CALLANTSOOG Zaterdag 10 Juli 1954 No. 4 ©.e uiigm-e heeftt ptaaU ondeA auiplctën u-ati de U.U.U. Qattcuilio-o-g De strijd tegen de zee KLEINE PIET Hoe heet deze schelp? RedactieW. LASTDRAGER, Dorpsplein 38, Tel. 282 Advertenties: K. VAN ECK, Dorpsplein 4 Tel. 244 Abonnementen E. T. J. VOS, Dorpsweg 1 Administratie: K. ROGGEVEEN, Op 't Landtweg 17 R. KOELEMEIJ, Dorpspl. 34, Tel. 245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Tel. 02247-272 Abonnementen f 1,25 per seizoen Losse nummers f 0.15 Advertenties: voor leden der V.V.V. tot 1000 m.m. 2,5 cent per m.m. hierboven 2 cent per m.m. De strandcommissie trotseerde j.1. Zondag wind en water en begon om 1 uur perken te maken. Gelukkig bleken er behalve deze ras-Callantsogers ook nog enkele badgasten uit dit goede hout gesneden te zijn. Moedig begonnen ze ondanks de koude wind bergen zand op te werpen. Na enkele minuten kon men direct al zien, wie er later onze grote waterbouwkundige ingenieurs zullen worden. Er waren verschillende jongens en meisjes, die eerst zorgvuldig de loop van het getij bekeken en daarna een plek in hun vak kozen. Dat ook een vrouw gevoel voor het ont werpen van dijken kon hebben, wisten we niet. Mevr. BerkhoutTholen liet het ons echter zien. Ze demonstreerde enige uren achtereen hoe men een schop moest hanteren en hoe men een zandhoop moest maken. Het resultaat was geweldig. Ruim 3600 kg. zand werd door haar en haar dochtertje verzet. Een prestatie, die terecht met een doos bon bons beloond werd. Ook de diverse kleinere paren werkten met veel ijver. Zelfs de Zweedse kinderen Georg en Karin Norèn wisten een berg te maken, die lang aan de ruwe zee tegenstand bood. Hadden we eerst op de zee moeten wachten, omdat ze niet snel wilde zakken, aan het eind van de middag liet ze ons aanvankelijk weer in de steek. Hoewel er een krachtige zuidwesten wind woei, bleef het hoge water laug uit, zodat pas cegen zessen het laatste paaltje viel. Zeer terecht kwam de eerste prijs in handen van Wim Oudejans en Jan van der Tol. De tweede prijs was voor Jopie Oudenes en Els Faddegon, terwijl de derde en vierde prijs waren voor Frans Oskam, Klaas Oudenes en Elsje de Vries, Gerie ten Boekei. Pronk en Schering ontvingen een groot ijsje ten troost, terwijl bij de grote jongens Theo Bijpost en Joop van der Plas een eerste prijs verwierven. Kleine dorpsnieuwtjes. Bij de melkboer aan de Dorpsweg is een keurig bord aan de gevel opgehangen. Elke dag kunt U hier nu de weersverwachting lezen. Moge er spoedig dagenlang niets anders op staan dan „Mooi zomerweer. Heet voor de tijd van het jaar. Windstil". o— Ook bij Boekei in de Schoolstraat is een bord verschenen. „Agentschap wasserij Jansen. Met Uw vuile was behoeft U dus ook niet meer te blijven zitten. —o a.s. Dinsdag gaan de klassen 12 en 3 van de O. L. school op reis. De volgende dag verlaten de ouden van dagen ons dorp. Zij zullen 's avonds door de muziek ingehaald worden. Foto H. ROTGANS 1 Kleine Piet mocht eens naar zee, Met zijn pap en mammie mee. Alles wat er nodig was, Dat ging mee in mammies tas Limonade, koek en brood, En ook Pietje's kleine boot, En een emmertje en schep, Zwempak, handdoek, zonneklep En het weer was reuze fijn, Weinig wind, veel zonneschijn Iedereen was in z'n sas, Bij die grote waterplas, Ieder zwom en brandde bruin Of klom boven op een duin, Bouwde bergen van het zand Of lag lekker lui op 't strand. Piet genoot zoveel hij kon, Van het zand, de zee, de zon, Speelde hier, ravotte daar. Goed bewaakt door 't ouderpaar Maar op zeker ogenblik, Waar was Piet nu? O, wat schrik! Net zo speelde hij hier nog Waar zat nu dat kleine joch? Toen 't gerucht de ronde deê, Zocht al gauw een ieder mee. Er was vast wat ergs gebeurd Heel de zee werd afgespeurd, En men woelde in het zand Riep en floot langs 't hele strand Maar men vond geen kleine Piet Zelfs na uren zoeken niet Iemand ging van 't zoeken moe, Eind'lijk naar zijn tentje toe. Dat daar aan de duinkant stond. En raad nu eens wat hij vond Daar lag aan de achterkant, In een kuiltje in het zand Rustig het verloren schaap In een heerlijk diepe slaap A. S. de V. Excursie voor kinderen naar het Zwanenwater Op Woensdagmorgen, 14 Juli bestaat er voor de kinderen gelegenheid een tocht naar het Zwanenwater te maken. Vertrek om 9 uur vanaf de strandtrap. Het aantal abonnné's stijgt De redactie hoopt dan ook dat de groei zich zal voortzetten. Stort dus, als U het tenminste nog niet ge daan hebt, f 1,25 op giro-rekening no. 544513 van de V.V.V. te Callantsoog. Ook de Winterbode krijgt U dan thuis gestuurd. BIBLIOTHEEK Geopend op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Ingang aan de achterzijde van de O.L. school. Leesgeld 15 cent per deel. Hoe vaak horen we deze vraag niet door de kinderen stellen En hoe vaak moeten vader en moeder niet zeggen, dat ze het niet weten. Wel ouders, we hebben er een oplossing voor gevonden. De verzamelingen, die door de kinderen van Callantsoog aan gelegd zijn, zullen a.s. Maandag tentoonge steld worden in het zaaltje van de O.L. school. Ook kunt U er de planten-verzameling van de kinderen van de hoogste klassen zien. Neemt dus Uw kinderen mee en komt tussen 3 en 9 uur des avonds even in het zaaltje kijken.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 1