niet of het zal volgend jaar niet minder zijn. Nu reeds hebben de V.V.V.-besturen grote plannen in het hoofd en aan hun activiteit zal het niet liggen. Wij verklappen nog niets, maar raden U, gasten, aan volgend voorjaar vroegtijdig de bekende gids van Callantsoog aan te vragen en vroegtijdig een keus te maken van de hier beschikbare ruimte voor seizoen-verhuur. Ook de Badbode zal volgend jaar wel weer van de partij zijn. De belangstelling hiervoor was ook dit jaar groter dan vorige jaren en de commissie, die belast is met de uitgave van deze courant, heeft ook al grote plannen. Dat kan het volgend jaar wat worden. Wij wensen al onze gasten het beste toe en tot volgend jaar. K. Rijna twee*. v-o-oA&ij, Nog een paar weken en dan is het zomer seizoen 1953 weer voorbij. Voor U ligt reeds de laatste Badbode. We hebben met plezier een tiental van deze krantjes voor U verzorgd. We hopen dat U ze met evenveel plezier gelezen zult hebben. Voor de redactie was het verheugend, dat het aantal lezers van de Badbode dit jaar aanmerkelijk groter was, dan de voorafgaande jaren. Veel dank zijn wij verschuldigd aan al de genen die copy instuurden, aan de adver teerders en aan de uitgever en drukker van dit blad. Zij allen zorgden er voor dat de Badbode deze zomer steeds met zes pagina's kon verschijnen. De redactie hoopt dat al onze lezers en lezeressen ook volgend jaar niet zullen aar zelen zich als abonné aan te melden. Hoe meer abonné's, hoe liever, want dan kunnen we de Badbode nog beter gaan verzorgen. Onze gehele lezerskring roepen we vanaf deze plaats dus een tot volgend jaar toe. De redactie Foto Woudt NED. HERV« KERK CALLANTSOOG Zondag 23 Augustus v.m. 10 uur, Ds A. C. Smits, gast te Egmond aan zee n.m. 7.30 uur, Vicaris H. Buinink, gast te Callantsoog Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's Avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag biechtgelegenheid van 4—*5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 23 Aug. v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds D. Visch, van Emmen Zondag 30 Augustus v.m. 10 en n.m. 7 uur, Ds I. Groenendijk, van Nieuweroord Ouderling, Callantsoog. K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Lijn R van de Naco sluit aan op de morgendienst. Vertrek Callantsoog 9.25 uur; aankomst kerkgebouw 9.50 uur. Vertrek kerkgebouw 11.30 uur; aankomst Callantsoog 12 uur. KERKNIEUWS. Op initiatief van de kerkeraad werd besloten ingaande 2 Augustus j.1. een ochtend- en avondkerkdienst te houden ten behoeve der gasten, teneinde deze in de gelegenheid te stellen tenminste éénmaal Zondags de dienst te kunnen bijwonen. Het bleek juist gezien te zijn, want zowel des ochtends als 's avonds werden de diensten goed bezocht. De kerkelijke gemeente van Callantsoog neemt nu van haar gasten weer afscheid, laten we zeggen tot volgend jaar. Volgend jaar zullen wij zeer zeker in de loop van Juli met twee diensten beginnen. Veel van onze gasten van voor 1940 weten nog dat er toen eens in de vier weken dienst was en dan maar matig werd bezocht. Ook U als gasten van Callantsoog hebt mee geholpen om dit kerkelijke opbouwwerk met uw gave te steunen. COMPLIMENTEUS „Zeg wat een kwallen waren er zopas in zee, hè „Och, nadat jullie er uit gegaan zijn, viel het nogal mee." IN DE STRANDTENT „Meneer, ik wil me uitkleden, kan dat?" „Dat kost per keer een kwartje, Mevrouw". IN DE NOLLEN Een groepje jongelui, d.w.z. één jongen en vier aardige meisjes, lopen er wat te dwalen". „Wat zullen we gaan doen Hugo „O, dat hindert niet, ik leg me onmiddellijk bij iedereen neer".

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 2