TT KERKDIENSTEN Onze bazar U/as u hier ook bij? Lekker eten koken Licht-narigheid NED. HERV. KERK, CALLANTSOOG Zondag 17 juni, v.m. 10 u. en n.m. 7.30 u. dr. Terlaak Poot Zondag 24 juni, v,m. 10 u. en n.m. 7.30 u. dr. Terlaak Poot GEREFORM. KERK, SCHAGEN Zondag 17 juni, v.m. 10 u. ds. Plug n.m. 7 u. ds. Vegter Zondag 24 juni, v.m. 10 u. en n.m. 7 u. ds. Kwakkelstein uit Den Helder Contact adres, K. Unk, Zeeweg 47, Callantsoog. KATHOLIEKE KERK, 't ZAND Zondags, H. Mis 7 u„ 8.30 u. en 10.30 u. Zeer binnenkort wordt de H. Mis wederom als vorig jaar in zaal B. de Vries te Callantsoog opgedragen. Herv* Gemeente Op Zondag 17 Juni en voorts alle zomer- zondagen worden in ons eeuwenoude kerkje twee diensten gehouden, om 10 uur 's morgens en om half acht 's avonds. De heldere kerkklok roept alle belangstel lenden telkens voor elke dienst tweemaal op. 's Morgens om half negen en kwart voor tien, 's avonds om 6 uur en kwart over zeven. De diensten duren ongeveer een uur. In de morgendiensten worden „vrjje" onderwerpen behandeld, voorlopig meest uit het boek van „de Handelingen der Apos telen" (want zo blijft de Pinkstertijd levend onder de aandacht, als wij de groei van de kerk in de eerste eeuw zien en de daden van Gods Geest). In de avonddiensten komen enige „topics" uit de eerste hoofdstukken van de „Openbaring van Johannes" aan de orde. Wie in de pastorie (Zeeweg 51) eens een praatje wil komen maken, is er hartelijk welkom. Liefst een telefoontje (324) vooraf. Doet u met ons mee? Dr. L. D. Terlaak Poot Op Dinsdag 17 Juli en Woensdag 18 Juli a.s. gaat de Ned. Hervormde Vrouwenvereniging weer haar jaarlijkse bazar houden. Plaats het gemeentegebouw aan de Lepe- laarsweg. Doel: de vernieuwing en verlichting van de wijzerplaten op de toren (dat is dus voor de Burgerlijke Gemeente!) en de afwerking van de restauratie van de kerk, plus de aan vulling van het meubilair. Wilt u allen meehelpen, om onze bazar te doen slagen? U kunt dit doen door 1. het zenden van een gift; 2. het geven van iets, dat op de bazar kan worden verkocht; 3. het kopen van een lot (vele mooie prij zen zijn hiervoor beschikbaar); 4. door zelf een bezoek aan onza bazar te komen brengen. Op al deze manieren kunt u het schone en publieke doel helpen dienen. Wilt u dit doen? Ja toch! Wij rekenen op u. Namens de Ned. Herv. Vrouwenvereniging te Callantsoog: E. M. Terlaak Poot-Brüder, pres., Zeeweg 51 postrelc. 105127; J. D. Wit-Wiggerts, 2e pres., Dorpsweg 42; J. N. Boeder—Zeeman, secr., Dorpsstraat 8 G. M. Kooy- Klejjer, Dorpsweg 6 J, Buis- Hop, algem. adj., Op 't Landweg 18 Aan het einde van ieder zomer- seizoen gaan wij de balans opmaken van het vreemde lingenverkeer in onze badplaats en ieder jaar weer, mogen wij met blijdschap con stateren, dat het bezoek aan Callantsoog toeneemt. Ondanks deze toename van zomergasten kunnen wij altijd nog met een eerlijk gezicht zeggen, dat het hier nog niet overstelpend druk is. Zij, die hier vorig jaar hun vakantie hebben doorgebracht, zullen dit volkomen met ons eens zijn. Wij zullen in dit artikeltje niet alle cijfers gaan vermelden die bij ons bekend zijn, doch slechts met enkele getallen aantonen wat Callantsoog vorig jaar heeft geherbergd. Het totaal aantal gasten, dat zijn zij die hun vakantie of een deel daarvan, hier door brachten in een gemeubileerde woning, pension of bungalow, bedroeg 2554, in 1954 was dit aantal 24,67. Gemiddeld bracht iedere gast 17 dagen in 1954» 15,5 dag van zijn vakantie in onze gemeente door. Het aantal overnachtingen en dat is beslissend voor het vaststellen van de omvang van het vreemdelingenverkeer, bedroeg in 1955, 43144, in 1954 was dit 38804, hetgeen een toe name was van 4340 overnachtingen, een stijging vergeleken met 1954, van ruim llpr. Het aantal kampeerders w.o. zij die iri de kampeerhuisjes verblijven bedroeg in 1955, 2590 met een totaal aantal overnachtingen van 27365, tegenover 1954 totaal 2036 met 23806 overnachtingen. Hier een toename van 15 pr. wat de overnachtingen betreft. Gemiddelde verblijfsduur 10,5 dag. Het aantal buitenlanders bedroeg 439 met 4269 overnachtingen, in 1954 was dit aantal 318 met 3830 overnachtingen. Het aantal dagjesmensen werd geschat op 46000, in 1954 was dit mede door de on gunstige zomer beduidend minder en wel 8000. Het natuurreservaat „Het Zwanenwater" dat in het verslagjaar voor het eerst voor het publiek werd opengesteld, werd door 4000 personen bezocht. Dit aantal zal zeker nog toenemen. Als wij u de laatste cijfers dan voor zetten van de drukst bezette dag in, Cal lantsoog, dat was 30 juli 1955, er waren toen 1716 gasten en kampeerders aanwezig. Dit had u waarschijnlijk niet gedacht. Toch is dit zo, maar men merkt dat hier niet zo op ons strand, want daar is zonder dat het overbevolkt wordt, wel plaats voor nog eens zoveel gasten. Dat werd dezer dagen gedemonstreerd in hotel Ben de Vries, waar de demonstratrice van de Shell butagas haar kookkunst ver richtte voor de afdeling van de plattelands vrouwen alhier. De ruim 70 aanwezigen hebben daar weer pieuwe ideen opgedaan op het gebied van het bereiden van lekkere maaltijden en tevens wat opgedaan om een boze bui van hun echtgenoot, door ze een lekker hapje voor te zetten, te laten over waaien. De bereidde spijzen, aardappeltjes, bloem kool, carbonade en roastbeef, liet zich goed smaken. We hebben alleen de verzuchting horen slaken, dat de dames maar zo'n klein portie kregen, volgens ons een compliment Ja, daar moet je het mee te doen hebben. Pas hadden ze zich aan hun eigen dis te goed gedaan, of enkele uren later vroeg de maag alweer. Waar laten ze het! Maar daar zullen we ons maar niet in ver diepen, en ,ook de slanke lijn zullen we maar met rust laten. Dat zijn; zo, van die bijkomstigheden, die .bij elke gelegenheid tei sprake komen, maar dan zeggen ze steeds nou, dit kleine beetje zal geen kwaad doen" Zo gaat het iedere dag en de groei neemt gestadig toe. Kijk maar eens om je heen. Op zo'n plattelandsvrouwen bijeenkomst zitten werkelijk een vrij groot aantal „zwaar gewichten". Dit nu terzijde, deze avond was leerzaam, waarmede het actieve bestuur, soms tot wanhoop van het mannelijk gedeelte, dit is mij verteld hoor, weer succes heeft behaald. De presidente mevr. Swaerts-Bellis. was zeer zeker de tolk van alle aanwezigen toen zij de heer Rietvink, agent butagas hier ter plaatse en de demonstratrice dank bracht voor het door hen gebodene. In deze lange dagen prakizeren wij niet over licht perikelen, dat is ook niet, nodig, want als het moet gaan wij met, daglicht ons moede hoofd ter ruste leggen. Maar in de winterse dagen is dat een, ander gevaL Zo werd op zaterdag de 19e november onze winterrust wreed verstoord, toen zo omstreeks 6 uur die avond het electrische licht uitviel. Nu zult gij, lezeres of lezer wel denken, wat hebben wij er nu in onze vakantie midden in de zomer mee nodig wat hier in de winter, na zo'n< lange tijd in Callantsoog gebeurde. U, hebt gelijk, maar toch, hebt u er wel eens bij stilge staan wat voor narigheid dit meebrengt? Nee hè? Nu, dit wilden wij even aan de vergetelheid ontrukken. Onze douche-cellen in de school genieten veel belangstelling en vooral 's zaterdags avonds. Zo was het ook op die fatale avond van de 19de november. Van de vier cel len waren er twee bezet, toen het kwaad zich voordeed. In een dezer bevond zich Klaas uit de Schoolstraat, die, wonende vlak tegenover de school, het juiste moment had uitgezocht om op een ruim ogenblikje zijn kans waar te nemen. Halfweg het experiment voltrok zich de narigheid. Staande in het aarde donker in de cel, moest hij hoorbaar mopperend zijn spullen bij elkaar zoeken, om zich toonbaar aan de volke te tonen.. Het schijnt gelukt te zijn, doch kwade tongen beweren, dat enkele onmisbare kledingstukken achterste voor of wel ver keerd om aan des menselijk lichaam waren omhangen.Gelukkig, dat dit incidentje voor hem was afgelopen begaf hij zich naar zijn vrouw en met zijn thuiskomst was ook de stroom weer ingeschakeld en baadde men weer in een zee van licht. Doch voor Klaas was de ellende noch niet afgelopen, 's Avonds toch zou hij de toneel uitvoering bijwonen, die hier door de plaat selijke club zou worden gegeven. Om daar in optima forma te verschijnen, zou hij zich ontdoen van de haargroei van een paar dagen op zijn gelaat. Of hij nog niet genoeg was beproefdj die avond, ging het licht weer uit, toen hij nog half in de zeep zat. Hier was echter een oplossing mogelijk voori een noodver lichting, hetgeen niet mogelijk was in de douche. Want onze badman Lous mag en kan zo maar niet een cel binnen treden in zulke noodgevallen met een lichie.. De lichtmisere hield Callantsoog en tevens de hele wijde omgeving die gehele avond in haar ban. Voor Callantsoog wel zeer ongelegen, want ook de voorstelling van de toneelgroep kon geen doorgang vinden, wat natuurlijk voor de groep schade meebracht. Zo ziet u, dat ons leven ook in de winter niet onberoerd blijft. In het volgend nummer hopen wij de, water standen weer op te nemen. Op donderdag 21 juni a.s., hopen wij des avonds een buurtfeest te organiseren. CALLANTSOOG AUTOTOCHT BEJAARDEN In de dezer dagen gehouden vergadering van de commissie autotocht bejaarden, is besloten dit jaar een tocht te maken naar Amsterdam (met een rondvaart) en wel op dinsdag 3 juli a.s. Voor dit doel zullen dezer dagen lijsten bij de inwoners worden aangeboden. De commissie hoopt gaarne dit jaar weder om te mogen rekenen op een gulle finan ciële medewerking der ingezetenen. Indien u ze nodig mocht hebben Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 'tZand Telefoon 02249-223 Dierenarts: W. v. d. Sluis, 'tZand Telefoon 02249-312 Wijkverpleegster: Zuster Boendermaker, Op 't Landtweg 13. Telefoon 310 E.H.B.O. G. de Vries, Kruisweg 2a. Telefoon 286 Jac. J. Vos, Zeeweg 29 H. van Viegen, Zeeweg 33 Mej. G. Zeeman, Dorpsplein 15

Badbode voor Callantsoog | 1956 | | pagina 2