ROYAL - Schagen rotan meubelen Pas op val niet c* van weert w* van weert De Brand weer wedstrijden Autoped-wedstrijden Buurtfeest Geslaagd VRIJDAG inverband koopavond 8.15 uur Zaterdag-, Zondag- en Woensdagavond 8 u. Zondagmiddag 3 uur Martin en Lewis Reisperikelen De onovertroffen Siebrands LIMONADE SIROOP A. van Scheijen - Groote Keet en R. KOELEMEIJ Dc „Blitz-Verloting" Voor buitenlanders Getij tafel voor Callantsoog E.H.B.O.-dienstrooster ÏÏlade'iri INTERIEUR PLOEGSTOFFEN, Mochten we in ons vorige nummer de uit slagen vermelden van deze genoeglijke strijd, daarmee kunnen we eigenlijk in dit geval niet voiscaan. Er was grote belangstelling voor en de koppeiS wernten ol hun; leven er vanai mng. Zij die in de omgevmg ston den vanwaar werd gespoten, moesten wei eens een veilig heenkomen zoenen, want een niet goea gerichtte straal bracnt weieens wat water op het jasje. Bepaald een leuk gezicht was het dat Jan Schagen en Jan Hoek, twee grote Kereis, de helm opzetten die hun over de ogen scnoot en ook de jas was zoveei te groot, dat men de jongens er niet meer m tierug non vmden. 'locn neDoen ze net gered, zij net dan nat ze niet in ae prijzen vielen. De laatste twee koppeis handen peen, het water was op en aan vait er met veei meer te spuiten. De juri, Destaande uit de orandweercom- manaant Jaap Vos en Jaap Buis, bijge staan door hun heipers Thomasz, de Wilde Biet Mooij, riet BaKker en de motordrijver Jaap Bakker, nadden het niet gemakkelijk, doch kweten zich goed van hun taak, De prijsuitreiking hatj piaats in Hotel de Vries, waar een voile zaai werd ontnaald op een stukje muziek van de accodeonclub, „De GolfDrekers" onder leiding van haai dirigent de heer Pruim. Hoe wei de club niet de volledige bezetting had, viel het gebodene zeker m de smaak. Eveneens ver leende medewerking onze jongste muziek- club met zeker onze jongste leden als, Jopie Kruit Lies Langeveld, Gert Roos en Appie de Vries, die bij de mandoline enkele bekende liedjes zongen, waarbij Appie optrad als conferencier. Het bleek, dat ook de brandweer ljjdt aan „geldarmoede". Er was een verloting op touw gezet met als hoofdprijs een mooie schemerlamp, die ten deel viel aan Mevr. Raam uit Amsterdam, die ons in 't geheim vertelde, dat ze nu de komende winter fijn met haar man zou gaan schemeren. Een taart kwam in handen van de heer Bark welke taarc wel met smaak in de Hilversum- se magen zal zijn verdwenen. Voor dej twee de taart was de winnar niet aanwezig, doch later bleek, dat deze aan een Callantsoger ten deel was gevallen, want we zagen Geertje Mooij er mee schoot gaan en heb ben we het goed gehoord, was Aai de win naar ervan? Aai denk om je slanke lijn. Ai met al was het een leukei avond. Het ligt in de bedoeling, om op Woensdag 3 Augustus a. s. autopedwedstrijden te hou den. Daarvoor zijn beschikbaar gesteld de autopeds, waarmede de 5 heren van St. Maartensvlotbrug een tocht in etappes rond het IJselmeer hebben gemaakt. Nadere bijzonderheden hierover worden be kend gemaakt bij de secretaris der V. V. V. Dorpsplein 34. Voor de kruiwagen race was ook weer aardige belangstelling. Winnaars werden: le prijs Willy Strick en Gré de Wit. 2e prijs de heer en mevrouw Postma en da derde prijswinnaars waren J. en P. Dikkersboom. Jan Beun en Theo Bijpost, zijn op weg om bekwame vaklieden te worden. Beiden zijn bevorderd naar de 2e klasse van de Nijver heidsschool te den Helder. Mannen, gefeliciteerd en ga zo door. door het dolle heen (MONEY FROM HOME) in Technicolor Toegang voor elke leeftijd Als je zo na afloop van een tocht van onze bejaarden eens rustig zit te luisteren en tussen de regels van des voorzitters afge legde verantwoording doorleest, krijg je wei even de indruk, dat hjj niet alles1 vertelt. Maar dat hindert niet, we komen het, toch wel t e weten. Want waar was Kees, van Eek, toen de middagpot was opgediend? Was het een mannetje of een vrouwtje, die in de andere bus was gestapt? Wat waren dq beweegredenen van die ongehoorzame, om in die andere bus te stappen? Deze en vele andere vragen blijven onbeantwoord. Je zoudt bijna jaloers worden en willen, dat je de leeftijd had bereikt, orj) ook in aanmer king te komen voor zo'n reis. Kon je het zelf meemaken, dan was je nieuwsgierigheid gelijk tevreden gesteld. Maar zover zijn we nog niet eu er zuilen nog wel enkele stormen over Callantsoog woeden, eer het zover is. Maar goed, Kees bleek toch aan zijn, trek gekomen te zijn, zo niet, nou dan had dat voor een zo'n dag eens niet gehinderd als hij eens moest vasten. Maar honger had hij niet, want zijn gebakje is traag naar binnen gegaan. Zou het waar zijn, wat Dirk Mooij zei over Kuiper uit Petten, dat deze zich zo goed in Callantsoog thuisgevoelde, maar het van diezelfde Caiiantsogers niet kan verkroppen, dat de Pettemers ais „lang slapers" worden betiteld. Ja Dirk, het is een beroerd geval, maar je hoort het zo dikwijls vertellen, dat er toch misschien wat van waar is. Is het absoluut leugen, dan krijg je in dit krantje gelegenheid, je standpunt uiteen te zetten. Maar dit moet dan kort en bondig zijn, want als we Dr. Verheul mogen geloven en tussen haakjes alles wat die heeft gezegd geloven we ook niet, maar als het waar is dat je zo enkele uren achter elkaar kunt spreken, dan komen we plaatsruimte tekort. Dokters practijk brengt enorm veel werk mede en ais hij dan eens een, dagje parti culier „uit" is, al is zijn aanwezigheid) bij zo'n tocht zeker niet overbodig, dan krijg je er toch wei even mee tq doen, dat hij dan nog rekening en verantwoording moet afleggen thuis en dan ook niet gelooid wordt. Ja dokter, dat zijn zo van die Kleine dingen die „mannen" moeten ondergaan. Die „z.g. ruilverkaveling" waar voorzitter over sprak daar in Schoort, blijft een, duister punt. Er is gedanst, goed; er ia misschien een borreltje gebruikt, Dest, maar dat„zand- gat" dat zit ons nog wat dwarst Waarom moesten die oudjes nu juist in dat Schoorlse zandgat, terwijl ze hier altijd zeer onschuldig op de „leugenbank" zitten. Dat geeft te denken, dat is zoiets als „de kat in 't donker knijpen". Als dit zich in de volgende reizen mocht herhalen, zou ik toch de commissie in overweging willen geven, hierop toe te zien. Wij zouden niet graag aansprakelijk worden gesteld voor de gevolgen hiervan. Bedenk eens dat er echtscheidingen uit zou den voortvloeien, of wel de narigheid die betrokkenen thuis er mee krijgen, want thuis wordt deze vete uitgevochten. Ons is echter in de zaal niets van enige ongerechtigheid gebleken, de gezichten ston den alle „zonnig". Laten we dan maar hopen dat dit geen „schijn" was. We werden even bang, toen Kalf,,Opa's be- gravenis" aankondigde, we dachten, dit kan er net nog bij, om de lucht te laten betrek ken. Maar toen we zover waren, dat Opa in het redicuultje van Opoe zat, was het ijs gebroken. Het zal je gebeuren, als ze je op is in 8 verschillende smaken verkrijgbaar bij uw kwaliteitskruidenier Onze kampeerhuisjes in het dorp zijn nu bezet, doch kijkt U eens voor volgend seizoen Vlak aan strand Dorpsplein 34, Callantsoog - Tel. 02248-245 Oude luidjes, jullie hebben weer een tocht gemaakt, die zeker in jullie herinnering zal blijven. Wat is het gelukkig, dat de toestanden zich in zo velerlei opzichten heb ben gewijzigd, het lijkt ons zo mooi toe, dat U dit kunt meemaken. Als wij dan zo eens rondzien, zouden wij ook zo graag eens een dagje vertroeteld willen worden door de begeleidsters. Dan zouden we haast ons best doen om een schrammetje op' te lopen en dat Zuster Boendermaker er dan een pleistertje op plakte. Of doen alsof we niet te best konden lopen en even aan de arm van een van die dames, te mogen lopen. Want zo gaat het toch zo'n dag is 't niet? Dat doen ze dan. We zeggen niet dat hem of haar die het overkomt; simu leert, maar het verandert toch weer eens. Jullie zijn weer uit geweest en hebben ple zier gehad, zij die thuis bleven hebben eveneens genoten en niet minder. SPIONIER. Op de daarvoor vastgestelde dag, Zondag 24 Juli en het vastgestelde uur, 5.uur namid dags, kon de aangekondigde „Blitz Verlo ting" ter versteviging van de kasmiddelen van de V. V. V. doorgang vinden. Dank zij de voortvarendheid van de commissie die zich hiervoor op de laaste ledenvergadering beschikbaar had gesteld, heeft men kans gezien, in zo'n korte tijd de loten aan de man te brengen. De hoofdprijs, een radiotoestel, werd gewon nen door Jan Borst uit de Groote Keeten, op nummer 41. De overige prijzen gingen naar alle windstreken. Buitenlandse gasten worden verzocht zich, voorzien van hun paspoort, even op de secre tarie te melden. Willen de Caiiantsogers hun. gasten ook hier op attent maken? OPENSTELLING DORPSBIBLIOTHEEK. gevestigd in de o.l. school. Van Maandag tot en met Vrijdag, 's avonds van 7 tot 8 uur. DE DOUCHE-INRICHTING is geopend op Vrijdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Ingang aan de voorzijde van de o.l. school. DE LICHTING van de brievenbus bij het kampeerterrein aan de Abbestederweg is steeds om 11 uur 's morgens. AAN ONZE GASTEN Onze gasten abonné's worden beleefd ver zocht hun tijdelijk adres bij de admini stratie, secretariaat V.V.V. Dorpsplein 34, op te geven. Zij ontvangen de Badbode dan op hun vacantieverblijf. Hoog water Laag wate. Zondag 31 Juli 4.55 11.00 Maandag 1 Aug. 5.50 12.00 Dinsdag 2 6.40 12.30 Woensdag 3 7.15 1.00 Donderdag 4 7.45 1.40 Vrijdag 5 8.20 2.10 Zaterdag 6 8.50 3.00 31 JULI 1014 uur 1418 uur P. Raatgers Gerry Zeeman P. Groen P. Quax M. Vogelzang Ooms geeft licht warmte en kleur met keuze uit ruim 60 modellen Koningsweg 75-60 - Alkmaar Telefoon 3417 Dorpsplein 23 - Callantsoog

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 4