CALLANTSOOG Zaterdag 20 Augustus 1955 No. 9 Afscheid Callantsoog, een jaar geleden AGENDA Strand - Zondag Redacteur: W. LASTDRAGER, Dorpsplein 38, Tel. 02248-282 Administratie: R. KOELEMEIJ, Dorpsplein 34, Tel. 02248-245 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. Schagerbrug Telefoon 02247-272 Onder voprzitterschap van de Heer Halma, als een der „oudste" kampeerders in Cal- lantsoog, vond Vrijdagavond 12 Aug. j.1. de huldiging plaats van de heer J. Schager als oud beheerder van het kampeerterrein aan de Op 't Landweg. Het gebeuren vond plaats in de cantine van het nieuwe kampeerter rein aan de Abbestederweg. Toen de heer en mevr. Schager om half negen onder donderend applaus binnenkwamen, was de cantine eivol. De heer Halma heette de fam. Schager van harte welkom, benevens de burgemeester en de voorzitter van de V. V. V. met hun dames en alle andere aan wezigen. In zijn openingswoord deelde de heer Halma mee, dat deze avond was belegd om de heer Schager hulde te brengen voor alles wat hij in het belang van de kampeerders in Callantsoog had gedaan. Hierna nam burge meester Correljé het woord. Hij zei o.a. dat een goed Nederlander graag critiek wil uitoefenen, doch dat het werk van Jan Schager hierop een uitzondering was, omdat gezien de geweldige belangstelling voor deze avond, hier slechts van waardering voor het vele werk sprake kon zijn. Hij, memo reerde, dat reeds voor de oorlog met het kamp werd begonnen, hoewel toen nog slechts een tentenkamp. Na de oorlog ver schenen in 1948 de eerste huisjes en al spoe dig moest men zich trachten aan te passen aan de te kleine ruimte. In onderling over leg werd het beleid aan de heer Schager overgelaten, hetgeen hem volkomen was toevertrouwd. Zelfs in de verschillende bouwsels wist hij lijn te brengen door te zorgen, dat althans de kleuren van de ver schillende huisjes fris en vrolijk waren. De rust en orde waren door de zorg van Schager steeds voorelkaar, tot grote tevre denheid van het gemeentebestuur. De heer Mooy, als voorzitter van V, V. V. bracht de heer Schager zijn dank over, voor alles wat hij in het belang van V. V. V. had gedaan. Hij herinnerde er aan, hoe Schager reeds voor de oorlog was begonnen, met het verhuren van zijn kippenhokken en hoe vol het terrein spoedig was ge worden, doch hoe hij een kampbaas was geweest, die slechts tevreden klanten had. Met het nieuwe kampeerterrein is wel veel veranderd, hij hoopt echter, dat Schager hiervan nog lang getuige zal mogen zijn. Nadat ook nog het woord door de heer Bobeldijk was gevoerd, die daarbij de her innering aan de „hagedis" nog weer eens ophaalde, volgde de aanbieding van de ca- deaux, een ruststoel voor de heer Schager en een prachtige bloemenmand voor zijn vrouw. Tevens ontving de fam. Schager een herinneringsboekje. Ook de heer van Muyen bedankte de oud kampbeheerder voor de hulp die hij onder vonden had. De heer Schager dankte hierna alle aan wezigen en gevers, hoewel hij deze hul diging niet nodig had geacht, omdat hij slechts zijn plicht had gedaan en zijn klan ten er toch voor hadden betaald. Hierna haalde hij nog verschillende aardige belevenissen op, waaronder de geschiedenis met het hert en zijn gevolgen, Mevrj Slak met haar klachten over de W.C. 's, die Nog maar een jaar geleden keek men van de Seinpost neer op een 50 tal kampeerhuisjes. Over dit genoeglijke kamp zwaaide de heer Schager de scepter. Nu is alles anders geworden. Het kamp aan de voet van de Seinpost is er niet meer. De heer Schager is baas af. Maar gelukkig hebben zijn oude gasten hem niet vergeten. ondanks dat, nog steeds leeft. Het verhaal van zijn werk als „porder" enz. enz. Alle aanwezigen konden hierom nog eens lekker lachen. Tenslotte was dan de tijd gekomen, waar op hij voor de laatste maal de schuur had gesloten. Dit moment had hem toch wel iets gedaan. Voor het einde van het officiële gedeelte overhandigde de heer van Eek namens de middenstanders, die de heer Schager ook veel dank waren verschuldigd, een prachtige kist sigaren. De heer Schager bood hierna alle aanwe zigen een consumptie aan, hetgeen ten zeerste op prijs werd gesteld, waarna men genoegelijk nog een poosje bij elkaar bleef. Zomerfeesten 1955 te Callantsoog ZONDAG 21 Aug. Strandfeest DINSDAG 23 Aug. Lampion-optocht Zomerfeesten 1955 te Groote Keeten ZATERDAG 20 Aug.: Volksspelen Nadere bijzonderheden volgen in de Badbode. Voor Callantsoog wordt dit nader bekend ge maakt bij de Secretaris V.V.V. Dorpsplein 34, voor Groote Keeten bij winkelier A. v. Scheijen. Om deze festiviteiten te doen slagen vragen wij de medewerking van onze gasten zowel als van de inwoners. De feesten zijn voor volwassenen (dames en heren of paren) en voor kinderen. Zo'n stralend warme zomerdag, Lokt iedereen naar 't strand. Per auto, motor, fiets te voet, Beschermt door zonnebril of hoed Ontvlucht men 't hete land- Zo stromen stad en dorp dan leeg En 't strand wordt dicht bevolkt Maar 't is ook 't ideale weer, De zee is kalm, gelijk een meer, De hemel onbewolkt. Elk zoekt vertier op zijn manier, En naar z'n eigen zin. Men bouwt een berg of graaft een gat Speelt met een bal of luiert wat, Of duikt het water in. En ook loopt van die mensenschaar De kleding zeer uiteen. Men draagt er badpak, zwembroek, short Of strandbroek, driekwart, lang of kort Of pak van top tot teen. Maar wat verschil er ook mag zijn, In kleding en gedrag, Eén ding heeft iedereen gemeen, Genoten wordt er door elkeen Van deze zonne-dag A. S. d. V. Het Zwanenwater is voor het publiek geopend op alle dagen van 8.30-17.30 u. Excursie-kaarten verkrijgbaar bij de jachtopziener a f 1, Kinderen bene den de 10 jaar half geld.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 1