Schatgraven Bazar Nieuu/s van de Qroote Keeten Denkt om de gele biljetjes Foto H. ROTGANS Ondanks het feit dat het helemaal geen strandweer tijdens het afgelopen weekend was, trok deze wedstrijd veel publiek en veel deelnemers. Totaal 102 personen, waar onder twee Duitsers en een Belg aan dit spel deelnamen. Prijswinnaars tot 12 jaar: 1 Jaap Vogel, Den Andel (Groningen) 2 Tiny van der Ham, Groote Keeten 3 Marijke Frank, Amsterdam 4 Hanny Haaksman, Hilversum 5 Enny Gravendaal, Utrecht 6 Coenraad Gaul, Dusseldorf 7 Ria Stam, Groote Keeten 8 Kees Gravendaal, Utrecht 9 Tineke de Boer, Amsterdam 10 Marijke Leideritz, Amsterdam Boven de 12 jaar 1 Arie de Graaf, f 10, Groote Keeten 2 Jaap Hollander f 7,50, Groote Keeten 3 H. Schouten f 5,Groote Keeten De Callantsogers hadden al enige weken in de gaten, dat er in de werkplaats van de firma Vos iets bizonders gebeurde. De vloer werd schoongemaakt, de muren gewit en zelfs de zolder kreeg een beurt. Hoofd schuddend werd er gemompeld „Dat wordt toch niets". Maar dat niets viel best mee. Toen de voorzitster van de Ned. Herv. Vrouwenclub haar openingsrede uitsprak zag het geheel er keurig uit. De fam. Kruit, Mevr. Kooij, Kees van Eek en nog vele anderen hadden eer van hun harde werken. Ook dominee Pop sprak enkele woorden. Hij voelde in het algemeen niet veel voor een bazar, maar wilde haar in dit geval als een noodzakelijk hulpmiddel aanvaarden. Hij hoopte, dat er velen aan „koopziekte" zouden lijden. Nu wat dit laatste betreft, kunnen de organisatoren tevreden zijn. Vooral beide avonden was het stampvol. Het kerkgebouw zal dit jaar wel weer een goede beurt krijgen. DE DOUCHE De douche-inrichting is voor het publiek geopend op Vrijdag van 48 uur en op Zaterdag van 39 uur. Onder leiding van het actieve feestcommissie lid Jo Beun werden er j.1. Woensdagavond wedstrijden in het hard fietsen gehouden. Nou ja, hard fietsen was wat overdreven, want de fietsen waren van een speciale ver traging voorzien. De dertig deelnemers reden twee aan twee hun baantjes. Het in vacantiestemming verkerende publiek, het was prachtig strandweer geweest, be jubelde de fietsers en dit werkte als een rode lap op een stier, Enkelen gingen daardoor zo hard trappen, dat de ketting er af liep, anderen reden de baan uit en ramden de toeschouwers en nog anderen reden elkaar in de wielen. Enfin, het was een leuke boel op het keurige kampeerterrein van de heer Kruisveld. Tussen het groen verscholen ontdekten we daar 11 kampeerhuisjes. Elk woninkje was voorzien van water, electra en had zijn eigen W.C. We konden ons best indenken dat de mensen het daar naar hun zin hadden. Vandaar dat ze allen in zo n goede stemming verkeerden en er zo gul om de diverse capriolen op de fietsen gelachen werd. Zo zagen we Sientje de Wilde aan Harm de Jong een lesje geven, terwijl de jeugdige Jacob Bakker ook aan diverse ouderen zijn achtersportbord liet zien. De „prof" Jan van Scheijen versloeg iedereen en legde beslag op de eerste prijs. Jacob Bakker werd goede tweede en Dick Hennepman en Corry Hoep werden derde en vierde. Groenteman Langeveld zorgde nog voor een verrassing en stelde fruit voor de winnaars beschikbaar, een gebaar dat zeer op prijs werd gesteld. In donker reden daarna om de grote Wout Roos prijs de jongste en de oudste deelnemer een rondje. Eddy Haaksma versloeg in twee ritten de heer Hennepman uit Hilversum en daarna klom de organisator van dit feest op een tafel en reikte de prijzen uit. Bij Uw winkelier liggen gele biljetjes. Wilt U een prijs winnen, vult U ze dan in. Het aantal overnachtingen vorig jaar bedroeg 58.670. Raadt U nu eens het aantal over nachtingen in het jaar 1954. Ingevulde briefjes in de bus bij de Heer Koelemeij deponeren. NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 15 Aug. v.m. 10 uur. Ds. J. J. H. Pop n.m. 7.30 uur, Ds. J. Papineau Salm v. Collemsgate KATHOLIEKE KERK TE 't ZAND ZONDAGS H. H. Missen te 7 uur. 8.30 uur (Hoogmis) en 10.30 uur. 's avonds om 7 uur lof. In de week zijn de H. H. Missen te 7 en 8 uur, Zaterdag biechtgelegenheid van 4—5 en van 6—8 uur. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Corn. Bokstraat 1 Zondag 15 Aug. v.m. 10 uur Ds. Jac. Plug n.m. 7 uur, Ds. Jac. Plug Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog Vertrek Naco bus uit 't Zand 9.10 via Groote Keeten, Callantsoog 9.25 naar Schagen. Vertrek uit Schagen 11.35 ^an Je guller vertelt De stranding van de „Hospodar" Sinterklaasmiddag 1881. Die middag waren we flink baldadig geweest. Zo erg zelfs, dat de veldwachter ons oppikte en ons naar het raadhuis wilde brengen. We zagen onszelf al in het cachot zitten, waar het wemelde van de muizen en waar je niks anders kreeg dan een korst brood en een kroes water. O. wat vonden we het dubbel fijn te horen roepen: „Driemast-schoener op strand bij de Keeten!" De veldwachter liet ons los, want hij had nu gewichtiger werK te doen en wij renden wat wij konden. De reddingboot voer uit, maar kon door de sterke stroom niet bij het schip komen. We waren op onze vaders, die in de redding boot zaten, wat trots. Jammer dat die redding nu niet lukte. De schoener had het zwaar in de woeste branding en de mensen zag je hoog in het want zitten, ,,'k Zat toch nog liever in het cachot dan in het want," dacht Kees hardop. Er werd een vuurpijltoestel aangesleept. Tot overmaat van ramp sprong bij het eerste schot de loop van het apparaat uit elkaar. We klampten onze vaders aan en vroegen wat er nu gebeuren ging. „Wachten tot morgenochtend bij daglicht", was het ant woord. Nou de volgende dag waren we er al vroeg bij en zagen juist de reddingboot uitvaren. De zee was nu niet meer zo ruw en de redding was dan ook mogelijk. Het was bekend geworden, dat het een Engels schip was. Toen dan ook de boot met de geredden naar de wal kwam, stond het daar zwart van de mensen. Duidelijk had men gezien, dat er drie vrouwen en een paar kinderen onder de schipbreukelingen waren. Jan van de Toren stond helemaal vooraan, bar nieuwsgierig om te weten hoe die Engelse vrouwen er wel uit zouden zien. De boot naderde meer en meer de kust en Jans ogen werden steeds groter en tenslotte riep hij uit: „Die vrouwe hebbe ok rokke anl En dat kind ken ok al Engels."

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 2