Ten afscheid Toverbal 1 V. V.V/.-avond Joop Theunisz bracht iets goeds. Het Zw/aneu/ater voor publiek toegankelijk Er u/erd u/eer gelachen FILM Getij tafel voor Callantsoog ft De laatste BADBODE No. 10 21 Aug. 1954 Tweede blad Nu we voor dit seizoen weer een laatste stukje gaan opmaken voor de Badbode, hebben we pas lekker zomerweer, waarnaar wij gedurende vrijwel het gehele seizoen zo hebben verlangd. Het weer is de koop man wordt er altijd gezegd en dat is ook inderdaad zo. Wij zullen hierover maar niet verder uitwijden want het „weer" is steeds het onderwerp van het gesprek geweest. Toch hebben onze gasten zich er behoorlijk doorheen geslagen. Een gelukkig verschijnsel was, dat het overal, ook buiten ons land allerminst gunstig weer is geweest. Dat was voor ons altijd nog weer een doekje voor het bloeden. Ook de V.V.V. was gehandicapt en heeft niet dat uit kunnen voeren wat zij van plan was. In de voortijd moesten zelf excursies naar Het Zwanenwater worden afgelast. Ook de volksspelen en enkele strandfeesten zijn niet tot hun recht gekomen. In ieder geval zullen we maar hopen later beter. Nog enkele dagen resten ons en een ieder, die hier rust en verstrooiing heeft gezocht en naar wij hopen ook heeft gevonden, is weer naar zijn haardstede terug gekeerd, wij kunnen hier de balans weer opmaken. Wij hebben weer veel tevreden gasten ontmoet, die alweer plannen maakten voor volgend jaar. Elders in onze Badbode zult U lezen wat voor attractie Callantsoog volgend jaar meer biedt en we zijn blij dat we straks onze gasten deze unieke gelegenheid kunnen bieden. Het is aan geen twijfel onderhevig, of de trek naar hier zal daardoor groter worden. Vanaf deze plaats onze welgemeende dank aan de directie van Het Zwanenwater en aan de heer Van Honschooten voor voor hun medewerking in deze verleend. Ook is onze hoop gevestigd dat het niet voor één seizoen zal zijn. Gaarne zouden wij onze gasten er op willen wijzen om indien het enigzins mogelijk is, voor 15 Juli te komen. Dan pas kunt U rustig genieten van hetgeen Callantsoog U biedt. Ook dit jaar moesten wij weer velen teleurstellen daar zij in de drukste periode hier niet konden slagen. Voort willen wij dank brengen aan hen, die hun ver trouwen dit jaar weer in ons hadden gesteld en ook de verhuurders dank voor de zorg, die zij hebben be steed om het onze gasten hier naar de zin te maken. Er gaat een goede roep van Callantsoog uit naar buiten, laten wij het zo houden. Straks in de Winter-Badbode hoort U wel weer het een en ander van ons en dan maar weer tot volgend jaar. De secretaris R. KOELEMEIJ Dorpsplein 34, Tel. 02248-245 Bij het schrijven van dit stukje dat het laatste van dit seizoen zal zijn, bevangt ons een gevoel van weemoed. Afscheid nemen valt meestal zwaar. De tijd nadert dat we Callantsoog en daarmee de zomer vaarwel moeten gaan zeggen. Dat afscheid nemen van de zomer zal wel meevallen, want die hebben wij helemaal niet gezien dit jaar. Maar Callantsoog weer te moeten verwis selen met onze-eigen woonstee is een telken- jare terugkerende akeligheid. Want hoe zullen we het 't volgend jaar terugvinden Wij hebben altijd het idéé dat na ons vertrek de Callantsogers in hun winterslaap gaan. We zien ze in gedachten liggen snurken de hele lange winter. En we zien de zaken mensen van Callantsoog, die naarmate het seizoen vorderde steeds, magerder werden, weer dikker worden, tot ze het gewicht be reikt hebben waarmee we elk voorjaar ge wend zijn ze weer te zien. Maar als je dan in het voorjaar weerkomt in Callantsoog, dan zie je steeds weer tot je schrik, dat het een ander Callantsoog is, dat je terugvindt. Dat er niet geslapen is, maar gesloopt, gebouwd, gegraven en ge plant. Dan moet je eerst weer wennen aan dat alles wat Callantsoog vreemd voor je maakt. Wij hopen dat, trots alles, Callantsoog zal mogen blijven zoals wij het zo graag zien. Hartelijk, gastvrij en rustig. Zoals altijd tot zover, Meneer Gal uit X. E. H. B. O.-dienstrooster ZONDAG 22 AUG. 10—14 uur 14—18 uur G. de Vries N. de Vries-Johannes Tiny Schilder Janny Doedens C. G. Kruit J. Tromp ZONDAG 29 AUGUSTUS 10—14 uur 14—18 uur T. G. Oskam Mevr. Pancras Geertje Mooij Joop Bleijendaal Jb. Buis W. van Weert Voor een uitverkochte zaal heeft Joop Theunisz zijn cabaretrevue „Lachen is gezond" gebracht. En hoe bracht hij haar Op buitengewoon vlotte en beschaafde wijze. Drie uur lang heeft men kunnen genietéb van zijn grappen, kunsten en muziek. Joop Theunisz, bruin verbrand en zo als het ware een levende reclame voor onze bad plaats, had al in de aanvang het publiek te pakken. Zijn liedjes en praatjes waren echt op Callantsoog afgestemd en het leek alsof er na deze mooie zomerse dag opnieuw wat frisheid van de zee! en duinen de zaal in A(V>/WV>A^WiAiWWWWWVWVWS^ De N.V. Maatschappij „Het Zwanen water" is voornemens het volgend jaar (bij wijze van proef voor één seizoen) het vermaarde natuurreservaat „Het Zwanenwater" ter bezichtiging voor het publiek open te stellen. Uiteraard zullen de bezoekers slechts onder ge leide van personeel van de N.V. kunnen worden toegelaten, terwijl men in het bezit moet zijn van een (dag)toegangs- kaart, die voor de prijs van fl 1,— per persoon verkrijgbaar zal worden ge steld. Voor de woning van de jacht opziener zal volgend jaar een bord worden geplaatst, waarop te lezen zal zijn, op welke dagen en uren het publiek toegang zal verkrijgen. Het ligt in de bedoeling de bezoeken mogelijk te maken van 1 April tot 1 Augustus, gedurende 3 dagen per week. Het is Dinsdagavond weer een pracht avond geworden. De zuurste zuurpruimer is ongetwijfeld met een lachend gezicht huiswaarts gekeerd. In het begin van de avond gingen de heren baldrijven, maar met een speciale bril op hun neus. Dit laatste was het nu juist. Er werd meer mis dan raak geschopt. Uiteindelijk werd de heer P. N. Ruys win naar, de heren Oskamp en Maas werden respectievelijk tweede en derde. Bij de dames werd er pop gezoend. Dit keer zelfs zeer vakkundig. 1 Corry Meilink - 2 Geertje Mooij 3 Ina van Berkum - 4 Lies Kwantes 5 Van Suilekom. Donderdag 26 Augustus a.s. zal in Hotel Ben de Vries een film vertoond worden over het reddingwezen. De entrée is f 0,75 en de gehele recette komt ten goede aan de Noord en Zuidhollandse Reddingmaatschappij. Denkt U ook nog even aan het scheepje op de strand- trap Alles wat U er in deponeert (liefst geld) komt ten goede aan het fonds, waaruit het reddingsmateriaal wordt gekocht. woei. Joop Theunisz als acrobaat, muzikale clown en buikspreker deden het gezegde „Neerlands veelzijdigst artist" werkelijk waar maken. Ook zijn pianst, Fred Polane, werkte bizonder hard mee om het gehele programma op hoog niveau te brengen. De voorzitter van de V.V.V., de heer Mooij, kon dan ook met een lachend ge zicht aan het einde van deze revue, niets anders doen, dan woorden van lof toèzwaaien aan het adres van de heer en mevr. Theunisz en Fred Polane. Het bal, o.l.v. de Sunny Side Boys, was hoe kan het ook anders na zo'n geslaagde avond, reuze gezellig. Pas laat, voor sommigen werd het zelfs heel laat, keerden Callants ogers en hun gasten huiswaarts. Hoog water Laag water Zondag 22 Aug. 12.50 7.10 Maandag 23 2.00 8.00 Dinsdag 24 tt 3.10 9.15 Woensdag 25 tt 4.40 11.00 Donderdag 26 6.00 12.00 Vrijdag 27 tt 6.30 12.40 Zaterdag 28 tt 7.00 1.30 Zondag 29 tt 8.00 2.10 Maandag 30 tt 8.30 2.45 Dinsdag 31 tt 9.00 3.20 Woensdag 1 Sept. 9.30 3.50 Donderdag 2 10.00 4.20 Vrijdag 3 tt 10.30 4.50 Zaterdag 4 tt 11.00 5.10 Voor U ligt weer no. 10 van de series Badbodes, seizoen 1954. Met plezier heeft de redactie voor Callantsogers en voor gasten deze krant in elkaar gezet. Het viel niet altijd mee, maar gunstige kritieken hebben ons steeds de nodige energie bezorgd om door te gaan. Veel dank zijn we verschuldigd aan de vele medewerkers, die hetzij artikeltjes schreven, hetzij abonné's wisten te winnen of op een andere wijze propa ganda voor onze krant maakten. Beste lezers tot een volgende keer.

Badbode voor Callantsoog | 1954 | | pagina 7