BITTERE PILLEN Getij tafel voor Callantsoog BIOSCOOP-NIEUWS Nogmaals vestigen wij er de aandacht op, dat U zich beslist niet moet ergeren aan wat de heer Gal allemaal schrijft. Dit is n.l. niet de bedoeling. Bovenge noemd heerschap is nu eenmaal een ras pessimist en beziet alles door een donkere bril. Dus nogmaals, wel lezen, maar niet ergeren Wij zijn wezen wandelen. Het slechte strand weer noopte ons hiertoe. En, eerlijk gezegd, wij zouden een pluim op de hoed willen steken van hen, die de hand hebben gehad in de bebossing van de Callantsoger dreven. Wij waanden ons in het Luttikduin midden in de zomer. Ondanks storm en regenvlagen. Wij, oude lieden, slecht ter been als wij zijn hadden altijd opgezien tegen de wandeling door de mulle zandwegen die zich omtrent de Nollen bevinden. Maar dit viel mee. De geplante harde weg, die het Luttikduin voor het tourisme zal moeten ontsluiten kan wat ons betreft wel achterwege blijven. Alleen die grote bunkers vinden wij niet fraai. Als wij het te zeggen hadden dan zouden wij toch minstens de ingangen af sluiten opdat waaghalzerige jongelieden geen kans meer krijgen hun leven te wagen. Het zou dunkt ons trouwens ook beter staan als ze helemaal zouden verdwijnen. Of het moest zijn dat ze sommige mensen een gevoel van veiligheid geven, zoals ook het schieten in duin dat schijnt te doen. Dan zullen wij er nog maar even tegenaan blijven kijken. Zoals altijd tot zover, Meneer Gal uit X. Hoog water Laag water Zondag 25 Juli 1.50 8.00 Maandag 26 2.50 9.10 Dinsdag 27 4.00 11.00 Woensdag 28 5.40 12.00 Donderdag 29 7.00 12.50 Vrijdag 30 7.40 1.30 Zaterdag 31 8.15 2.20 E* H. B* CK-dienstrooster ZONDAG 25 JULI 10—14 uur 14 18 uur Joop Bleijendaal Mevr. Pancras G. de Vries 2 N. de VriesJohannes 2 T. G. Oskam 2 Geertje Mooij BEVORDERD. U. L. O. school in Schagcn van de le naar de 2e klas. Kars Emmelkamp, Nellie Eradus en Dick Bregman. van de 2e naar de 3e klas. Kees Vriesman en Tiny Toornstra van de 3e naar de 4e klas. Barry de Wilde. Op de Hilversumse U.L.O. werd Tjade Koelemeij bevorderd naar de 2e klas. Technische school in Schagen van de le naar de 2de klas Ger Roos en Willy Mooy. Jan van Scheijen en Klaas Beun behaalden het einddiploma van deze school. Amateuivcabaret avonden In Hotel B. de Vries is vanaf hedenavond, iedere Zaterdagavond wederom Amateur cabaret, vanavond met medewerking van het accordeon-ensemble ,,Sempre Avanti" van Schagerbrug. Wenst U aan dit cabaret deel te nemen, gaarne schrijft de Heer B. de Vries U in voor deelname. De reddingboot gaat varen De aangekondigde oefening van de redding boot is Zondag 1.1. door het ongunstige weer niet doorgegaan. Het ligt in de bedoeling nu Zondag 25 Juli des morgens 9 uur de boot het ruime sop te laten kiezen. Laten we hopen dat het prachtig weer is, dat is de wens van een ieder. DE BEJAARDEN OP STAP Ruim honderd personen, oud van jaren maar jeugdig van hart, verzamelden zich j.1. Woens dag op de Buurt. Twee bussen van Slijkerman stonden al klaar. Het instappen gaf aaavankelijk nog wel enige moeilijkheden, daar er sommigen persé achteraan wilden zittenZo zagen we Opa Mooij, de nestor van het gezelschap, rechts achter in plaats nemen. ,,Een goede schipper hoort achter in de schuit.", zo vertelde de krasse baas en hij voegde er aan toe, ,,dit is het derde jaar dat ik op deze plaats zit, 't is een bar beste plek." Een andere Callantsoger, een jutter in hart en nieren, moest eerst een zetje hebben om de bus in te stappen. De wind was n.l. gunstig, er kon wel eens .zeeschuim" aan spoelen. En als ze nou toch nog niet weg gingen, dan kon hij best nog even langs het strand Om iets over acht zette de stoet zich in beweging. Voorop de stafauto, waarin we de kolossale figuur van de heer van Honschoten vlak naast de burgemeester zagen zitten, als wilde eerst genoemde deze laatste steunen bij zijn moeilijke en verantwoordelijke taak om de totaal zeker 7000 jaren tellende groep een prettige dag te bezorgen. Als sluitstuk van deze rij, draaide luid toete rend de heer van Eek met zijn fourage-wagen het dorp de rug toe. En nu laten we onze speciale Badbode- correspondente even aan het woord En daar gingen we dan, nagewuifd door familie en vrienden. De reis ging via Alkmaar enz. naar Beverwijk waar koffie werd gedronken (en een sigaartje gerookt). Daarna ging het langs Haarlem, Hoofddorp, Vinkeveen, waar een meneer in een volkswagen, wat sensatie veroorzaakte door onze bus een schraap op de wang te geven. Voort ging het weer naar Vreeland en de Loosdrechtse plassen, die op deze dag alleen maar grijs zagen en naar Hilversum, waar een rondje werd gedraaid om het raadhuis en werd gereden langs de A.V.R.O. en K.R.O. studio's. Waarschijnlijk door de vele neerslag was de stemming nog steeds, zij het niet neer slachtig, dan toch enigszins gedrukt. In St. Annahoeve werd een uitstekend be reide warme maaltijd gebruikt en de kermis bezocht. Dit verhoogde de stemming aan merkelijk. Met de autootjes werd zo „gebotst" dat een sierlijk dameshoedje de lucht in ging en in de schiettent schoot de beste scherp schutter van het gezelschap verscheidene malen scherp mis. Na St. Annahoeve werd nog even langs het paleis Soestdijk gereden en daarna ging het in één ruk via Amsterdam, waar de jarige Van Eek in een jolige bui door een stoplicht reed, naar (het warempel zonnige) Egmond. Hier werd de inwendige mens nogmaal ver- sterkd en toen kwam het: de tongen waren al los, maar nu ook de kelen gesmeerd en vrolijk zingende ging het huis toe. Om kwart voor acht stond de muziek al klaar. Dit maal had het korps post gevat bij de naco-bushalte. In de tent was het n.l. te winderig. Het wachten was voor de honderden dorpsgenoten en badgasten echter niet erg. De muziek speelde enige pittige marsen en tegen half negen kwamen voor posten de komst van de stoet melden. Druk wuivend en luid zingend toerde het gezelschap nog een keer door het dorp en terwijl de muziek speelde werd de kostbare lading uit geladen en in de zaal van het hotel neer gezet. Onder het genot van een goede sigaar, koffie en gebak kon er nog even nagekaart worden. Burgemeester Correljé bedankte alle mede werkers en in het bijzonder al degenen, die zo gul op de lijsten getekend hadden. Hij wees er vervolgens op, dat er in de gemeente praktisch geen oude mensen voor kwamen, wel bejaarden. Hij schreef dit toe aan het bijzonder gezonde Callantsoger kli maat Namens de reisgenoten sprak Dirk Mooij. Hij sprak van een natte, maar mooie dag, over lekker veel gegeten en gedronken en over een „tikkertje". De heer Kalf declameerde over een gebroken schaats en vond het fijn dat zuster Boender- maker weer van de partij was geweest. Er tussen door speelde de muziek een vrolijke mars en dus werd de stemming bij de aan wezigen prima. Tenslotte vond de burgemeester het bedtijd worden en maakte met de volgende woorden een einde aan deze dag „Tot volgend jaar en dan allemaal weer mee." POSTKANTOOR Dit kantoor is geopend van 9—10, van 2.303.30 en van 5.30—6.30 uur. Op Zaterdag van 10—13 uur. DE DOUCHE De douche-inrichting is voor het publiek geopend op Vrijdag van 48 uur en op Zaterdag van 39 uur. BIBLIOTHEEK Geopend op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Ingang aan de achterzijde van de O.L. school. Leesgeld 15 cent per deel. Theater ROYAL te Schagen brengt U deze week „LILI" Mare een goochelaar bij een rondtrekkende kermistroep in Frankrijk, is het voorwerp van aanbidding van de dakloze Lili. Mare bezorgt haar een betrekking als serveuse op de kermis. Als zij wegens haar ongeschikt heid ontslagen wordt is zij wanhopig en besluit zelfmoord te plegen. Zij wordt daarin verhinderd door Paul, de exploitant van de poppenkast, die via zijn poppen tot haar spreekt en haar van het voornemen afbrengt. Paul's poppen, Peenhaar, Marguerits, Raynardo en Golo beginnen een geanimeerd gesprek met haar. Het publiek blijft staan, menende dat dit bij het poppenkastnummer hoort en is opgetogen. Paul en zijn assistent Jacquot besluiten nu Lili aan te nemen en haar deel van de show te maken. Lili is echler hopeloos verliefd geworden op Mare, die getrouwd blijkt te zijn met zijn assistente Rosalie. Lili is daar door zeer geschokt, tot grote woede van Paul, die bitter jaloers is op haar liefde voor de goochelaar. In zijn woede geeft hij haar een oorvijg en Lili pakt haar koffer en wil de kermis verlaten. Intussen krijgt Paul een aanbod van 2 ver tegenwoordigers der Folies Bergere, om daar met zijn poppenshow op te treden. Een der directeuren herkent Paul als de eens beroemde danser Paul Berthalet. Het blijkt dan dat Paul, gewond in de oor log niet meer kon dansen en zich totaal verbitterd in het poppenspel had bekwaamd. Als Lili de kermis achter zich gelaten heeft en eenzaam langs de landwegen zwerft, krijgt zij een wonderlijke droom, waarin zij voor het eerst Paul begint te begrijpen. Zij begrijpt zijn norsheden en verbittering en voelt dat haar plaats aan zijn zijde is

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 4