Aardig Kampeerhuisje E. H. B. O. afd. Callantsoog Getij tafel voor Callantsoog. Verloren en gevonden voorwerpen Zondag 23 Augustus 's Morgens 10—2 uur 's Middags 2—6 uur P. Raatgers M. Vogelenzang-Ooms A. Laan Geertje Mooij W. van Weert D. Vos-Wismeijer Zondag 30 Augustus 's Morgens 102 uur 's Middags 26 uur T. G. Oskam Jb. Buis A. W. H. de Wit J. Bijpostv. d. Herik Kruit—Baken L. VosBootsma Hoog wafer Laag water Zaterdag 22 Aug. 4.20 10.50 Zondag 23 5.40 12.— Maandag 24 6.30 12.20 Dinsdag 25 7.20 1.30 Woensdag 26 8.10 2.10 Donderdag 27 9.3. Vrijdag 28 9.30 3.40 Zaterdag 29 10.20 4.30 Zondag 30 11.5. Maandag 31 11.40 5,40 BADBODE No. 10. 22 Augustus,'53. Tweede blad. TE KOOP Het is gedeeltelijk gemeubileerd en bevat een W.C. U kunt inlichtingen krijgen bij DIRK MOOIJ op het Kampeerterrein. Lichtjes in het donker Lampions in het donker scheppen altijd een sprookjesachtige sfeer. In het bijzonder wanneer het een prachtige zomeravond is en er geen sprake van tientallen maar van honderden lichtjes is. Zeker 300 kinderen namen op 11 Augustus te Callantsoog deel aan de lampionoptocht. Vooral van verre was het bekijken van deze optocht de moeite waard. Voorop het fanfarecorps, ditmaal met lampjes op de petten. Zoals zij uit het duister steeds naar voren traden, deden ze ons denken aan glimwormpjes, die een stoet van lichtgevers vooraf gingen. Langs Zeeweg en Op 't Landtweg slingerde zich de licht- stoet naar de muziektent terug. Daar blies het muziekcorps nog enige marsen en een potpourri. Daarna brachten de moeders gauw hun van slaap tollende kinderen naar bed. Een prachtige vacantiedag was ten einde. De bliksem sloeg in J.l. Zaterdagnacht om 1.20 uur. Tijdens een niet zo hevig onweer sloeg de bliksem in de boerderij van de fam. Klaver aan de Achterweg in de Groote Keeten. Toevallig zag een van de buren dit. On middellijk werd de slapende familie Klaver gewekt en begon men met het blussen. Ook werd de brandweer gewaarschuwd. Deze was in de recordtijd van 13 minuten ter plaatse. Een keurige prestatie. Actieve buren hadden de brand toen reeds onder de knie, zodat de 12 brandweerlieden hun werkzaam heden konden beperken tot het uittrekken van wat brandend riet. Over brand gesproken. Jaren geleden ontstond ook door bliksem inslag een begin van brand in de nok van een boerderij. Doordat er geen bluswater aanwezig was, werd de zuigslang van het toen nog in gebruik zijnde handspuitje aan gesloten op een vat, dat zich in de tuin be vond. Het vat bevatte echter geen water, maar petroleum. De boerderij brandde tot de grond toe af. Denkt U er aan, bij brand alleen bellen no 212. VERLOREN Wit schort, verrekijker (speelgoed) 1 zilveren beursje, 1 zilveren schakelarm bandje, huissleutel, 1 jade steen uit ring, 1 kleine roodzijden hoofddoek, 1 zonnebril, 1 wollen kindervestje, 1 witte badtas met inhoud. GEVONDEN 1 zwarte dames zomerhandschoen, 1 zonnebril, (voorhang), 1 beige lange wollen kous met elastiek. TIoekomótbeeicl Als de bode 't volgend jaar Weer verschijnt zal het iets wezen! Want dan is er toch voorwaar Een zeer mooi hotel verrezen. Toen een felle zware brand Eens De Vries zo echt dupeerde En van Schaden of het Zand Heel de kop niets meer begeerde Dan een nieuw en fraai hotel Werd 't plan ras overwogen En nu vordert alles snel, 't Is een lust voor ieders ogen Straks de roem van Callantsoog Met comfort voor alle gasten Hotel De Vries, de vaan omhoog Hier droeg men elkanders lasten. Een badgast, f. Steenbergen Amsterdam Dc „N* A* C* O" is een goedkope taxi-onderneming* Voor f3,50 kan men geheel Nrd*-holland rondrijden* Zoals U wellicht wel weet, kan men bij de „N.A.C.O." een dag-retour nemen voor f 3,50 en hierop kan men een gehele dag touren met alle bussen van deze maatschappij. Dit had bij ons het plan doen rijzen om een dergelijke trip eens te maken en te onderzoeken wat men er mee doen kan. Zondagmorgen om 6,10 uur stapte ik dan te Schagerbrug op lijn R, met bestemming Den Helder. Van daar ging het naar Den Oever, waar we bij aankomst eerst een heerlijk kopje koffie gingen nuttigen. Nu stapte ik maar weer in de inmiddels uit Friesland gearriveerde bus en ging het op Middenmeer aan, waar men om 9,10 uur arriveert. Direct ging het verder via Medem- blik en tussengelegen plaatsen naar Hoorn. Hier kan men een kleine wandeling door de stad maken en iets gaan gebruiken. Nu ging het via Purmerend naar Amsterdam en terug weer naar Purmerend, waar we de tijd hadden om iets te eten. Om 12,25 uur vertrokken we van hier met lijn H. met bestemming Haarlem. Hier heeft men ook weer alle gelegenheid om de schoonheid van Noorholl. Hoofdstad te bezichtigen. Er ver trekt n.1. ieder uur een bus naar Alkmaar, waar men ook ruimschoots de tijd heeft om de kaasstad te bezichtigen. In Alkmaar stond ik op een tweesprong, daar m'n vrouw deze dag aan Callantsoog vertoefde, kon ik dus of naar Schagerbrug en dan per eigen auto naar Callantsoog of per bus naar onze badplaats. Ik koos het laatste en ging per WX naar Het Zand, waar spoedig de R dienst arriveerde en landde ik veilig en wel om plm. 5,30 uur te Callantsoog Een vriend bracht ons later thuis, doch met de volgende bus hadden we natuurlijk ook Schagerbrug kunnen bereiken. We hebben deze Zondag ruim 250 km gereden en als automobilist moet ik erkennen dat ik deze dag op vele plaatsen geweest ben waar men normaal beslist niet komt en misschien ook wel nimmer meer komen zal. We kunnen een dergelijke tocht beslist aan bevelen. Voor weinig geld kan men kris-kras door Noordholland rijden, terwijl men toch nog af en toe een aangename onderbreking heeft. GLOBETROTTER S$«*a«id lOO jaar geleden* In de werkplaats van Piet Vos liepen op die gedenkwaardige Donderdagavond heel wat personen rond, die in de vorige eeuw op Callantsoog geen gek figuur geslagen zouden hebben. In het bizonder zagen de imitatie oude vrouwtjes er bekoorlijk uit. Over 40 jaar heeft Callantsoog vast een lollig stel ouden van dagen, wat dat betreft kunnen we dus gerust zijn. We zagen ook een koopman zijn neus nog eens extra rood maken en een besje haalde voor de derde keer een weerspannige kous zo ongeveer tot haar middel op. Daarna kon de regisseur zijn laatste aanwijzingen geven. Buiten dromden reeds honderden mensen achter een eenvou dige afzetting samen om te gaan lachen om iets, wat niet zo heel lang geleden nog werkelijkheid was. Op de zolder van het raadhuis zagen we Vogelzang, de man die alles verkoopt, nu inplaats van achter de toonbank, van achter de microfoon het publiek toespreken. Op de Buurt bewogen zich, als muggen om een slapende, een tiental verkopers van invul- formulieren. Op werkelijk beschaafde wijze trachtten ze hun papiertjes aan de man te brengen en gelukkig voor de organisatoren lukte dit wonderwel. Iets over achten begon de versterkte politiemacht op gemoedelijke wijze een deel van de toeschouwers te verplaatsen en toen kon het spel beginnen. Bizonder aardig was het, dat een deel van de huizen langs het dorpsplein, het raadhuis en de kerk als decor gebruikt werden. Alles leek nu net echt. Buitengewoon goed was het spel van het boertje en zijn vrouw, maar het geldt zeker als een compliment voor de overige spelers en speelsters, dat ze maar heel weinig voor de hoofdrolvertolker onder deden. Ook de hond, die eerst de waspaal als het bekende „paaltje" gebruikte en daarna de boer in zijn broekspijpen beet, verdiende beslist een kluif. Nadat door onachtzaamheid van de koopman het boerderijtje in brand was geraakt en achtereenvolgens de veldwachter en de burgemeester zich op kalme wijze overtuigd hadden dat er werkelijk brand was, werd de koster gewaarschuwd. Deze ging na veel vijven en zessen op weg om de klok te gaan luiden. Even later klonk onheil spellend het geluid van de brandklok en de bewoners van het Callantsoog anno 1850 raakten er door uit hun doen en laten. De schilder, de bakker, de schoenmaker, de smid, de timmerman en de oude vrouwtjes kwamen met hun emmers hard aanlopen en en begonnen ijverig water te putten en tevens elkaar in de weg te lopen. Een oud emmerspuitje werd aangesjouwd en de bur gemeester zelf ontzag zich niet, maar hield met één hand stevig de straalpijp vast, ter wijl hij in de andere hand zijn brandweerstaf klemde. Per slot van rekening moet je altijd kunnen zien, wie er nu eigenlijk de baas is. Het publiek kon naar hartelust lachen. Uiteindelijk nam, ondanks alle activiteit van de blussers de brand in hevigheid toe en was de tijd gekomen voor de hedendaagse brandweer. De sirene begon een huilende toon te produceren en de brandweerauto reed meteen de Buurt op. Vlugger kon het niet. Met de brand was het toen gauw ge daan. Tevens betekende dit het einde van deze pantomime. Prijswinnaars van het spreekwoordenraadsel 1 H. Mooij Tz., Langevliet2 M. de Geus, Kruisweg 3 Lotty Koelman, Op 't Landt weg 15 4 Verplak, Kampeerterrein 5 Den Hartog. De juiste uitslag luidde als volgt 1. Nieuwe bezems vegen schoon. 2. Twee honden vechten om een been en de derde gaat er vlug mee heen. 3. Schoenmaker houd je bij je leest. KLEUTERSCHOOL De kleuterschool te Callantsoog wordt weer geopend op 1 September. Aangifte van nieuwe leerlingen bij de heer K. Roggeveen, Op 't Landtweg 17, en bij Mej. T. Zeeman, Dorpsweg 18.

Badbode voor Callantsoog | 1953 | | pagina 5