j AGENDA Dat u/as „snert" Het tonknuppelen HET GING WEER NIET DOOR Langs de straat Wlat staat ons te u/achten Qeslaagd Een verbetering. Benoemd. KERKDIENSTEN BAZAR E. H. B. O.-dienstrooster Dit werd veroorzaakt doordat er nog veel beweging in het schip zat. Inmiddels werd de storm minder en de overige 16 man van de bemanning besloten op het schip te blijven. Daar stonden dan 12 doornatte Noren in de Callantsoger duinen en voor hen moest er onderdak en droge kleren gezocht worden. Aan beide kon worden voldaan en omdat wij ook zonder Burgemeester zaten, moest de toenmalige oudste wethouder als loco burgemeester beslissingen nemen, welke niet dagelijks in zijn loopbaan voorkwamen. Dit is dan het verhaal van de stranding van de „Sirenes" welk schip U hiervoor ziet afgebeeld. In de namiddag van de stranding begon het weer op te klaren. De daarop volgende dagen werd het bijzonder mooi weer en dagelijks kwamen er honderden nieuwsgierigen het schip bekijken. Men kon er met laag water vlak bijkomen en had geen laarzen nodig om aan boord te komen. De kermis die zich aanvankelijk zo slecht liet aanzien werd zelfs met één dag verlengd. Veel was er overigens aan deze stranding niet te verdienen. Het schip voer in ballast. De firma Wijsmuller begon met enkele sleepboten te trachten het schip los te krijgen en elk hoogtij water beleefden de Callantsogers de sensatie dat drie machtige zeeslepers alle paardekrachten bijzetten om het van het strand los te maken. Na vele verwoede pogingen gelukte dit in de morgenuren van Dinsdag de 22 September d.a.v. te half negen. Na een verblijf van 14 dagen en één uur verliet dit schip met enkele stoten op de stoomfluit zijn onvrijwillige ligplaats en werd in één der Amsterdamse dokken hersteld om de onderbroken reis voort te zetten. Voor Donderdag 22 Juli was er een grote openluchtvoorstelling aangekondigd of indien bij slecht weer in zaal De Vries. Natuurlijk was het slecht weer en 's middags was er al een groot matinée. We zullen hierover niet veel woorden in onze krant verknoeien want dan vervallen wij in het zelfde waar dit gezelschap in verviel. Het was een waar fiasco en kunnen wij niet anders zeggen dan het was „snert" en dan in de slechte betekenis van het woord want „snert" kan soms nog lekker zijn. Dit Fiprosa's theater-bureau heeft ons zeer teleurgesteld. De kinderen kwamen al niet enthousiast thuis en 's avonds verlieten 50°/0 van de aanwezigen reeds met de pauze de zaal. Commentaar verder overbodig. Zaterdagavond j.1. was het toch nog mogelijk om eens wat in de openlucht uit te voeren. Voor het eerst werd hier het aloude kat knuppelen gehouden. Te 7 uur waren er vele deelnemers en gasten geschaard om de twee palen en het tonnetje aan het touw. Onder geweldige enthousiasme werden de knuppels naar het vaatje geslingerd en menig applausje klonk wanneer er een hoepel of een „kat" werd afgegooid. Prettig deed het aan dat onze gasten niet achter bleven en er een „lamme arm' voor over hadden. Ondanks het gure weer (het was helemaal droog) bleef men met vuur en belangstelling het levendige spel volgen. Groot applaus laaide op toen de oude Teun een kat mepte. Ja de oudjes doen het nog best. Jonge Teun jullie hebben eer van je werk gehad. Op Zaterdag 7 Augustus gaan we het spel herhalen en wij geloven wel dat de belang stelling geen haartje minder zal zijn. We rekenen weer op jullie katknuppelaar. Tot dan „Beestachtig weer" was oorzaak dat Zondag middag het koppensnellen niet door ging. We zullen het maar weer te goed houden. „Als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalen. Als iemand een overtreding begaat dan krijgt hij (proces) verbalen." Deze variant zou van toepassing kunnen zijn op Kees die met zijn rode bestelauto met de ouden van dagen tocht, niet direct een verre reis maakte, maar dan toch wel iets te maken kreeg met Hermandad. Kees reed, om in de termen van de Tour de France te blijven, als „bezemwagen" achter de kleine caravaan bestaande uit 2 autobussen en eén paar luxe auto's. Alles ging goed, gezellig babbelend met zijn mede passagier, eigenlijk ook een bekende langs de weg, in zijn dagelijks leven eerbaar kruidenier te Groote Keeten, reed Kees zijn kilometers langs drukke en minder drukke verkeerswegen. En als men uitgaat dan is het van de tien keer wel negen keer dat men ons onvolprezen Mokum aandoet. Ook deze keer. Amsterdam is geen Callantsoog en om het moderne verkeer in goede banen te leiden vindt men er hier en daar een verkeersagent, of wel de befaamde verkeers lichten, met daarbij tevens een agent, die niet zo opvallend doet maar toch altijd als een addertje onder het (verkeers)gras kruipt. Nu wisten wij niet dat Kees kleurenblind is, want dat is voor zijn vak beslist een groot beletsel. Veronderstel dat je rose niet van groen kunt onderscheiden b.v. een geel (verkeers)licht niet van groen (verkeers)licht kan onderscheiden. Kees dat is toch niet waar Maar als wij dan zo je rijders-capaciteiten eens in Mokum bekijken beginnen we er toch aan te twijfelen. Want wat deed Kees? Bij het alom bekende Centraal station moeten zich verkeerslichten bevinden en onze karavaan passeerde ook dat punt. Bepaald zijn gedachten thuis bij zijn vrouwtje of zijn zaak hebbende, hobbelde Kees rustig door toen het gele waarschuwings- licht zijn aandacht moest hebben maar on gestoord of hij hier op de Abbestederweg reed, negeerde Kees dit licht en daarbij de de met wilde gebaren naderbij komende diender, waaraan Kees helemaal maling had. Kees moest en zou naar huis, kost wat kost. Of het wat kost moet nog uitkomen, want de diender was natuurlijk in het bezit van een boekje en een potloodje en dat werd volgens ooggetuigen voor de dag gehaald. Kees heeft zijn eigen voorgenomen, dat hij zijn letter en nummer voortaan niet meer achter op zijn wagen aanbrengt. De diender kwam toch te weten dat het weerwas. Indien het nu eindelijk eens beter weer gaat worden zullen er in de komende weken nog enkele volksspelen worden gehouden. Dit zal nader per omroeper of schriftelijk aan de bekende adressen bekend worden gemaakt. In ons vorig nummer konden wij melding maken dat enige onzer jeugdiger plaatsgenoten bevorderd waren naar hogere klassen, nu kunnen wij nog met genoegen mededelen dat Jan Mooi het diploma A, Mulo heeft behaald. Van harte gefeliciteerd Jan en nu maar de weg verder gaan naar het zoeken van een goede bestaanszekerheid. Veel geluk toegewenst. Het postkantoor zal gedurende het badseizoen geopend zijn op de volgende uren van 9-12; 14.30-15.30 en| 17.30-18.30. Op Zaterdagen van 9—13 uur. De heer D. de Vries te Schiermonnikoog is m.i.v. 1 Augustus 1954 benoemd als 2de ambtenaar ter secretaris in onze gemeente. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 1 Aug. v.m. 10 uur, Ds. J. J. H. Pop n.m. 7.30 uur, Ds. H. J. Trommel Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. De Kerkeraad heeft gemeend aan een verzoek van vele onzer gasten te moeten voldoen om Zondags twee kerkdiensten te houden. Opgemerkt wordt dat de kerkklok E/2 uur en een kwartier voor de dienst luidt. KERKNIEUWS Onze organiste gaat de maand Aug, met vacantie. Wie van onze gasten helpt ons het orgel te bespelen Wilt U zich dan S.v.p. even melden bij Ds. J. J. H. Pop, Zeeweg 51. KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur, 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's avonds om 7 uur lof. In. de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur, Zaterdag biechtgelegenheid van 4—'5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 1 Aug. v.m. 10 uur Ds. Jac. Plug n.m. 7 uur, Ds. H. P. Rutgers Zondag 8 Aug. v.m. 10 uur Ds. Jac. Plug n.m. 7 uur, Ds. Jac. Plug Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Callantsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 voor strandfeesten zoals deze voorlopig is vastgesteld, Zondag 1 Augustus Groot strandfeest te Callantsoog S Zondag 8 Augustus Strandfeesten te Callantsoog en Groote Keeten Dinsdag 10 Augustus - Lampionoptocht te Callantsoog 4* Vrijdag 13 Augustus S Lampionoptocht te Groote Keeten 4 4* Dinsdag 24 Augustus S Lampionoptocht te Callantsoog 4 J De Bazar van de Ned. Herv. Vrouwenclub zal gehouden worden op a.s. Dinsdag en Woensdag in de werkplaats van de firma Vos Zn„ Dorpsplein. Geopend van 26 uur en van 7.3010 uur ZONDAG 1 AUG. 10—14 uur 14—18 uur A. Laan 2 Janny Bakker 2 G. Burger 2 W. van Weert 2 Gerrie Zeeman 2 Atie Eriks 2

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2