KERKDIENSTEN NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 17 Juli, v.m. 10 uur Ds. J. van Veen, Vlootpred. te Den Helder n.m. 7.30 uur Ds. H. J. Trommel In deze dienst zal Ds. J. H. Pop in een korte korte toespraak afscheid nemen van onze gemeente. De kerkeraad nodigt een ieder uit deze dienst bij te wonen om na afloop de Heer en Mevr. Pop de hand te drukken. Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Zijn er onder onze gasten die in het seizoen het orgel Zondags kunnen bespelen geeft U dan even op bij de Kerkeraad. Als U Zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog l'/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt geluidt. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 17 Juli, v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. Jac. Plug KATHOLIEKE KERK Zondags, H. Mis 8.30 uur Zaaltje O.L. School. Voor buitenlanders Grote drukte Brandw/eeru/edstrijden DINSDAG 19 JULI MAANDAG 8 AUGUSTUS Aanvang 7 uur. Op de Buurt Deelname per koppel Inschrijfgeld f 0,50 p. p. Ook voor dames Prijsuitreiking in hotel DE VRIES Wat fs de zomer tegenwoordig toch slecht Bevorderd Contact adres, K. UNK, Zeeweg 47, Callantsoog Buitenlandse gasten worden verzocht zich, voorzien van hun paspoort, even op de secre tarie te melden. Willen de Callantsogers hun. gasten ook hier op attent maken? OPENSTELLING DORPSBIBLIOTHEEK. gevestigd in de o.l. school. Van Maandag tot en met Vrijdag, 's avonds van 7 tot 8 uur. DE DOUCHE-INRICHTING is geopend op Vrijdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Ingang aan de voorzijde van de o.l. school. DE LICHTING van de brievenbus bij het kampeerterrein aan de Abbestederweg is steeds om 11 uur 's morgens. Voor de dienstregeling van de Naco, die bij verleden jaar vergeleken» sterk gewij zigd is, verwijzen we naar het publicatie kastje bij de secretaris van de V.V.V., Dorpsplein 34. AAN ONZE GASTEN Onze gasten abonné's worden beleefd ver zocht hun tijdelijk adres bij de admini stratie, secretariaat V.V.V. Dorpsplein 34, op te geven. Zij ontvangen de Badbode dan op hun vacantieverblijf. 'Het weerbericht voor het weekend luidde dit keer nu eens gunstig en zeer terecht schreef de melkboer op zijn publicatiebord „eindelijk". Het voorspelde zomerweer kwam ook wer kelijk en de Zondagmorgen was dan ook stralend. Al voor negenen kwamen de .eerste strandliefhebbers en om even voor elven was het parkeerterrein al te klein. Toen kwamen de auto's bij tientallen op de Buurt parkeren. Er kwamen er meer dan er ooit. te voren geweest waren. Tot aan slager Wit kwam het plein vol te staan, :maar ook onder de duinen en in Groote Keeten ston den tientallen auto's. Gelukkig zijn onze stranden onmetelijk groot, zodat de duizenden, hun aantal wordt op 4000 geschat, ruimte genoeg hadden om zich te vermaken. De strandexploitanten moesten, wat betreft hun tenten en kleedhokjes al spoedig „neen" verkopen. Op badman Jan Vos rustte de verdere dag de .verantwoorde lijke baan om de honderden baders jte waar schuwen voor het verraderlijke water. Met een harde oostenwind, zoals die in de mid dag kwam opsteken, blijft het altijd uitkijken. Het zandhopen maken werd wat betreft het aantal deelnemers geen succes. De hoogste en de stevigste was echter dik in orde. We zagen de Noltens, Tholens en Slobs samen een extra dijk aanleggen, terwijl Koelemeij- Bijpost. meer aan een gracht gedacht hadden. De Tholens met hun ervaring van 'jaren, werkten systematisch en zorgden er voor dat de vlag vlak aan de lijn kwam te staan. De veel te laat opgekomen vloed wenste echter geen rekening te houden met deze ervaring en zodoende werden, Els de Vries en Ankie Vos nummer drie, Theo Bijpost en Jan Koelemeij nummer twee en Frans Oskam, die alleen gewerkt had, werd eerste. Tegen achten was de laatste auto van de Buurt verdwenen en konden de Gebr. Bak ker, de parkeerterrein houders, tevreden huiswaarts keren. Een prachtige avond bracht daarna de Cal lantsogers en hun gasten nog „op de weg". Velen kwamen boven aap de strandtrap nog even afscheid nemen van deze dag. Maar zo tegen tienen werc^ het toch weer heel stil in het dorp. Twee koppels verschijnen steeds tegelijker tijd aan de start. Hier bevindt zich een brandweerhelm. Die moet opgezet worden. Op korte afstand hiervan hangt een brand weerjekker, die moet aangetrokken worden. Vervolgens moet men een riem omgorden en over een schutting van 1.50 mtr. klimmen. Bij het kruipen door een autoband mag men elkaar helpen. Nadat men over een plank gelopen heeft, komt men aan het eigen lijke doel. Voor ieder/ koppel liggen klaar twee brandslangen. Nu moet er door een trechter een emmer vol gespoten worden. Ir dit geschied, dan» valt deze vanzelf om. Boven de emmer bevindt zich echter een bal, deze mag er niet afgespoten worden. Het andere doel bestaat uit blokken, waarop het woord brandweer staat....Tussen deze letters staan blokken met een kruis. Deze moeten er tussen uit gespoten worden.... Gel/ukt dit, dan krijgt men een vergoeding van 25 seconden. Zijn beide doelen bewerkt, dan gaat men langs dezelfde weg terug, Wanneer de laatste van een koppel de finish heeft bereikt, wordt de tijd afgedrukt. Brandweerlieden zelf, zullen het één en ander om precies 7 uur demonstreren. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in hotel de Vries. De accordeonclub „De Golf brekers" zal haar medewerking verlenen. U kunt zich voor deze wedstrijden aanmel den bij hotel de Vries, de heer Jac. Vos en in de cantine van het kampeerterrein. Hoe vaak gebruiken we bovenstaande zin zelf niet en hoe vaak moeten we haar niet aanhoren. De ouderen onder ons vertellen er nog bij, dat het „vroeger" toch maar heel anders was! Toen had je in de winter echt winter en als het zomer was,dan was het ook inderdaad zomer. Een oude Callantscger drukte zich aldus'» uit: „Tegen woordig heb ik dag na dag m'n pet op en vroeger lag het ding soms wel weken op de kast". Vooral dat laatste argument is niet mals. Maar wat zei men nu zo'n 17 jaar geleden over het weer? Heel toevallig kreeg Uw redacteur een oude Badbode in zfjn handen. 23 Juli 1938 stond er in de kop. De redactie berustte toen bij de heerBrus- saard en in dat nummer had het toenmalige hoofd der school eep artikeltje geschreven dat ook al over het slechte weer. handelde.» We ontlenen er het volgende aan: Het weer in de eerste dagen van Juli 1938 was bar slecht, de mensen klaagden steen en been en voor onze badgasten was het nu niet juist „seizoen". 'tLeek wel herfst; uit 't binnenland bereikten me alarmkreten, die zo dringend waren,dat er al zelfs met een kachel gedreigd werd. Eigenaardig is dat de mensen dan dadelijk komen met deklacht „we hebben tegenwoordig geen zomer meer". Maar was 't vroeger dan anders? Te binnen schiet me,» het gedichtje van de Genestet, die volgens mensen,, die 't weten konden, ook al terecht1 klaagde: Maar onze Noorse Mei, helaas, Is arm aan zonnenschijn, Hij kan zo koud, hij kan zo guur Hij kan November zijn. Als de zomer er slecht afkomt, met de winter is 't niet beter! Men heeft tegenwoordig ook geen winters meer!!! Dienstig is het hierbij aan te halen de aan tekeningen van Jan Kluit, die bewaard zijn gebleven in het Brielse archief en waarin hij zegt: „Het staat mü nog zeer wel voor, dat de mens en voor den jare 1740 tegen elkander zeiden: het schijnt alsof ons klimaat veranderd is, men heeft geen koude winters of hete zomers als in de vorige jaren; ja, men heeft immers sedert het jaar 1729 geen winters gehad en nu is het zelfs alsof men in een gestadigen herfst leefde". Verder beschrijft hij dan de winter van het jaar 1740, die zo hevig was, dat men op de 11 de Mei nog niet meer dan twee voet in de grond kon» graven, dat alleen in de provincie Groningen 17000 stuks vee van honger stierven wegens het 1 ontbreken van nieuw voedsel. Waarmee ik maar wil zeggen, dat men niet behoeft te klagen, want dat de tijden nog niets veranderd zijn en, men zich bij slecht weer maar moet troosten, dat 't vroeger ook al zo was en dan z'n tijd zo aangenaam mogelijk moet gaan doorbrengen, b.v. met een boek uit de bibliotheek van Callants oog, waarvan men elders de nadere ge gevens vindt. T. KOERTS Op de U.L.O. school in Schagen werden de volgende leerlingen uit ons dorp bevorderd: Van de eerste naar de tweede klas: Thea Hoek, Annie Hoogschagen, Tinie Baken en H. de Jong. Van de tweede naar de derde klas: Kars Emmelkamp. Van de derde naar de vierde klas: Tinie Toornstra en Kees Vriesman. SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Gaat U, Uw vacantie in Callantsoog doorbrengen 1 Dan wilt U natuurlijk ook weten, wat er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de Badbode". Hierin vindt U alles wat U weten moet. Wilt U er van verzekerd zijn alle nummers op tijd en op het juiste adres te ontvangen Stort dan onverwijld f1,25 op onze giro no. 544513 ten name van de V.V.V. Callantsoog,

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2