KERKDIENSTEN Kerknieuu/s Overpeinzingen van een dorpeling Amusement NED. HERV. KERK CALLANTSOOG Zondag 21 Aug., v.m. 10 uur Dr. L. »D. Terlaak Poot n.m. 7.30 uur Ds. H. J. Trommel Gasten en belangstellenden, die de kerk wensen te bezichtigen, wenden zich tot de koster, de heer Jn. Schagen, Dorpsstraat 5. Zijn er onder onze gasten die in het seizoen het orgel Zondags kunnen bespelen geeft U dan even op bij de Kerkeraad. Als U Zondags de kerkklok hoort luiden dan duurt het nog l1/2 uur voor de dienst begint en een kwartier voor de dienst wordt geluid. GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 21 Aug., v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. Plug Contact adres, K. UNK. Zeeweg 47, Callantsoog KATHOLIEKE KERK Zondags, H. Mis 8.30 uur Zaal Hotel de Vries Met het oog op de verbouwing van de pas torie, heeft de kerkeraad een bouwfonds gesticht. Na onze vorige oproep in de Bad- bode, ontvingen wij direct al giften. Hartelijk dank hiervoor. Velen verzochten ons, om ons gironummer bekend te maken. Wel, hier is het: no 451643 ten name van de Ned. Herv. Gemeente te Callantsoog. lste verantwoording, Gift uit Den Helder f. 10,- M. te Z. f. 10,- H. de H. f50,- v.d. P. te A. f. 50,- Totaal f. 120,- Wij zijn er natuurlijk nog lang niet, maar er is goed begonnen en dat is toch maar verheugend. In de volgende Badbode hopen we weer giften te kunnen verantwoorden. De bouwfondscommissie rekent op U allen. Gasten als brandweerlieden Het publiek was weer in grote getale naar de Buurt gekomen, om dit waterfestijn te kunnen aanschouwen. Natuurlijk stond de jeugd vooraan en menig knaapje is met een nat pak thuis gekomen. Vooral als een deelnemer de straalpijp even liet glippen moest het publiek zich haastig terug trekken. De organisatie, die de heer de Vries opgebouwd had, was perfect. De bedoeling van het geheel, om de gasten een genoeglijke avond te bezorgen, slaagde mede dank zij het fraaie zomerweer, uit stekend. Door het grote aantal deelnemers, was het niet mogelijk, om voor het invallen van de duisternis klaar te komen. Bereidwillige automobilisten kwamen echter met hun kop lampen licht in de duisternis brengen. Nadat het 42 ste koppel zijn jekker en helm had neergelegd, konden commandant Jacob Vos en zijn mannen de boel weer gaan opruimen. Heel wat deelnemers, vooral de jeugdige begaven zich daarna naar de zaal van Hotel de Vries, om daar de prijsuitrei king bij te wonen. De heer de Wilde belastte zich hiermede en kon de eerste prijs geven aan het koppel: Mevr. Kuik (Parijs) en H. Bijlstra (Eindho ven), hun tijd was 1 min. 16. 2 de W. Temmink en W. Woudstra, 1 min. 20 3 de Ebbinga en Hendriks, 1 min. 26 4 de Dop en Huisman, 1 min. 29 5de Hartman en Kuilenburg, 1 min. 33 6 de Oskam en van Scheven, 1 min. 37. Nadat taarten en worsten verdwenen waren, probeerden enkelen nog iets ten tonele te brengen. Het beste slaagden hierin Wietske Komrij als guitarist, de heer Hartman als zanger en de heer van de Velde; Het Callantsoger guitaarclubje, dat deze zomer al verschillende malen voor het voet licht was getreden, kon ditmaal, vooral bij de eerste nummers, de juiste toon niet vinden. Met vlot pianospel van Otto de Jong, werd deze avond besloten. Er zijn zo van die dingen, dief je op het laatst boven het hoofd gaan groeien. Zomaar zonder erg soms, tot het plotseling vastloopt. Dan zit je meestal met een boel narigheid. Maar, je kunt natuurlijk ook op tijd merken, dat het vast moet lopen en dan kun je veel narighied voorkomen, door de zaak eens anders aan te pakken dan het tot nu toe is gedaan. Ook in Callantsoog, waar ieder jaar de seizoendrukte toeneemt zijn er van die dingen, die spaak dreigen te lopen. Die op een geheel andere wijze aangepakt moe ten worden, willen ze over kortere of langere tijd geen bron van narigheid wor den en daarmee hun karakter verliezen. Een van die dingen is wel het grote strand feest, een feest dat al in het begin van zijn bestaan groot werd genoemd. Groot niet zozeer door de deelname, maar groot door de opzet. Een feest met een zeer speciaal karakter. Een karakter dat door de vele, vele jaren van zijn bestaan heen behouden is gebleven. Nu echter is het zo langzaam een feest geworden dat ook in een ander opzicht groot genoemd kan worden en wel door de deelname. Het is bijzonder verheugend, dat er zoveel belangstelling voor bestaat, maar op de duur zou deze grote belangstelling het bestaan van het echte, oude „grote strandfeest" wel eens kunnen bedreigen. Wie maar enig begrip heeft van de enorme massa werk die er in een korte tijd verzet moet worden door een klein aantal men sen om dit feest zonder haperen te' doen verlopen, kan niet anders dan deze mensen bewonderen en ze dankbaar zijn. Dankbaar voor het vele werk dat ze deden en wat ze ongetwijfeld ook in de toekomst nog zullen willen doen. Maar die zal ook beseffen dat, wanneer de belangstelling nog meer groeit, het ondoenlijk zal worden om op deze wijze door te gaan. En dat de belangstelling nog zal groeien, is wel zéker. Er zal dus wel iets moeten gebeuren, er zal een systeem uitgedacht moeten worcien dat het mogelijk maakt, het feest tot in lengte van dagen te vieren, ongeacht het aantal deelnemers en dat zal niet eenvoudig zijn, denkt EEN DORPELING Toen een paar jaar geleden het ontwerp voor het hotel van de heer de Vries be kend werd, heeft menigeen zijn hoofd ge schud. Zo'n groot ding in Callantsoog, dat kon nooit bestaan. Vooral de zaal, berekend op 275 man, was voor zo'n dorpje veel te groot. Zo redeneerde men. Diezelfde men, keek achterom en vergat de toekomst onder ogen te zien. Want' het Callantsoog van nu is al weer veel groter en drukker dan dat van 1953. De laatste maanden hebben dit wel duidelijk gemaakt. De heer de Vries heeft perioden, dat\ zijn zaal 4 a 5 maal per week. van behoorlijk bezet tot uitverkocht is. Of er in, ons dorp ook behoefte aan een behoorlijke zaal was. De afgelopen week zijn we zo af en toe eens in dit Callantsoger „vermaakcentrum" gaan kijken. Donderdagavond draaide er een goede film. Zowel geluid als filmbeeld waren heel be hoorlijk en de aanwezigen waren zicht baar tevreden over hetgeen de reizende bioscoop van de heer Kok bood. Zaterdag- en Zondagavond werd er gedanst De band van Frans Peters zorgde voor goede dansmuziek en de stemming zat er beide avonden bij talrijke, vooral jeugdige danslustigen, behoorlijk in. De Maandagavond zorgde voor de klap op de vuurpijl. De afdeling Welzijnsverzorging voor de militairen organiseerde een ont spanningsavond. De zaal had nu wel twee maal zo groot kunnen zijn. Het was stamp vol en velen moesten teleurgesteld worden. Gelukkig kon men buiten het programma ook aardig volgen, zodat luitenant van der Geest om even over achten zowel het pu bliek in, als buiten de zaal welkom xkon heten, terwijl hij het in het bijzonder op prijs stelde, de burgemeester te kunnen be groeten. Daarna zorgde Kees Manders en zijn gezelschap voor een voortreffelijke avond. Bijzonder vlot werd het programma afgewerkt. Willy Ray, als accordeoniste, de Rico's met acrobatiek, Harry Woodson als clown en imitator en Fanny Black als Jordaanse, traden achtereenvolgens voor het voetlicht. Alles werd goed verzorgd en be schaafd naar voren gebracht, zodat de honderden aanwezigen, de hitte ten spijt, tevreden, om 11 uur de zaal verlieten. Weer een belangrijke aanwinst in het verschiet In de afgelopen week is op de. hoek Zeeweg- Duinweg de eerste schop in de grond gestoken om te komen tot de bouw van een pension, tevens lunchroom. Het betreft hier eigen lijk een herbouw. Voor de oorlog bezat de fam. Vos n.1. een pension. Dit stond ongeveer op de plaats, waar nu de zaak van Kees van, Eek is. In 1943 begingen een paar Duitse soldaten in de munitiekelder, die onder het huis van Kuiper was, een ongelukje. Ze vlogen met huis en al de lucht in. Tevens werden de panden van Vader, de Coöperatie, de pastorie, hotel Duinzicht en ook pension V. O. S. zwaar beschadigd. Na de ontplof fing brak nog brand uit ook en zo ver brandde o.a. ook de V. V. V. vlet. Oppension Vos na zijn al deze panden herbouwd. Nu is men dan begonnen, om ook deze zaak weer te laten herrijzen. Het zij dan in een geheel andere vorm. Architect J. Schipper jr„ die ook hotel de Vries vorm gaf, heeft het geheel ontworpen. In het gebouw komen o.a. drie grote kamers, drie keukens en zeven slaapkamers. Voorts een grote garage en een overdekte fietsenstalling voor ongeveer 150 fietsen. Voorts wordt er een aparte ruimte (met een terras) aangebouwd, dat zowel in de zomer als in de winter dienst kan dien als lunchroom. Het ligt in de bedoeling van de toekomstige eigenaar, de heer J. Vos, dat in deze lunch room, op het gebied van eten en drinken van alles te koop zal zijn. De firma Vos, die dit pand natuurlijk) zelf bouwt, hoopt het geheel voor April 1956 klaar te hebben. Callantsoog zal dan weer een stukje gro ter geworden zyn.

Badbode voor Callantsoog | 1955 | | pagina 2