Lezers schreven ons: Kruiu/agen-race te Qroote Keeten Foto H. ROTGANS Op mooie Zondagmiddagen treft U vaak zo'n groepje oude Callantsogers boven op de strandtrap aan. Ook zij genieten dan van strand en zee. Het einde van het seizoen op het kampeer terrein van Jan Schager is al weer bijna in zicht. Met het aflopen van dit seizoen eindigen ook de werkzaamheden van Jan Schager als beheerder van zijn eigen kampeerterrein. Het bedrijf heb ik zien groeien van niets tot dat wat het op het 't ogenblik is een kampeerterrein voor plm. 50 huisjes met een behoorlijk geselecteerd publiek. Jan Schager is de man, die, met zijn tactvol optreden en met de jaren gegroeide ervaring het kampeerterrein gemaakt heeft tot wat het nu is. Hij heeft het een goede naam gegeven en hij kan mede aangewezen worden tot diegenen die bijdragen om van Callantsoog een welvarende badplaats te maken en zo doende het levenspeil van de bevolking te verhogen. Hier is dan ook zeker een eresaluut voor Jan Schager op zijn plaats. Wat het nieuwe kampeerterrein betreft, ten opzichte daarvan wordt door betrokkenen een gereserveerde houding aangenomen met als reden het bekende Hollandse spreekwoord: „De kat eerst uit de boom kijken". Het is een teleurstelling voor de vaste kampeerders dat het terrein van Jan Schager verlaten moet worden. Het Gemeentebestuur neemt nu het heft in handen, wat mogelijke beloften inhoudtlaten we hopen dat het er evenzo in slaagt aan de wensen van de kampeerders te voldoen. HALMA Nu al weer het laatste nummer van de Badbode? Hoe kort lijkt het nog geleden, dat wij het eerste nummer thuis gestuurd kregen. Het verschijnen van de laatste Badbode wil tevens zeggen, dat officieël het zomer-seizoen wordt afgesloten. Misschien is het beter dit jaar te spreken van het Winterse-zomer-seizoen. Een klein jaar zijn wij nu weer van het dorpsnieuws verstoken, tenzij de redactie mocht besluiten ons met de Kerstdagen weer te verrassen met de Winter-Badbode'. Het was een goede gedachte, om het vorige jaar, zo midden in de winter, dit nummer te doen verschijnen Bij het doorlezen van deze „Winter-Badbode" kwamen de nodige herinneringen weer boven. Bovendien heeft men het gevoel dat de band tussen Callantsoog en de gasten niet is ver broken. Vooral het stukje „Callantsoog doet géén winterslaap" gaf een goed beeld, hoe het dorpsleven in de lange wintermaanden verloopt. Voor ons stadsmensen is het moeilijk daar een juiste voorstelling van te maken. En herinnert zo'n „Winter-Badbode" ons er niet aan, dat na het sombere jaargetijde de lente en zomer ons weer te wachten staan? P. Grabowsky, Amsterdam Als lid van Callantsoogs weldenkende burgerij kreeg ondergetekende nevenstaand stukje, dat was ingezonden als reactie op een „bittere pil" van de heer Gal, onder z'n neus ge schoven met het verzoek het van een kort commentaar te voorzien. Welnu, kort kan het zijn. Want iedere kust bewoner en iedere vaste badgast is er wel van doordrongen dat de zee veel gevaarlijker is dan het voor een buitenstaander lijkt. En voor hen, die menen niet te kunnen verdrinken omdat ze zo zeker zijn van zich zelf helpt toch alleen maar de reddingslijn. En geen waarschuwingen. De suggestie van de lijn met kurken is niet nieuw. En dat dit middel niet is toegepast komt om dat het op plaatsen waar de om standigheden nog gunstiger waren als in Callantsoog zijn ondeugdelijkheid heeft be wezen. Denkt U alleen maar aan de verschillen in waterstand die steeds in één etmaal optreden door eb en vloed. En dan nog de verschillen, door weersomstandigheden veroorzaakt. En weet U wel dat het bij de pieren vaak nog gevaarlijker is dan ver in zee Daar zou dan een hekje geplaats moeten worden nietwaar Neen laten wij niet proberen de zee te bedwingen. Leer de zee begrijpen en U zult voorzichtig zijn. CALLANTSOGER Bij het verschijnen van no 10 van onze „Badbode" zouden we ook graag een klein stukje willen schrijven. Met veel ambitie hebben we steeds deze krant verzorgd. Voor de heer en mevr. Lastdrager hebben we alle waardering. Bijna niemand beter als wij, weten wat voor werk er aan is, om steeds maar weer te zorgen voor copie, doch dit lijkt voor het echtpaar Lastdrager wel de minste moeilijkheden op te leveren. Ook voor het corrigeren was altijd direct tijd en gelegenheid. Het moet mij van het hart dat Callantsoog zich gelukkig kan prijzen met de redacteur en diens echtgenote. De heer Lastdrager gunt zich bijna geen vacantie en wanneer hij dan nog gaat, zorgt hij, dat er zoveel copie voorradig is, zodat wij de eerste week genoeg hebben. De tweede week zorgt de heer Koelemeij voor copie en we mogen zeggen dat hij hierin ook schitterend is geslaagd. Het is tenslotte geen kleinigheid om 3 pagina's copie bij elkander te schrijven. Ja voor één keer gaat dat, maar het komt steeds terug en een week is bizonder kort- Wij zouden willen besluiten met onze hartelijk dank te brengen voor de prettige samenwerking en hopen dat dit zo blijven mag. Tot de „Winterbode" zullen we maar zeggen, want dit zal ook iets geweldigs worden. v. L. Heelhuids aan het Callantsoger zeefestijn ontkomen kreeg ik als dessert nog een bittere pil te slikken. En, mijnheer Gal, ik kan U verzekeren dat Uw „bittere pillen" probatum werken. Hoewel ik waarschijnlijk één der door U bedoelde diepwater-maniakken ben, ben ik n.1. tot de conclusie gekomen dat hier dra conisch moet worden ingegrepen. Art. 461 W. v. S„ in Callantsoog niet on bekend, biedt de mogelijkheid van een radicale oplossing. Hoe lijkt U een serie bordjes langs de zee met „Verboden toegang, behalve voor pootjesbaders." Dit was mijn eerste impuls. Bij nader inzien denk ik echter, dat er halsstarrige zeelief hebbers zijn, die met deze „Korridor" tussen duin en Noordzee niet zijn ingenomen. Terwille van deze onverbetelijke individuen en tevens voor de gemoedsrust van de weldenkende burgerij en vreemdelingen in Callantsoog, daarom nog het volgende Voor geoefende zwemmers is er geen groter genot dan het zwemmen in diep water achter de branding en wel liefst bij enigszins ruw weer. Wie zeker van zichzelf is verdrinkt niet door de krachtige golfslag. Er bestaat echter een ander risico, n.1. door de soms onberekenbare zeewaartse stromingen Dit risico lijkt mij te Callantsoog op een voudige wijze te ondervangen, n.1. door het aanbrengen van een lijn voorzien van kurken drijvers tussen de uiteinden van twee hoofden, b.v. bij het strandpaviljoen. Een behoorlijke zwemmer loopt dan geen gevaar in zee meegenomen te worden, terwijl hij zo nodig vanaf deze lijn vrij gemakkelijk naar het strand kan worden teruggehaald. Wat denkt de V.V.V. van deze weinig kostbare veiligheidsmaatregel EEN EX-BADGAST Op Woensdag 11 Augustus hadden wij het genoegen om het Kerkconcert bij te wonen. Het was jammer dat de kerk niet geheel gevuld was. Volgens mijn mening is er te weinig ruchtbaarheid aan gegeven. Waarom geen mededeling opgehangen bij de winkeliers in dorp en Groote Keeten Velen hebben nu een prachtige avond gemist. De beide corpsen die gezamenlijk optraden onder leiding van de Heer J. S. den Das brachten enkele nummers prachtig ten gehore en wel in het bijzonder de „Partita Piccola" van Boedijn en de beide stukken van no. 9 „Judex" en „Andante in G" van Batiste. De Zangvereniging o.l.v. de Heer Bruin bracht enkele nummers ten gehore, die zeer zeker in de smaak zijn gevallen. Waarschijnlijk was men wat onwennig om zo dicht op het publiek te staan, in ieder geval waren de eerste nummers niet de beste, dit neemt niet weg dat ik grote bewondering heb dat men een moeilijk stuk als „Panis Agelicus" van Cesar Franck aandurft met een koor van 17 leden. Het bekende „Slavenkoor" van Verdi zong men uitstekend. Tijdens de pauze werden gezamenlijk enkele Gezangen gezongen. Hierbij deed de Heer Van Eek de suggestie om de volgende zomer enkele samenzang- avonden te beleggen. In andere badplaatsen hebben deze avonden veel succes. Tegen 10 uur gingen we allen zeer voldaan naar huis. Hulde aan diegene die deze avond hebben georganiseerd en dank aan de mede werkers met hun directeuren Tot slot één verzoek, wanneer U het volgend jaar weer een dergelijk concert geeft, doe het dan in de eerste helft van Augustus, wij zijn n.1. van plan om dan onze vacantie weer in Callantsoog door te brengen. S. Hollander, Groningen le pr. de heer Th. Schilder en mej. A. Schilder 2e mej. T. Langelaar en mej. N. Heilker 3e dé hr. K. Beun en mej. Ellie Karreman 4e de heer T. de Graaf en mevr. de Graaf

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 8