KERKDIENSTEN Brandweeru/edstrijden Tocht Ouden m. da gen Leeuweriken NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 31 Juli, v.m. 10 uur Ds. H. J.Trommel n.m. 7.30 uur Ds. B. J. Meijer van Anna Paulowna Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Zijn er onder onze gasten die in het seizoen het orgel Zondags künnen bespelen geeft U dan even op bij de Kerkeraad. Als U Zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog l1/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt geluidt. GEREFORM, KERK, SCHAGEN Zondag 31 Juli, v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. A. Dragt van Nieuwer-Amstel 3e collecte voor Kerkautobus Contact adres, K. UNK, Zeeweg 47, Callantsoog KATHOLIEKE KERK Zondags, H. Mis 8.30 uur Zaal Hotel de Vries MAANDAG 8 AUGUSTUS Aanvang 7 uur. Op de Buurt Deelname per koppel Inschrijfgeld f 0,50 p. p. Ook voor dames Prijsuitreiking in hotel DE VRIES Twee koppels verschijnen steeds tegelijker tijd aan de start. Hier bevindt zich een brandweerhelm. Die moet opgezet worden. Op korte afstand hiervan hangt een brand weerjekker, die moet aangetrokken worden. Vervolgens moet men een riem omgorden en over een schutting van 1.50 mtr. klimmen. Bij het kruipen door een autoband mag men elkaar helpen. Nadat men over een plank gelopen heeft, komt men aan het eigen lijke doel. Voor ieder/ koppel liggen klaar twee brandslangen. Nu moet er door een trechter een emmer vol gespoten worden. Is dit geschied, dan valt deze vanzelf om. Boven de emmer bevindt zich echter een bal, deze mag er niet afgespoten worden. Het andere doel bestaat uit blokken, waarop het woord brandweer staat....Tussen deze letters staan blokken met een kruis. Deze moeten er tussen uit gespoten worden.... Gelukt dit, dan krijgt men een vergoeding van 25 seconden. Zijn beide doelen bewerkt, dan gaat men langs dezelfde weg terug. Wanneer de laatste van een koppel de finish heeft bereikt, wordt de tijd afgedrukt. Brandweerlieden zelf, zullen het één en ander om precies 7 uur demonstreren. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in hotel de Vries. De accordeonclub „De Golf brekers" zal haar medewerking verlenen. U kunt zich voor deze wedstrijden aanmel den bij hotel de Vries, de heer Jac. Vos en in de cantine van het kampeerterrein. Het was Woensdag 50 Juli in onze dorps gemeenschap 's avonds merkbaar, dat et- iets bijzonders ging gebeuren. Er waren veel mensen op de been en bij de muziektent maakte de plaatselijke vereniging zich op, om een nummertje weg te geven. Het liep bij achten en aanstonds waren de bejaarden uit onze gemeente weer te verwachten, voor de slotfase van de tocht die zij die dag had den gemaakt. Ons geduld werd even op de proef gesteld, doch omstreeks half negen kwam de auto van Dr. Verheul in zicht, een teken dat hierna de beide touringcars, de particuliere wagen van Kuiper uit Pet ten ,die nimmer ontbreekt, evenmin als de rode wagen van Kees van Eek, die steeds de rij sluit. Na een ererondje om het dorps plein werd onder vrolijke muziek de zaal van hotel de Vries betreden, waar als ge- gewoonlijk een kop koffie met de nodige zoetigheid werd gepresenteerd. Daar zaten ze dan en uit niets bleek, dat ze vermoeid waren. Er kwamen er zelfs heupwiegend binnen en als ik me niet vergis, maakte de oude visboer nog een driepas, hoe bestaat het. Burgemeester Correljé nam de voorzitters hamer ter hand, gaf een fikse klap op tafel en zeide dat hij als 't ware reken schap wilde afleggen tegenover hen die thuis gebleven waren en aan hen die hun bij- aragen hadden gegeven om deze tocht weer mogelijk te maken. De reis was, zoi zeide Burgemeester, begonnen om even voor 8 uur, men was via de Velserpont naar Hilie- gom gereden, waar in Hotel Treslong de koffie werd gebruikt. Het hoofddoel, Den Haag, werd omstreeks half één bereikt. Direct ging men de inwendige mens ver sterken met een goed diner bij Heek, waarna een bezoek werd gebracht aan Madurodam, Dit plekje is wel zeer aantrekkelijk, al dat miniatuurgedoe, dat tot in de perfectie is nagemaakt, trekt altijd weer veler belang stelling. Het bleek dat de oudjes hier ook genoten. Het weer gedroeg zich uitstekend en men was blij, dat er een briesje woei, anders had het nog wel even drukkend kunnen worden. Ook daar kwam een eind aan en de terug reis ging over Wassenaar en Noordwijk, waar nog even over de boulevard werd gereden en men de Noordzee nog even kon aanschouwen. Het Kopje van Bloemen- daal werd nog even meegepikt, waar men zo tussen de bedrijven door tot de ontstel lende ontdekking kwam, dat er één van de reizigers in een bus ontbrak, maar spoe dig was dit opgelost, want de betrokkene zat als verstekeling in de andere bus. Schoorl was de laatste pleisterplaats. Bij Timmerman kwamen nog even de be nen van de vloer, en toen naar huis. Thuis werd bij monde van Dirk Mooij na mens alle ouden van dagen hartelijk dank gezegd aan de commissie die de tocht ver zorgde. Dr. Verheul sprak namens de par ticuliere chauffeurs en hij sprak de hoop uit, dat hij het volgend jaar weer met de tocht mee zou mogen. Tussen de muzieknummers door gaf de heer Kalf nog een paar leuke voordrachten en „Opa's begravenis" en „Brug omhoog", kwa men nog rad van de tong. Kalf, leer alvast maar weer wat voor het volgend jaar. Tenslotte dankte Burgemeester allen die be langeloos deze tocht hebben meegemaakt, Dr. Verheul, die gelukkig geen medische hulp heeft moeten verlenen, Zr. Boender maker, die wel voor de verzorging hulp heeft geboden, doch geen verplegingshulp en D. Kuiper, die er zo'n beetje/ bijhoort, en ook nu weer zijn volle medewerking heeft verleend. U ziet wel, het was een prachtige dag. Laat het zo blijven. Plattelandsvrouwen bijeen Het blijkt, dat de dames van de afdeling van de Plattelandsvrouwen er niet genoeg van kunnen krijgen, om avondjes te orga niseren. Reeds is het seizoen aangebroken en nog was er een avond belegd, waarvoor was uitgenodigd Mej. P. Rezelman, die enigs voordrachten ten beste gaf en enkele stukken, declameerde. Het door haar gebodene werd zeer op prijs gesteld. Mevr. Baken- Zwaan gaf een overzicht van de gehouden controle van de financien van de vereniging en bleek, dat er iq kas was en moest zijn f. 135,15, waarvoor de penning- meesteresse dank werd gebracht voor haar accuraat beheer. Het was weer een gezellige avond en er werd besloten om in September a. s. met nieuwe moed te beginnen. De presidente, Mevr. Swaerts- Bellis was zeker de tolk van allen, toen zij aan het slot van de bijeenkomst Mej. Rezelman dank bracht voor de wijze waarop zij de verschil lende stukjes had voorgedragen. Een onzer meest geliefde zangvogels, die zijn zang reeds lang voor de andere vogels begint, is de leeuwerik. We kunnen deze vogel wel tot de eerste lenteboden rekenen, want bij een open winter kunnen we reeds in de eerste week van Februari van de leeuwerikenzang genieten. En die zang is niet zomaar een liedje; het is zo heerlijken jubelend, dat het met geen ander vogelge zang te vergelijken is. Hoog in de lucht, soms bijna uit het gezicht verdwenen, zingt de leeuwerik zijn juichend lied. Het mooist klinkt het gezang in het voorjaar, vooral in de broedtijd. Maar ook in de zomermaan den, tot diep in de herfst, laat deze vogel zich horen. Het uiterlijk van de leeuwerik is allerminst in overeenstemming met zijn schoon gezang. Wat zijn veren pakje betreft, is het maar een onbeduidend vogeltje; grijsachtig met donkere vlekjes op bovenzijde en borst en een lichte onderzijde. We kennen verschillende soorten leeuwe riken, die uiterlijk echter veel op elkaar lijken. De bekendste en in ons land meest voorkomende soort is de veldleeuwerik, die overal, zowel in weide- en bouwland als in heide en duinen Valt waar te nemen. De veldleeuwerik maakt zijn nestje op de grond of in heel lage struikjes. De, eitjes, drie tot vijf in getal, zijn bruin gewolkt en gestipt op een groengrijze ondergrond. Ook veel voorkomend, maar bijna uitsluitend in heide- en duinterrein, is de boomleeuwerik, die iets kleiner en slanker is dan de veld leeuwerik en duidelijk van deze soort te onderscheiden, door een afgerond kuifje en een brede lichte streep achter het oog. Ook het nest van deze vogel is op de grond te vinden en de eitjes zijn iets, lichter van kleur dan van de veldleeuwerik; rossig-grijs met roodachtige stipjes en vlekjes. De derde in ons land voorkomende soort is de kuifleeuwerik. Deze vogel is groter en plomper dan de beide vorige soorten en goed te herkennen door zijn puntig kuifje en kort donker staartje. De kuifleeuwerik ziet men veel. in de nabijheid van mensen, op straten en erven, waar hij bedrijvig heen en weer scharrelt op zoek naar zaadjes en larven. De zang van deze vogel is minder fraai dan bij de beide vorige soorten en wordt meestal zittend uitgevoerd. Alle leeuweriken behoren tot de kegelsna- veligen, die zowel insecten als zaden eten. De meeste veld- en boomleeuweriken trek ken in de herfst naar warmer streken, maar een groot aantal kuifleeuweriken overwin tert in ons land. A. S.deV. ■A/vVWWWWN^WWWVWVWWWM Gaat U, Uw vacantie in Callantsoog doorblinken Dan wilt U natuurlijk ook weten, wat er al zo in ons dorpje gebeurt. Gedurende het seizoen verschijnt de „Badbode". Hierin vindt U alles wat U weten moet. Wilt U er van verzekerd zijn alle nummers op tijd en op het juiste adres te ontvangen Stort U dan onverwijld f 1,25 op onze giro no. 544513 ten name van de V. V. V. Callantsoog.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2